Chamomilla vulgaris 15ch. Aké je dávkovanie?

anickaajanko
21. jan 2009

Prosim Vas ake mate skusenosti s tymto homeopatickym preparatom, odporucili nam to pri bolestiach rastu zubkov. Rozpustit do cajika.
Len si nepamatam kolko guliciek a ako casto?Je to vhodne aj pre skoro 5 mesačné dieťa?

monro
12. feb 2013

Nie, vola sa to chamomilla vulgaris 15ch. Su to gulicky v zltej tubicke. @lenkassk

lucia4484
11. okt 2013

ahojte...chcem sa spýtať...už niekoľko nocí sa veľmi nevyspíme malunký sa budí aj po hodine alebo dvoch, teplotu nemá, možno častejšie kaká cez deň je celkom v pohode...môžu to byť tiež zúbky?...dnes som kúpila chamomille vulgaris 15 ale chcela som si byť istá...neviem iný dôvod prečo by sa tak často budil v noci...má tak 4,5 mesiaca...poradte...dakujem...poprípade ako dávkovať?...chcem to dať len na noc keďže cez deň je v pohode...

silvianm
6. nov 2013

@lucia4484 mne napisala lekarnicka 5x denne 3 gulicky. Ja som mu ti zacala davat dnes..ale dam mu to 3x denne aspon a uvidim ci sa to zlepsi. Tiez zle spi..slinta, kuse mi do prsta, v noci sa budi s placom co doteraz nebolo..

amali
6. jan 2014

a ako tie guličky deťom podávate?, ved sú tvrdé, nezadusia sa?

kkl82
26. jan 2014

@amali babatku mozes tie gulocky rozpustit napr. na lyzicke vody a podat lyzickou, prip. striekackou. ale pozor, nemalo by sa to hned prehltnut, pretoze homeopatika sa vstrebavaju ustnou dutinou. takze fakt treba male mnozstvo vody (rozpustanie do pohara ci flasky s vodou/mliekom/cajom nie je vhodne). vacsie deti si uz tie gulicky rady pocmulaju ako cukriky.

sheila72
26. jan 2014

My sme dávali pred spaním 5 guličiek, ale má sa dávať tuším najviac 3x denne po 5 guličiek.

marticep
2. feb 2014

@lucia4484 taky jsou dobré homeopatické čípky Viburcol,nám se při růstu zubů celkem osvědčily, čípek před spaním a je klidnější, ale nemusí to samozřejmě zabrat na každého

tepka
10. jún 2014

@elizabeth453 jasne to povedia o vsetkom ked doporucuju taky fenistil na vsetko a paraleny cipky ci ockovanie beru ako ked si deti idu umyt zuby ako nic tak taka chamomilla je nic a jasne ze to mozu v kuse jest😀

lagunasa
26. mar 2015

mozno blba otazka ale mozem tie gulicky dat dietatu len tak do pusy a ono ich prehltne? sme len kojeny a neviem si to predstavit nejal v cajj rozpustat a donutit ho to nejak vypit.

marikost
5. nov 2017

Homeopatika su biela magia,tj. zlym prostriedkom "pomaha" k dobrej veci , posobia na duchovnej urovni.