Cebion - vitamín C. Ako ho podávať?

ritaklea
18. apr 2007

ahojte,

prosim vas, ako podavate kvapky cebionu dojcatkam? mozu sa podavat v mliecku?

biccy
18. apr 2007

Ahoj Ritaklea,myslis kvapky Cebion-vitamin C?Lebo su aj multivitamin.Ten Ceb.-vit.C sa odporuca brat detom do roka 5-8 kvapiek v lyzicke caju alebo ovocneho napoja,ty ked mas take male babo a nedavas caj,ani stavu,tak to mozes dat v lyzicke dojc.vody.Do mlieka nedavaj,lebo vit.C nie je rozpustny v tukoch. 😉

biccy
18. apr 2007

Prave pozeram,ze v teme je napisane Cebion-vit.C. 😅 😅 Som uz asi slepa. 😀 😀 😀

magg
18. apr 2007

ahojte, dobra tema, my mame brat cebion multi v letaku je ze 4 kvapky 3x denne, ale mne sa to zda vela. Nemate niekto skusenost?

bellasandra
18. apr 2007

ja dávam 5 kvapiek 1krát denne v caji.ak nedavas caj tak v prevarenej lucke 😉

nathalie111
18. apr 2007

ja nedavam vobec.. 😖 to vam predpisala doktorka?

vavka33
18. apr 2007

ja nedavam vobec,doktorka kazala,ale co sa potom robilo s malou-komplet cela sa mi posiala cervenymi flakmi-otras.to nie je na predpis,to len kupis na radu lekarky

mimma
18. apr 2007

ja dávam malej 5kv denne do ovocného príkrmu priamo na lyžičku s jedlom.

zuzu13
18. apr 2007

aj my dávame 5 kv. a dám to do fľašky s čajíkom. 😀

ritaklea
autor
18. apr 2007

holky, preco sa nemoze dat do mliecka?

mimi109
18. apr 2007

ja to tiez davam malej kazal nam doktor ked bola chora len nepovedal kolko tak jej davam 8 kvapiek do mlieka

susanh
18. apr 2007

Ja dávam Cebion C každý deň 5 kvapiek len tak na lyžičke bez vody. Užívať to má bábo do 1 roka, aby sa jej lepšie vstrebávalo železo.
Magg, Cebion multi som dávala malej keď mala infekciu na jazyku z nedostatku B vitamínov. Najprv 4 kv 3x denne, a keď nepomáhalo, zvýšili sme na radu lekárky na 6 kv 3x denne. To zabralo.

vavka33
18. apr 2007

lebo je to C vitamin a nie je rozpustny v mlieku.Skus si zmyknut citron do mlieka,co to urobi 😉

mimi109
18. apr 2007

takze to nema ucinok ked jej to dam do mlieka?

vavka33
18. apr 2007

asi nie.ma sa to dat do cajiku,vody,dzusu-podla toho co babo pije

mimi109
18. apr 2007

aha no len my mame problem ze mi mala nechce nic pit tak jej to budem dvat do polievky pri krmeni 🙂
diky vavka 🙂

vavka33
18. apr 2007

to nie je dobre,ze nechce pit.aj moja dcera bola taka,pila len mlieko-na litre 😀

mimi109
18. apr 2007

ja som jej uz aj na silu davala caj a nic ani vodu prevarenu nechce tak som jej to zacala davat z lyzicky a co to do nej dostanem 🙂 tak od zajtra Cebion do polievky na lyzicku 🙂

vavka33
18. apr 2007

Cebion kvapky 30ml 144,6 Sk

Kliknite pre zväčšenie

Cebion je výživový doplnok s obsahom vitamínu C, v kvapkách, určený pre dojčatá a malé deti. Užíva sa na prevenciu prejavov nedostatku vitamínu C ako nechutenstvo, náchylnosť na infekcie, bledosť, modriny a krvácavosť z ďasien. Vo vyšších dávkach sa odporúča ako doplnok liečby pri nachladnutí a infekčných ochoreniach.

Zloženie:
Kyselina askorbová, glycerol 85%.

Komu je Cebion určený?

Preventívne užívanie Cebionu vo forme kvapiek sa odporúča dojčatám a malým deťom do troch rokov, pokiaľ ich strava neobsahuje dostatok vitamínu C.

Prečo je vitamín C dôležitý?

Vitamín C je dôležitý pre obranyschopnosť proti bakteriálnym a najmä vírusovým infekciám. Tento ochranný efekt je všeobecne známy - čaj s citrónom pri chrípke. Spevňuje štruktúry spojivových tkanív a zvyšuje pevnosť ciev, predchádza zvýšenému krvácaniu ďasien. Má antioxidačný účinok. Všeobecne známy ochranný účinok vitamínu C vedie k jeho preventívnemu podávaniu, najmä u dojčiat. Jeho obsah v strave dojčaťa živeného materským alebo umelým mliekom je hraničný s jeho potrebou. Navyše organizmus si nevie vytvoriť zásobu vitamínu C - jeho prísun musí byť trvalý.

Ako Cebion užívať?

Ak lekár nepredpíše inak, deťom do 1 roku sa odporúča podávať 5-8 kvapiek (25-40 mg) denne v lyžičke čaju alebo ovocného nápoja. Malým deťom sa podáva 10 kvapiek (50 mg) denne. Vitamín C nemožno predávkovať. Počas vírusovej infekcie sa odporúča dávku zdvojnásobiť na 100-150 mg denne, najlepšie rozdeliť na dve až tri dávky, t. j. 10 kvapiek 2-3 x denne.

miselinik
18. apr 2007

no ja cebion kvapkám priamo do ústočiek a 4 kvapky denne ráno s vigantolom. Primárka na detskom mi poradila priamo do ústočiek. Tak nezostávajú zbytočne kvapky na lyžičke alebo oblečení.

vavka33
18. apr 2007

Jasne,je to najlepsie rovno do pusinky,ale ide o to zapijanie-nie s mlieckom.no a vigantol sa ma zas zapit mliekom su to olejove kvapky,tie su rozpustne v mliecku.A ked to davas spolu,to cim das zapit,ked jedno sa ma zapit tym a druhe inym,hm? 😉

ena
18. apr 2007

miselinik: ako pisala vavka, D vitamin je rozpustny v tukoch, treba ho dat s mliekom a C cko je vo vode rozpustne

vavka33
19. apr 2007

Ena dakujem za podporu 😀 ,aspon nevypadam,ze si vymyslam 😀

danu
12. dec 2009

loren • 2d • Dnes o 11:30
ahojte dcerka ukoncila treti mesiac a doktorka nam kazala jej davat 8 kvapiek cebion vitaminu denne to znamena ze uz aj ja mozem citrusove plody? kedze to ona taky cisty vitamin c moze tiez?

tigri • 2d • Dnes o 16:30
Chemicky vyrabany vitamin C a citrosove plody su 2 rozdielne veci. Ja som musela davat Cebion od narodenia, citrusy dam asi az po roku... Eliminacna diety u kojacej matky je individualna zalezitost, vyskusaj si dat nejaky citrus, nakoj a sleduj, ak sa nic neudeje (ziadne vyrazky, bolesti bruska, zmenena stolica), tak kludne citrusy jedz

paola.o1 • 1d • Dnes o 16:53
loren pozri si aj temu vitamin c, pise sa tam vela o cebione. ako vitamin c je to o nicom,pozri si jeho zlozenie....

loren
12. dec 2009

ok dakujem

nikolkaaa
8. okt 2010

dobry den chcem sa vas spytať naš maly bude mať 3mesiace a kupili sme tento vitamnin C kolko kvapiek denne mu mam davať lebo v lekarni povedali že jednu kvapku ale to sa mi zda malo..a mam mu to nakvapkať do cajiku do flasky a može to cey den piť alebio radsšj na lyžičku?a ked je v cajiku vo flase može sa ohrievať aj v mikrovlnke ked je tam vitamin C..

cherry1981
4. sep 2012

Baby nenapinalo vase deti z cebionu? Ja som to dneska dala nasej do cajiku na lyzicku a cela sa mi pogrcala ☹ Doteraz som to davala do mliecka len lekarka mi povedala, ze to nema v mlieku ucinok a ze to treba davat do caju na lyzicke a ked som jej to dala tak mi vyvratila vsetko mliecko tak ju naplo z toho ☹

sotia
6. sep 2012

@cherry1981 jeto veľmi kyslé, daj jej dávku do fľašky s čajom.Do mlieka určite nie, vit. C je rozpustný vo vode, v mlieku sa nerozpustí

le_to
14. mar 2013

vie niekto kde sa dá zohnať cebion? tu je už mesiace nedostupný

elizeenka
14. mar 2013

Ja som ho kupila v lekarni minule,davam 4kvapky,3krat denne na lyzicku caju

mondulka
14. mar 2013

Ahojte mamičky potrebujem súrne zohnať cebion u nás nieje a ja už nemám čo dávať maličkej ☹