Čo na suchú pokožku na tvári pre dieťa?

nenka83
15. nov 2007

baby moja malinka ma na tvaricke suchu pokozku.pouivame modru indulonu.no hned sa jej vsiakne a mala ma suchu pokozku. mava problem s vyrazkami po tvari... tak nam kozna davala kadejake maste a asi jej to tvaricku vysusilo.uz aj napriek vyrazkam...ktore sa sem tam objavia, maste nepouzivam. poradte co na tu suchu pokozku... olivovy olej?

titulienka
22. nov 2007

Skvele odporucam krem NUTRITIC...je perfektny malinka mala na lickach vyrazky niektore jej zacinali hnisat,boli sme aj na koznom kde sa nam nepodarilo vyliecit to roznymi mastami a tento krem nas toho zbavil za 2 dni...je naozaj perfektny... 🙂

martina46
22. nov 2007

a kde ho dostat a co stoji? je bez receptu?

elis3
22. nov 2007

Čau kočky. Nám doktorka na suchu pokožku na tváričke poradila vtierať Vigantol a ozaj pomáha to.... 😝

titulienka
22. nov 2007

NUTRITIC-dostat v lekarni bez recepta a soji 150sk....

blanco
2. feb 2009

Moja mala ma strašne suchu tváričku a aj povrch hlavičky skúšala som všeliake krémy a nič.Poradte

iwanna
2. feb 2009

skus infadolan. Je na premastenie a obnovu pokozky. My ho pouzivame.

zdenocka
21. feb 2009

Ahojte, nam pomohol Johnson baby naturals 😉 .

pastuska
21. feb 2009

Ja mám tiež tú zarábanú masť z lekárne, predpísala kožná. Pomáha na to začervenanie, má peknú farbu líčiek, ale zas tie šupinky zostali, aj drsné tie líčky zostali. Ale natieram ho len týždeň. A podľa mňa to má len zo zimy a suchého vzduchu, lebo do zimy mu nič nebolo. Tak uvidím. A tiež je tam kyselina mliečna a nejaké ďalšie tri zložky. Inak mne kožná excipial pre malého neodporúčala.

matysekasasenka
21. feb 2009

ahojte, aj my pouzivame infadolan..aj na supinky aj na tvaricku. vsetky cervene vyrazky zmizli, len ta tvaricka este stale nie je taka hladka ako by mala tak hadam sa to neskor upravi...a tiez si to myslim ze je to zo zimi a mrazu...a to som si najprv myslela ze som ja nieco zjedla, lebo kojim..

liaah
22. feb 2009

ahojte, aj my mame suchu pokozku, ale len na tvaricke, a vo vlaskoch, natieram jej to indulonou, modrou, je super, ale do vecera to ma zase suche. Ma aj take flaky po tvari, vyzera to ako ekzem, dokyna nas chce poslat na kozne, ked vyzdravieme. Inak nam na to nepomohol ani infadolan, ani excipial, ani novy krem od Biodermy, skratka modra indulona je super, ale len kratkodobo, treba jej to denne aj minimalne raz natriet. Inak sranda ze to nema nikde na telicku, iba na hlavicke... 😠 😠 😠 som rada ze to inde nema, ale este radsej by som bola keby to nemala ani na tej tvaricke 😒

bianka23
13. okt 2010

baby nepoznate bylinkara z Modry?????????????????al.z Trnavy co ma hociake nazbierane bylink...................

evinkag
22. okt 2013

My sme mali aj infadolan (dokonca nam ho dali aj na temenice do hlavicky a tym sme tak dobabrali hlavu ze sme ju pol roka davali do poriadku) aj holtov krem aj excipial ale stale mame suchu pokozku. Na tvaricku nam najviac zabera modra indulona a ostatne telicko teraz riesime a ideme kupit akysi krem s kys.mliecnou.vraj pomaha. No som zvedava

x_shushu_x
30. nov 2013

Milé maminy, niektoré príspevky su už roky staré, ale aj tak pre istotu skusim poradiť- vyražky na lickach mmozu znacit zle travenie- najma ak nezaberaju dermatologicke masticky.
My sme mali ekzémy- zacinali malymi pupencami, scervenali, zhrubla na nich koza a zväcsovali sa. Kozna nam zakazala oranzove veci- a veru bolo to naozaj tak, vzdy ked spapala nieco oranzove a najma mrkvu alebo tekvicu hned mala ekzem Aj ked som este kojila a dala som si vanilkovy puding, ktory musia farbit beta.karotenom :/...Neskor sa to vyvrbilo na mrkvu, petrzlen a zeler. Teraz uz znesie varernu mrkvu, no zo surovej sa stale vyhadze.
No a asi po roku a pol ma znovu ekzem na nozicke, stazzuje sa ze ju skrabka a svrbi :o/..
Zacinam mat pocit, ze je to suchostou a nie korenovymi zeleninami...alebo obe dohromady?...
Aby som ale poradila trochu viac, vylovila som starú správu od kožnej a píšem vám mastičky/liečiky 🙂 (najma pre tie maminy, ktorym to lekarne nevedia namiesat kvoli zlozeniu, ktore nikdy nepoculi to snad aspon trochu pomoze)
1. Locoid Lipocrema- to bolo skor kvoli alergii- my sme tento liecik radsej vynachali, nakolko ide o kortikoidosteroidy (jeden ypsilon mi asi usiel)
2. 2% ichtyol v excipial mastnom kreme (opisujem zo spravy)- tento bol hnedy a smrdkal- ale ved pozname ichtyol, ze ja na zapaly a podobne, nam aj vytahol hnisik z bradavicky, cize mam pocit, ze z tohto kremiku jej mizlo to zacervenanie....?..
3. 1% kyselina mliečna v excipial mastný krém- v zátvorke (200)- tento bol biely, mastný, pekne voňal a hlavne poriadne premastil...mastili sme tusim dlho, ale stalo to za to...zajtra idem do lekarne aj ja a snad uz nebude "škrabkať :o/
Držím palce a snad som aspon trochu pomohla.."

lorela
2. dec 2013

Mastičky z lekárne, príp. na predpis je jedna vec, mydielka alebo sprchové šampóny, druhá. Mám dobré, a hlavne dcérka, skúsenosti s kozmetikou Bioderma, ešte lepšie s A-derma.

milota164
28. máj 2014

my pouzivame Bepanthen aj na zadocek aj na suchu pokozku,pekne premastuje

lencika
31. máj 2014

skus bepanthen kremik ja osm ho pouzivala a stale pouzivam v pripade suchej pokozky u malej

angelinka13
31. máj 2014

Ja som toho nazoru, ze zbytocne zatazovat male telicko chemiou...na premastenie pokozky je super kokosovy olej, najlepsie v bio kvalite: http://www.nutrimas.sk/Kokosova-fantazia-BIO-ba...
Pokojne od narodenia, je to cisty kokosovy tuk.

milota164
2. mar 2016

vyskusaj od Bepanthenu Sensiderm krem, je vhodny na suchu a svrbivu ekzemovu pokozku, hydratuje, cize sa pokozka moze lepsie regenerovat. Je vhodna aj pre male deti a tehotne.

humka2
2. mar 2016
Používateľ humka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od humka2.

alebo skus z lekarne hydrolotio

maykaaa1122
26. mar 2016

Ahojte, ja na svoju suchu pokozku pouzivam bepanthen sensiderm, je hydratacny a jemny. Rychlo sa mi vstrebe do pokozky, takze nie je mastna.

lilu7
12. jan 2018

Vela kremov som vyskusala pri detoch od pediatricky aj koznej pomohli mozno kratkodobo potom som suchu pokozku prestala riesit a ked som malym natrela zadocek natrela im aj telo a pomahalo, kozu mali vlacnu a hydratovanu. Bepanthen care alebo extra som pouzivala na striedacku.