Detičky astmatici. Aké lieky beriete?

sweetberry
12. dec 2007

ahoj mate deticky co maju tento problemik alebo maju nabeh v rodine alebo tak???ake lieciky beriete??

sylvia75
17. dec 2009

bets to je zaujímave,môj syn to občas robí tiež,no nikdy by ma nenapadlo,že to bude z alergie.syn je liečený na alergiu od tretieho mesiaca kedy mu zistili alergiu na laktózu,takže sme mlieko začali piť pred polrokom a to mal teraz v novembri 4 roky.vymizla nám aj potravinová alergia na orechy a kiwi,zostali len brezy,trávy pes,mačka a roztoče.zo začiatku sme brali zyrtek teraz užíva xyzal dvakrát denne.v marci apríli a máji užíval broncho-vaxom a teraz novrmber a december ho užíva tiež...je to niečo ako vakcína...teraz máme obdobie bez problémov len neviem určiť či pomohli vakcíny alebo zmena bydliska,presťahovali sme sa zo západu na východ,je tu iné podnebie a zdá sa,že mu vyhovuje,sem sme prišli zahnisaný a zahlienený po týždni pobytu na východe všetko vymizlo... 🙂

cherry1981
28. okt 2010

Aj nas syncek je astmatik, berie spreje asi od 4 rokov, kedy vlastne dostal astmaticky zachvat, tazko sa mu dychalo a mal piskanie na prieduskach odvtedy berie spreje flixotide a tabletky singulair, a ma alergiu na mlieko vzdy ked zje jogurt tak ma strasne riedku stolicu. Co sa tyka astmy, nas maly mavala ako malicky velm icasto laringitidy, kedy mse vzdy boli doma vybaveny kortikoidovou cipkou uz neviem ako sa vola a vzdy aj prednisonom a myslim ze mozno aj tie caste choroby mu spustili astmu. Ale ked sme na liecbe tak sme neni v nicom obmedzovani 🙂

sifka
28. okt 2010

Ahojte.... toto je celkom zaujimava tema, aj ja mam dve deticky ktore bohuzial su chore. Obidvaja maju astmu a aj alergiu. Syn uziva Symbicort, Singulair, Aerius v liekoch a dcerka ma Aerius v sirupe, Flixotide a samozrejme obidvaja puzivaju aj Ventolin pohotovostne. Syn mal mesiac ked sa mu to prejavilo a to ekzemom na tvaricke a opakujucimi chorobami, troj rocnemu mu diagnostikovali astmu. A samozrejme aj alergiu... bol testovany, Dcerka ma astmu od pol roka ked nam prvy krat lezala v nemocninci so zacinajucim zapalom pluc. Astmu mame bohuzial v rodine. Prevencia si myslim ze na astmu a alergiu nie je mozno sa mylim..... je to geneticke a dobou akou zijeme. Mam aj mamu aj brata asmatikou a trapia sa sely zivot, niekedy je to lepsie a niekedy horsie. 😒

cicamica1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz