Homeopatika Sedalia na zvládnutie cesty. Poznáte ich?

tamarka
2. aug 2007

Ahojte, ideme autom na dovolenku a v lekárni mi poradili homeopatika Sedalia na lepsie zvladnutie cesty. Mate s tým niektorá skúsenosti? Ako vase dietatko reagovalo po jeho podani? Bolo spavé?

bibinka
2. aug 2007

skús radšej cocculine-je to vyslovene na nevoľnosti pri jazde autom atď.

kamajka
2. aug 2007

Sedalia? Veď to je na ukľudnenie. Pridávam sa k Bibinke - skús cocculine, to sú tiež homeopatiká od firmy Boiron, tak ako aj Sedalia.
Ale my osobne používame klasický Kinedril - homeopatiká nám veľmi nepomáhajú, nech už ide o akúkoľvek chorobu. 🙂

tamarka
autor
4. aug 2007

dakujem za radu, vyskusame 🙂

veverica
25. dec 2008

ahojte pomohla vasim detom sedalia pri zlom spani a castom budeni sa s placom v noci? Ak nie co vam zabralo? Uz som zufala, pomozte!

bystricanka
25. dec 2008

veverica...mne dr.poradila sedaliu, lebo dítko zle spalo. Kúpila som to, dávala som to a nezabralo. Spí stále zle a v noci sa budí aj 10 krát. Už som s tým zmierená a som si aj zvykla, že inak to už asi ani nebude 😝

sirinka
25. dec 2008

ja s tym skusenost nemam a ani by som to nedavala. aj ked je to len homeopatikum, utlmovanie babatka bez vazneho dovodu sa mi nezda ako dobry napad.

roasha
25. dec 2008

pri zlom spani by som asi skusila detske bylinkove cajiky na spanie,s obsahom medovky. 😉 🙂

lienka55
26. dec 2008

Mne dr. tiez predpisala Sedaliu na lepsi spanok[maly sa mi budi aj 100krat za noc] ,ale nepomohlo nam to.Asi sa stym budem musiet tiez zmierit. ☹ 😠

renatam
28. dec 2008

Ani mojej malej sedalia nezabrala a tak čakám až malá z toho nočného budenia sa vyrastie. Snáď to nebude robiť do puberty- HA-ha. / baby s tým asi nič neurobíme, a to som detská dr.!!!/

chymenitta33
28. dec 2008

Ahojte🙂)

k tej sedalii ako ani u nás to nezabralo a ja som to kupila za účelom nervnosti vzhladom nato že mu rastli zubenky, bol ešte viacj nervný ako predtým takže nazabralo...Radšej chamomilu na spinkanie?_!či nie?
my a spánok sme kamaráti🙂chvála Bohu ale bolo obdobie tých zubkov posledných to bol des...

kuky8
29. dec 2008

Ahojte, ak by som malému chcela vyskúšať iný nápoj ako vodu, MM alebo čajík, pridám Sedaliu namiesto sirupu 😀 U nás to vôbec nezaberá, v noci sa budíme a ručíme ako taký malý tur 🙄

dididi30
15. sep 2009

ahojte, takze sedalia nezabera?? hm ☹ ja ze moj syn bude od nej spat celu noc, bez toho aby si pytal prsko 😒

denduska
15. sep 2009

nam pomohla...presne dnes som ju nedala tak som strasne zvedava 😒 celu noc sice nespala, ale aspon neplakala..len pomrnkala....

dididi30
16. sep 2009

dedus, hm to tiez nieje vyhra..ja som to kupila na dlhu cestu 24hodinovu autom, pomohlo ale len na chvilu a dcera z toho vracala 😒...tak neviem 😔

dididi30
2. okt 2009

dnes som opat vyskusala sedaliu a do hodiny bol rev 😅 a do druhej hodiny dalsi 😕 no nefuguje to 🙄

krista
21. dec 2009

elzik • 2d • Dnes v 08:45
Ahoj maminky, mám dvouletou holčičku, která strašně špatně v noci spinká (už od miminka). Několikrát za noc se vzbudí a bezdůvodně pláče (lépe řečeno se budí s děsným křikem). Nic nechce, nic ji nebolí. Jsem zoufalá, jelikož máme teď miminko a vstávat několikrát za noc ke dvěma dětem je vyčerpávající. Navíc Eliška malého tím křikem budí a často se vzbudí právě v době, kdy kojím a volá mě do pokojíčku. Když ji rostli zoubky, doporučila nám doktorka na zklidnění v noci 1/4 dithiadenu a bylo to opravdu mnohem lepší, ale nechci ji dopovat léky jen proto, aby v noci spala. Slyšela jsem, že právě sedalia má zklidňující účinky a pomáhá při poruchám spánku, tak jsem se chtěla zeptat, zda s ní má nějaká maminka zkušenost a jakou. Nebo pokud máte jiný přírodní lék při potížích spánku, budu ráda když se podělíte. Moooc děkuji 🙂 a přeji krásné vánoční svátky, hlavně rodinnou pohodu a do Nového roku vykročení tou správnou nohou 😉 ŠŤASTNÉ A VESELÉ 😀 😀

editah222 • 1d • Dnes v 09:46
Na lepší spaní je homeopatik docela dost a každému dítěti zabere něco jiného U mé neteře pomohla kombinace Sedalia a chamomilly vulgaris. Ale homeopatika jsou dost specifícká "disciplina" a je dobré ne-li skoro nutné se poradit s homeopatem.

jabber • 1d • Dnes v 10:35
elzik - mojí dceři zabírá Sedalia dobře, ale už jsme to tady řešily s holkama v jiné diskuzi - nezabírá všem. Taky si nejsem jistá jak moc je vhodná pro dlouhodobé užívání, my jí bereme vždycky nárazově, třeba před cestou letadlem atd. Myslím, že pro vás by bylo opravdu lepší, jak píše editah, navštívit homeopata a nechat si dát něco přímo na míru pro Elišku, to by mělo mít dobrý účinek a taky by to mohla užívat dlouhodobě 😉 Ale můžeš tu Sedalii zkusit, dává se 1 čajová lžička ráno a 1 večer

911niki911
16. nov 2014

Ahojte my máme 1r.od prvého dňa od kedy sme prišli z nemocnice..sameee problemi..malá som kliestovy porod a pripisujeme to tomu..cele tehu som prespala žiaden stres nič..najprv koliky reflux teraz zubky..Ale už teraz viem ze keď nespi neboli ho nic..sme vycerpany..maly zaspava sam o 8smej do 00.00je hore aj 7x a potom sa okolo 1dnej ráno zobudi a skáče nam v postely ako by spal 12hod. A zaspi okolo 4rano a najneskor 6.30sme hore..bez placu proste nechce spat..cez deň spí max 1.5hod..v kuse mrnci proste je narocne dieta ale myslime si ze je to z toho nevyspatia...sedaliu sme dávali v 11mes.len vecer 10dni..od kedy ju vysadil zase ten isty koloc..to nie je normálne ani pre jeho vyvoj..šikovný je culy vsetko..len sa nv vyspať proste..takže zase dávame sedaliu a nam teda zabera klopem..teraz od roka dávame ráno vecer..v stvrtok ideme k dr a pôjdeme asi aj na eeg..uvidime..Ked mal pol roka tak nam dali na neurologii diazephan 3x do dna stvrtku koli.tomu lebo nespal ako vzdy a videli ze je velmi nekludny do 7mes to bol 18hod plac z 24hod.nikomu neprajem Sme stastni ze je zdravý a v piriadku ale v tom bude niekde zakopaný pes..nie je mozne ze spí 7,8hod z 24..duazephan sme prestali davat koli toMu ze nezaberal a nechceme ho dopovat takymi liekmi ani sedaliu nechceme moc davat ale nevidime zatiaľ inu moznost nam zabera zatial dúfam že sa to upravi..držím vsetkym palce nech vám rychlo prejde ta nespavosť..

erik16
26. jan 2015

My sme natom presne tak isto akokeby som citala presne nas problem .a uz si nevieme rady.nespime cez noc a je to uz velmo vycerpavajuce .

cynthie
19. mar 2015
Používateľ cynthie je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cynthie.

Aj my sme na tom tak isto maly uz bude mat rok.nechcela som vyskusat ziadny caj lieky na ukludnenie,spanie, ale je to uz velmi vycerpajuce skusali sme sedaliu ale zatial nepomhlo :(

edko22
6. máj 2015

Zloženie (obsah v 100 g):

Chamomilla vulgaris (Rumanček pravý) 9 CH: 1,5 g; Gelsemium (Jazmínovec vždyzelený) 9 CH: 1,5 g; Hyoscyamus niger (Blen čierny) 9 CH: 1,5 g; Kalium bromatum (Bromid draselný) 9 CH: 1,5 g; Passiflora incarnata (Mučenka pleťová) 3 DH: 1,5 g; Stramonium (Durman obyčajný) 9 CH: 1,5 g.

Zo vsetkeho tam mate pomer 9CH , co je jedna triliontina z 1,5g (teda na jednu molekulu "lieciva" pripada 1000000000000000000 molekul vody). Az na tu "mucenku" ta je tam v pomere 1:1000 .

No nekup to za 4,20E