Antibiotiká Zinnat pre mesačné bábätko?

silvinka
27. nov 2008

Prosim o radu babule, misko ma 5 tyzdnov a dnes mu nasa pediatricka predpisala zinnat a12 hod 2.5 ml. Uz par dni mame skarede zelene sopliky, velmi tazko sa odsavaju a ani vlastne vela neodsajeme, od vcera sa maly nechce chytit takze vznikol problem s kojenim. Zatial teda dokrmujeme mojim mlieckom striekackou ale je to o drzku odsavat a davat :( Teplotu nemame, maly je kludny, skoro vobec neplace aj dobre spinka. Vraj mu ale sopliky idu do usiek a tam sa mu to zapalilo preto prestal tahat ze ho uska bolia . Dr. nam predpisala aj burow kv. do usi a pamycon atb kvapky do nosteka. Mne sa to ale vobec nepaci ze takemu drobcovi chcu nasadit atb ked nema ani teploty, je kludny, ani hrdlo nema zapalene . Co si o tom myslite ? mate prip. vlastne skusenosti ????

katka.m
27. nov 2008

Zelené sople sú na atb. A pokiaľ reaguje aj na ušká...

womenne
27. nov 2008

fiha zinnat su velmi silne antibotika,ale ona je doktorka takže asi vie čo robi neboj sa inač by ti ich nedala,ono ked sato usadza v uškach može nastat silny zapal,takže su namieste uvidiš po 2davkach bude mu lepšie aspon nam to tak učinkovalo 😉

annag
27. nov 2008

silvinka, lekárka mu nasadila správnu liečbu, určite sú mu atb potrebné v takomto prípade, aj ostatné lieky, veľmi dôležité je takto ho preliečiť

anavila
27. nov 2008

ahoj, ked ti mozem poradit, davaj sucasne s atb malemu aj probiotika, lebo atb mu znicia crevnu floru, mne doktorka doporucila DOPHILUS INFANS. stali sice okolo400 sk ale su dobre. Podla navodu podavaj a bude to dobre.
A zinnat som brala aj ja hned v prvom mesiaci tehotenstva lebo som mala zapal mocovych ciest, a mala sa narodila v poriadku. NEboj sa, bude vsetko dobre 🙂 😉

anavila
27. nov 2008

tie rpobiotika su pre uplne malinke deticky

zuzula28
27. nov 2008

silvinka, riadne zelený soplík je jasná známka prítomnosti baktérii, kedy už ATB musí mať a na veku vôbec nezáleží...Zinnat je štandardné ATB, kvalitné overené, takže bez obáv hor sa do toho a odsávaj, odsávaj, aby si nestratila mliečko, do 48 hodín, by už malo byť podstatne lepšie... 😉

a rozhodne si zober k srdcu radu od anavili o probiotikách...treba nasadiť tiež 2x denne, dávať vždy najskôr 2 hodiny po podaní ATB sirupu...určite na to nezabudni...probio dávaj ešte aspoň 7 dní po dobratí atb, ale kľudne aj dlhšie...až keby si pozorovala potom tvrdnutie stolice...bobečky...tak už netreba 😉

silvinka
autor
28. nov 2008

dakujem babule , vcera som este volala s kamosom detskym primarom a on mi povedal presny opak ze zinnat nedavat a atb vobec pokial nie su teploty a kasel . Zinnat je vraj strasne "svinstvo" co o novorodeniatok narobi dost problemov od bolesti bruska az po vyrazky, vraj pre tieto babatka je lepsi Sumamed , tak ja teda neviem fakt je ten ze na tu nasu dr.som uz riadne nastvana , nie som spokojna s jej starostlivostou a hlavne vobec nie s pristupom , malinkemu som vecer atb nedala podla rady toho primara,iba burrow kv. do uska a pamycondo nosa o 21 dostal mliecko striekackou a spinkal az do 5 rano , uplne kludna noc a rano dokonca zacal papat z prsnika aj ked tah nebol taky ako zvycajne ale musel vyhiatnut dost lebo este stale spinka odvtedy co zvycajne je hore po 3-4 hodkach. Tak uvidime ako bude do vecera a ked by sa stav nemenil tak uz nasadim tie atb ale atial cakam

basado
28. nov 2008

ahoj silvinka. ked ti možem poradit na ten soplík, kup si odsavačku na vysavač.je to velmi rychle a učinne odsavanie. nemusíš sa bat že je to silne odsavanie. ja ju mam a som s nou velmi spokojna

zuzula28
28. nov 2008

silvinka, no je to pediater, tak snáď má viac skúseností...ale po pravde, že by vyslovene zelený sekrét z nosíka ostal bez ATB, s tým som sa veru nestretla...o tom, ktoré ATB je lepšie a ktoré horšie, o tom by sa dalo polemizovať...v každom prípade, každé dieťa je úplne iné...niektoré to zvláda bez problémov a niektoré veľmi zle, hlavne nech ste už zdravunkí 😉

jankapo
28. nov 2008

silvi, ja sa priklanam na stranu zuzule, ze zeleny husty soplik=atb... 😒 nas maly bol soplavy, prve co sa pytala, aky je soplik...ci nie je zeleny, lebo ze je to jednoznacne bakteria...u tak malych babatiek sa neriskuje, vraj veeelmi lahko maju velmi tazke komplikacie...Zinnat nam v 8.tyzdnoch predpisala velmi dobra gastroenter....nemyslim si ze je to vacsie svinsto ako ine lieky, ved je to sirup pre deti, ktora farmaceut. spolocnost si moze dovolit vyrabat a predavat svinstva detom...Nekonali sa u nas ziadne bolesti bruska, ani vyrazka ani nic podobne.
Najlepsia vec aku moze lekar spravit (a moja pediatricka to robi, chvalabohu) je CRP vysetrenie, trosku krvicky z prsteka, za minutku ma vysledok, hodnota, ktora odhali ci je v tele bakteria alebo nie...My sme neteplotovali a bol v tele zapal (priznavam, ze maly kaslal). Takze zial, dalsie ATB a bola by nam dala Zinnat, kebyze ho neberieme predtym na nieco ine (crevna bakteria). Tiez na detskom krcnom sa nas pytala, ake ATB berieme, ci Zinnat, takze asi to az take svinstvo nie je.
akokolvek, prajem skore uzdravenie, a co najmenej ATB 🙂

silvinka
autor
28. nov 2008

babule ale misko dostal aj lokalne atb do nosteka preto som nevidela zmysel v dalsich sirupovych atb

k zinnatu viem aj vlastnu skusenost nakolko misino je nas treti , dcera zinnat velmi zle znasala vzdy ho vyvratila , lukasko mal zatial len sumamed ale kazdopadne maly uz papa z prsnika, teplota stale ziadna tak fakt neviem co :(

jankapo
28. nov 2008

silvi, najlepsie atb je ziadne atb...a mamka je najlepsi lekar...mozno ti tvoja intuicia dobre poradila a Misko sa dostane z toho bez atb...pockaj do zajtra, ale ak by zacal kaslat, urcite bez vahania ATB
tvoj prvy prispevok znel dost hrozivo 😒 preto sme vsetky jednoznacne odporucali pocuvat lekarku...
hlavne ze sa mu polepsilo, drobcekovi...

julie6
29. nov 2008

ahojte, nam dali Zinnat ked mal maly 3 tyzdne,nasli mu bakterie v moci, lekarka povedala ze ma infekciu mocovych ciest,preto nepribera......taka som bola vylakana ze som mu ich samozrejme hned dala, zacal mat z toho riadne hnacky aj napriek tomu ze sme davali aj Infant dophilus, zelena riedka stolica az striekala tak ze ospinil az mna 1m,volala som jej,no trvala na ich dobrati, po tyzdni sa vysypal tak hned dala fenistil kvapky. No po vybrati aj tak nepriberal.....az vtedy som zacala citat, volat kadekomu.....proste teraz uz by som bez CRP vysetrenia ATB nedala, nas problem bol bud moja laktacna kriza,alebo maly zle a malo sal, neskor mu zistili aj reflux, mozno odber mocu bol urobeny nie sterilne,pretoze ho odoberal manzel do sacika, a vraj treba do skumavky a pod...... jednoducho neviem ci tu infekciu naozaj mal,a ci to nebral zbytocne, potom asi 2 mesiace mal riadne problemy s bruskom, stolicou, aj na kontrole po 6nedeli mi povedal porodnik ze deti maju zo Zinatu krce, az mi bolo do placu.... proste ked sa musi tak sa musi radsej akoby mal dostat zapal stredneho ucha, ale treba naozaj overit ci je to nevyhnutne, myslim ze vela pediatrov ide na istotu aby boli kryti v pripade komplikacii

maca793
29. nov 2008

my zinat mávame od narodenia a dosť často, teraz klop3x sme neboli chorí, ale zo zinatom mám skúsenosti. ja si myslím, že nie sú dosť dobré, mne deti už na neho nereagujú, sú proti nemu imúnne, takže vždy u doktorky volím iné lieky. ale ak ti ich predpísala, tak je to OK. a na zelené soplíky aj pinosol a poriadne odsať, najlepšie odsávačkou na vysávač.

lienka55
30. nov 2008

My sme na Zinnate tiez od narodenia s malymi prestavkami.Neviem ci je Zinnat na sopliky ale my ho uzivame na caste infekty moc.ciest.Popri tom berieme homeopatikoum ChILDREN DOPHYLUS.Ten sirup ma velmi neprijemnu chut a casto mi ho maly vypluval ale uz si zvykol.Podavam mu ho striekackou.Prvy krat sme ho uzili ked mal maly 3tyz.Podla vysledkov kultivacie nam vzdy zabera iba Zinnat.

logopedicka
3. jún 2016

mna skor fascinuje, ze na letaku je asi 4x napisane hrubym pismom, ze sa neodporuca do 3 mesiacov, lebo nie je znama ani bezpecnost, ani efektivita.... mali ste aj napriek tomu? My mame 5 tyzdnov a zapal mocovych ciest a tiez mame Zinnat. Uz nam ho dali v nemocnici, takze pokracujem - ale ten letacik ma zarazil....!