Dithiaden pri nádche u 3-mesačného bábätka. Áno či nie?

marhulka88
24. júl 2008

prosim o radu davat babu dithiaden pri nadche alebo nie? ma upchaty nos obcas mam pocit ze dycha akoby nasucho inokedy pocujem vzadu sople ked prilozim odsavacku nejde nic...dakujem za rady

denisocka
24. júl 2008

😲 prečo dithiaden? nám dala dokyna raz na nadchu fenistil kv.,ale to aby ho nedráždilo na kašel ked mu hlieny stekali

marhulka88
autor
24. júl 2008

mame upchaty nostek a dokyna vravela vraj na uvolnenie nosa aby hlieny nestekali ale vytekali...brali sme 3tyz. fenistil a nic tak nam rupla dithiaden...jasne ze som mu to nedala lebo mi to pride ako hnus pre take male mimi

bufino
24. júl 2008

ahojte, my tiež dávame pri nádche a hlienoch odmalička fenistil kv.,dithiaden tak malému babatku? 😨

marhulka88
autor
24. júl 2008

ako dlho ste ten fenistil brali???

jarka70
24. júl 2008

marhulka neboj nic sa nestane ak das dithiaden ucinok je ten isty 🙂 akurat je to v tabletke 😀 a davaj ako ti to odporucila dokina 😎

zuzula28
24. júl 2008

marhulka, mne ako lekárničke sa ten dithiaden vôbec ale vôbec nepáči, možno toho ešte veeeľa neovládam, ale za 4 roky v lekárni pri 5 pediatrických ambulanciách som dithiaden na recepte pre tak malé bábo nikdy nevydávala, tak neviem, veru...treba často odsávať hlieny, veľa preplachovať noštek fyziomérom a na noc dávať nasivin sprej, ten stiahne sliznicu a bude sa mu dýchať lahšie... 😕

sonoga
24. júl 2008

marhulka, dithiaden je az od jedneho roka. ale aj od jedneho rka keby som uz mala pouzit nejake antihistaminikum, tak radsej sirup Aerius. Do jedneho roka su zatial, bohuzial, len kvapky Fenistil. Ale myslim, ze pri nadche (pokial aj po pouziti nejakych pripravkov proti nadche, trva viac ako 2 tyzdne) budes davat zbytocne fenistil. Ja som malej daval Sinupret kvapky, ale to aj soplila a bola zahlienena. Takze, pokial bude maly zahlieney, tak ten Sinupret pocas dna, a ako pise Zuzula, morska sol pocas dna a Nasivin (ja som za Nasivin soft) vecer pred spanim, aby trochu splasla sliznica a lepsie dychal. Vlastne, ten Nasivin mozes dat aj pocas dna a pokial ma nejake hlieny, tak mu budu lahsie vytekat, kedze nebude mat tu sliznicu opuchnutu.

marhulka88
autor
25. júl 2008

vdaka za super rady vcera som bola nad ranom uz nalomena ze ideme na ten dithiaden lebo to nocne a ranne fufnanie je hrozne....ja ozaj neviem ci tam nejake sople ma lebo s odsavackou nejde fakt nic len takych par riedkosov ale ozaj len tak smiesne ale vzadu to huhni a huhni ze si myslim ze no ked teraz odsajem tak vyjde vsetko a ked chytim odsavadlo tak...nic a bublanina nosova pokracuje dalej
nasledne sa napije mlieka par krat ho natiahne akoby tie sopliky mal v krku a potom to zapije a je to ok....
ozaj neviem co robit ... uz som dala do izby odparovat morsku sol, nos vytieram libenarom, 3x volajakymi ciernymi kvapkami od dokyny a sinupret
chcem sa opytat na kvapkanie a sprejovanie nosa....ja viem ze do roka sa detom ma nos len vytierat kedze dychaju nosom aby to nevdychli...nie je to tak? mozem teda kvapkat a sprejovat? neutopi sa? neuskodim mu?

petulienka
25. júl 2008

my sme mali silnu nadchu, stazene dychanie ale Dithiaden... 😲 ani vo sne. Nasivin sprej, caste preplachovanie a cistenie nosteka a bolo po nadche, trvala sice ale 3 tyzdne ale presla. Podla mna tak silny liek davat babätku... no neviem, ja by som to nerobila...

sonoga
25. júl 2008

nasivin Soft je taky sprej, ktory dietatku fukne do nosa jednu malu kvapku. ale stoji okolo 175,-

petulienka
25. júl 2008

no ved jedna mala kvapka dva tri krat denne 😉 a samozrejme cistenie nosteka

sonoga
25. júl 2008

hej, ja som reagovala na to, co marhulka napisala, ci neutopi dieta, ci mu neuskodi.

petulienka
25. júl 2008

aha no ok 😉

maulinka
24. feb 2012

ahojte mam 4mesacnu dcerku dneska pred papanim si zmochlila oci a nemohla sa nadychnut neviem ci ma upchaty nos lebo sopliky nema a potom zacala dychat uplne normalne poradte mi prosim ☹

miskaatinka
24. feb 2012

@denisocka Mne sa to zdá tiež trošku čudné. Ja by som takému malému bábätku sa asi tiež bála ho dať :( mi sme malej dávali keď mala 3 mes. Fenistil aj to len 3 krát keď bola zasoplená a potom som ho prestala dávať - bola po ňom tiež ako po tabletke na spanie.... :(

miskaatinka
24. feb 2012

@marhulka88 mi malej dávame pred ťahaním soplíkov sprej Physyomer trošku alebo je aj v ampulkách ....to podľa situácie, ten sprej je lepší ale je pravda že je trošku "brutálnejší". No ale tie soplíky vychádzajú podstatne lepšie ako len keď tak "nasucho "ťaháme.

mikaela28
26. nov 2013

juj baby, mám dosť, ked čitam- pretože-. moja kámoška dáva Dithiaden kažkú noc svojmu niekoľko mesačnému synčekovi, aby spal!!! a sa obhajuje tým, že to nie je návykové 😒 už mi to nedalo, tak sa reku pozriem na internet, ja som typ, čo liečim cibuľou a medom, nie to ešte dávať dithiaden zdravému dieťatku, len aby spalo..!
Problém je v tom, že kámoškino prvé dieťa od malička nespávalo, tak 4 hod. v noci, cez deň max. pol hodinu--- ja ju troška chápem, že chce proste SPAť, SPAť, SPAť.....ale dávať pár mesačnému Dithiaden na spanie???!- tomu druhému dieťatku teda...len tak bezdôvodne...
strašne ma to trápi...a ona sa smeje....je mi z toho nanič, lebo ona je super baba...ale preháňa si myslím...
má s tým nieto skúsenosť?
s dlhodobým užívaním dihiadenu?...lebo viem, že sa užíva na alergiiu....ale zdravému dieťaťu dávať, len aby spal????....a pritom ani nie je u neho problém so spaním...skôr u matky ☹

billam
26. nov 2013

@mikaela28 ved sa dosmeje...bože, ja by som jej taku vrazila za to malicke!!! Kľudne jej to mozes povedať.

momoka85
27. nov 2013

Fu, je to neuveritelne, ze niektore maminky su schopne davat dietatu dithiaden,,,,,,Normalne mi je z toho zle! @mikaela28 , dajte jej precitat tuto diskusiu. Mozno sa uvedomi...... Necitala pribalovy letak????

momoka85
27. nov 2013

Dieta jej v dospelosti podakuje za ten dithiaden, ak sa toho dozije....

stanislavao
27. nov 2013

@marhulka88 nahrievajte, nahrievajte a nahrievajte, aj 5x denne a za 3 dni mate po nadche a nosne kvapky Nasivin si kupte. a nic ine tomu babu netreba pri nadche. Dithiaden - ludia, zosaleli ste?

stanislavao
27. nov 2013

@mikaela28 a tu vasu super kamosku premudru by ste mali nahlasit pediatricke, ze co robi dietatu. nech si da ona nieco na nervy a nie dietatu lieky, aby spalo.

simca06022011
27. nov 2013

dithiaden anm davali, ale nikdy som to nedavala. na co aj... najlepsia je MORSKA VODA (ampulky som davala do cca 1,5roka, potom normalen physiomer alebo co bolo po ruke, riadne vyclapkat nos s malou sa hram a dam ju dole hlavou atd.. nech jej to pozateka, odsavacka, nasivin.. nic ine. ALE KUKAM STARA DEBATA TO BOLA 🙂)

K dithiadenu: NIE, ale ked ho dava mamicka, z nieakde ho musela zobrat, ved je len na predpis, nie? To jej akoze lekarka dava pre deita aby spalo? Ak nie, dala by som vediet pediatricke... nech je dohovori, alebonan u posle kontrolku...Na spanie je jedina vec, dieta umorit hranim sa a neviem cim a riadne nakrmit a bude spat.. ak nie, tak je to proste nespavec a treba vydrzat 🙂)) Ale nie dieta pchat liekmi :(

belasy_motylik
27. nov 2013

@momoka85
@stanislavao neviem, či viete čo je vlastne Dithiaden, je to antihistaminikum a vďaka nemu som ja prežila detstvo a zvládam aj v súčastnosti mnohé zdrav. problémy a moje dieťa aj vďaka nemu zvláda choroby. Mimochodom ospalosť ani iné vedľajšie príznaky sa u nás po ňom absolútne nevyskytuje. A pokiaľ by ste mali aspoň aké také farmakologické skúsenosti, tak by ste vedeli, že tento liek sa vo všeobecnosti znáša oveľa lepšie ako moderné antihistaminiká II. a III. generácie, ktoré teraz predpisujú pediatri s obľubou a vo veľkom, kde síce nie sú príznaky ako ospalosť ale naopak často dráždia nervový systém, rapídne zaťažujú obličky a iné. Takže pokiaľ niečo píšete, tak napíšte aj vaše osobné skúsenosti, len vtedy to má výpovednú hodnotu.

stanislavao
27. nov 2013

@belasy_motylik ithiaden je oblbovak a mozete si pisat, co chcete, mam to odskusane. urcite fenistil, alebo aerius su vhodnejsie pre dieta, ako dithiaden.

belasy_motylik
27. nov 2013

@stanislavao ja mám 1. zdravotnícke vzdelanie, 2. skúsenosti s Dithiadenom aj napr. Fenistilom. Moje dieťa bolo po Fenistile podráždené, nervózne, nekľudné, spôsobil mu silnú ospanlivosť a nepomohol vôbec. Dithiaden podávame pri zdrav. problémoch v malých dávkach, pomáha, nie je po ňom vôbec ospalý ani nepokojný, tak asi zdravý rozum napovie, že každému dieťaťu "sadne" niečo iné. A pokiaľ Dithiaden u niektorého dieťaťa vyvoláva silnú ospalosť /čo určite nepopierma/ a rodičia mu ho podávajú s cieľom tohto účinku, tak to je na ich svedomí. Ja píšem o zdravotných aspektoch a primárnych účinkoch.

momoka85
27. nov 2013

@belasy_motylik Ja som za prirodnu liecbu a nie za liecbu tabletkami.... Dithiaden je utlmovač priznakov a nevylieci ziadnu chorobu....A take male babatka by ho urcite nemali uzivat a uz vobec by ho nemali uzivat preto, lebo matka si chce pospat! Moj syn je alergik (bielkovina kravskeho mlieka, vajecny bielok) , ked nam doktorka predpisala antihistaminikum (tusim to bol Denerel) a precitala som si neziaduce ucinky, tak sme sa rozhodli, ze mu to rozhodne davat nebudeme. A bola to spravna volba. Presli sme sa BIO stravu a malemu sa stav postupne zmenil. Ziadne tabletky sme mu nedavali, ked som to povedala doktorke, tak mi nechcela verit, lebo krvne vysledky sa mu stale zlepsovali.....

martagutu
15. jan 2014

Môjmu prvému synovi, ktorý má teraz sedem rokov, som podávala dithiaden od jeho šiestich mesiacov pretože mal chronickú laringitídu. Nikdy sa u neho neobjavili žiadne vedľajšie príznaky...že mu ho mám dávať mi potvrdili niekoľký lekáry a že sa vôbec nemusím obávať...aj keď som sa na začiatku trošku bála, nič zlé sa nestalo, ako som písala žiadné vedľajšie účinky....no a pri laringitíde je práve dithiaden ako prvá pomoc. Nám to pomohlo, nič neuškodilo...určite mu to nijako neublížilo. je to šikovný, zdravý a veľmi bystrý chlapec. Dithiaden brával od šiestich mesiacov asi do svojich piatich rokov, dovtedy trvala u neho laringitída, ktorá sa zvyklaprejavovať väčšinou pri náhlych zmenách počasia, v jeseni, v zime. A sme tu živý a zdravý!!! 🙂
P.S Mám veľmi milú deckú lekárku. Je to doktorka ku ktorej chodila so mnou mama, keď som bola ja malá, takže má pozná od detstva. Vždy ma upokojí a dobre mi poradí.

nansydomina
23. okt 2015

Dobry den moja dcerka ma hlieny prve dni mala ako voda ale teras ich ma husteaj obcas zakasle prosim poradte mi dakujem

bubinkaaa
23. okt 2015

@nansydomina odsávacku más??dolezite je stale odsavat hlieny...ako je stara Tvoja dcera si ennapisala,ale asi babatko vsak??