Deti vždy Maltofer vygrcajú. Ako im ho mám podať?

katrin
22. mar 2007

Ahojte, prosím vás o radu:

mám štvormesačné dvojičky, ktoré sú od narodenia veľmi chudokrvné. Na zlepšenie krvného obrazu musia brať Maltofer (železo) dvakrát denne po 7 kvapiek. Už som skúšala všeličo, ale vždy, keď im podám tento liek, vždy ho vygrckajú... Skúšala som ho najprv dávať v troche čajíku, potom injekčnou striekačkou, najnovšie sa snažím im to nakvapkať rovno do úst. Bez úspechu... vždy kvapky skončia na podbradníku 😠 Navyše, mám dojem, že im je z týchto kvapiek veľmi ťažko na žalúdok. Nemáte nejakú fintu, aby sa podávaný liek udržal tam, kde má? 😕 Ďakujem za všetky rady

carodejnica
20. aug 2010

@katarina.banska jeeejko, ahoj Katka, som tu na teba natrafila 🙂 aj naša Naďka užíva Maltofter denne a k tomu kyselinu listovú... ktorá podporuje vstrebávanie, železa.. podávam jej to rozriedené vo vode z pohárika s tvrdým náustkom, ale predsa len Naďka je už väčšia.. ozaj a prečo brali Laurinke vlastne krv? Naďke na doporučenie neurologičky v 10 mesiaci, najskôr som sa vydesila aj ja, keď jej to zistili, ale dočítala som sa na nete, presne, ako píšu baby, že je to u väčšiny dojčiat a malo by sa to zlepšiť keď sa zavedú príkrmy.. u nás bol zrejme aj to problém, že ona nie je veľký papkáč, rozpapala sa až po roku... tak dúfam, že už budeme mať lepšie výsledky, mám ísť teraz v septembri na kontrolný odber.. 🙂

katarina.banska
22. aug 2010

@carodejnica no mojej doktorke sa zdala dost bleda, tak jej zobrali krv a zistili, ze ma malo zeleza.
no dala jej len maltofer, tu kyselinu listovu nie. ani ju nespominala, ze ju ma brat. nezda sa mi to. no uvidime co nam povie v poradni...

rebeka1977
24. aug 2010

@katrin Wauu a sakra, a to som ja nevedela...a ja to cely cas davam malej do mlieka....a ze preco sa nam to nezlepsiúje...uz viem. Ale my sme na dolnej hranici, cize este nie pod tou pomyselnou ciarou....

alenka000
21. feb 2011

ahojte., tak ako je to s tým maltoferom??, treba tam brať ten vitamin c alebo nie?? Berieme aj ten pyridoxin aj kys. listovu a dávam to s mliekom. Pár ľudi vravi nedávať s mliekom ale aj v mlieku materskom je vit., c tak by to malo byť ok? nie? Ja už neviem ako mu to dávať aby to bolo najučinejšie. Navyše s mliekom sa nemá podávať ten actiferin ale maltofer sa môže. A ešte som našla na nete že maltofer je škodlivý obsahuje E217 rakovinotvorne....vie niekto poradiť ? naozaj? Dávali by naši doktori všetkým detičkám tehotným aj kojacim takýto liek taketo železo????? Je veľa otázok okolo toho a málo času..... kto vie nech poradi...budem veľmi vdačná...ďakujem.....dostane sa železo k malemu /kojim/ ked ja budem jesť veľa melasy napriklad a stravu bohatu na železo???

allinka79
21. feb 2011

@alenka000 ahoj. Dcere som davala maltofer so zeleninou a nic... Potom nam jedna dr.povedala,ze treba s C vit. A dala nam aj kyselinu listovu. Mala to brala 2 mes.a ok. Mali sme malo zeleza, ziadne zasoby a teraz ok. A pitom jedla strav bohatu na zelezo,aj maso,aj zeleninu. Tot moja skusenost

mau
21. feb 2011

@alenka000 niektoré anémie sú spôsobené nedostatkom vitamínov (práve spomínaná kys. listová a pyridoxín), preto sa odporúča ich súbežné podávanie. Hematologička mi povedala, že v mliečku je veľmi málo železa (nie postačujúce pre krvotvorbu dieťaťa) a nebude to mať efekt ak by som železo brala aj ja... Takže podľa všetkého to stravou neovplyvníš... A vit. C v mliečku je zastúpený v dostatočnom množstve. A ešte na margo tých karcinogénov - v dnešnej dobe sú takmer vo všetkom jedle ktoré požívame... 😔
ps maltofer a spol. sme užívali tri mesiace - po pauze boli hodnoty super... Nech to dopadne aj vám rovnako!

alenka000
25. feb 2011

ďakujem za povzbudenie , to je pravda, že v dnešnej dobe už je všetko škodlivé.....

jar89
5. máj 2012

ja by som im nedávala tabletky, skús čučoriedkový sirupček pre detičky ale nie je jedno aký, mi máme so sirupom dobré skúsenosti.