Chamomilla vulgaris5. Aká dávka zodpovedá 5tim z 15ky?

simaha
3. okt 2008

Dala som si objednat Chamomilla vulgaris 15 v lekarni ale zohnali mi Chamomilla vulgaris5. Kolko granuliek sa dava z CH5 ked z CH15 sa dava 5 granuliek.

caruzo19
3. okt 2008

u homeopatik nezalezi na mnozstve podaneho lieku,ale na intervaloch.tak isto ti zaposobi 1 granulka ako 5.
15ch je aj tak dost silna,tak 5ch das castejsie.ja mam len 5 a uplne bohate staci

erikasadek
3. okt 2008

tak isto 5 je .

miricajko
4. okt 2008

Mne homeopat odporucil Chamomilla CH5 a davat jednu granulku podla potreby... A funguje to... Nemusis sa bat, ze jedna granulka je malo, Caruzo19 ma pravdu...

lucinka82
4. okt 2008

Caruzo19, ako myslis, ze zalezi na intervaloch?

caruzo19
5. okt 2008

no zakial ti 15ch udrzi ziadany stav trebars 15 hodin,5ch musis davat castejsie,napriklad po 6 hodinach,u niekoho drzi len 3 hodiny,je to individualne

tonita
5. okt 2008

ja mam akurat otazocku, ze moj maly mal teplotu tak mu davam Ch.vulgaris 15ch 3x do dna.Je to vela?

dadulik
5. okt 2008

baby, pomoze to aj na rast zubkov?

caruzo19
5. okt 2008

chamomilla ako taka teplotu neznizuje pokial viem,je skor na ukludnenie(napr pri raste zubkov atd)
kazdy homeopaticky liek je na cele spektrum priznakov,niekto do charakteristiky zapadne uplne,niekto len v niecom,niekto je len nepokojny(ako napr pri chamomille).ak splna dieta len niektore crty daneho lieku,treba dat najnizsie riedenie(5CH),ak ma vela znakov,tak o nieco silnejsie(9CH) a ak splna vacsinu popisanych syndromov,moze sa uzit silnejsi liek(15CH,30CH....) pozor,tak ako u ktorychkolvek liekov,drog atd,aj homeopatika mozu uskodit,pri zneuzivani a nevedomom predavkovavani sa vysokymi davkami sa moze organizmus prestavit na charakteristiku braneho lieku.ked uz brat vysoke davky chamomilly,tak nie dlhsie nez do vymiznutia priznakov,moze sa totiz vyvolat opacny efekt.akonahle dieta zacne byt opat nepokojne,dat jednu davku a sledovat,kedy bude potrebovat dalsiu.napr.1.den 3x denne,2.den 2x denne,3.den len raz a cakat kedy bude potrebovat dalsiu,to sa da len 1 davka a zase sa caka....napr.moj organizmus pri takejto drenazi drzi 2 tyzdne.u kazdeho je to individualne.
tonita,mne sa zda 15 silna,ale ak ti ju poradil homeopat,nebudem sa hadat,ja som len laik,dobry homeopat vie co robi

zuka
5. okt 2008

Nam poradili 30CH, nakolko sme mali podozrenie na rast stoliciek, pricom maly bol aj nervozny, nespavy atd. A priamo s BOIRONu mi lekarka napisala, ze sa ma podavat 1 krat denne 5 guliciek okolo 17,00 h., cca 10 min. pred jedlom...

erikasadek
5. okt 2008

CARUZO.; ale ano aj na teplotu je indikovana..... 😉

3 KRAT DENNE 5 guliciek 😉

ak ti mozem poradit , vseobecne je to belladonia ta je este lepsia na teplotu 😉

sonoga
5. okt 2008

u homeopatik to nie je ako u liekov, ze ked namiesto 15CH mas 5CH, tak budes davat viac alebo castejsie. rozne riedenia su na rozne choroby, resp. na tu istu chorobu alebo indikaciu ale s inymi priznakmi. pri prerezavani zobkov sa dava 15CH, pri teplote 9CH, teplota spojena s bolestou 15CH

sonoga
5. okt 2008

ale na tepltu bu som skor dala bud belladonu (pokial je cerveny a poti sa) alebo aconitum (teplota bez potenia)

zuzka1.
5. okt 2008

Ahojtr, mohli by ste mi prosim vas vysvetlit, co to vlastne ta chamomila je????nasmu malemu pojdu pomaly zubky, tak nech sme pripraveny!!!
dakujem

junovka
5. okt 2008

http://www.nobel.sk/default.aspx?what=drug&code... alebo skus pozriet aj temu Homeopatika 😉

zuzka1.
6. okt 2008

Dakujem junovka, da s ato zohnat normalne v lekarni???

caruzo19
6. okt 2008

ano,aj keby nemali,objednaju do par dni

matinka
18. apr 2009

ahojte, ja som dala vcera nasemu drobcovi na zubky chamomillu 15ch, mal aj teplotu,nemohol spinkat... a do rana sa mi uuuuplne vysypal, vsade mal cervene flaky. Mate s tym niekto skusenost?

ela23
18. apr 2009

Ahoj Martinka,neviem ci ste uz mali 5 alebo 6 chorobu,ale mne sa to na to podoba hoci zvycajne teploty byvaju 2-3 dni a ten vysev cervenych flaickov byva az potom.Pokial nie su ziadne ine priznaky len teploty,ries len tie a ten vysev sleduj, netreba to nicim natierat ani nic dat uzit.ak to je 5 alebo 6 choroba,ako prislo tak to odide. 🙂

junovka
18. apr 2009

martinka, ak je citlivy na harmancek, tak kludne sa mohol vysypat z Chamomilli, nakolko Chammomila je vlastne harmancek.

matinka
18. apr 2009

junovka, dedukovala som to iste...

ela23, neviem, ci to moze byt ono, maly to mava obcas, zacalo to, ked skusil prvy prikrm, tak som si myslela, ze je to na potraviny, bohuzial termin k lekarovi mame az na 5.5. Ja si davam extra bacha, co zjem, u maleho tiez a ked som vcera dedukovala, co to mohlo byt, tak mi to vzslo na tu chamomillu. Inak ide nam druhy zubok a horuckoval (do 38 C). Ale idem si pre istou nastudovat 5 a 6 chorobu...

matinka
18. apr 2009

inak ja som mu na to dala fenistil kvapky

koniarova
18. apr 2009

Môžu sa homeopatiká kombinovať s liekmi? Napríklad s Nurofenom pri teplote?

mami.sk
18. apr 2009

ahojte,
viete mi niekto poradit ake by malo byt davkovanie pre 4 mesacneho drobca pri prerezavani zubkov?
kupila som Chamomilla vulgaris 15 CH a v lekarni mi povedali ze 5 granul pred kazdym spanim.
mne sa to zda hrozne vela ked dcerka spinka aj 4 x denne 😲

junovka
18. apr 2009

Koniarova, ja si myslim, ze ano 😉

Mami, ja som daval max.2x denne po 5 granuliek, aj to len vtedy, ked bola fakt zla 😉

mami.sk
18. apr 2009

junovka dakujem 😉
a ako to detickam davate?
lebo mne tie granulky nejdu dobre roztlacit a tak som ich malej dala len do pusinky a dala som jej zapit vody. no uz mi aj nejaku tu granulku vypluvla 😒

ela23
18. apr 2009

martinka,moze to byt mozno na chamomilu,ale nie som o tom presvedcena na isto...potom to asi najskor moze byt jeho neaka reakcia na zubky,pretoze zuby =zapal a s tym moze suvisiet aj znizena imunita a reakcia na tele.S tym fenistilom si nespravila nic zle,ak mu to bude po nom ustupovat parkrat mu to este daj.
mami.sk
chamomila15CH sa davkuje bez rozdielu na vek 3-4krat denne,u malych deti rozpustit v troske vody a dat vypit,u deti vacsich dat volne rozpustit v ustach cize vycmulat. Mozes sa na davkovanie spolahnut,pracujem v lekarni.

matinka
18. apr 2009

dakujem, ten fenistil zabral, flaky zmizli

mami.sk
18. apr 2009

ela23 dakujem 😉
hned som kludnejsia, ja som jej vcera aj dnes dala po 5 granuliek 4 x denne a mam trochu strach aby som ju nepredavkovala 😝
ale je to super, lebo je hned kludnejsia a aj cez den mi konecne zaspala a aj teraz kludne spinka 😉

junovka
18. apr 2009

mami, homeopatikmi sa predavkovat neda 😉

rencalm
19. apr 2009

Ela 23 prosim ta, ked pracujes v lekarni, mozno mi budes vediet poradit. Ja tu stale citam, ze treba davat chamomillu 15ch, aj som tak davala, ale teraz v lekarni, ked som bola naposledy kupit, tak mi lekarnicka tvrdila, ze to nie je dobre na zubky, ze to staci 5ch, alebo 9ch. Tak ako to vlastne je? Maly ma 8 mesiacov, 1 zubok vonku a dalsie sa uz asi chystaju, nic nevidno, ale je citelne podrazdenejsi a dost zle zacal v noci spavat, budi sa z nicoho nic s velkym placom, tak to tipujem na zubky. Dakujem za odpoved.