Bronchovaxom na imunitu. Môže z neho dieťa ochorieť?

bubo551
6. feb 2009

Ahojte má niekto skúsenosti s týmto liekom? Je možné, že syn pri bratí lieku dostal šarlach? Vyskytol sa v škôlke a on to chytil. Nezabral na neho tento liek alebo je normálne že pri užívaní lieku na imunitu dieťa ochorie. Neviem si to vysvetliť.

lucinda7
6. feb 2009

je to normálne,bronchovaxom je len na posilnenie imunity.... 😝 nezaručuje že dieťa neochorie 😕

lienka79
6. feb 2009

ja ho beriem tiez..je len na posilneneie imunity,..ako vravi lucinda

jaja0110
6. feb 2009

bubo- ziaden pripravok na posilnenie imunity ti nezaruci ze dieta neochorie, to by sme potom vsetky nase deti tlacili takymito pripravkami 😀 my uzivame multivitam. sirup na posilnenie imunity uz asi 3 mesiace a z toho uz 2x boli "chore"...sople, kasel, teplotka...takze na to sa voooobec nespoliehaj 😉

kvetinka33
7. feb 2009

ahoj bubo,moja mala ho berie uz druhy krat.prvy krat od septembra 2008 a teraz od januara.a je fakt len na posilnenie imunity.urcite tie vysledky nebudu badatelne uz aj.ale moja mala od septembra bola len raz prechladnuta/alebo to doniesla zo skolky/.predtym bola castejsie.

hasleerka
15. feb 2009

aj moja bývala častejšie chorá, ale odkedy sme 3x využívali bronchovaxon, tak už to nebýva tak často ... aj výsledky sme mali naposledy dobré 🙂

mata2012
6. mar 2009

ahojte.ja by som chcela vediet ci niekto kto uzival tento liek mal nejake vedlajsie ucinky.synovi ho naordinovali a hned sa vysypal na tvari.

hasleerka
6. mar 2009

mata my sme nemali žiadne účinky ani sa nám nevyhádzala ... pozri či je to povolené na letáčiku alebo sa opýtaj alergologa

roasha
7. mar 2009

ked ho dcera brala,kazdy mesiac jej "zlozil"imunitu,stale zacala nadchou,kasel,a koncila na ATB,aj alergologicka bola prekvapena/poznacila si,ze bromchovaxom radsej nie/. 😒-kazdemu nevyhovuje
naopak ribomunyl jej perfektne sadol,len prvy mesiac bola nadcha,ale v pohode. 🙂

nicky95
7. mar 2009

mata-Aj my sme brali bronchovaxom , na imunitu nám myslím pomohol- chorý sme neboli/klop,klop/a ani rotavírusa sme nemali/predtým každé 3mesiace/, ale na atopický ekzém mal strašné účinky. Pravdupovediac poslednú tbl som malému ani nepodala, lebo jeho telo vyzeralo strašne. Po vysadení na druhý deň bolo vidno zlepšenie.A odvtedy ako neberieme žiadne podobné príznaky sme nemali.

marta09
15. mar 2009

Aj moja Simonka brala bronchovaxom, pred rokom mala dvakrát po sebe bronchopneumoniu, po dobratí antibiotík hned o týžden znova vysoké´teploty a znova atb. Pneumologička jej brala krv, na základe výsledkov zistila že má celkom oslabenu imunitu, nasadila jej bronchovaxom a s výsledkom som spokojná. Síce bola chorá, ale len také virozy. V septembri vybrala druhu dávku brch. a počas tejto zimy brala len raz atb, čo je podla mna veľký úspech v porovnaní s minulým rokom. Samozrejme, že nevyhovuje každému, každý organizmus inak reaguje na liečbu.

petronix
13. feb 2012

Na odporucanie sukromneho lekara dostali sme Bronchovaxom, lebo 5 rocny syncek nema IgA a posledne dva a pol roky, verte neverte, bol kazdy treti tyzden na antibiotikach, nech nehovorim o troch laringitidach, kto sa s tym stretol vie, o com hovorim, plus v noci casto chrapal, na desat sekund prestaval dychat, co je tiez vraj priznakom chronicky chorych mandli,stekal sa mu hlien v hrdle, bledy, slaby apetit, niekolko prieduskovych zapalov, v lete mononukleoza. Bola som uz zufala, lebo mam este jedneho syna a ten nebyva chory. V novembri vybral vsetky tri mandle, v sept., okt. a v novembri uzival kuru Bronchovaxom, odvtedy kazdy den lyzicku Immunotrofiny.. a vysledok = trinasty tyzden nemal v sebe antibitikum, pravidelne navstevuje predskolsku ustanovizen. Som prespokojna.

kari55
5. jún 2013

Ahojte, mám takú otázku. Moja 11 mesačná dcéra je od zimi dosť chorľavá prekonala aj kiahne a ťažký zápal stredného ucha a stále chorľavá bola som na imunológii ale výsledky má veľmi dobré dokonca zvýšenú imunitu aj krvný obraz super aj železo aj bunkovú imunitu no proste všetko, začala som jej dávať kolostrum ale aj napriek tomu mi Dr. predpísala liek na imunitu broncho-vax a povedala , že je to namne či jej budem dávať. Myslíte, že by som mala? A kombinovať ho s kolostrom bude vhodné?