Čo na suchú pokožku na tvári pre dieťa?

nenka83
15. nov 2007

baby moja malinka ma na tvaricke suchu pokozku.pouivame modru indulonu.no hned sa jej vsiakne a mala ma suchu pokozku. mava problem s vyrazkami po tvari... tak nam kozna davala kadejake maste a asi jej to tvaricku vysusilo.uz aj napriek vyrazkam...ktore sa sem tam objavia, maste nepouzivam. poradte co na tu suchu pokozku... olivovy olej?

dadulka19
16. nov 2007

nenka,moja mala tiež líčka suché 😠,natieranie nepomohlo.V Kauflande som kúpila mydlo s minerálmi z Mrtveho mora,je cítiť bahnom a neviem čím ešte(krabičku som vyhodila).Je to na suchú pokožku tela aj tváre,skúsila som to najskôr na sebe a potom na malej.Fajn to zabralo 🙂

dadulka19
16. nov 2007

ozaj a stojí okolo 70sk 🙂

nenka83
autor
16. nov 2007

no skusim daco.lebo mame doma hocjake kremy, uz ju nechcem, od kloranu, biodermy.no uz sa bojim na nej experimentovat, myslim ze tie maste z kozneho tej pokozke dali dost zabrat. a indulona nemoze vysusovat tvaricku? uz ju pouzivame mozno 3 mesiace.

pietra
16. nov 2007

ja mam z lekarne mast s kyselinou mliecnou, pisu na nej, ze je na premastenie a super zabrala. A to mala Kika licka uplne draplave.

dadulka19
16. nov 2007

indulonu dávaš modrú?Tá je najlepšia 🙂
Co sa týka mastičiek od kožnej,nám nikdy nepomohli pri staršej dcére 😠

dadulka19
16. nov 2007

pietra,to je miešaná masť?

pietra
16. nov 2007

dadulka ano, je miesana. Nam ju odporucila dokina na poradni, ked som sa jej na tie licka pytala. Ja som dost nedoverciva k vselijakym mastam, ale skusila som a naozaj uzasne zabrala. Uz do troch dni boli licka hladke. Potom sa to vratilo, tak sme ju pouzili znovu, asi na tyzden a odvtedy mame pokoj.

dadulka19
16. nov 2007

pietra,mne o tej mastičke hovorila kamoška z Revúcej,jej malej super zabrala na atopický ekzém,lenže u nás ju nepoznajú.A ani v lekárni nevedia jej zloženie.Tak sa tu k nej dostať neviem.No a druhá kamoška sa na ňu pýtala dokiny v Sali a tá jej povedala,že pozná tú masť,ale deťom neodporúča.Tak neviem,ale kyselina mliečna by ublížiť snád nemala,nie?

nenka83
autor
16. nov 2007

modru indulonu davam no nechapem co je moja mala taka vysusena...no ona ma vyrazky uz 6 mesiacov a neviem pist na to z coho... ☹

pietra
16. nov 2007

Snad nie. Ved mne ju odporucila detska lekarka. V lekarni mi ju dost dlho chystali (tusim 3 dni), lebo vraj mali problem zohnat vsetky ingrediencie. Ale sa mi nezda, zeby v lekarni nevedeli zlozenie 😕 , ci len nie su lenivi to miesat. Skus sa opytat doktorky.

vka
16. nov 2007

neviem čo ste popisali ani sa mi čitať nechce 😵 😵 moj synček ma celkovu suchu pleť na tvar ale kremujem mu tym aj cele teličko krem Batole s olivovým olejom ma taku pestru zelenu farbu 🙂

dadulka19
16. nov 2007

pietra,práveže doktorka ju nepozná,keby mi napísala zloženie,v lekárni to namiešajú 😀 ...ale aj tá spomínaná kamoška si pre tú masť chodí len do jednej lekárne do iného mesta,lebo že to inde nemiešajú,nemajú všetko potrebné na ňu 😝

pietra
16. nov 2007

to ma vazne sokuje, lebo napr. maste s kyselinou mliecnou sa bezne odporucaju na ekzemy. V jednej internetovej lekarni maju dokonca krem s kys. mliecnou.

dadulka19
16. nov 2007

hod link,prosííím 🙂

pietra
16. nov 2007

len pri tom kreme su 2% kys. mliecnej a v tej masti mame len 1%

leva
16. nov 2007

ja davam malej tiez kyselinu mliecnu na suchu pokozku a kupila som v lekarni mydlo z mrtveho mora,je na suchu pokozku,pomaha,mydlo sa vola AHAVA,no stoji okolo 200sk

dadulka19
16. nov 2007

pietra,dakujém 🙂

zuky
17. nov 2007

...ja by som ti odporúčila pred krémovaním najprv tváričku dôkladne umyť /lebo ktovie čo všetko zatiaľ stihla ochutnať/ a niekoľko dní používať INFANDOLAN /na regeneráciu kože, podotýkam trocha smrdí/, a potom nejaký krémik s obsahom mandlí... 😵

kazdovci
19. nov 2007

ahoj nenka. aj my sme mali podobny problem a na tvaricke nam suprovo zabral Holtov krem - straaasne smrdi, ale je super! ale suchu pokozku na ramienkach sme museli liecit az hydrokortizonom a inymi mastami ☹ asi sme to nechali prilis dlho bez vhodneho kremiku. a modru indulonu mi odporucalo uz velmi vela mamiciek...

uznetusim
19. nov 2007

Ahojte. Baby a tiež majú tie vaše poklady nenormálne červené líca? ☹ Môj malý mal najskôr červené vyrážky s bielimi bodkami na lícach a čele + mu na uškách aj také žlté šupinky začínali. Najskôr som to ,,liečila" umývaním tváričky v repíku - nezabralo, potom som dala Holtov krém - bolo to ešte horšie. Nakoniec nám kožná predpísala ichtamolom - taký hnedý, smradľavý krém. Vyražky síce zmizli, ale ostal mi na tváričke vysušený, drsný ako šmirgeľ a červený ako rak. Komplet celé líca aj brada. Ešte sme mali predpísanú aj kyselinu mliečnu - na premastenie telíčka, tak od včera mu to dávam miesto toho smradľavého krému na líca a síce začína sa mu zjemňovať pokožka - aj šúpať - také žlté šuinky idú z neho už aj na lícach ALE začervenanie sa nezlepšuje. Čo s tým? Už som nešťastná - trvá to už týždeň. 😢

katusha
19. nov 2007

nam este v lete dotorka predpisala Excipial, je to taky hydratacny krem, nam pomohol aj na potnicky, ale aj na suche miesta na tvari ked sa objavili.
myslim, ze sa da kupit aj bez predpisu. mne sa paci 😉

leva
19. nov 2007

uznetusim,neviem ci som to tu uz nepisala,no ja som mala cervene vyrazky na dekolte,pomohla my masticka ICTAMO,z lekarne,dokonca pomohla aj malej na suchu flakatu pokozku na zadku a malemu ked mal zapareny zadocek,mast je volnopredajna.

uznetusim
19. nov 2007

Leva vďaka len sa bojím aby to zasa nevysušovalo ešte viacej. 😖 Čo mu už mám dať savo kurnik šopa aby vybledol..... Som už nahnevaná z tej bezradnosti. 😠 / to savo bol samozrejme vtip / .

leva
19. nov 2007

😀 Inak modra indulona je dobra na suchu pokozku,dobre premastuje,no ale to si uz asi skusila.

leva
19. nov 2007

Alebo je aj mydlo,aj to som spomenula hore v prispevku,mydlo AVAHA,je z mrtveho mora a na suchu pokozku

uznetusim
19. nov 2007

No suchosť prechádza pomaličky aj z tejto kyseliny mliečnej, len to začervenanieeeeeeeeeeeeeeee 😢

koliesko
20. nov 2007

ahojte maminky, dnes som bola v lekarni, aby mi namiesali mast s kyselinou mliecnou na suche licka pre dietatko. Oni to este nikdy v zivote nepoculi. Ale boli velmi mili, vraj ked prinesiem info, co ta mast ma obsahovat, no problem 😎 Viete mi poradit zlozenie?

soyka
20. nov 2007

ahojki,
ja mam tento problem s oboma detickami...
u nas je to vodou - mala som ich umyvat v Lucke,
alebo v inej detskej vode, alebo prevarenou vodou...

pouzivali sme mydlo bez mydla s kys. mliecnou a modru indulonu a bolo fajn,
aj ked vzdy v zime bolo horsie...

Lucka z toho vyrastla, takze si nerobim nejaku velku hlavu ani z Tomaskovych licok, aj ked vyzeraju skutocne desne 😖

do troch rokov sa to upravi 😀 staci vydrzat, prip skusit este tu vodicku a mydlo...

vela stastia....................papa

nenka83
autor
20. nov 2007

soyka ako mala mala do troch rokov vyrazky ci len suchu plet?