Čo na suchú pokožku na tvári pre dieťa?

nenka83
15. nov 2007

baby moja malinka ma na tvaricke suchu pokozku.pouivame modru indulonu.no hned sa jej vsiakne a mala ma suchu pokozku. mava problem s vyrazkami po tvari... tak nam kozna davala kadejake maste a asi jej to tvaricku vysusilo.uz aj napriek vyrazkam...ktore sa sem tam objavia, maste nepouzivam. poradte co na tu suchu pokozku... olivovy olej?

soyka
20. nov 2007

aj vyrazky aj suchu plet
jedno s druhym....
vzdy pri zmene pocasia, alebo na navsteve sa jej to zhorsilo....

viem, ze to nevyzera vabne, ale teraz ma pokozku celkom oka,
aj ked zaciatkom zimy, ked bolo take to neprijemne sychrave pocasie,
mala cervene a suchsie licka, ale uz je to oka...

je to beh na dlhu trat...

hedunecka
20. nov 2007

baby takze ked vam mozem poradit moja mala mala neskutocne vyhadzene brusko, nozicky, tvaricku..postupne s cervenyx vyrazok mala taku tvrdu suxu pokozku..boli sme za liecitelom Dedikom a ten mi poradil aby som malu okupala v orexovyx listox/uz su sice suxe ale dala som par uvarit-sparit a zaliala vodou a malu vykupala/po 3dnox jej to zliezlo a ma krasnu miminkovsku pokozku a este ju natieram excipialom je to na velmi suxu pokozku..urcite to skuste mna lieci z atopickeho ekzemu tak asi vie co robi 😉

soyka
20. nov 2007

orechove listy?
z tych je dobry repelent 😀
robieva ho kocka, ku ktorej chodievame jazdit, aby konikov nehryzli ovady....

ale vyskusam...........

tak ci tak vodu prevaram, tak tam len prihodim par listkov 😀

hedunecka
20. nov 2007

😀 😀 😀 soyka no pekne vidis ze su uzitocne aj na ine veci 😀

co ste alergicky na xlor??

tini
20. nov 2007

Hedunecka, a tebe co poradil na atop. ekzem?

hedunecka
20. nov 2007

no on mi pozrel do oka a povedal mi este dalsie veci co mi je a k tomu ze mam atopicky mi povedal ze mam oslabenu imunitu od detstva cize v tom sa skryva ten ekzem dal mi nejake 2flasticky a mam si davat 10kvapiek rano a vecer tak uvidim ci ma z toho vylieci

eji
20. nov 2007

hedunecka, mne sa maly takto vyhadzal s kozmetiky johnson a teraz mame atopik, ale iba v zime a na nohach

tini
20. nov 2007

Aha, tak si mi neporadila, aj tak dik za odpoved. Ekzem ma moj Alex, trosku mu pomaha, ked ja vylucim mliecne vyrobky, ale vracia sa mu to. 😢

soyka
20. nov 2007

teraz byvame vo Zvolene a je tu dost divna voda.....
ked sme v Ziline, nemame ziadne problemy.....
aj manzel ma exem na tvari, ale staci tyzden, dva v Za a je po exeme.....
ja mam po tejto vode dost cudne vlasy - kamoska hovorila, ze tato voda je dost ilovita a este daco obsahuje.... tak som si nie ista, ci je to chlorom, ale prevarenie zabera....

hedunecka
20. nov 2007

no mne dedik povedal ze takto sa zacina atopicky ekzem to co mala mala a preto mi kazal mi ju kupat v orexovyx listox lebo ze taku malu ju nemoze este liecit ze az ked bude mat pol roka..

tini ved xod aj ty k nemu..

soyka no ja som tiez alergicka na xlor a tu v tt je teda fest..no kedze nemame vanu nic ine mi neostava len sa ryxlo osprxovat a ryxlo kremovat lebo by som asi umrela

dadulka19
21. nov 2007

baby,ja tiež chodím so 6ročnou dcérkou k Dedíkovi,má atopický.Pomáha klop,klop... 🙂
No ale pred týždňom sa aj nášmu mimču vyhodil ekzém 😠 ,hedunečka,skúsim zatiaľ tie listy,kým znovu bylinkár príde sem.Zakaždým sa aj pýtal,či je bábo v poriadku,ked sme u neho boli.

tini
21. nov 2007

Hedunecka, tazko si odskocim z Francuzska 😢 V lete som bola doma a boli sme u znameho liecitela, tak ma vysetril, ze mam pokazenu pecen z nesky s mliekom a mam pit ocistne caje na pecen, pijem poctivo, vynechat mliecne vyrobky, kurcata, udeniny...
Preto stale reagujem, ked niekto ma nieco nove o ekzeme, aby som si aj ja tu sama vedela pomoct. takze orechove listy, napisem nasim, nech pohrabu v zahrade u babky a poslu, prave v decembri sem idu znami, tak mi prinesu.
Dadulka19, a tebe co poradil pre malu?

dadulka19
21. nov 2007

tini,malá nesmie jesť čokoládu,citrusy,jahody,kravské mlieko a má kvapky na ráno,večer prášok a ruky potierať mastičkou.Ale čo tieto zázraky obsahujú,netuším 😉 ,som rada,že zaberajú...

tini
21. nov 2007

Dietu ja mam tiez taku podobnu, len tie kvapky, prasok a masticka... Viete mi dat kontakt na toho p.Dedika? Ze ked najblizsie pojdeme na SK, tak ze by som skusila. Kludne do IP, dakujem.

dadulka19
21. nov 2007

tini,IP 🙂

martinabarak
21. nov 2007

Ahojte, chcem sa Vas spytat ci sa po tych mastickach kozicka upravila celkom, co tu odporucate. Pretoze moj Sebastianko (4 mes) zacal mat takuto suchu az drsnu kozicku na lickach, hlavicke a ruckach. Kremujem mu to niveou baby intesiv creme uz 2 tyzdne kazde rano - do vecera ma pokozku hladku a vecer zasa zdrsnie, tak aj vecer. Preto neviem ci si mam kupit iny krem, alebo je to tak aj s vasimi mastickami.

dadulka19
21. nov 2007

neskúšala si modrú indulonu?Aj bylinkár ju odporúča 🙂

tini
21. nov 2007

Dadulka, diky. Inak ja som dala modru indolonu a vsetko suche strasne scervenelo, tak som to radsej nechala.

martina46
21. nov 2007

A aká je tá detská indulona? Som videla v DM, také by nepomohlo?

nenka83
autor
21. nov 2007

martinka obycajna modra indulona na ruky!

nenka83
autor
21. nov 2007

ci je aj detska indulona? 😲

martinabarak
21. nov 2007

Nenka, a zmyzne sucha pokozka po tej indulone aspon na viac ako 1 den ?

leva
21. nov 2007

Koliesko,zlozenie bohuzial neviem,v lekarni my to zarobia,no daju my len plastovu krabicku ale co do toho davaju neviem.

nenka83
autor
21. nov 2007

martinka moja mala ma aj po nej suchu tvaricku.ale proste nie tak ako vy, ze drsne.len suchu plet nema klasicku jemnu babatkovsku.na koznom mi vravela ze modru indulonu pouzivaju aj atopicy.ze je dobra.ved skus nedas za to nic.

koliesko
21. nov 2007

dakujem leva za odpoved, este nieco poskusame 😅

dadulka19
21. nov 2007

martinabarak,atopický treba premasťovať každý deň,takže nečakaj,že nejakú masť stačí dávať len občas 😢 a premasťovanie je dôležité,len treba nájsť tú správnu masť.My teda indulonu modrú,známa používa Excipial(neviem presný názov)a ten zas nepomáha nám...
Inak,prajem pevné nervy maminkám aj detičkám s atopickým 🙂 .S dcérkou sme sa trápili 4roky a teraz,ked ho má už o.k.,atopický má naše mimi 😠 .Takže nanovo 😢

dadulka19
21. nov 2007

..teda,martinabarak,neviem,či to máte ekzém,alebo lepší prípad,len suchú pokožku 😉

martina46
22. nov 2007

Nenka, tá detská je v takej červenej menšej tube, tak som bola zvedavá, že čo to je zač, či to niekto pozná a používa, modrá samozrejme klasika 🙂 tiež si ju vyskúšam. Môže byť aj namiesto krémov na ochranu tváričky proti mrazu?

dadulka19
22. nov 2007

takú červenú detskú indulonu som ešte nevidela,skúsim sa po nej pozrieť 🙂
Modrú infulonu by som na tvár von v zime nedávala,obsahuje dosť vody 🙂 ..ale ved skús na sebe....Ja melej dávam na tvár indulonu večer a ked ideme von Niveu baby proti chladu a mrazu 🙂 ,som s ňou spokojná 🙂

martina46
22. nov 2007

Niveu baby mám takú vzorku, tak budem skúšať. Modrú indulonu si ja nemôžem dať, mám dosť mastnú pleť, bojím.. ☹
tú červenú detskú majú v DM, ako sú detské krémy a také tie veci pre bábätká.