Čo je najlepšie použiť, keď má bábo potničky?

pajinka23
15. jún 2009

aky naj pripravokje najlepsi na liecenie potniciek 🙂 🙂 🙂 🙂

ivet1371
19. jún 2013

@martinka_martinka ja som detom kazdy den po kupani pretrela jemno tvaricku za uskami a krk.len to chladi a mali krasnu tvaricku :D

lenuska36
21. jún 2013

@martinka_martinka
byty na zapad je des, to si teraz ani predstavit neviem... mojmu 4mes.sa vyhadzali teraz z hodiny na hodinu... cele ruky, krk vzadu a hrudnik, ale ja sa chcem spytat, co im, baby, obliekate na to... bodycka su vylucene, ale hola koza sa trie a mam pocit, ze sa mu to zhorsuje, drie sa o mna, o podlozky atd. Vcera som mu obliekla svoje tielko, vyzeral ako Riman 🙂 , uz len veniec na hlavu, ramienka som zaviazala na uzliky, ale na noc som sa bala, ze sa dajako zamota do toho a uskrti.... tak som mu dala velikanske tricko pre deti o rok starsie, mal to siroke, volne, pod zadok, ale co napriklad von...?? Inak ked sa poti, ten pot ma potom taky studeny, je to ok???

lenuska36
21. jún 2013

dievcatka mozu mat take zasterky, ale co obliect chlapcom na tuto pokozku?

xlucia
21. jún 2013

@lenuska36 von daj bavlnene kratasy, volne a o cislo vacsie tricko. kludne aj platenne ak mas. na pokozku si kup puder pre deti v DM ten ich. je v zelenom obale stoji cca 2e. je s panthenolom. tym potnicky jemnulinko natri a aj zahyby. samozrejme vecer mimoriadne dokladne umyt cistou vodou.
ano pot je potom studeny, treba utierat bavlvnenou plienkou

bibko2
21. jún 2013

ak je ich priveľa treba dávať fenistil kvapky proti svrbeniu, ak je dieťa nekľudné aj môj malý dostal cez tieto horúčavy no nedá sa tomu zabrániť, dnes ho budem kúpať v repíku ten vysúša a nasadila som aj tie kvapky.

badovabarca
22. jún 2013

Prosim vas a fenistilovu mast od svrbenia mozem dat na noc? Neskutocne ho to svrbi ma to na chrbate pliecka , hrudnik uz som zufala a aj on

lenuska36
24. jún 2013

@badovabarca zalezi ako je stary? dietatko, nie fenistil 🙂 ale osobne si myslim, ze nez si to ma skrabat, nevyspat sa a podobne, radsej trosku dat...

lenuska36
24. jún 2013

@xlucia diky, uz som sa bala, ze mu nieco je...myslim ten chladny pot...

brumka
24. jún 2013

ja pouzivam na potnicky v horucavach zinkovu mast

ka3n
26. jún 2013

prosim vas a ako vyzeraju tie potnicky??

dcerka je vysypana od pondelka, vyzera to ako potnicky, ale neviem isto..ma na to brusku, pod pazuchou a pod kolenami..na dotyk ako krupica..na pohlad blede bodky alebo cervenkave..mozu to byt potnicky?? dakujem

dvojmamina
26. jún 2013

@ka3n Me dvojcatka je maji taky jsou to potnicky,
NEJLEPSI je fenistil gel nebo kapky- pokud mate kapky potirejte postizena mista jeste holtovou masti zklidni pokozku a ochladi. Po 3 dnech zhruba je viditelny ustup.
PS:sledujte teplotu pokud je vyssi nez bezna radeji k lekari.
Preji brzke uzdraveni.

ka3n
26. jún 2013

@dvojmamina ok dakujem, teplota je ok, ale isto budem sledovat, uvidm co bude do piatku ak horsie pojdeme pred vikendom k doktorovi..

sendy182
26. jún 2013

@martinka_martinka ak už sú potničky tak kúpať v hypermangáne ten ti predpíše pediater........a potom dosucha po kúpaní vytierať všetky záhyby.....vetrať často prezliekať a kozmetiku uvidíš aká mu sadne.....niekomu holtov krém, imazol. atď....

petula8
12. júl 2013

ja som používala borovú vodu

lenuska36
14. júl 2013

@petula8 ta je fajn, len by ma zaujimako, preco je na nej napisane, ze nepouzivat do 10 rokov....

petula8
14. júl 2013

@lenuska36 ja som nenapísala , že musíš používať borovú vodu, to už je na tebe čo budeš dávať. Keď mala moja dcéra ako 4ročná potničky tak len trošku borovej vody som dala na vatu a priložila na potničku. Ja to mám takto odskúšané a pomohlo jej to. Toľko moja rada.

lenuska36
15. júl 2013

@petula8 vsak to nebolo proti tebe.... ved sama ju pouzvam na vselico, s odobrenim doktorky, len som sa minule zahladela na text a tam ze nepouzivat do 10 rokov.....tak ma jemne zmrazilo, lebo ja pouzivam podla pediatricky od narodenia

aristka
15. júl 2013

@lenuska36 je to myslené asi tak ,že ak sa používa dlhodobo vo veľkom v telíčku sa kys.boritá nazhromaždí ,naakumuluje a pôsobí toxicky,ale na druhej strane ju máš v pomaly každých očných kvapkách,je veľmi dobrá pri ženských záležitostiach ,mykózy ,pri popáleninách ,má jemné dezinfekčné účinky ,pôsobí hojivo a toto sa mi zdá ako marketingový ťah....kedysi sa používala ako dezinfekcia pri zavedení moč.cievky či u chlapov alebo žien a teraz sa používa zriedená betadina,no čo je drahšie ....ak má dievčatko zaparenú ...tam ,stačí obliať bórovou vodou a zaberie,to isté pri mykózach,bórová voda ,probiotiká celkovo a mykóza je fuč..krémy sú drahšie ....inak ja potničky len poprášim deckým púdrom a pekne zmiznú....

aristka
15. júl 2013
marika351
5. aug 2013

No my máme zas len na tváričke ,ak sú to potničky bojím s ači to nemôže byť alergia ked sa pučí alebo plače tak jej sčervená celá tvár.Skúšali sme už lieh,sudocrem aj púdor kúpeme sa v harmančeku no nič nepomáha a ide to takto vyše dva týždne už som stoho chorá ja. zajtra ideme do poradni som zvedavá čo na to pani doktorka lebo mala dovolenku 2týždne

simca06022011
5. aug 2013

@marika351 vonku su 40tky, aj dospely clovek ma co robit s potenim... jasne ze male dieta sa spoti a vyhadze potnickami ak je na to citlivejsie... neboj sa zbytocne 🙂 nepises sice kolko ma mala mesiacov ale to ze zcervena ked place je podla mna v pohode... moja mala ma cistu plet od mala a v tychto teplotach je upotnickovana na tvari ako pubertiak... a tiez som panikarila, co to ma.. este aj okolo oci.. a vsade.. no proste poti sa. Umyvam ju castejsie vodou celu, cez den vobec nechodime von a hned to ma lepsie.. nenatieram to nicim.. zmizne to aj tak aj tak rovnako...

p.j.jacky
5. aug 2013

Necitala som vsetky rady,ale mojej malej pomohla rybia mast na ritusku co som davala.je to od galvex-modra.Sice nevonia ale po kupeli som ju natrela a bolo super. 😉

marika351
9. aug 2013

@simca06022011 no ja som sa obavala aby nemala nejaku alergiu,malá má len necelých 6týždňov a mala aj hned po týždni antibiotiká pretože mala zapálený pupok a stafilokoka takže preto obavy.Dali nám holtov krém a zatiaľ nam pomáha aj ked to neni ešte ono ale hadam to ustúpi ked sa ochladí

dada97
10. aug 2013

ja mam osvedcenu emulziu pre babatka a emergenci sprey, skvela kombinacia je to z aloe vera a aj dlho vydrzi

jasminkaj
30. máj 2014

Baby a mozem jej dat ten sudocream aj na tvaricku? Ona stale smatra rucickami, takze vacsina asi skonci v ustockach 🙂 Nie je to nebezpecne?

milota164
29. jún 2014

neviem ako sudokrem ale ja som pouzivala na citlive bradavky pri kojeni Bepanthen a ten netreba pred kojenim umyvat tak skus vyskusat

janulka15
7. júl 2014

@martinka_martinka este je maly vyhadzany? ma napadlo ci to nie je to akne novorodenecke...my sme to mali,len si nepametam presne kolko mal krpec vtedy tyzdnov...mal vysypanu celu tvaricku...ale nechali sme to tak a preslo to same...a sudokrem je na vsetko 😉 ten ozaj pomaha detom ale aj dospelym na kozne problemy 🙂

martinka_martinka
7. júl 2014

@janulka15 uf skoro po roku nejaka reakcia 🙂 boli to poničky spravilo sa mu to en v lete v najvacsich horucavach potom to zmizlo ... a zasa zacalo leto a opať to ma ...

kubisova
7. júl 2014

@martinka_martinka tak je leto a sa deti potia...ale to si myslim ze nejake vazne neni

janulka15
7. júl 2014

@martinka_martinka prepac...vidis aka som zblbnuta...kukam na maleho,ze sa mu nieco ako potnicky zacina robit,tak som hladala diskusiu a uplne zblbnuta som len datum a nie rok pozrela...este raz sa ospravedlnujem...vykojeny mozog 😀