Antibiotiká Zinnat a častá stolica. Čo mám robiť?

nenka83
27. dec 2007

Baby bereme uz tyzden zinnat, mala mi uz 3 dni kaka aj 6 krat denne, no nie je to vodnata stolica.nie je jej ani moc ani malo, tak stredne.neviem co mam robit.... nasadit dietu, alebo davat normalne mlieko.davam jej nutrillon 2.moze to byt tych antibitik? co si myslite? poradte co mam robit?

briluxina
27. dec 2007

Áno aj moj malý bral Zinnat a dosť pri tom kakal. Tie presladene sirupy robia svoje.

verulka
27. dec 2007

nenka, kym to nie je riedke v pohode davaj mliecko, skus dat viac tekutin...je to z antibiotik. Skus naadit probiotika- poradia ti v lekarni

petka.m
27. dec 2007

Ahoj, aj my sme brali asi pred necelým mesiacom zinnat, naša mala zo začiatku tvrdú stolicu, ale po dlhšom užívaní, to bolo tak ako píšeš. Ani riedke, ani husté..., ale kakala menej, nie až 6x...
Ale myslím, že to môže byť kľudne z toho, inak aj my pijeme nutrilon 2, ale HA. Ja som jej dávala ešte aj probiotiká k tým ATB 😉 .

andy.a
27. dec 2007

nenka,je to určite zo Zinnatu..skús probiotiká,ako radia baby/Nutrolin B sirup,alebo Dophillus Inphant prášok/..keď doberiete ten Zinnat,určite sa to upraví..

michalag
27. dec 2007

nenka, aj my sme ho uzivali pred vyse tyzdnom a tiez mal inu stolicu ako obvikle, ale to je z ATB. Tak ako pise verulka skus jej dat probiotika.

nenka83
autor
27. dec 2007

diky moc baby lebo uz sa bojim. dnes som jej dala biopron do mliecka, zajtra dam tiez, len musim ist kupit bo budem mat asi malo. a neviete dokedy musime ten zinnat brat? cely ho musime vybrat? inac malinka je spokojna,vysmiata, len furt kaka.a ako zistim ci je dehydrovana? davam jej furt cajik, aj cierny.no vypije max 60 po 3 krat.

verulka
27. dec 2007

nmenak, atb musis dobrat celu dobu ako ti povie dr( je to rozne bud 7 al. 10dni) ono stav sa rychlo upravi, ale ak by ste prestali teraz uzivat riskujes , ze sa to vrati..Rozhodne to douzivajte 😉
dehydrovana je vtedy ak je: malatna, malo cika, moc je husty a az zapacha. Dalej ak spravis koznu riasu( akoby si skusala, ze kolko tuku ma pod kozou 😀 ) a ta koze sa vyrovnava pomalicky, velke sucho v ustach....pokial je vsak spokojna, dehydrovana nie je 😉

nenka83
autor
27. dec 2007

to nam dal zastuujuca dr, ta moc nenakecala. no uz ich bereme 7 den.je ich tak na dne.tak to doberieme a dam tie probiotika a skusim to s tou kozou. ale pomohli ste mi velmi . dakujem!!!! uz som sa velmi bala!

verulka
27. dec 2007

neni,pri dehydratacii sa dieta nesmeje, ale je v totalne nepohode, pripadne je total otapena, takze klidek 😉 doberte lieky, nasadte probiotika aza chvilku ste uplne fit 😉

nenka83
autor
27. dec 2007

no uz sa na to tesim, tieto vianoce sme prezili v chorobe! v uplne prvej za 8 mesiacikov. inac verulka ked ja budem vyzerat jak ty po 4 detoch tak som dobra! kompliment 😉

verulka
27. dec 2007

dakujem 😀 inak my sme tieto vianoce tiez odlezali- tzeda vsetci okrem mna: tatinko a risko len viroza, ajka a radko atb...ale my sme uz zvyknuti- neboli to ani zdaleka nase prve atb- v tomto smere ame bohate skusenosti 😖

roasha
27. dec 2007

nenka,kazde antibiotika odburavaju crevnu mikrofloru,preto ako radia baby,treba automat. podavat probiotika/lekaren/,predidete zbytocnym krcom bruska a hnackam. 😉

nenka83
autor
27. dec 2007

no tiez mi to ta doktorka mohla povedat! ja som naozaj nevedela! no uz som o nieco mudrejsia a dam si na to sakramenske bacha! 😔

expertka8
27. dec 2007
nenka83
autor
27. dec 2007

expertka ja som o i citala, len som nevedela ci je to hnacka, ked ta stolica bola normalnej konzistencie no 6 krat za den.ja sa tych hnaciek bojim jak fras.samu ma kedysi vytrapili.

nenka83
autor
28. dec 2007

boze dnes sa zas vratil kasel, mala sa dusi, az ju natahuje. a hnacka.kakala mi behom hodiny a pol 3 krat. ☹ 😢

martina46
17. jan 2009

ahojte. berieme sirup zinnat. malu ale z neho natahuje, aj sa povracala a vyvracala vsetko, problem mame sprijmom tekutin a preto je kzde vracanie katastrofa. dr na pohotovosti nam dovolila brat ho z tohto dovodu pred jedlom. ale aj tak ho musime nejako prijatelne zriedit. nemate nejake tipy na pripraavu "chutneho" 😅 zinnatu?
dakujem. 🙂

dankadina
17. jan 2009

my sme brali amoksiklav tiez sme mali častú stolicu niekedy až čiernu ani papať nám nechutilo a to sme brali aj probiotiká biogaiu. Tá stolica prešla až dva dni po dobratí atb a upravil sa nám aj apetít 🙂

lilyk
17. jan 2009

martinka, vidim ze mate cez 1rok, moj to nechcel ani za ten svet, napinalo ho, tiez to vyvracal, tak sme to dali do zvolenskeho vanilkoveho jogurtu, odobrala som vzdy len 4 lyzicky a pridala humusny zinnat a vzdy to popapal 😉 To jedine fungovalo, nic ine ani lekarkina metoda na silu mu to dat, aj tak to vyvracal.

martina46
17. jan 2009

Lilyk, malú dnes naplo aj z jogurtu! Ten sa teraz aj bojím dávať ☹
Ale podarilo sa to dať malej manželovi, trochu sme to zriedili s ovocnou šťavou a natlačili sme to do nej 🙂
Dávala si ho po jedle? A mali ste tiež ten s príchuťou tutti frutti?

lilyk
17. jan 2009

ano tutti fruti 😀 a nechutilo 😒 nie po jedle, praveze pred jedlom, a tak do pol hodky som davala jedlo....ale urcite to v tom jogurte necitil inac by to nezjedol....a kazdu lyzicku sme ho zabavali aby proste nezacitil tu paradnu chut.
..no super, dolezite je ze to popapala, nam lekarka povedala ze nevadi aj keby nieco vygrckal, ze dolezite je ze aspon nieco v nom ostalo 😉

zuzla2
17. jan 2009

my momentalne tiez davame zinat a cim dalej tym viacej ho mala vypluva...nemozeme nijak raz ho do nej dostat...ani ked sme jej to zmiesali s cajom...

maca793
17. jan 2009

skús dať cez striekačku a rovno do pusy až dozadu, bude sa síce trošku mračiť ale prežije to. mne malá papá anti ako cukríky, nechce ich zapíjať vodou, len ich prehltne.
a ak dieťa kaká viac krát počas brania anti, tak treba dať hylak, čierne uhlie... to pomôže.

martina46
8. sep 2009

ahojte, moze sa tesne pred alebo po uziti zinnatu davat mlieko?

gucz
8. sep 2009

martinka aj my práve berieme zinnat, teda malá Laura. Malá mi ráno vypije len mlieko, jesť nechce, tak jej zinnat dávam po mlieku. V lekárni mi povedali že to síce niektoré detičky neznesú, ale vadiť by to nemalo. Malá je v pohode, ako bolo spomínané vyššie aj naša Laurinka má redšiu stolicu, tri dni dozadu sa riadne riedko pokakala cez gate až na koberec, ale teraz je to už dobré. Dávam jej ešte 2x denne nutrolinB 5 ml (ale minimálne hodinu po tom zinnate). A tak isto ako tu bolo písané ani mne ten zinnat malá nechce dať do pusy, ale to ona žiadny liek, ani to probiotikum. Ja jej dávam lieky zásadne len zo striekačky, síce nasilu, ale keď to musí byť...

niekde som čítala, že sa dokonca zinnat môže zriediť s trochou studeného(!!!) mlieka.

martina46
8. sep 2009

gucz, tak to je asi kvoli tej znesitelosti, dakujem za odpoved. ja som tu pisala, ked sme ho brali okolo roka, vracala po nom, no zle... a dnes jej chutil, uplnna pohoda, tak skusim vecer nejako pred mliekom tak opatrne, my sme mali pred 2 dnami grcacku a to uz fakt znovu nechcem 😒

katy1979
9. sep 2009

my sme zinat znasali uplne v pohode a my sme prave nekakali 😅 takze opacny problem. ma nasadene probiotika tak cakam kedy sa to da do normalu

phoebe282
15. feb 2010

Ahojte moj malinky ma 2 mesiace aj dva tyzdne, dostali sme zinnat v nemocnici, kym nas pichali bolo dobre, ale sirupovu formu berieme od pondelka cize uz osmy den, stredu mi zacal hnackovat, hned od zaciatku davam biogaiu, dr povedala, ze mam davat ryzovy odvar s mlieckom mame bebu ha1, ale hnacku mame stale 😒 , nie je uplne striekava, ale stolica pri kazdom prebaleni, slabunko zlta az zelenkava vodava...neviete co by sme mali este skusit? mame to brat do stvrtka a potom mame brat 14 dni suprax, uz teraz sa toho bojim.. tiez nam zvykne vygrckat, tak davame kvapkadlom z vigantolu, tak aspon nieco prehltne..uz som z toho zufala,.za rady dakujem

phoebe282
15. feb 2010

ozaj zabudla som 😅 , berieme 2,5 ml kazdych 12 hodin... 😒

iwka20
7. dec 2011

ahooojte mamicky. moj maly ma 5 mesiacov a zapal priedusiek v zaciatocnom stave, MUDr nam predpisala zinat . zabral vam zinat na choroby?????dakujem