Dať 5 - mesačnej dcérke Denerel? Máte s tým skúsenosť?

nenka83
3. okt 2007

Dr mi kazala malej davat denerel...akosi mam divny pocit z toho, v letaku len ze deti od 3 rokov, moja ma 5 mesiaciv, nie je tu niekto kto s tym ma skusenosti?

tretulka
3. okt 2007

nenka nas maly ho berie tiez, bra ketof, ale ten prestali vyrabat, tak sme dostali denerel, to je na podporu imunity, brali sme 2x1/4tbl., po roku 2x1/2 tbl....a v letaku je napisane, ze pre deti do dvoch rokov urci davkovanie lekar 😉 , musis citat pozornejsie...ked Vam ho dr. predpisala, iste mala dovod

tretulka
3. okt 2007

aby som bola presna, je to vlastne antialergicky liek...nepytala si sa dr., ze preco ho malej predpisuje?

nenka83
autor
3. okt 2007

tretulka citala som navod na nete a tam to nie je, pretoze navod z liekov som niekde zapotrosila.som velmi rada ze si mi poradila.vies ja som ti akasi uz vystrasena.akosi sa mi zda ze do tej mojej malej moc toho davam.ale ako pises ked treba tak treba! dakujem!inac dr mi vravela ze aj denerel maju prestav vyrabat.ja davam este aj fenistil popri tom.tretulka a ty este kojis? ak nie kojila si? dokedy ak smiem vediet?

nenka83
autor
3. okt 2007

tretulka kvoli tym vyrazkam co stale mame...

tretulka
3. okt 2007

nas Matk je tiez alergik, zatial presne nevieme na co je alergicky, no pravdepodobne na pele ☹ ...aj on uz pojedol plno liecikov, fenistil berie tiez...kazda mamina by bola najradsej, keby nemusela dietatku davat ziadne lieky, ale myslim, ze ist hlavou proti muru sa nevyplaca...ja doverujem nasej dr. a vidim na malom, ze je ok, tak to ma tesi 🙂 , hadam casom z alergie vyrastieme
kojim stale, Martinko je cickosko 😵

nenka83
autor
3. okt 2007

tretulka no fajne si ma podporila, vdaka.a ako sa mu alergia prejavuje?

leva
3. okt 2007

ahoj nenka,ja sice nemam skusenost s denerelom,no tiez sme brali ketof a teraz berieme aerius,to je tiez protialergicky liek,mala ho berie uz druhy rok,no teraz mala len 6 rokov a brala hned 5 mml aj ked na letaku je pisane ze 5ml az od 6 rokov,neboj sa lekarka urci podla potreby.

leva
3. okt 2007

No teraz som pozrela a uz ho berie dokonca treti rok,uz som z tych liekov hotova 😅 Chladnicku mam olepenu davkovanim,dcerka je tiez alergik,testy jej robili v 3 rokoch,zistili alergiu na travu a obilniny,tak okrem aeriusu mame aj staloral,te berie len urcite dni a urcity pocet kvapiek.

nenka83
autor
3. okt 2007

obilniny? cize aj chclebik? na aku stravu u nej musis davat pozor? mavala aj vyrazky ako malinka? moja preto berie ten denerel.. ☹

leva
3. okt 2007

vyrazky nemala,no mala take suche flaky,no doktorka vravela ze to moze sposobovat jedlo ako kecup.Chlebik nam nezakazala,vravela ze alergiu nema silnu,no reakcia bola,myslim ako ze jej ten vpich trosku scervenal,tak robia tie testy.

leva
3. okt 2007

Nam vlastne zistili alergiu na imunologii,Simonka mala ako malicka casto zapal priedusie na ktore brala vzdy antibiotika,nasa lekarka jej vzdy predpisala a bolo.Moj manzel mal znamu a ta nam vybavila navstevu u imunologa,tam ju hned prezreli,hned jej brali krv a zistili oslabena imunita,tak brala rybomunil na posilnenie.Po dobrati jej vzali krv a mala uz imunitu v poriadku,no hned nam doktorka povedala ze preco nas nasa lekarka poslala az teraz,ked mala uz pojedla tolko antb.Vraj ma nabeh na astmu,tak dostala dychanie,ventolin a flixotide na priedusky,no a potom prisli tie alergicke testy,no poviem ti ze som bola hotova,no ale kazdeho pol roka chodime na kontrolu a je to dobre,klop,klop,klop.Patala som sa imunologicky ci tie lieky este treba,no povedala ze sa bat nemusim,ze to nieje ani zdaleka take skodlive ako antb.a treba kvoli tomu aby sa alergii ci astme predislo.

danu
21. jún 2009

gabrielkaa • 1d • Včera o 21:27 ahojte, neviem, ci uz tu takato tema neni, ale ak ano, tak ma urcite nasmeruju. chcela som sa opytat, ci niektora s mamiciek nemala skusenosti s liekom denerel. nam diagnostikovali potravinovu alergiu, malicka sa vyhadzala na lickach, pod bradou, tam to ma dost zapalene lebo to nedycha a scasti aj na hrudnicku a chrbte. na alergologii nam dali denerel. nejaku dobu som sa uzivanie snazila oddialit, po konzultacii s Dr. ale naposledy ked sa jej to zhorsilo tak trval na nasadeni. dcerka je dost malicka, mame len cosi vyse 5. mesiacov a zda sa mi to prilis skoro zacat s taktouto dlhodobou liecbou, nakolko som pocula, ze denerel sa bere niekedy aj roky!! 😲
zuzik_p • 1d • Včera o 21:43
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
julka11 • 1d • Včera o 22:06
alergii konkrétně na jakou potravinu? Pokud znáte spouštěč ekzému, není vhodnější řešit to vysazením alergenu???
gabrielkaa • 1d • Včera o 23:00
prave nepozname alergen, stale ju este testuju. vyzera to tak, ze kravsky protein to nebude, ale idu testovat dalsie alergeny. jedna sa o to, ze ma geneticku predispoziciu na alergie, ktora ked prerastie, tak dieta moze byt alergicke doslova na teplo alebo chlad...tak mi to doktor nejako vysvetlil.

map0007
22. mar 2021

@nenka83 dobrý deň, pomohol Vám ten liek s vyhrážkami u dceri, ako ste to poriesili, ďakujem

belver
28. feb 2024

@tretulka dobrý deň ako ste po rokoch zdravotné?