Chamomilla vulgaris5. Aká dávka zodpovedá 5tim z 15ky?

simaha
3. okt 2008

Dala som si objednat Chamomilla vulgaris 15 v lekarni ale zohnali mi Chamomilla vulgaris5. Kolko granuliek sa dava z CH5 ked z CH15 sa dava 5 granuliek.

mami.sk
19. apr 2009

junovka,

napadlo ma to kvoli tejto casti prispevku od caruso 19:"pozor,tak ako u ktorychkolvek liekov,drog atd,aj homeopatika mozu uskodit,pri zneuzivani a nevedomom predavkovavani sa vysokymi davkami sa moze organizmus prestavit na charakteristiku braneho lieku.ked uz brat vysoke davky chamomilly,tak nie dlhsie nez do vymiznutia priznakov,moze sa totiz vyvolat opacny efekt."

???

ela23
19. apr 2009

rencalm
Ziadna 5CH ani 9CH,na zmiernenie priznakov pri prerezavani zubkov sa dava Chamomila 15CH 3-4krat denne a doba pouzivania dla potreby.V homeopatii su urcite pravidla ktore,pokial chceme dosiahnut zelany efekt je treba dodrziavat.Nic zle sa nestane pokial nepouzijeme spravnu potenciu(to je to CH),ale zelany efekt sa s najvacsou pravdepodobnostou nedostavi.

rencalm
19. apr 2009

Ela dakujem ti velmi pekne, som z toho trochu prekvapená, lebo tá pani magistra tiez chodí na rôzne homeopatické semináre a poradila mi uz viackrát, ale tu ma presviedcala o tom, ze 15ch nie je vhodné. Teraz teda dávam 9ch, ked sa mi to minie, pôjdem si kúpit 15ch. Dakujem este raz.

junovka
20. apr 2009

ja som vzdy davala bud 9, alebo 15 CH, a bola v pohode.A niekedy u nas stacilo raz denne.Asi na kazdeho plati iny meter 🙂 😉

mami.sk
20. apr 2009

junovka, dakujem 😉
a super ze Chamomilla je aj na kasel a horucku, nielen zubky 😉

petra1985
12. okt 2009

ahojte mne doktorka predpisala cham. 15 ale v lekarni mi dali 5 vadi to? Resp. v com je rozdiel?

megi93
12. okt 2009

ahoj nevadí to, je to iba slabšia koncentrácia. Takže ju daj prípadne častejšie, ale je lepšie začať slabšími dávkami.

petra1985
12. okt 2009

dik za odpoved.. mam ju davat dvakrat denne ale to mi predpisala na tu 15-ku.. no uvidime .. po akom case to zabera asi?

miluska.h
13. okt 2009

ahojte 🙂 prosim o radu... kedy mozem zacat syncekovi podavat chamomillu? uz minimalne mesiac ma zdurene a trosku cervene dasienka dolu, je dost nervozny a stale si nieco pcha do ustociek... mam este pockat alebo uz mu mozem dat? dakujem

erikasadek
13. okt 2009

miluska urcite uz je cas davat.. 😉

miluska.h
13. okt 2009

dakujem erika 🙂

monika77
13. okt 2009

s tými 5CH atd. je to pravda ... my sme dlho mali tú najslabšiu čiže 5CH a spánok bol o ničom ... odkedy dávam 9CH ohodne sa to zlepšilo ... ale ako tu tak čítam neviem či potom neprejdeme na 15CH 😀

ozaj a ako často a koľko guliečiek dávate?

babuc
26. feb 2010

ahojte, neviem, či táto téma je tu už ukončená, kedže posledný príspevok je z októbra..v každom prípade ma tu povedané dosť zmiatlo, kedže doteraz som chápala číslo pri homeopatikách tak, že čím väčšie číslo pri "CH", tým väčšie riedenie a teda tým "slabšie" homeopatikum..Teda 30CH by malo byť najslabšie, 5CH najsilnejšie..
nevymyslela som si to🙂, prikladám vysvetlenie zo slovníka:
"...V homeopatii sa však používa špeciálny spôsob riedenia roztokov nazývaný potencovanie.
Centizimálne potencovanie - východzia tinktúra (tinktúru môžeme získať rozotretím celej rastliny alebo len jej časti v liehu) sa zmieša s deväťdesiatimi deviatimi dielmi destilovanej vody s liehom. Dôkladne sa pretrepe (pretrepanie alebo inak dynamizácia je dôležitá, pretože homeopatiká sú bez nej údajne neúčinné) a len jedna stotina objemu sa prenesie do ďalšej nádoby, kde sa opäť zmieša s deväťdesiatimi deviatimi dielmi vody s liehom. Opäť sa pretrepe. Tento postup sa opakuje viackrát. Ak by sme napríklad týmto spôsobom zriedili východziu látku z ľuľkovca zlomocného 30 krát, dostaneme preparát (používa sa výraz potencia), ktorý sa označuje Belladonna C 30 alebo Belladonna CH 30."

..no v každom prípade, tiež som zvolila strednú cestu a na prerezávanie zúbkov som dnes kúpila Camomillu 15CH

sendy10
27. feb 2010

Nam tiez odporucili v lekarni na zubky Cham. 15CH 😉 1x denne. Zatial zabera a to nam idu prave ocne...

miluska.h
27. feb 2010

ahojte, syncekovi davam chamomilu 15CH uz 5 mesiacov dva krat denne 5granul /rano a okolo 3 popoludni plus na noc cipok viburcol/. myslite, ze to nemoze uskodit? na jednej strane mam informacie, ze homeopatikami sa neda predavkovat, ale na strane druhej mam trosku obavy, ci robim spravne. podavanie homeopatik nam poradila nasa detska lekarka po dobu, az kym zubok nevylezie. lenze my mame taky specificky problem..malemu idu dolne dvojky a trojky a stale nie su ani po piatich mesiacoch prerezane...

zoeno.1
7. júl 2010

ahojte,mozem dat malej chamomilli 15CH,ked sa stazuje,ze ma "bo" v puse? dasna ma cervene,aj jej trochu krvacaju,nevidim,ze by sa jej daco nove dralo von,no ale nechce mi jest,vcera sa mi poobede s takym placom zobudila a okolo jedneho zubka mala krvicku...inak som si este vsimla,ze ma na hornej pere nieco,co ma 2 biele bodky,mozno sa len uhryzla,alebo herpes?muz mal teraz 3 na ustach,ja to nemavam a mala to tiez este nemala. baby co to moze byt?poradte mi niekdo,pls 😅 muz mi vcera doniesol tu chamomillu,myslite,ze by sa jej ulavilo,je naladova,ako nahle sa nieco deje "proti jej srsti" uz je na zemi a place 😝 inak mala do vcera poobede horucky okolo 38,trvali 2 dni ☹

zoeno.1
7. júl 2010

...zubky si nechce umyt od nedele.... a uz to aj dost citit 🙄 predtym krasne drzala,kym som ich umyla,dnes som opat skusala,no nic z toho,lebo spustila plac,lebo ze ju to boli 😔

lublana1
3. jan 2011

...ahojte baby, my mame dost velky problem s prerezavanim zubkov uz dost dlho, v noci straaasne nekludne spime a prave som mrkla na tuto temu a chcela by som pre maleho vyskusat chamomilu... myslite, ze 15CH staci, alebo ktora? a ked davam probiotika, mozem aj homeopatika zaroven? dakujem za odpovede... 😉

viera84
14. mar 2012

ahojte, chcela by som sa opytat, ci mozem davat malemu chamomillu 15 CH aj ked teraz mame antibiotika zinnat a k tomu Dophilus probiotika???