Čo je najlepšie použiť, keď má bábo potničky?

pajinka23
15. jún 2009

aky naj pripravokje najlepsi na liecenie potniciek 🙂 🙂 🙂 🙂

curko
22. jún 2012

Ahojte, mate skusenost, ze aj 2-rocne dieta - chlapec ma potnicky? Ten moj to ma hlavne na krku v zadu, ma to dost cervene a potom aj spredu na krku, pod bradou, ale nie az tak ako vzadu. A trocha na chrbatiku a ramenach. Tak ako vsetcia chlapi, aj on sa dost v tychto teplach poti. Co by ste mi poradili?

alusha
22. jún 2012

@curko ano, nas mava potnicky, hlavne pod pazuchami, vzadu na krku... zatial sa nam vzdy osvedcilo, dobre vysprchovat, vysusit a zasypat detskym pudrom na noc, rano to mal krasne utichnute...

curko
22. jún 2012

zatial som to nijak neriesila, len som ho 2x denne vysprchovala. Ale dnes sa mi to zda byt ooomnoho horsie, hlavne ten krk ma cely cerveny, ale myslim, ze ho to nesvrbi, lebo si to ani nechyta. Tak som mu to natrela sudokremom, len neviem ci to pomoze 😒

miros_dh
22. jún 2012

Mne pomohol Bepanthen po sprchovani.. do rana boli vzdy fuc!

kaja73
22. jún 2012

@curko kremy si zinkom su velmi dobre na to-teda aj sudkorem,ale aj ine tzv.kremy na zapareniny-tie huste biele,co sa tazko rozotieraju.
Ja pouzivan Niveu s 20% zinku na zapareniny-ta malemu super sadla a potnicky len tak miznu..
Treba to nahrubo natriet a nechat biele,do rana mame takmer vzdy po nich,maximalne do dalsieho rana.

curko
24. jún 2012

Baby dakujem, malemu pomohol ten puder, na krku to uz ma super, len chrbatik sa mu teraz zasa zhorsil. Myslim, ze to ma aj z autosedacky. Poti sa v nej riadne. Tak nadalej pudrujem a uvidim. Este raz vdaka 🙂

ewka0012
25. jún 2012

mne doktorka poradila dat tenucku vrstvu sudokremu a pomaha to,ved je to na zapareniny a potnicky vznikaju zo zaparenia,dokonca sme ho zacali pouzivat po holeni aj my s muzom aby sa neobjavili cervene pupaciky,ukludnuje to,vyskusaj

pe
26. jún 2012

nam sa osvedcil Bepanthen, malu tie potnicky aj svrbia a tak ju to tam hneva a vzdy ked jej to natriem tak sa ukludni, takze viem, ze jej to dobre robi, rychlo potom zmiznu

locko007
26. jún 2012

My máme vysypaný celý chrbátik a trvá to už skoro týždeň. Včera som vyskúšala framykoinovú mastičku - trošičku sa to zlepšilo.

pe
26. jún 2012

no ak sa to tyzden nelepsi, tak radim ist za pediatrickou, moze to byt aj niecim inym...

brumka
26. jún 2012

nam na potnicky pomaha bepanten, ale ked su horucavy tak len sudokrem alebo najlepsia je zinkova mast vsetko dosat v lekarni

euka210
27. jún 2012

nam nasa dala recept a v lekarni nam urobili nejaky krem, ktory pomaha

koran
2. júl 2012

@mandm http://www.najlekaren.eu/ekzemy/2358-holtov-kre... - neaplikovať tehotným a dojčiacim ženám a dojčatám ?? alebo to nie je ten?

mandm
2. júl 2012

@koran ano, tento. neviem sice preco ho nemozu tehotne a dojciace ale nam ho predpisla pediatricka a malej perfektne zabral 😉

koran
2. júl 2012

@mandm tak potom je to čudné 😀

ducci
18. júl 2012

@malinke55 my sme natierali (sice nie sudokrem ale bepanthen) aj na tvaricku, mali sme take male cervene vyrazocky a super nam to pomohlo 🙂.

dudduli
18. júl 2012

nivea sos je dobrá

malinke55
18. júl 2012

@ducci ten davam na zadocek,ale vyskusam 🙂

nikike5517
18. júl 2012

......SUDOKREM 🙂 🙂 🙂 , ...potrela som malú a zmizli z večera do rána 🙂 🙂 🙂 🙂

ducci
19. aug 2012

@malinke55 hej aj nam bepanthen super pomaha na zadocek, minule som ho vyskusala, lebo sme mali uplne vysusenu pokozku aj na nohach a aj na to nam to zabralo...🙂

lollipop1
21. aug 2012

niekde som citala,ze je najlepsie nenatierat nicim, a nam sa to potvrdilo. Okupeme osusime a len natriem prdelku bepanthen mastou,ale len okolo konecnika. inak nenatieram ziadnou mastickou ani mlieckom ani olejcekom. a hlavne ked su take tepla, pory na pokozke sa babtku v teple upchavaju a vznikaju potnicky a duplom ked ho nakremujete.taka je nasa skusennost🙂

mirabelia
30. apr 2013

ahojte, ja sama som si prešla veľmi dlhým obdobím kedy som mala potničky a nechceli nijak raz zmiznúť z dekoltu a ramien, používala som všetko od skinoren krému až po liehy rôzne atď. Bola som preto prekvapená keď som si natrhala zo záhrady žihľavu, zaliala vriacou vodou, vyluhovala som a potom som ten odvar prikladala s tamponom na kritické miesta, už po jednom dni som videla krásne výsledky, opakujem to častejšie cez deň , už po troch dňoch to zmizlo tak na 80% 🙂 som veľmi spokojná, dúfam že som pomohla niekomu. Neviem ako to zaberá na bábätka a detičky, ale mne to zabralo 🙂

martinka_martinka
19. jún 2013

ahojte baby, píšem do tejto temy lebo si myslím, že to čo má môj malý sú potničky, kedže počas tepla mu to sčervenie a ked je vzduch a trosku chladnejsie tak to zbledne... ale je to straaaasne vela na husto posypanych cervenych pupačikov aj na tvari aj na hlavičke takže ked mu to sčervenie tak vyzera ako doďobany alebo zjazveny... rozmýšlala som, že vyskúšam ten sudocream ako ste tu neiktoré spomínali, ale kedže to ma na tvaričke bojim sa že ked si prejde rukami potom, že to da ustočiek... skúšala som aj repikom to premyvať, aj to umyvam v čistej vode... ale nejak mu to nemizne... snad to nieje alergia... či ???

brumka
19. jún 2013

@martinka_martinka sudokrem na potnicky je dobry ale nam to velmi vysusuje ze potom caka mkedy chrasticky zmyznu, kup si zinkovu mast, ta sa odpouca aj ked sa neustale poti, pouzivam ju kazde leto, aj rteraz som dcerke musela anatriet ramienka, len neviem ci je vhodny na tvar. mi mame potnicky len na chrbte a ramenach, mame v byte 31st

barchee
19. jún 2013

@martinka_martinka ja som synovi potničky "natierala" klasickým pudrom na zadoček, najlepšie zaberal 😉 pred tým, ako sme išli von, som si puder nasypala na vatový tampón a jemne vklepkala do pokožky tam, kde boli potničky...aj večer po kúpaní som mu to tak spravila a bolo dobre 😉 používala som babylove puder alebo niveu puder.

martinka_martinka
19. jún 2013

@brumka
@barchee
ďakujem baby, pytam sa preto lebo nechcem použiť hocico kvoly tomu že to ma na tvaričke toho sa bojim ... ked je na vzduchu mu to prejde len my nemame balkon a obe okna na zapad ciže od obeda nam tam až dovečera praži slnko tak sa neda ani vyvetrať ☹ a vonku s nim nemôžem byť cely den ...
skusim ten detsky puder a uvidim ako to zaberie 🙂 aj vaše detičky to maju take na husto ???? vystupene pupačiky červene ???

ivet1371
19. jún 2013

Mojím deťom pomohla Alpa ,sudocrem,repik

barchee
19. jún 2013

@martinka_martinka moj malý to mal v lete ako polročný, na ďalšie leto už nie a ani teraz už potničky nemá, ale potí sa hojne stále... 😝

martinka_martinka
19. jún 2013

@ivet1371 juuuj alpu by som neskúšala teraz určite nie ma len mesiac a týždeň moj krpček ... sudocream som chcela skusiť ale on si beha dosť po tvaričke rukami a potom si ich žužle... tak neviem ... to so bojim risknuť... možno na noc... a repik mi velmi nezaberal ten som skušala tiež... 🙂 asi tri dni po sebe a nebol vidieť žiaden vysledok ☹ škoda to sa mi zda byť take najšetrnejšie k detskej tvaričke

martinka_martinka
19. jún 2013

@barchee ja dúfam, že môjmu sa to tiež už nebude opakovať :P