Detičky astmatici. Aké lieky beriete?

sweetberry
12. dec 2007

ahoj mate deticky co maju tento problemik alebo maju nabeh v rodine alebo tak???ake lieciky beriete??

vesi
12. dec 2007

ahoj sweet, tak moja staršia ešte alergička nie je - testy negatívne, ale má nábeh - veľký. stále kašle z "alergie" 😝 a berieme dlhodobo Xyzal 😒

sweetberry
autor
12. dec 2007

no ani malinka nema preukazane negativne alrgo testy skor je to o imunite slabsej azda a dusenie kuckanie dychanie jej a tak nabeh po mne asi neviem chodime do poradne aj do specialnej skolky namiesto klasickej v tej sme byvali neustale chore a podla je stavu to urcite malo zmysel preradit ju berieme uz antiastmatika len sa obavam viac tych liekov sa v tom moc nevyznam neviem ci nezmenit lekara a podobne ci by ju niekto neliecil inak

vesi
12. dec 2007

no aj my sme boli každý mesiac chorí, brala všelijake sirupy, potom sme začali chodiť k alergologovi, ten jej spravil všetky testy a ked to bolo negatívne, tak jej dal ten Xyzal, berie ho vždy večer pred spaním a musím povedať, že už tak nekašle. teraz je chorá prvý krát od septembra čo začala škôlka, tak aj to vnímam ako veľký pokrok. ináč tento sirup si všetci veľmi chvália, že naozaj pomáha. a ešte sú vitamíny s echinaceou - echináčkovia. tak tie jej dávam, ktovie možno aj to trochu pomohlo, echinacea by mala byť na imunitu. Dr. si zo začiatku myslela, že je to imunitou, ale ja aj MM sme alergici a tak nás poslala k tomu alergologovi.

kkatrina
12. dec 2007

babenky práve dnes som si myslela že založím túto tému

som v stave absolútneho zúfalstva. Môj 3 ročný Kubko býval pravidelne chorý od 7 mesiaca tak v intervale každých ´8 týždňov či chodil do škôlky alebo bol doma, všetko jedno. Od 10 mesiaca ho alergologička napchávala zaditenom a to bolo všetko, tak som toto leto prešla k inej , urobila mu komplet nanovo tesy - negatívne okrem zníženej imunity, dala Xyzal, Imunor, chvíľu bolo dobre a od októbra akoby uťal, v kuse na ATB, za november vybral 4 krabice, týždeň bol zdravý a od včera znovu zahlienený a kašle.

aby toho nebolo málo tak nakazí vždy mňa - alergičku, astmatičku, a 2 mesačného Dávidka - už som s nim musela pred 3 týždňami kvôli tomu ležať v nemocnici. Zobrala som ho k primárke na detské, urobili mu asi všetky testy čo sa dalo, má nejakého bacila v nošteku, teraz v pondelok sme boli na kontrolnom výtere tak uvidíme čo povie pediatrička.
ja som už ochotná dať mu vybrať nosné mandle, kúpiť akékoľvek očkovacie látky, len nech pre pána je už konečne aspoň 2 mesiace zdravý. Už ani neviem čím ho mám napchávať, skúšala som vitamíny, echinaceu nič nezaberá.
Ak niekto máte podobný problém, alebo viete čím pomôcť dajte vedieť. Budem vďačná za akúkoľvek radu.

nenka83
12. dec 2007

kkatarina viem ze mozno odveci otazka ale kojila si jakubka? ja si len zistujem ... lebo ja som kojila... a mala je alergik, vies ked sa vravi ze kojene deti nebyvaju chore..alebo menej chore. viem ze to nie je pravidlo, no mna to zaujima.

vesi
12. dec 2007

nenka, ja som nekojila ani jednu, staršia má tie problémy čo som písala a mladšia je O.K. väčšinou to ani nechytí chorobu od staršej, zatiaľ to vyzerá, že má dobrú imunitu. ale napr. moja švagriná kojila a jej starší syn je alergik, dokonca je na tom horšie ako moja nedojčená dcéra...

leva
12. dec 2007

Ahojte,nasa Simonka je alergik,chodime raz za pol roka na imunologiu na kramare,tam ju vzdy poriadne prezre,lebo mala nema chvalabohu astmu,ale ma nabeh na nu.Tiez ako malicka bola casto chora,mavala casto zapal priedusiek,antb.pobrala tiez vela.Na imunologii nam lekarka dala,na predchadzanie alergie najprv sirup Ketof,teraz berieme Aerius,pri tom berieme 3 az 5 rocnu liecbu,podla zlepsenia liekom Staloral.Na dychanie,lepsie povedane predchadzanie zapalu priedusiek ma mala Ventolin a Flixotide na vdychovanie.

danulka2
12. dec 2007

jej zienky,tieto problemy sme mali aj my. Dcera ako nastupila do skolky, tak bola tyzden zdrava a 2tyzdne chora. A takto to slo cely rok. Pridalo sa chrapanie, tak nemala ani 4roky,ked jej vybrali nosne mandle. Chvilu bolo dobre a jednu sobotu doobeda dostala taky zachvat kasla, za sme museli ist na pohotovost. Zacala brat Intal, Zaditen, Ventolin,Claritin, jedneho casu aj kortikoidny sprej/nazov uz ani neviem/.Vzdy sa jej to zhorsilo na jar, tak od februara do juna. Ale postupne sa to lepsilo a lieky sme vysadili uplne asi pred 3-4rokmi.Este som sa obavala puberty. Ale zatial sme bez tazkosti, klop klop klop.

kkatrina
13. dec 2007

nenka Kubka som kojila bohužiaľ len 5 týždňov a potom už mliečko nebolo, ešte horšie dopadol Dávidko - len 2 týždne aj to s dokrmovaním

ale ja tomuto moc neverím, sesterka kojila 2 roky a malá je od pol roka totálna astmatička a oni to ani nemajú v rodine ☹

ja neviem, zase idem s Kubkom k doktorke, pred chvíľou som jej volala, že máme prísť, ale asi ideme aj my na výber nosných mandlí 😠

nenka83
13. dec 2007

no katka preto sa pytam.ja som kojila 7 a pol mesiaca, davala som si pozor na stravu, nic mliecne, ziadna cokolada, ovocie len jabko, no proste hruza pre mna.a mala bola vecne obsypana ppo tvari.tak som sa na kojenie vykaslala.teraz papa nutrillon a zatial nie je obsypana. papame denerel. a na alergologiu mozme ist az od roka, zevraj

ukana
13. dec 2007
emia
14. dec 2009

ja som kojila 1. dieťa do pol roka a je alergické. a druhe tiež len10mesiacov a nieje alergik. To či kojiš nenka nieje zaruka že dieťa bude zdravšie, všetko závisí len na imunite dieťaťa. Poznám take čo kojili dlho aj moja sestra a tiež majú deti stále choré. 😵

macka01
14. dec 2009

tak moji chlapci su chorí vždy s malými prestávkami od septembra do apríla.priedušky.alergiologička urobila testy,nie sú alergici,naprie ktomu im nasadilaSINGULAIR kvapky ZIRTECneviem,vľmi sa mito nepáči,prečo to maju uživať ked nie sú alergici?poznáte tieto lieky?na čo ich berú vaše deti? hlavne nevidím rozdiel k lepšiemu ked ich nebrali ako ked ich berú.

emia
15. dec 2009

No môj syn berie tie granulky Singulair, niesu to žiadne antibiotika, ale alergologička povedala, že su to prašky na posilnenie imunity dieťaťa, a tie druhe kvapky nepoznám ale možno tiež prevencia proti nejakým bacilom. 😕

bets
16. dec 2009

kedze my sme z muzom alergici (nastastie len sezonnni a skor lahsia ako tazsia forma), ale odkedy sme sa chceli zobrat a zacali sme rozpravat o rodine, tak som sa o to zaujimala, citala som rozne clanky a bolo mi jasne, ze by sa musel stat zazrak, keby nase deti boli v tomto smere ok. totiz kazda studia, clanok, nazory lekarov s ktorymi som sa o tom bavila, tak pravdepodobnost, ze deti budu alergici, tak sa pohybovala od 80-98%.
a tak som skumala dozadu, pretoze sa pisalo, ze uz generacia mojich starych rodicov urcite musela trpiet nejakou lahkou formou, len sa vtedy nevedelo, ze to moze byt alergia. a naozaj, babka mavala napr. jemne podrazdenu kozu na nohach, jemne vyrazky a pod. ze je to cele dedicne a z generacie na generaciu je ta forma tazsia. mojmu otcovi a mame sa alergia naplno prejavila az po 50-tke a tiez to nebolo lekarom hned jasne.

a samozrejme moje deti sa tomu nevyhli, od babatka su sledovane v alergologickej poradni. synovi ako 12 tyzdnovemu zistili intoleranciu laktozy. dojcila som dlho obe deti, prisne som strazila zavadzanie novych zloziek potravy, plne som dojcila dlhsie (po dohode s lekarkou) ako 6 mesiacov, lepok a kravsku bielkovinu sme zaviedli po 1. roku a pod. a podarili sa nam to najhorsie oddialit. skolkarske choroby nas vsak neobchadzaju, ale uz sa to zlepsuje. raz rocne su deti testovane na alergeny, syn je zatial negativny (ale prejavy alergika ma uplne jasne), dcera je na prvy pohlad na tom lepsie, ale jej uz vysli testy pozitivne na liesku.
beru lieky na imunitu, ktoru maju znizenu (aj bunkovu aj virusovu), antihistaminika, spreje. ale snazim sa s liekmi zaobchadzat opatrne ale bohuzial to uplne bez nich nepojde... hlavne v takomto case, ked na nas utocia rozne choroby.

lusana
16. dec 2009

ahojte, prosím nemáte niekto skúsenosti so sirupom aerius, na čo sa používa, ako vám deti naň reagovali, či pomohol, predpísala nám ho detská doktorka. Syn je alergický na BKM a vajcia a teraz od novembra 2 krát laryngitída, vlastne od toho novembra stále kašle, soplí.

bets
16. dec 2009

Zirtec je antihistaminikum, ten este poznam ja z mojej mladosti, cize je to starsia generacia tychto lieciv. teraz lekari uz aj nealergikom predpisuju pri castych nadchach a kasloch antihistaminika, malo by to tlmit drazdenie dychacich ciest. moja dcera ked berie pri soploch nejake antihistaminika, tak tie sople nejak lahsie sa liecia, neprepuknu do tazkeho kasla alebo zapalu priedusiek. ale ako som pisala, snazim sa s liekami zaobchadzat skor opatrne, nejak intuitivne, nakolko nie som lekar, ale nie vzdy to bez nich u nas ide. ale napr. dcera este v 5 rokoch nebrala atb, co povazujem za uspech, syn po nastupe do skolky sa bohuzial nevyhol opakovanym atb.

bets
16. dec 2009

aerius je tiez antihistaminikum, myslim novsie ako zyrtec. laryngitidy dobre poznam, aj akutne zachvaty. vtedy bolo potrebne dieta napojit na infuziu s nejakym silnejsim antihastaminikom aby sa mu uvolnili dychacie cesty. ak bola len lahsie forma laryngitidy, tak sme sa doma liecili nejakymi antihistaminikami, ktore bezne moze predpisat alergolog alebo pediater (napr. aerius, alerid, zyrtec a ine)

lusana
16. dec 2009

bets my sme s laryngitídou raz skončili v nemocnici, raz sme zvládli doma. Bol na infúziach a bral kortikoidy, no nie som zástancom brania liekov popredu, tak preto sa pýtam, či ten aerius môže naozaj pomôcť predchádzať

cairka
16. dec 2009

emia, singulair nie je na podporu imunity. Je to látka, ktorá zabraňuje stiahnutiu priedušiek pri astmatickom záchvate a teda v podstate nevznikne záchvat. malá je astmatička, ale už cez rok je na singulaire a je to podstatne lepšie 🙂

bets
16. dec 2009

lusana,
synovi do infuzie nedavali kortikoidy, lebo bol este maly, on mal dva take silne zachvaty este do jedneho roka. a ci brat aerius preventivne, ja neviem tiez... tiez mame vela liekov predpisanych, tazko radit... ja si casto porovnavam deti, ktore su podobne na tom ako moje a co alergolog, to iny nazor... snazim sa do toho zapojit aj vlastnu intiuciu a napr. dcere davam aerius az vtedy, ked dostane nadchu, a naozaj sa vtedy lahsie lieci, synovi sme napr. museli koli tym laryngitidam davat zyrtec pravidelne, lebo hlavne na jar mal zvysene riziko, ze dostane zachvat. isty cas sa nam minul, boli sme na chalupe, vsetko kvitlo, blaznil sa vonku a v noci sme bezali uz do nemocnice.. teraz uz z toho vyrastol, tak mu davam alerid len v case, ked viem, ze je nachylny na nadchu a choroby... a snazim sa predovsetkym verit nasej alergologicke a riadit sa jej radami, verim jej diagnostike, lebo sa mi to uz niekolkokrat potvrdilo, ze mala pravdu. ale viem, ze aj su rodicia, ktori od nej odchadzaju, lebo nie su spokojni... ale tiez od nej odchadzame s plnou taskou liekov, z coho nie som tiez nadsena. ale napr. vzdy na leto vysadim komplet lieky (na imunitu, spreje, antihistaminika), a to sa mi roky potvrdilo, ze vtedy su deti zdrave (chodime k moru, zvysok su u starkych pri Nizkych Tatrach a robi im to velmi dobre)

spevacka
16. dec 2009

ahojte maminy, ako tu tak čítam vašu debatu, tak ďakujem Bohu, že sme akotak zdraví. Len mi napadlo v súvislosti s vašimi problémami, že aj detské očkovania bývajú spúšťačom alergií a duplom u detí, ktorí majú predispozície od rodičov. Vtedy odporúčajú ešte pred očkovaním zájsť na imunológiu na testy. Sú vaše deti od narodenia alergici alebo sa to prejavilo až neskôr? To by ma celkom zaujímalo. Držím palce.

denduska
16. dec 2009

lusana, aj my sme brali aerius kvoli skrabaniu (mala ma atopicky ekzem) ale som jej ho vysadila, lebo sa sice neskrabala ale bola hore cele noci - to pisu aj v letaku ze neziaduci ucinok nespavost...no tak dakujem pekne 🙄 teraz ho mam uz len pre istotu. Nam ho tiez dal imunolog ze to znizuje riziko vzniku astmy u atopickych deti, aspon myslim ze nieco take hovoril.
A presne to co vravi spevacka - v prvom rade nas vyhresil ze ako sme mohli dat zaockovat dieta ktoreho otec je atopik, alergik len tak. Ze to malo byt pekne pod kontrolou imunologa prisne individualne. Takze s druhym babom uz viem kam idem 😅

lusana
16. dec 2009

spevacka syn trpel ekzémami od dvoch mesiacov, myslím, že to nevzniklo po očkovaní. Ja myslím, že keď je to v génoch, tak sa neubrániš. Podobné príznaky mal v detstve aj manželov brat a teraz synovec. Proste si to zdedil.

betz, ďakujem za odpoveď, čítam, že teraz má syn 7 rokov, máte stále problémy, ak nie kedy to asi prerástol a načo ste alergický?

bets
16. dec 2009

moje deti to tiez nemaju z ockovania... problemy maju (teda hlavne syn) od narodenia. pred ockovanim alergologicka davala suhlas s ockovanim. pediatricka uz pri prihlaseni si urobila rodinnu anamnezu a podla toho sa riadila, cize akykolvek maly prejav uz brala na vedomie ako mozny dosledok vrodenej alergie. raz videla zelenu stolicu mojho dojceneho syna a hned vyslovila podozrenie na intoleranciu laktozy, co sa testami potvrdilo.. ini lekari ma ubezpecovali, ze to je normalne, ze asi zle dojcim, ze pije predne mlieko, ze neviem co...

lusana, problemy ma, ale vela veci sme prekonali, zlepsil si imunitu, pomohlo vybratie nosnej mandle. koli stalym prinosovych dutin prestal pocut (po vybrati sa to upravilo). a teraz sme uz len na takej udrziavacej liecbe, stale chodime na kontroly, berie lieky na imunitu, dycha spreje... ale uz nebyva casto chory, alergiu na potraviny nema.. do skolky chodil od 3 rokov, ale uz pri malom sopliku som si ho nechavala doma, co bol vacsinou doma ako v skolke, ale postupne to bolo lepsie a lepsie. teraz ho uz nerozhadze aj polovica kaslajucich deti v triede.
alergologicka mi tvrdi, ze skorou a spravnou liecbou sme predisli astme.. my sme u nej uz od babatka, malu si tiez hned zaregistrovala v skorom veku, hoci mi to prislo zbytocne.
dcera vyzerala na tom lepsie, ale jej uz testy ukazali alergiu na liesku... ona mava caste nadchy a z toho vela kasle.
syn ma testy na alergeny stale negativne, ale ze pele sa az postupne prejavuju (tusim po 5 roku), ale podla vsetkych ostatnych parametrov je jasny alergik.
v zimnom obdobi mava ekzem, ale dari sa nam to drzat v rozumnej miere tym, ze mu umyvam mydlom len tie potrebne partie, ostatnu cast tela sprchujeme len cistou vodou, premastujeme modrou indulonou, niekedy vsak potrebuje aj predpisane maste.

naucila som deti na oplatky s medom a cesnakom (az po case, zo zaciatku som im med nedavala, myslim, ze az po 2 rokoch), jedia vela cibulky a cibule. a jablka so supkou, chvilu trvalo, kym boli ochotne jest neosupane jablka. este im robievam citronadu - citron, med, voda. snazim sa, aby deti jedli co najviac sezonneho ovocia. takto sa snazim predchadzat liekom a umelym vitaminom, ale ked inak nejde, tak nastupuju lieky. dalej robim domace jogurty z bio mlieka a bio jogurtu, snazime sa vyhybat farbivam, E-ckam, sladkostiam (co je tazke, ked v skolke sa stale nieco rozdava), robime domace sirupy a pod.

inkinka
16. dec 2009

u mojej dcery sa alergia na pel prejavila v siedmich rokoch, kojena bola 18 mesiacov. Podstupila imunoterapiu Staloralom a momentane je bez priznakov. Ale kedykolvek sa jej priznaky mozu vratit, su len potlacene. Dufame, ze to ostane aspon takto, ze sa to nebude zhorsovat, pretoze je vysoke riziko prejdenia alergickej nadchy do astmy. Stazuje sa vsak na chronicku unavu, ktorej dovodom moze byt prave alergia ( ziadna ina pricina sa nenasla).

emia
16. dec 2009

ďakujem cairka za úpravu názoru, vidno že maš s tým skusenosť. Môj syn to berie ešte len mesiac a pol. Rada by som vedela na zaklade čoho sa stanovuje diagnóza-astma, lebo môj syn sice kašle, ale keď je chorý tak ma zachvaty kašľa a trvajú len 2 dni viac nie, samozrejme, že ustúpi mu to až po nejakom sirupe, teraz naposledy sme boli na pohotovosť, dali mu vdýchnuť ventolín a hneď prestal kašľať, predpísali mu tiež sirup Spiropent. 😝 Alergologička nam však nepotvrdila astmu 😵 , takže zatiaľ som v nádeji že ju nemá aj keď jeho babka mala astmu ale až v starobe. 😔

emia
16. dec 2009

spevacka, môj syn začal kašlať len pred rokom, teraz ma zachviľu 3 roky. A až teraz sme boli na alergologiu, takže je alergik myslím si od tych 2 rokoch. 😢

bets
17. dec 2009

minule nasa alergologicka vyslovila zaujimavu vec. ze jednou z pricin neposednosti, nesustredenosti deti v skole je neliecena alergia ci astma. ze deti mozu z nerozpoznanej alergie ci astmy byt nervozne z toho, ze ich nieco svrbi, ze maju neprijemny pocit v nose, na dychacich cestach. ze astma nemusi mat len typicke priznaky ako je dusivy kasel. a u mojho syna si vsimla zaujimave gesto, ktore ze je typicke pre mnohych alergikov, vola ho pozdrav alergika. dovtedy nas to nejak nenapadlo. on si pravidelne dlanou smerom oddola hore suchne po spicke nosa a pritom nemusi mat nadchu a plny nos, pritom si tym neutiera dlanou sopel, ale asi ho ten nos stale svrbi,alebo neviem preco to stale robi, on sam nevie povedat preco to robi, on si to gesto ani neuvedomuje...

cairka
17. dec 2009

emia, tak to je super, že alergologička to vidí pozitívne 😵
bets, to aj malá robí, a takisto si šuchce oči, ale tak, že mňa bolia, ked to vidím...jak keby si chcela dlaň strčiť až do očnej jamky...ináč malá je alergická na roztoče, kakao a peľ, takže sa trápime celoročne. teraz sme akurát vysadili lieky, lebo máme ísť v januári na nové testy, či sa niečo nezmenilo, tak aby neboli ovplyvnené, naposledy ju testovali pred 2 rokmi.