Flavobion. Ako ho podávať rozpolený?

zrzulka
8. apr 2008

citam v pribalovom letaku ze sa ma podavat az od 5tich rokov. nasa mala ma 4 mesiace. o to az tak nejde kedze nam lekarka predpisla len pol tablety kazdy den ale skor ma zarazilo ze sa ma zhltnut cela tableta. nema sa rozkusnut. ja to malej musim nadrvit a rozmiesat s vodou. mate skusenost s tymto liekom?

mimec1
8. apr 2008

ahoj my máme 13mes a ten liek dávam už skoro pol roka!! lebo máme zlé výsledky pečene, ale od veľkej noci som jej ho nedala, lebo doktorka si tiež myslí že je to z kojenia.No a kojiť som prestala cca pred2týž. tak ešte počkám a potom pôjdem na odber a uvidí sa. Dávala som jej 2x po štvrťke - spolu s béčkom. Najskôr som ho nožom presekla na štvrťky a potom som ho rozpučila medzi lyžičkami a zamiešala /prtom / do kaše a ham. S čím máte problém vy???

mimec1
8. apr 2008

ozi a doktorka mi ešte povedal že v letáku síce je že sa nemá podávať malým deťom, ale že iný liek na pečen nie je...nezisťovala som či je to tak. asi by som jej mala veriť.

zrzulka
autor
8. apr 2008

mimec my mame tiez zle pecenove testy ale nasa mala to ma z uzivania antibiotik. brala 2 mesiace v kuse a velmi silne tak bolo jasne ze na pecen jej to nespravi dobre. my berieme este acidum folicum a pyridoxin k tomu. ale to zase na krv aj ked jej robili odberu a krv ma uz ok. lekarka mi povedala ze jej to mam davat nadalej, vraj jej to uskodit nemoze.

danu
7. nov 2009

anicka077 • Dnes o 17:39
mame doma mesacne babatko a lekarka nam predpisala tabletky flavobion. v pribalovom letaku som sa docitala,ze to mozu brat deticky od piatich rokov. malemu mam davat iba stvrtku tabletky,no vraj su to dost silne lieky.obavam sa,ci malemu nemozu uskodit. mate s tym niekto skusenosti? poznate tie lieky?

ssllaavvkkaa • 1d • Dnes o 18:57
ahoj, maly tiez bral flavobion, mal silnu zltacku a zle pecenove testy a vraj s tym suvisel aj neuspech pri rehabilitacii

ked mal 4 mesiace, zacala som dokrmovat UM a maly sa zacal zbierat, zpevnel, chytil farbu, zmenili sme rehabilitacnu, ta ho chvalila ako krasne reaguje....

a ja som vysadila flavobion, je sice pravda, ze vtedy niekedy zacal brat aj pyridoxin - co je tiez vitamin

zuza.m • 1d • Dnes o 20:18
my sme ho tiež brali ako dvoj mesačny tiež mal zle pečenove testy.ale bral ich asi 2týž.potom robili druhe testy tie boli v poriadku.mne ich detska doktorka nechcela ani predpisat že su od 5rokov ale nakazali v nemocke a potvrdila to ešte doktorka z gastra .tak že sa nemusiš bat .vedia čo robia.

anicka077
8. nov 2009

a nemoze z nich prilis grcat? odkedy berie tabletky,tak mi pri odgrgavani strasne silno davi mliecko.ja mu tabletky totizto davam po papani. vy ste ich kedy daval?

alenocka18
4. aug 2015

ahojte, môžem flavobion rozdrvený pridať do celej flaše s UM? Ked ho dám do vodičky, tak mi to nechce vypiť...Má 4 mesiace, dakujem.