Dcéra odmieta antibiotiká aj kvapky. Čo mám robiť?

asitka
30. jún 2009

prosím poradte mi....dcéra mi odmieta antibiotiká, či kvapky od kašla...či sirupy od teploty...proste všetko....najčastejšie ich vygrcká...viem, že od teploty môžem dať čípok....aj to tak riešim...ale tiež sa stane...že ho vykaká...už som z toho úplne s nervami v koncoch...nenašla som tu podobnú tému...ak vy áno..kludne ma tam šupnite...lebo keď vidím aká je slabá...a neprechádza jej choroba...no na zaplakanie....ďakujem.

depi
4. apr 2016

@cukroska ja riesim teraz to iste...tiez mi este nikdy nevypila sirup.teraz mame sirup antib.na hrdlo no nedistanem to do nej ani ked ju prikvacim...som tehotna a len revem.od zufalstva....ale ja si pamatam to iste ako.dieta ze som vsetko vyvraca a doteraz nevypijem ani sumive tablety lebo ma napina.....fuj...tak som sa rozhodla ze ju trapit nebudem...idem hladat alternativy liecby lebo po tyzdni antibiotik sme obe na psychiatrii

cukroska
6. apr 2016

@depi Ani u nás sa to nezmenilo a to má zanedlho 7rokov.Máme jediné šťastie,že nebýval často chorý.Skôr teraz ako školák bol už dva krát ale hrôza...Úplný blok

depi
6. apr 2016

@cukroska to si ma nepotesila....ja uz do nej ledva kakao dostanem lebo mi neveri..tak nam hrozilo ist do nemocnice....doktorka mi neveri ze jej to nevieme udrzat v puse...ale u nas je boj normalne ako na psychiatrii

cukroska
6. apr 2016

@depi aj u nás je to presne rovnako.Ja som len rada,ze to vzdy nejako rozchodil s cajmi,ledva daky vitamin som do neho dostala.V noci v spanku so striekackou sladke kym bol maly,neskor uz nie.A kvapky do nosa tiez len ked som ho oklamala a využila chvilky nepozornosti a nasilu v strekla,alebo v noci. No hroza...nech ste zdravy a nech to cim skor pominie.U niekoho to casom aj preslo ako deti vyrastli.

depi
6. apr 2016

@cukroska dakujem...u mna to napriklad nepominulo...od mala mam traumu zo vsetkeho co je tekute...drvili mi acylpirin na lyzicku s cukrom...a sirupy som vsetky vyvratila...ma to moje dieta byt po kom....ja iba tabletky 🙂

cukroska
7. apr 2016

@depi no ved to...ten moj je tiez v tom to hrozny.Neviem ci ho to prejde dakedy.Mozno raz pochopi,ze je lepsie vziat liek ako byt chorí.

milamil
16. apr 2016
Používateľ milamil je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milamil.

je to az neuveritelne ake su vase deti inteligentne 😵 ja by som tie lieky asi tiez vygrcala.....cudujem sa vam mile mamicky, ze do svojich milovanych deti, pre ktore chcete len to najlepsie pchate take sracky. Viete o tom, ze antibiotika z vasich deti sa vyplavia az za 7 rokov! Preco ich neliecite prirodou? Ja svoje deti liecim len bylinnymi tinkturami nemaju problem mi to vypit k lekarke nechodime len na preventivky [ona sa tiez cuduje, ze ako je to mozne]. Vyskusajte u deti vysadit mliecne vyrobky a menej sladkosti a uvidite velku zmenu 😉

sardinka335
16. apr 2016

@milamil prečo neliečime svoje deti len prirodou? Lebo ta zhumplovana priroda ma svoje limity.

helenapx
16. apr 2016

Ahojte maminky, od horucky pomozu aj zabaly alebo sprcha a mne pomohli pri detoch od horucky aj ponozky namocene v octovej vode 1:1, namocit, vykrucat a obut aj v noci, ked dieta spi,.

paulapaula
5. sep 2016

@krivanekova dobry napad vyskusam to aj ja. Boli sme aj v nemocnici co vracala po liekoch. Teraz nam dali zinat. Najprv sa dalo oklamat zhikla som ze niekto ide ona sa zlakla a rychlo vypila. To zaberalo chvilu. Potom som jej pri rozpravke davala po lyzickach cajik a ked si nevsimla sup liek. Lnze dnes mi to vypluvla. Tak skusim vas napad.

mishadudy
18. nov 2016

Ahojte..mame tiez taky isty problem. Nas ma uz skoro 4 roky a nechce pit nic..ani zo striekacky ani na lyzicke a ked mu dam do cajiku tak ani tolko, hned zaciti a uz ho do neho nedostanem..davame mu s manzelom jedibe nasilu, on ho drzi a ja mu pomali striekam zo striekacky ale nenormalny rev je pri tom..akurat teraz mi teplotuje a som s detmi sama, tak neviem ako mu ju znizim :( ..on ma panicky strach aj z lekarov z nemocnic z liekov
...proste vsetkeho co sa tyka toho

depi
18. nov 2016

@mishadudy na teplotu ti poradim jedine paralen cipok pre deti...nasa nepije sirup a jedine ze jej rychlo supnem cipok do zadku aj to robi cirkus ale aspon pomoze...sirup vyplujr a dovraca sa mi

mishadudy
18. nov 2016

@depi dnes som mu dala cipok..riadne sme sa pobili ale zvladli sme to..lenze nemozem mu daval stale len cipok vsak? ..

simca06022011
18. nov 2016

@mishadudy mozes v intervaloch ako mas v navode, mne mala nastastie vsetko vypije a zje, naucila som ju to ked som jej davala "fajnovy" sirup na imunitu... ci uz vitaminovy alebo iny, uz napr. Ccko si rano pyta sama, dostava aj Dcko v zime. Ked protestovala normalne ju chytim a streknem jej to dobreze nie do krku, proste ked musi tak musi.. a hotovka :D moja draha uz bola v nemocnici a ked jej to pripomeniem, ze tam nas vezmu ak sa nebude liecit, tak to pomaha :D nuz ale uz je vacsia...

mishadudy
18. nov 2016

@simca06022011 Nas uz tiez bol v nemocnici lebo mu predosla dr. zanedbala zapal priedusiek a do teraz s tym mame problem a o urologii ani nehovorim, stahovali mu predkozku to uz mal skoro 3 roky, takze si to pamata velmi dobre a stale z toho mame nocnu moru ..prave preto ma taky panicky strach zo vsetkeho co sa tyka zdravotnictva.. na neho nezabera nic, neda si vysvetlit, proste sa zatne zacne revat a hotovo..naozaj som z toho uz zufala

depi
18. nov 2016

@mishadudy mozes ak nemas na vyber 🙂 ...neboj..mne kedysi mama davala len acylpirin drveny s cukrom odvtedy ani ja nic tekute ...ale to bol priklad na to ze tiez nam davali len jeden druh na znizenie a nic sa nestalo...odporucaju striedat

vrana80
19. jan 2017

Ahojte, u nas mame ten isty problem s mladsou dcerou ma dva roky a dostat do nej nieco je naozaj umenie. Chcela som sa spytat na vase tipy a triky ako sa to dari vam. Ako tak citam tak to veru nie je lahke...nurofen vycuca ale ked sme museli striedat kazde styri hodiny s paralenom tak ten ani za svet. To sa este da poriesit cipkami ale proti kaslu nevypije ziaden sirup a je jedno aky to je...skusala som zamiesat do caju, cerstvej stavy alebo len do vody ale vo vsetkom to citila a prekukla ma🙂 potom uz ked som sa blizila s akymkolvek poharom tak utekala prec...

sense
19. jan 2017

@vrana80 moment riesime to iste, a kedze ma toho vela , tak to odmieta zial davame nasilu ked nejde po dobrom ...pevne drzat a bokom vpustit do ust hlboko aby nevyplula...

maca173
28. jan 2017

Ahojte...zapajam sa do debaty a zaroven ste stastne zeny, ze to nakoniec predsa len akousi formou zvladnete...u nas nefunguje nic!!! Nasilu nehrozi - vyvrati z pusinky...ostatne vsetko odskusane...lyzicka, striekacka, caje, dzusy...v mede, v ovocnej stave z kompotika, v malinach ukryte, slubene odmeny akehokokvek typu....ci sladkosti, nova hracka....hrame sa na lekara aj s hrackami, pokusali sa babka, dedko, doktorka....mozeme sa postavit aj na hlavu, vsade to zaciti...u mna uplne zufalstvo ☹ koncime v nemocnici na zilovych infuziach...

marika1066
28. jan 2017

@milamil myslim ze niekedy to bez antibiotík nejde ,,,

vrana80
11. feb 2017

@sense U nas to tiez koncilo vacsinou tak ze nasilu...pediatricka my hovorila ze ma takych co chodia k nej na podavanie antibiotik alebo sirupov, ze doma nezabera nic ani babky/dedkovia/susedy a u nej to tie deticky vypiju🙂

celasapremenim
11. feb 2017

@maca173 to mate teda tvrdohlavceka, ale vyrastie, bude lepsie argumentacne
my sme antibiotika nepotrebovali, raz mala dcera, este v skolke a inak nic, tri mam
si pamatam, ze tam boli zboku na krabicke nalepky, kde "zle bakterie slabli kazdy den a lepili sa ich xichtiky vzdy po poziti lieku a postupne sa prestavali skerit" a viac jej nebolo treba