Deti vždy Maltofer vygrcajú. Ako im ho mám podať?

katrin
22. mar 2007

Ahojte, prosím vás o radu:

mám štvormesačné dvojičky, ktoré sú od narodenia veľmi chudokrvné. Na zlepšenie krvného obrazu musia brať Maltofer (železo) dvakrát denne po 7 kvapiek. Už som skúšala všeličo, ale vždy, keď im podám tento liek, vždy ho vygrckajú... Skúšala som ho najprv dávať v troche čajíku, potom injekčnou striekačkou, najnovšie sa snažím im to nakvapkať rovno do úst. Bez úspechu... vždy kvapky skončia na podbradníku 😠 Navyše, mám dojem, že im je z týchto kvapiek veľmi ťažko na žalúdok. Nemáte nejakú fintu, aby sa podávaný liek udržal tam, kde má? 😕 Ďakujem za všetky rady

nera
22. mar 2007

katrin - ja som malej dala tie kvapky a hneď vzápätí nato som jej dala papať z prsníka(toto nikdy neodmieta) a tak spapala kvapky a ich nevypľula. Neviem či kojíš, ale ja som sa snažila aj ja brať viac toho železa, aby sa to malej upravilo a aby aj v mliečku ho mala dosť. A zabralo to.
Držím palce 😵
prepáč,asi som veľmi nepomohla, ale ináč neviem.

katrin
autor
22. mar 2007

nera, dík.. ale nekojím, my sme na umelej strave 😒

mimma
22. mar 2007

Katrin, moja malá mala brať tiež Maltofer doktor nám poradil, že nech ju na tie kvapky postupne zvykám, t.z.:1.deň jednu kvapku
2.deň oddych
3.deň 2krát jednu kvapku
4.-"-oddych
5.-"-2krát dve kvapky atď
Ne,ôžem ti ale povedať, či to znášala lepšie, leb keď som zistila, že má len miernu anémiu, tak som jej ich prestala dávať a riešim to stravou. Vyskúšaj, dúfam, že to pomôže. Maltofer, ako každé železo, je ťažký na žalúdok a niekedy z neho aj preháňa, alebo opak. Ale zdá sa mi to celkom dobrý nápad...

katrin
autor
22. mar 2007

mimma, ďakujem, aj to už máme za sebou... 😒 ešte jedna vec ma napadla, k tomu, čo písala nera, železo sa nesmie podávať s mliekom, je to normálne veda... Mne odporučili, že minimálne pol hodinu až hodinu po podaní lieku nesmú piť mlieko 😝

mimma
22. mar 2007

A neexistuje nejaký iný preparát? Ja som to užívala ako dospelá a tiež mi z toho bolo ťažko. O mlieku neviem, malo by to byť v letáku.

jankamanikova
22. mar 2007

No, Maltofer je galiba. Ja som mala davat prvemu syncekovi, ked mal tri mesiace, ale prestala som mu davat hned po tyzdni, lebo mal zle stolice a bolelo ho brusko. Pockala som si do prikrmovana a davala som vela zeleniny a masa. Dr. som vravela, ze podavam Maltofer, a ona, ze pohoda. Krvny obraz sa mu po tej zeleninke zlepsil. Ale to je moja skusenost. Mam kamaratku, ktora v pohode davala Maltofer aj do prirodnych stiav a pohoda. Mala to zvladla. Tak nech Vam to vyjde a vsetko dobre!

kangaroo
25. mar 2007

ahojky, môj malý má od malička nižší hemoglobín, lekár nás s tým nahána a všade nám tvrdia že to je ok a hematologička len udivene pozerá že čo u nej robíme, že je to na jeho vek normálne,
my sme ho trápili surovou cviklovou šťavou/striekačkou sme to donho tlačili vo vani 😀 /,homeopatikami, maltoferom a jamieson železom tým silnejším.Inak švagriná dávala ten jamieson od narodenia druhému synovi a ten chudokrvný nebol.tak skúste...

mimma
25. mar 2007

baby, inak pozor na to, či ti železo je naozaj potrebné!Radšej sa poraďte ešte s niekým iným, lebo zbytočným podávaním železa sa niekedy narobí riadna galiba...

huga
29. mar 2007

Katrin,ja som dávala malému Maltofer asi 7 mesiacov,mal anémiu,myslím stredného stupňa.Dávala som mu ho 3xdenne po 7 kvapiek.dávala som ho v čajíku (len v maličkom nožstve,aby to všetko vypil)a neskôr aj v ovocných šťavičkách (hematologička mi povedala,že pri podávaní s ovocnými šťavami to deťom viac chutí a lepšie sa vstrebáva,lebo obsahujú vit.C,ktorý napomáha vstrebávaniu).Ale pozor,prvé šťavy sa začínajú podávať až od ukončeného 4.mesiaca.čo sa týka stolíc,tak to bolo hrozné.Stále tmavozelené,riedne,alebo aj tvrdé,no neustále tmavozelené,až sme boli aj na výter,ale všetko bolo O.K. (chválabohu).Myslím,že ho aj dosť bolelo bruško...treba len vydržať.Keď prejdete na tuhú stravu,tak sa to už porieši dúfam aj bez Maltoferu.Ináč...aj mňa upozorňovali,že sa nesmie podávať s mliekom,ale v príbalovom letáku sa tuším píše,že sa môže podávať v akejkoľvek tekutine,pričom na ňu nemá chuťový vplyv,teda aj v mlieku...tak neviem.Ja som ho ale nikdy s mliekom nepodávala.Maj sa krásne.

zlatat
26. máj 2007

Baby ako je to so zásobami železa u vašich detí? Náš Tomino má v zásobách iba 0,15 jednotiek(neviem akých) železa a norma by mala byť myslím 5,5 ( nie som si istá). Mám mu dávať Maltofer 2x7 kv. Kdesi som čítala, že železo sa lepšie vstrebáva, ak sa posáva spolu s vitamínom C. Aj moja dr. mi vravela, že mám Tomimu kúpiť Cebion. Je to tak?

julkaxxx
29. máj 2007

Ako ste prisli na to, ze babetko ma malo zeleza? Ake boli priznaky?

milhaus
29. máj 2007

dr.mi povedala vraj je mala bleda a dala jej maltofer 2 x 5 kvapiek a vzala jej krv

katrin
autor
29. máj 2007

Julka, mojim robia pravidelné odbery krvi a väčšina nedonosených detí je chudokrvná. Inak, museli sme vymeniť Maltofer za Aktiferrin, ten mi znášajú lepšie 😉

zuzka1.
14. okt 2008

ahojte baby,
tu baby pisu ze sa nesmie zelezo podavat s mliekom, ale citala som na nejakej lekarskej stranke, ze sa musi podavat babatkam vmliecku, leob obsahuje tuky a ze zelezo je rozpustne iba v tukoch, tak ako to je???

amarelka
15. okt 2008

zuzka železo nie je rozpustné v tukoch, v tukoch sú rozpustné vit. A a K, my sme tiež brali maltofer od narodenia skoro tri mesiace a plus k tomu ešte kys. listovú, a pyrydoxín,popučiť na lyžičke, malý bol "nadšený" pretože tie sú tiež doležité na upravenie krv. obrazu, železo sa lepšie vstrebáva s kys. listovou, brali sme to normálne lyžičkou a hned potom papal, tiež sa nám krvný obraz nemenil, až ked sme posledný mesiac začali brať aj pyrydoxín, a o mesiac mal výsledky super, 🙂
katrin beriete aj to?možno by to pomohlo

zuzka1.
15. okt 2008

Amarelka dakuje, takze to zacneme podavat takto, leob ja som mu to miesla do mliecka!
inak to vypluval, preto sme to zacali robit takto

martina1206
16. okt 2008

Prečo sa vlastne nemôže podávať s mliekom? Mne to povedala dr., ale v návode sa o tom nič nepíše?? Čo sa stane, ked sa tzo dá s mliekom, stratí to účinok, alebo čo?

womenne
17. okt 2008

martinkalebo nije rozpustny vtukoch 😉 dietatko taži na žaludku dieta je potom nepokojne plačlivbe ako pri bolesti bruška my ho dnes začneme uživat prave som volala lekarovi a povedal že ma nizku hladinu železa takže začiname ☹

zuzka1.
17. okt 2008

ja to malemu davam do mliecka je tay ako vzdy, normalny, vyrehotany, spokojny. ved ked mu to dam do mliecka je tam stale pritomne, nie???

norik1
17. okt 2008

Ahojte ja som ten hnusny maltofer uz vysadila, dokina ma v utorok zzdube ale nech...maly mal take koliky, ze v noci sa zobidil uprostred spanku a rycal jak zmyslov zbaveny, cez den mu bolo tazko na zaludku...hned ked som maltofer vysadila, koliky prestali...Inc doktorka mi vyslovene prizvukovala ze zapijat cistou vodou, vobec nie s mliekom...ze sa potom berie zbytocne...
Davam mu teraz do mlieka 1 kvapku makoveho oleja, ten tiez zvysuje zelezo...

http://www.nobel.sk/PIL.aspx?what=pil&code=25762 Detailny popis Maltoferu - pribalovy letak

zuzka1.
17. okt 2008

no dobre radsej to zacneme davat normalne, v pondelok ideme na krv tak uvidime, ci to malo nejaky ucinok aleob nie, davali sme ho mesiac

katarina.banska
9. aug 2010

ahojte, od piatku davame maltofer, dva krat denne po pat kvapiek.
mala mala dolnu hranicku cervenych krviniek, a hemoglobin a hemakrit mala 113. norma je vraj 140 u malych babatiek.
myslela, som si, ze aj ja budem mat zly krvny obraz, vsak ju len dojcim. no volala som za vysledky a su dobre. vsetko mam v norme. tak potom neviem preco to ma mala ? :( narodila sa v 38 tt takze ani nie predcasne.
je to normalne, ze ja mam dobre vysledky a mala nie?
dakujem

juliap
9. aug 2010

@katarina.banska mas to rovnake, ako u nas, ja mam tiez vysledky o.k., napriek tomu mi dala dr zelezo, ze ked kojim, tak kludne mozem a ze ho tak bude dostavat aj maly, no a maly je od narodenia chudokrvny ... od minuleho tyzdna davame maltofer, ale budeme musiet asi zmenit, neviete poradit? doteraz sme nemali problemy s bolenim bruska, no a teraz co berieme zelezo, tak ano ...

katarina.banska
9. aug 2010

@juliap no nas zatial brusko neboli, teda nevsimla som si 🙂 tak dufam, ze to tak aj ostane. davame jej to tesne po papani, ked si odgrgne. na lyzicku dam trosku cajika, do neho 5 kvapiek a dam si to do injekcnej striekacky a tak jej to podavam pomalicky, ked ma dobru naladu 🙂. aby mi to nevyplula. 🙂

juliap
9. aug 2010

@katarina.banska tak uvidime, ak by mu to neprestavalo, tak popytam dr o inu formu ..

martinka17
10. aug 2010

môj malý bol chrdokrvný od narodenia do jedného roka, je výlučne kojený, krv sa upravila až po roku. Najprv bral maltofer, ten nezabral, potom aktiferin, ale ten zabral až v kombinácii s b-komplexom...totiž práve B-čko viaže v krvi železo a vez neho tie kvapky potom horšie zaberajú, jedno ktoré beriete 😖

sorciera24
10. aug 2010

@katarina.banska je normalne ,ze kojenci su chdokrvni, aj nas maly, pol roka, hemoglobin 105, zelezo 8, nakazali brat Maltofer....neviem, ci ste si precitali pribalovy letak tohot lieku, ja hej a nikdy viac by som mu to nedala.....ked zacne papat prikmy, aj zelezo sa upravi...nechapem doktorky,ktore hned daju zelezo!!!nepoviem,keby mali velmi nizku hranicu...ale takto...a tak malym detickam....Maltofer som nedala, zaradila do jedalnicka cviklu,telacinu,ovsene vlocky a pod. a zrazu bolo zelezo 17....a dr. si mysli,ze to hadam Maltoferom....celkovo umele zelezo nic moc do oragnizmu a hlavne nie 3mesacnym kojencom....!!!

katarina.banska
19. aug 2010

je potrebne brat s maltoferom aj kyselinu listovu?
mne pediatricka kyselinu listovu nedala a druha znama pediatricka zas vravi, ze je potrebne ju brat spolu s maltoferom.
dakujem

kablika
19. aug 2010

ahoj @katrin, no my s mojimi 4 mesacnymi dvojkami sme si vymysleli fintu - rozdelenie do viacerych davok. Tak maju v kazdej porcii mliecka tak cca 3-4 kvapky a tie uz nevygrckaju. Ale oni piju MM vo fľaške a ty asi kojis, vsak? To bude zlozitejsie. @katarina.banska: So zelezom treba brat vitamin C.

katrin
autor
20. aug 2010

@kablika kablika, dik za radu, ale problem je cca 3 roky stary, takze pre mna neaktualny 😉