Detská lekárnička. Máte ju doma? Čo má obsahovať?

lubigina
7. apr 2008

Maminky, máte doma lekárničku pre deti? Čo všetko by mala obsahovať? Mám 1,5 ročného syna a niekedy rozmýšľam, že ak sa mu pri bláznení a hraní niečo stane, či bude mať poruke všetko, aby som ho ošetrila. Ďakujem za rady.

other_side
7. apr 2008

ahoj, tak mi mame asi iba panthenol 🙂 potom uz len sirup od kasla a kvapky do nosteka

janinah
7. apr 2008

peroxid vodíka,leukoplasty-tie detské rýchloobvázy,mäkká vata na umytie okolia ranky,na bežné udretie stačí studená vreckovka priložiť,ak myslíš aj základné lieky tak sa zíde -Ophtalmo-septonex kvapky do oka,kvapky do nosa,Burrow alkohol do uší,Hylak kvapky proti hnačke,v lete nejaký Fenistil gel na štípance,sirup na zníženie horúčky a zároveň proti bolesti,aj čípky proti horúčke mám v chladničke,no a samozrejme teplomer a odsávačka soplíkov,toto zhruba máme doma ,ak ma niečo napadne,tak dopíšem

masinka
7. apr 2008

my tiez mame taku klasiku - cipky + sirup na teplotu, nejaku dezinfekciu, leukoplast a lekarka nam predpisla Rectodelt cipky, vraj sa maju pouzit ako prva pomoc keby malu nieco stiplo a zacala by sa dusit (mame v rodine par ludi co su alergicki na vcelie stipnutie)

kasis
8. apr 2008

My okrem spominaneho este aj diazepan,odkedy mal vysoke horucky, na prevenciu febrilnych krcov a gel na potieranie dasienok ked sa tlacia zubky 😉