Duphalac sirup. Aké máte skúsenosti?

katka13122
25. apr 2008

ake mate skusenosti stymto sirupom???maly to ma na brusko

zubrienka1
12. júl 2011

@janula123 ved aj v pribalovom letaku je napisane, ze je vhodne na dlhodobe uzivanie... nesposobuje navyk... a detska lekarka ti povedala, ze preco ti ho nechce predpisat?

zubrienka1
12. júl 2011

@janula123 jaaj este som zabudla. ja som ho brala dlhodobo v tehotenstve, lebo inak to neslo 😅 postupne sa to upravilo a ziaden navyk nevznikol...

janula123
12. júl 2011

@zubrienka1 nechcela mi ho dať, bo si na to malý navykne a potom sa sám nevykaka. A vždy ma odbyje len štavičkami,a tie mu nezaberaju. Ja už skušala hocičo a nič.
len on už má traumu z kakania.

janula123
12. júl 2011

@zubrienka1
ja som tiež čítala samú chválu na Duphalac.
A moja doki, že preháňadlo jak preháňadlo.
Poslala ma jednej doki, len mi povedala jej meno a že je v Ružinove a je si na nete našla že to nie je gastroenterologička ale ambulancia detskej chirurgie.
Dnes som tam bola sa mi vysmiali, že prečo ma tam posiela, že sme mali ist na gastro
Tak zasa pôjdeme na gastro

janula123
12. júl 2011

@zubrienka1
Malý mal problém, že sa nemohol vykakať, mal hrozne tvrdú stolicu a hrozne hrúbu, že sa chudák natrrápil.
raz mi aj 12 dní nekakal a to sme boli už aj na pohotovosti a tam mi doki predpísala Duphalac a povedala, že on to bude dlhodobejšie užívať, aj rok, kým s anenaučí normálne kakať.
A moja doki úplný opak.
Tak ja som už jeleň.

mojkamirka
12. júl 2011

ahojte, tak my sme museli tiež vyskušať tento sirup, hm či som spokojná s ním. No u nás ked sme ho mali brať podľa predpisu dlhodobo 3x denne 5 ml tak to narobilo iba šarapatu a malého to doslova prehánalo. Stačilo, že si prdol a už mal špinavé slipy, bol z toho zúfalý syn aj ja. Tak ho dávam iba výnimočne ak sa nevykaka dva dni po sebe. Aj to mu dám len tých 5ml a do ďalšieho dna sme vykakaný. Ja som prešla na dlhodobé užívanie probiotik Biogaja a postupnú zmenu stravy, hlavne obmedzením cukrov a kravského mlieka. Syn ma problemy so stolicou od 2. rokov, do vtedy sme problem nemali.

janula123
12. júl 2011

Toto som našla na nete, jedna pani sa pýtala jedného lekára.

Otázka:

Ako dlho môžem užívať Duphalac? Môže ovplyvniť účinok lieku hormonálna antikoncepcia?

Odpoveď:

Duphalac môžete užívať prakticky nepretržite - bez obmedzenia. Je to veľmi fyziologicky učinkujúci preparát, vzhľadom na mechanizmus jeho účinku neovplyvňuje a nepoškodzuje bunky črevnej sliznice ani bunky hladkej svaloviny čreva, ani pri dlhodobom užívaní. Nie sú mi známe žiadne interakcie s hormonálnou antikoncepciou.

mojkamirka
12. júl 2011

@janula123 nam duphalac predpísala raz doktorka na pohotovosti a potom dr. na gastre, My sme však došli do štádia, že malý má trhlinku na konečníku z tvrdej stolice. 😒

janula123
12. júl 2011

@mojkamirka
Ahoj, my sme tiež ale týžden brali sirup 3x denne, jemu pekne zaberal.
Keďže mal tuhú stolicu, tak hnačky neboli.
Teraz ho dávam tak 1X za 3-5 dní, no ak ho nedám, tak opäť tvrdá stolica a nemôže to vytlačiť.
Nám pomáha.
A to malý veľa pije, je veľa ovocia, zeleniny, jogurty a nič. ☹

janula123
12. júl 2011

@mojkamirka Aha.
Nám ho tiež predpísala doki na pohotovosti.
len oja nám ho už nechce dať.
Keď som jej pred 3 mesiacmi doniesla papier z pohotovosti a hovorila, že malý ako dlho nekakal, tak m a odbila šťavičkami. Ďalej to neriešila.
no nepomáha to.
A teraz keď som si pýtala recept, tak mi dohovorila, že to nie je riešenie cpať do neho preháňadlo a poslala ma na detskú chirurgiu. Zrazu to ide riešiť.

mojkamirka
12. júl 2011

@janula123 však práveže z čerstvej zeleniny a ovocia zje iba jablko inak nič, ale nenápadne som ho preškolila aspon na ovsené vločky, acidko a tak. Len ťažko tak malé dieťa naučiť na zdravú stravu ked raz to jesť nechce. Momentálne má kaku v rámci normy, ale musím dávať pozor, aby sa normálne stravoval a nejedol celý den blbosti. Sladké temer neje, čokoládu nemôže vôbec. On mal zo začiatku tiež tvrdu a hrubu stolicu, ale po duphalacu sa vykakal a potom ho z neho prehánalo. Ako nehovorím, že mal doslova hnačku len za den si uprdol aj 5x, také redsie a bol z toho celý nesvoj, lebo nestíhal dôjsť na nočník. Na mna to bolo moc. 😒

zubrienka1
12. júl 2011

@janula123 ja som ho kupovala bez predpisu....
ja by som najprv vyskusala postupne znizovanie davky, samozrejme dodrziavanie pitneho rezimu, vela ovocia, ovsene vlocky, a probitika...

zubrienka1
12. júl 2011

@janula123 presne kludne moze mat maly aj psychicky blok

mojkamirka
12. júl 2011

@janula123 skúšala si mu zaradiť do stravy ovsené vločky? nám to dosť pomohlo. nám šťavy nepomohli vôbec. Celkovo mal nechuť k jedlu ked bol zapečený, ani piť mi nechcel. Ako všetci sú múdri, že treba zmeniť dieťaťu stravu, akoby som to nevedela, len ako prinutiť dieťa to aj zjesť. 😠 😠 Tiež sme boli poslaní najprv na chirurgiu, akože nechápem prečo a potom na gastro. Inak v kríze, ked som videla, že chce tlačiť ale sa mu nedalo pomáha aj kúpeľ v teplej vode, hlavne aby mal ponorené bruško. dr. mi aj odporučila paralenový čipok na zmäkčenie stolice aj od bolesti pri tlačení. Lebo kedže ho to bolí takto zadržiava a každým zadržiavaním stolice, stolica sa vysúša a ide to ťažšie.

mojkamirka
12. júl 2011

@zubrienka1 s psychickým blokom súhlasím, odžili sme si to. Dávky by som odporučila znižovať až ked sa znormalizuje stolica a malý sa nebude bát kakať a zároven užívať probiotika. Len to, že probiotika nepôsobia hned ale je to dlhodobá záležitosť.

janula123
12. júl 2011

@zubrienka1 ja si tiež myslím, že mal psychický blok.
Bo on aj namiesto tlačenie stískal ritku.
Chďatko.
A Duphalac už dávam len zriedka kedy, bo aj zabudnem. Skorej mu ho dám ak sa mi začína mať zase problémy s kakom.

janula123
12. júl 2011

@mojkamirka Presne ako hovoríš.
Vločky tiež dávam.
len teraz je to u nás fajn, keď mu každý 3 až 5 deň dám Duphalac.
len doki miho už nechcela predpísať.
V jednej lekárni mi ho nechceli dať, že nech idem k detskej a vdruhej mi ho dali.

babulka82
31. dec 2015

Baby neviete poradit ako mam malmeu znizovat davku? Davala som 3x 5ml maly ma skoro 3 rocky.Dneska mal hnacku 2x berieme to asi treti den.Kolko mu mam toho teraz davat ???

sense
31. dec 2015

@babulka82 vysad....ja som dala teraz pred dvoma dnami malej 1x 10ml dva dni po sebe a vsetko v poriadku...

babulka82
31. dec 2015

@sense uplne vysadit? Aby zas nezapekalo sa bojim. Neznizim mu len davku na 5 ml denne.

janickadr
31. dec 2015

@babulka82 Ja by som znizila na 2-3dni na 5ml 1xdenne, s podanim niekedy dopoludnia a potom uvidis, ako maly zareaguje.

babulka82
31. dec 2015

@janickadr aj ja tak rozmyslam aby sa zas vykakal preto nechcem uplne vysadit.

sense
31. dec 2015

@babulka82 dbaj na dostatocny prijem tekutin...ak by si mala pocit ze ho zacina zapekat daj znova davku...ja som to uzivala dlhodobo a u mna ako u dospelej to bolo najprv tri dni nic len vetry, potom ma asi zo dva tri dni prehanalo a potom sa stolica upravila...vyuzivala som celu flasku a dalsiu mam doma ako pomoc keby daco...

ak mas obavy tak davku zniz...

babulka82
31. dec 2015

@sense dakujem asi dam na tych 5 ml a uvidim aby zas nemal bobky.

babulka82
31. dec 2015

@sense aj nas dost prdkal od toho a az dnes ho prehnalo .nemoze mu to ublizit?

sense
1. jan 2016

@babulka82 sirup by mu ublizit nemal v pripade hnacky mozes dojst k dehydratacii ak bude mat malontekutin

ivaa5001
20. feb 2017

Dobrý deň mne doktor nepovedal že ho nemôžem prestať davat zrazu a dopadli sme zle uz tretí krát čo kákala mala problémy až jej ide krv co mala taku stolici tvrdú a neviem čo robiť ci ho znova začať brať alebo sa to už zlepsi

janickadr
20. feb 2017

@ivaa5001 Daj ho naspat do liecby v davke, ako ste uzivali a ked sa stav stabilizuje, ponechaj ju tyzden-dva a potom ju skus postupne znizovat, napr.o 2,5ml kazde 3-4dni...

ivaa5001
28. feb 2017

@miskachrumka dobrý deň keď ste to prestali tak davat nemal stolici tvrdú?lebo ja som to u dvojročnej dcérky vysadila hneď po dvoch razoch a teraz to ľutujem také problémy co jej nastali a teraz sa bojím jej ho začať davat aby ju zas nezapieklo ako keď som to vysadila strašne ako plakala
poradíte mi prosím ako to Prestne začať vysadiť ďakujem

ivaa5001
28. feb 2017

@janickadr
Ďakujem za odpoveď lebo teraz aj mu zadržiava stolicu a strašne plače a to nemá uz ani tvrdú skúsim ako ste mi poradili veľmi vám ďakujem