Duphalac sirup. Aké máte skúsenosti?

katka13122
25. apr 2008

ake mate skusenosti stymto sirupom???maly to ma na brusko

ytuska
25. apr 2008

žádné, bohužel

nensy
25. apr 2008

ahoj mi stím skušenosti máme a dobrý my jsme ho brali protože se syn nemohl vykakat a brali jsme ho tost dlouho ale ted už není potřeba

marcim
25. apr 2008

Já ho brala jako těhotná na zácpu.A fungoval.Jinak se může dávat i malinkým dětem(kojenci).
Je to jenom lactulosa,což jsou cukry.Dává se ke změkčení stolice.Stolička by se pak po tom měla upravit.Po požití maximum zůstává v trávicím traktu a nevstřebává se do oběhu.Tutíž není návykové.
Záleží na co to Dr. napsala.

zusma
30. máj 2008

my ho dostali nedávno na zácpu po příkrmech. je i volně prodejný.
Nejdřív nám hned zabral, pak jsem ho dávala a nic. dávám ho jen vyjímečně když je vážně krize. Lepší je švestk. štáva 🙂

sonoga
1. jún 2008

ja som synovi davala tiez duphalac, ked sa nemohol vykakat a som s nim velmi spokojna, ved nie je ani az taky drasticky. a je to prirodna latka.
sice na Slovensku nie je volnopredajny, ale zacali uz vyrabat aj volnopredajny duphalac, len mu dali iny nazov a je drahsi.

junovka
1. jún 2008

my mame s tym dobre skusenosti 😉

makak21
1. jún 2008

Tak já ho uživám v těhu a nemůžu si ho vynachválit 😵 U mě totiž nepomáhá, když už se to zasekne, ani ta švestková šťáva a tohle super 😵

ina.b
2. jún 2008

Já ho také používala, je to rozhodně šetrnější než projímadlo a není na tom závislost. Malé jsem to zatím ještě nezkoušela dávat. Ale mudr. mě ujišťovala, že je to i pro nejmenší miminka 😉

usnicka
4. jan 2009

my sme teraz tiez dostali duphalac, malinky ma zapchu, co sme zacali davat prikrmy. So stolicou mal problemy ale uz davnejsie a nam dokonca ani slivkovy odvar nepomohol, a to ho vypil samotny a celkom dost. Trochu sa ho bojim davat, ale asi budem musiet..

lalupa
4. jan 2009

usnicka,nemas sa coho bat, iba ak prdikov, ktore mozu byt vo vacsej miere 😉

jaduska
4. jan 2009

tiež sme ho používali, keď mala staršia problémy so stolicou

aspinka
4. jan 2009

aj my sme ho davali malej lekarka nam ho predpisali jedno obdobie sme mali obrovske problemy s kakanim a naozaj nam uz nic nezabralo ani slivky, tepla voda, psenicke otruby az duphalac zabral az sme neskor prestali davat a stolica sa upravila a ked sa nam to opat vratilo stacilo lyzicku a bolo OK. Takze my ho mame stale v lekarnicke 😉

bodka13
4. jan 2009

sirup ja dobrý,nemusíš sa báť-nie je návykový ako preháňadlá
aj náš malý ho užíval keď mal asi 1,5 roka-že vraj mal lenivé črevá a preto sme mali problémy s vyprázdňovaním,zabralo..kakal jedna radosť 😀 😀 😀

usnicka
5. jan 2009

no, dnes rano som mu ho uz dala aj ja. Chudatko, cele sviatky mal problemy. On ma iba 5 mesiacov, problemy so stolicou uz dlhsie, mal tazkosti sa vykakat a teraz prisli zapchy. Od 29. dec. sa sam nevykakal. Najskor som myslela, ze ma len jednorazovy problem, po dvoch dnoch trapenia, ked sa mi fakt uz aj v noci budil kazdu hodinu som mu dala rurku a mal tam velmi vela zastavenej stolice, potom zas dva dni nekakal, tak som volala dr a ze mam davat ten duphalac. Lebo uz sme presli aj na nutrilon comfort, robim mu mlieko do odvaru z vlociek, odvar zo sliviek nepomaha, davam probio, fakt som sa snazila skusat, co sa da. Dokonca aj stavy ho zapiekli, co by ho mali skor prehnat...ako dlho ste to davali ten sirup? A ako dlho trvalo, kym zabral? Dakujem za povzbudive prispevky.

jerika
5. jan 2009

Je to super vec najskôr sme davali davky ako su pisane a postupne sme znizovali. Nam nezaberalo nic ani zazivacie kase ani slivky ani kvapky nakoniec sme ho kombinovali s bio gaia kvaapkami a po asi 3 tyzdnoch sa nam vsetko upravilo a kakame normalne. Vrelo ho odporucam nezatazuje detsky organizmus ucinkuje na spravnom mieste. Z mojej strany a skusenosti sa ho nemusite bat.

meleri
5. jan 2009

tak toto znam, ale brala jsem to ja v tehotenstvi kvuli velkym problemum se zacpou. je hodne setrny, nenavykovy, funguje ale az za nekolik hodin...teda aspon u dospeleho...kdyz je zacpa velka, tak nekdy az druhy den..

usnicka
9. jan 2009

dakujem za rady, my ho uz tiez davame, je tomu teraz 5 dni. Jerika, ako si zistila, ze uz ho nemusis davat? Alebo ti dr povedala, ze ho mas davat 3 tyzdne? Dakujem.

pajinka23
5. aug 2009

baby a mozem davat malemu duphalalac aj ked mu popritom davam kvapky na prdenie sab simplex a este davame aj vigantol????poradte mi prosim mamuz ten sirup doma ale este sa ho bojim pouzit ☹ ☹

pajinka23
5. aug 2009

a este sa chcem opitat ci je mozne duphalac uzivat dlhodobo?? 😲

berenika39
5. aug 2009

pajinka, se sabikem ano, s vigantolem taky, to nesouvisí. s tím dlouhodobým používáním fakt nevím, ale řeka bych, že se to upraví během nějaké rozumné doby, abyste nemuseli pomáhat s kakáním dlouho...
později budeš moct dát švestkovou štávu od hippu a ta funguje super 😀 tak vydrž

pajinka23
5. aug 2009

berenika tak ti dakujem vecer mu ten sirup dam a uvidim 🙂

berenika39
5. aug 2009

neboj, to není lék v pravém slova smyslu, prostě to jen popožene střeva. dej mu nejmenší možnou dávku co uvádějí v příbalovém letáku a uvidíš, rozhodně bych s množstvím neexperimentovala 😉 😉 .

danu
5. aug 2009

pajinka23 • 1d • Dnes o 16:21
lekarnicka mi odporucila pre mojho drobca duphalak sirup,ze to mu pomoze s tym kakanim ked ma tuhu stolicu...zevraj ten sirup viaze na crievka vodu a tym riedi stolicu a mal by sa vykakat 😝 mate s tymto sirupkom nejake kladne skusenosti?? 🙂 🙂 A moze sa podavat ked mu davam aj sam simplex kvapky a vigantol???

miskachrumka
5. aug 2009

pajinka brali sme skoro mesiace este ho mam v policke mis me davali 2,5ml do striekacky a sup do ustociek moj mali to ani raz nevyplul 😀 je to na kakanie!mi sme to barali ked sme boli mensi a pomaly sme zacali znizovat davku a už honebereme vyse mesiaca al ena kakanie berene probiotika 🙂

misicka85
5. aug 2009

Tak tenhle sirup jsem si vzala jednou jako těhule a stačilo!! Měla jsem totiž děsné problémy se zácpou tak mi ho manža koupil v lékárně, vzala jsem si ho hned a tu nejmenší dávku co tam byla napsaná, no účinkovalo to teda hned a na wc jsem lítala asi 10 dní několikrát denně😝 😀 😀 😀 jako neumím si představit že bych to dala malému miminku 😒

pajinka23
6. aug 2009

miska chrumka a odkolkych mesiacou si to davala???ja som mu dala vcera prvy krat a uzdnes rano sa krasne vykakal 🙂 🙂 🙂 a kedy si to prestala davat???

aprica
6. aug 2009

Ahoj,
Mne ten duphalac odporicila obvodna lekarka, mi sme mali problemi s kolikami od narodenia, moj drobec je hodne chory tak chodime po nemocniciach a tam mi viacerov doktorov zakazalo duphalac davat vraj detom do dvoch rokov by sa nemali prehanadla vobec podavat. Tak ja by som to na vasom mieste asi neriskovala, obvodne doktorky nemaju predsa tolko skusenosti ako gastroenterologovia. Inak moj maly mal koliky aj s duphalacom.

pajinka23
6. aug 2009

aprica moj nema koliky len ma problemy s tvrdou stolicou ☹ ☹ a duphalac je na prir.baze a moze sa davat detom od narodenia...vcera som mu dala vecer prvy krat a uz dnes rano sa sam vykakal po mesiaci tak uvidime 🙂 🙂

pajinka23
6. aug 2009

baby a vase dietka tiez tak strasne prdeli 😝 😝 😝 po tom duphalacu??,lebo mas straaasne prdi as postielku otriasa 😀 😀 😀 hi hi ale to je asi normalne ze??? 🙂

pajinka23
7. aug 2009

a este nieco kolko krat za den vam po tom sirupe kakali???a ake mali kako??huste ci riedke?? 😝 😝