Čo je najlepšie použiť, keď má bábo potničky?

pajinka23
15. jún 2009

aky naj pripravokje najlepsi na liecenie potniciek 🙂 🙂 🙂 🙂

ceumed
9. júl 2014

@jasminkaj Dobrý deň, Sudocrem môžete používať na celé telíčko Vášho bábätka a jeho požití určite nie je nebezpečné. Pekný deň, Ceumed.

kvetinka1986
24. júl 2014

Nam lekarka doporucila rozrobit dve male lyzicky kukuicneho skrobu v studenej vode a pridat do kupela. Dnes sme skusili prvy krat,tak uvidime.

lubiken
27. okt 2014

kočky poradte mi ked ma dcérka potničky pod bradou na krku? ako to mam nechat na vzduchu, ked je to strasne komplikovane miesto?

natalushka
27. okt 2014

@lubiken mne odporucili potierat tieto miesta klasickym liehom,ako sme potierali pupcek..a je ptavda,ze nam tozl..len tak trosku ta vatovy tamponik a pretriet,rychlo to zaschne..nam to pomohlo..

natalushka
27. okt 2014

@lubiken a este jak tu niekto pisal..Holtov krem,tym sme mazali,ked mal potnicky na tvari..ale smrdi to priserneten krem🙂tak sme to neprehanali🙂

litvikova
20. nov 2014

Poradte mi moj maly ma uplne vysusene polku bruska pri prsniku natieram ho olejom a nepomaha to(umyvam ho cistou vodou

maca283
20. nov 2014

@litvikova nam doktorka povedal ze natierat sudokremom a nam to vzdy zabralo

litvikova
20. nov 2014

Ok vyskusam

slpl
12. mar 2015

@mandm my uz 3 dni pouzivame Holtov krem a nielen ze strasne smrdi ale ani nam nepomaha a dala nam ho doktorka. Takze neviem... zda sa mi ze to ma coraz horsie... 😒

mandm
12. mar 2015

@slpl no smrdi to je fakt 😀 ale nam pomohol...

slpl
12. mar 2015

@mandm No my ho pouzivame 3 dni a uz to ma aj na krku a na tvaricke viac.... viem3 dni nieje dlho no jej sa to zhorsuje a to ma znepokojuje...

milota164
21. júl 2015

my sme pouzivali Bepanthen aj na zadocek aj ked sme mali potnicky hlavne ked to ostavalo suche.

mimmie78
27. júl 2015

Skuste potriet miesto s potnickami vyluhom z cierneho caju. Nam to pomohlo.

modrofuzik11
27. júl 2015

my mame osvedceny krem bepanthen. potnicky je potrebne umyt a poriadne do sucha do sucha utriet. potom natriet, najlepsie na vecer, pretoze cez den sa babatko zase spoti. bepanthen pouzivame aj na suche mierne atopicke licka a na zapareny zadocek. naozaj sme s nim spokojni 🙂

slpl
16. apr 2016

My sme vtedy isli ku koznej.... bolo to fakt hrozne ake sme to mali... a predpisala nejaku miesanu masticku.... a preslo to behom 2 dni...

milota164
24. máj 2016

ked sa to zasusi skus skus pouzit od Bepanthenu extra mast. je velmi jemna kedze je urcena pre najmensie deticky do jedneho roka. dobre hydratuje a pomaha regenerovat pokozku

alenky
27. jún 2016

Prosim Vas co pomaha na potnicky, ale ked su uz v takom stave, ze si to dcerka doskriabala do krvy? Na koznom sme dostali len pripravok do vody, co velmi nezabera.

biokozmetika
27. jún 2016

a si si ista, ze su to potnicky? nasi ked mali potnicky tak ich to velmi nesvrbelo...skor sa zvykli skrabat ked mali suchu pokozku alebo nejaku alergicku reakciu. na potnicky (ak boli v plienkovej oblasti) som pouzila sudocream a ked sa trosku preliecili tak ja im davam bio detsky krem s bambuckym maslom (aj ked maju alergicku reakciu)

alenky
27. jún 2016

@biokozmetika Ma ich takmer po celom chrbte, su to take pluzgieriky naliate vodickou, uplne malinke. Doskriabane ma len v oblasti sije-tam kde si dosiahne. No aj preto som isla na kozne, povedali nam, ze su to potnicky.

biokozmetika
27. jún 2016

a su suchsie ze si ich skriabe?

ivanusko
27. jún 2016

Mne pomohol hypermangan je to super vec. Odporucam😃

alenky
27. jún 2016

@biokozmetika Tam kde to rozskriabala, je prave dost suche. Tak neviem cim to natierat, dnes potieram od rana fenistilom a vsimam si, ze sa uz neskriabe, ale ma to stale dost zacervenale, podrazdene.

ivanusko
27. jún 2016

Skus ten hypermangan

ivanusko
27. jún 2016

Myslim kupel v hypermangane staci len kusok nasipat do vodicky.

evittam
27. jún 2016

@alenky Repík do kúpeľa - určite lepšie ako hypermangán... 😉

alenky
27. jún 2016

@evittam Do kupela nam predpisala kozna, ale od jej navstevy sa to dost zhorsilo. Neviem cim to potierat. Ked sa to zhorsi tak navstivim asi opat kozneho. Lebo tych volnopredajnych masticiek, kremov, pudrov je vela a tazko vybrat vhodny.

orlik4
27. jún 2016

@alenky z toho, čo píšeš, to bude ekzém. Len sa hold prejavil počas horka, tak sa to ľahko zamení s potničkami. Nepridávali ste v poslednej dobe malej nejakú potravinu? alebo lieky? Moje obe deti majú ekzém, a teda je pravda, že pot to zhoršuje, ale nespôsobuje. Neviem, lebo dosť málo info si napísala, ale ja to tipujem na ekzém, lebo sa inak nemá prečo škriabať a potničky musia aj rýchlo zmiznúť a nie sa zhoršovať. Ak by šlo o potničky, tak by som odporučila viackrát sa napríklad kúpať, aby sa dieťa schladilo, ale napríklad ten hypermangán pomáha aj pri ekzéme. Len pozor, on to vlastne presuší (je to dobre), tak aby ste sa nezľakli a nezačali mastiť krémikmi, lebo to zasa tú pokožku, respektíve pupáčiky zakryje a nevysuší...

alenky
27. jún 2016

@orlik4 No ja som uz z toho jelen. Ekzem sme mali do roka a potom sam vymyzol. Som teraz dost zmatena, lebo si vsimam, ze ak je to suche ma potrebu to skriabat, ked pokozku premastim napr.fenistilom, tak sa ukludni a neskriabe sa. Potraviny sme pridavali teraz v lete konkretne broskyne-aj kupne, ale aj domace zo stromu-nevylucujem, ze to moze byt aj prave z toho.

orlik4
27. jún 2016

@alenky ja by som tieto novinky proste vynechala, veď stačí aj na týždeň-dva, to už pokrok bude vidno (ak to je z toho). Z jedných broskýň sa nestrieľa, ovocia je dosť aj bez toho...
Moje deti mali/majú ekzém. a tiež sa mi 5ročný teraz vyhádzal z malín od babky, pritom kompót už jedával. Ono to nejako súvisí s imunitou a trávením, takže môže mať teraz slabšiu imunitu, a preto reaguje aj trávenie (cez ekzém). Zbytočne to rozpisovať, je to komplikované a pri každom iné.
Len fenistil nie je dlhodobé riešenie. Ak na chvíľu zaberá, tak super. Len zároveň treba hľadať riešenie (čo aj robíš, takže super)
A na trávenie je super pridať probiotiká (len nie biogayu, z tej som počula už veľa detí, že sa vyhádzalo). Napríklad Hylak forte je super, len je kyslý, ale dá sa pridať napr.do čaju alebo kaše...

ivanusko
27. jún 2016

Ahojte....potrebujem poradit. Malemu chrci v nosteku,,,skusala som mu odsat odsavackou na vysavac,,ale nic mu neslo. Viete mi niekto poradit coto moze byt???? Alebo co mu pomoze????? Dakujem