Infacol. Ako dlho ho môže dieťa užívať?

michaelak.
23. okt 2007

neviem ci sa uz o tomto niekde pisalo-nenasla som,hoci som to len tak zbezne prebehla.Chcem sa opytat kto s tym mate skusenosti,ako dlho sa moze tento liek uzivat?Na pribalovom letaku to neni napisane.

novan
9. jan 2011

Baby ako často a po koľko kvapiek sa môže dávať bábätku SAB SIMPLEX? užívali sme skoro mesiac ESPUMISAN ale po dnešku som sa rozhodla prejsť na SS lebo mám pocit že Esp. nám vôbec nepomáha. Malá má strašne nafúknutá, v kuse prdí a pred prdíkmi má krče, hrozne mi plače. Kaká tiež len každý druhý príp. tretí deň. Dúfam, že SS pomôže viac ako Esp len neviem dávkovanie, v informačnom letáku sa píše 15 pred každým papaním, nie je to moc? a ešte dačo, lekárnička mi radila dávať takéto kvapky vždy až po papaní nie pred tak teraz neviem. Prosím poradte koľko kvapiek dávate bábätke, ako často a či pred alebo po papaní.

bosoriak
9. jan 2011

@novan Ja si pamatam, ze sme brali SabSimplex asi 5 tyzdnov a takych 10 kvapiek pred kazdym kojenim. Ale problem s tymito vsetkymi kvapkami bol, ze to bolo len docasne riesenie, vzdy po par tyzdnoch prestali ucinkovat. Skusali sme Infacol, Babycalm, fenyklovy caj..
Na tie krce skus este chytit drobca pod kolienkami zozadu, opri si ho o hrud a pritlac kolienka o brusko. Mala mi takto kakala a prdkala prve tri mesiace a velmi to pomohlo.

lublana1
9. jan 2011

@novan ...ahoj, pokym som kojila, tak som davala 15 kvapiek pred kazdym kojenim aspon takych 15 minut, aby sa kvapocky vstrebali a teraz ked sme na UM, tak davam do kazdej flasky s mliekom, teraz uz len 10 kvapiek. my SAB uzivame uz styri mesiace a najviac nam aj pomohol, Espumisan nic moc... a skus zacat davat aj probiotika, nam najviac pomohli Biogaia, je na nich sice napisane, ze od tretieho mesiaca, ale ja som ich davala skor, ublizit malinkej nemozu...

novan
9. jan 2011

@lublana1 My sme až do dneška užívali Espumisan ale mám pocit, že nám nepomohol ale je pravda, že som malej dávala len 15kvapiek denne a asi to bolo málo lebo ked si porovnám Sab tak ten sa zas dáva pred každým jedlom 10 kvapiek, to je rozdiel. A čo píšeš tie probiotiká Biogaia už aj mám kúpené len som ich ešte nezačala dávať malej. Ale môžu sa kombinovať so Sab-om? a koľko sa z nich dáva a ako často? ak vieš prosím porad. Vopred dakujem 🙂

kitchima
9. jan 2011

nam Infacol nepomohol... koliky sme mali az 3,5 mesiaca 😒 ale uz je dobre 😵

lublana1
9. jan 2011

@novan ...Espumisan ani nam nepomohol... Sabu davaj na zaciatok po 15 kvapiek pred kazdym papanim, ked kojis a Biogaii 5 kvapiek denne, ale ono pokym to zaberie chce to cas, tak tyzden dva... koliku to zmierni, ale neprejde to hned, nam kolika presla ked mal maly 2,5 mesiaca... teraz ma 6,5 mesiaca a este stale davam aj Sab aj Biogaiu... kombinovat ich mozes...

daikas
7. feb 2011

@novan my mame tie iste problemy, espumisan nepomohol, takze ficime na SS 15kv pred kazdym kojenim. je to zvlastne, lebo SS aj Espumisan maju rovnaku ucinnu latku. Malickej tym davkovanim uskodit nemozes, liek sa do organizmu z creviek nevstrebava. nam SS pomohol, davam taktiez biogaiu 5kv kazdy den, ale nejaky efekt som nepostrehla. koliky presli casom, mala ma teraz tri mesiace a koliky presli asi okolo 2,5...od troch mesiacov ma babatko uz slusny brusny lis a problemy sa zmiernuju, nasa sice prdi cely den, ale celkom sama a hlavne ju to uz nerozculuje🙂

majusha7
7. dec 2011

prosim o radu,mam 5 tyz..synceka ma strasne krce v brusku,davala som mu aj kvapky espumisan ale moc mu to nepomohlo, mam kupeny aj infacol ako sa davkuje???

majusha7
7. dec 2011

☹ 😢 😲 😠 ☹ 😔

31majka12
7. dec 2011

@majusha7 nam pomohol na krce v brusku harmancekovy cajik...aj malemu som davala aj ja som pila...kedze kojim...a aj nam pekne kaka...odkedy davam ten cajik. 🙂

siriel25
28. nov 2013

30 dni je pisane v pribal. letaku na nete.