Duphalac sirup. Aké máte skúsenosti?

katka13122
25. apr 2008

ake mate skusenosti stymto sirupom???maly to ma na brusko

miskachrumka
7. aug 2009

pajinka nemozes to prestat davat naraz musis davky pomaly znizovat bud pocet alebo obsah no mi sme to napr brali raz denne 2,5ml po tyzdni som to znizvala ze som mu ho nedavala denne ale kazdy druhy den azas o tyzden kazdy treti den a zas o tyzden kazdy 4den a takto az kym sme sa nedostali po 1krat tyzdenne a som videla, ze kaka aj bez sirupu a bolo ok mi sme ho tiez brali okolo 2 mesiacov!alebo 2,5mesiaca!len ho neprestan davat naraz ze sa napr rozhodnes ze "tak už sa mi vykakal 3dni posebe tak už mu ho nebudem davat" len to nesprav,lebo budete tam kde ste boli alebo aj horsie ! spytaj sa aj dr. ze ti povie ze ho mas pomaly znizovat nie naraz ukoncit lebo maleho zapecie!

pajinka23
8. aug 2009

jasne radsej sa poradim v pondelok s doktorkou lebo aj tak ideme naockovanie ☹ ☹ ☹ juuuj to bude zase kriku za dva dni najmenej ☹

miskachrumka
8. aug 2009

no mozno sa prekvapis a bude vsetko ok!mi sme mali vsetko super nozky ho neboleli len sme mali vysoku horucku soro 40c ☹

pajinka23
8. aug 2009

moj drobec po prvom ockovani do ramienka nemal nic ani neplakal aleteras co sme boli pred vyse tyzdnom mal tiez vysoke horucky a nechcel ani papat...tak som zvedava teras aky bude...jaaaj aj sa trochu bojim aj zanho ☹

miskachrumka
8. aug 2009

ved ani moj po ockovani na tbc nemal nic ani horucku ale po ockovani v stvrtom mes.do obidvoch noziciek naraz mal horucku!

pajinka23
8. aug 2009

juuuj dufam ze to nebude take zle 😉 ☹ ☹ lebo sa zblaznim 😢 jaj keby sa to dalo tak by som vsetku bolest vzala na seba len aby mojho drobca nic nebolelo chudacika maleho 😔

miskachrumka
8. aug 2009

no keby sa to dalo by som to brala aj ja! 😉

pajinka23
9. aug 2009

miska ja sa obavam ze nam ten sirup nerobi dobre,lebo moj malv mal v noci strasne bolesti bruska a uz sa zllllllllosti aj pri kazdom kakani ☹ ☹ a strasne placka v kuse mu buble v brusku...asi to s tym sirupom nebol prenas dobry napad...hodimdo kosaa bude pokoj 😔 😔

miskachrumka
9. aug 2009

nie ved tak sa spytaj dr o ti nato povie mi sme nemali problem nema to zniecoho ineho lebo ten sirup mu nema prečo ublizit!

miskachrumka
9. aug 2009

pajinka si pisala do inej temy ze maj aj zabku a ze ja ho bolieva brusko co sa otom neporozpravas mi sme tiez tymto presli ale koliku sme nemali ale reflux ale kazde babo musi vsetkym prejst nazbudni ze to nebude dlho najhorsie su prve 3-4mes!

pajinka23
9. aug 2009

miska ale ked si lepsie precitas ten pribalovy letacik tak je tam napisane ze duphalac patri medzi laxativa co v preklade znamena prehanadlo ☹ ☹ ☹ a ze moze mat babo nejaku alergiu najeho zlozky napr. na tu laktulozu a tak ja fakt neviem a este ktomu nam lekarnicka kazala davat 3 krat denne po 5 ml a to sa mi zda pre dva a pol mes. babo nejako vela ved ty si davala len 2.5 ml??

pajinka23
10. aug 2009

miska tak sme boli u doki a ta povedala ze mozme davat ten duphalac ale len 2.5ml a to len raz denne 🙂 🙂 🙂 mne sa to tiez nezdalo ze mi ta lekarnicka napisala 3 krat denne po 5ml ☹ ☹ ☹ asi jej to tam pojdem povedat,ze ci jej nasibe 😠 😠 😠 ved vies co sa muselo vsetko 😠 stat??

bereninka
10. aug 2009

Dávala jsem 2x denně jednu lžičku do jídla.
Ale moc mu to nesedělo, měl stálé nutkání na kakání...

avuska19
10. aug 2009

aj to od dnes berieme, tak som straaaasne zvedavá. dokina nám to moc nechcela predpísať, že sa ešte stále kojíme a vtedy to netreba...no ale malinkej už vrzgajú črievka, je z toho nepokojná a stále kopka nožičkami,ale snad je to ok.

miskachrumka
10. aug 2009

ja som ti tiez napisala ze sme brali 2,5 nie 5ml to je vela preboha 😕

pajinka23
11. aug 2009

a kolko krat denne?? ☹

miskachrumka
12. aug 2009

pajinka jeden krat!

pajinka23
12. aug 2009

tak to je potom ok 🙂 🙂 a pekne ti kakal nezlostil sa?? 😉

pajinka23
14. aug 2009

tak a uzzase nekakame doktorka nam kazala davat 2.5mla uz druhy den sa mali navykakal ☹ ☹ ☹musela som hadickovat ☹ ☹zase 😕

perla200
3. sep 2009

aj nam ho dal dnes naporadni doktor...mala kaka len s rúrkou a velmi tazko až po dophiluse infants.... tak uvidíme čo to urobí s malinkou, ale ked to tu čítam začínam pochybovať ☹

babullka1
3. sep 2009

perla miy sme ho dnes tiez dostali,ale neverim uz nicomu,tiez kakame len s rurkou 😔

perla200
3. sep 2009

ahoj babullka ako sa máte???

babullka1
4. sep 2009

ahoj Perla,mame bacila a maly je preto hrozne uplakany,este k tomu nemoze ani sam kakat,papame nutrilon confort,infants dophilus,ale ani to nepomoha,no uz sme dali 2x ten sirup a dnes sa asi po tyzdni vykakal sam,sice mu to trvalo 4 hodiny kym to vytlacil ale 2X!!! 😀

perla200
4. sep 2009

bacila? bože.... my mame intoleranciu laktozy a boli sme v nemocke...mala pije bezlaktozové mlieka....prežili sme hrozný týžden minulý ale už je dúfam dobre...malej chutí aj to mlieko a je ovela pokojnejšia a spinká krásne...budí sa len raz v noci a potom ťahá aj do pol desiatej ako dnes a už zase spí.....

avuska19
4. sep 2009

ahojte, aj my berieme duphalac, ale nepomáha nám...na gastro nám zakázali dávať ruličku, vraj okamžite zahodiť,ha, ale čo robiť ked nič iné nepomáha.fakt nič.papame príkrmy, zeleninku aj kašičky ale žiadne kako samo neprichádza, sme z toho smutní..cvičíme, masírujeme,jedujeme sa pri tom a furt nič ☹ 😒

babullka1
4. sep 2009

perla to vam ako na to prisli?a co to kakanie?Kaka Simonka po tom sirupe sama?My sme doteraz kakali len s rurkou 😔 dnes prvy raz fakt po case sam kakal....

perla200
4. sep 2009

no prisla som na to ja, že vsetko nie je ok, prestala jesť a vyhádzala sa...a isli sme na pohotovosť a nechali si nas, urobili testy a bolo.... kakanie? no raz za den aj to horko ťažko ale sama...a potom jejpomôžem ked sa moc jeduje a plače....

babullka1
5. sep 2009

a davas jej ten sirup?maly sa vykakal aj dnes po tom sirupe,tak ma to tesi,len keby to islo aj bez sirupu 😉

pajinka23
13. sep 2009

baby chcem sa spitat ktora ste duphalac uzivali dlhodobo???a robili ste medzi nejake prestavky???nam kazala doki davat pet dni a potom prestavka dva dni...lenze mali ma potom po dni take tvrde hovienko ze mu nechce vist von ani cez rek rurku ☹ ☹ ☹ a strasne sa trapi a puci ked mu ten sirup nedam...uz neviem co dalej ☹

janula123
12. júl 2011

Máte niekto skúsenosti s dlhodobejším užívaním Duphalacu?
Mne jedna doki (doki na pohotovosti) povie, že užívať dlhodobejšie a druhá doki (naša detská) mi ho neodporúča a nechce mi ho predpísať.
Ja už neviem.