Je lepší Imunoglukan alebo Beta glucan?

zvonkohra
23. sep 2012

Ahoj mamicky...mala mi v sept.nastupila do skolky pred tym nikdy nebola chora teraz sme dni v skolke a tyzden doma a stale dookola stale nadcha odporucili mi imunoglukan ale citala som aj o beta glucan na imunitu co je lepsie?viem ze naj su babske recepty a nezatazovat organizmus sirupmy ale napr nasa med nemoze je alergicka,cesnak do nej nedostanem tak preto volim sirupy.Do teraz chora nebola myslim nemala nadchy ani nic podobne

stanislavao
23. sep 2012

to mate asi jedno. podstata oboch je rovnaka, zvysit imunitu dietata. nam pomohli vitaminy Martankovia od Walmarku. sirup sme mali nejaky, co stal vyse 40e a nepomohol.

adka12
23. sep 2012

Ahoj, ja malej dávam od júla imunoglukán a zatiaľ chorá nebola a v škôlke je tiez od septembra. Má aj nosnú madlu vybratu a to nam tiez veeelmi pomohlo, odvtedy ako ju vybrali v januári, chorá nebola. Ale poistila som to tým imunoglukánom. Škoda, že si jej ho nezačala dávat skôr, lebo teraz je to uz dost neskoro ked je v kolektive. Ale pokracovala by som s tým 😉

lian35
23. sep 2012

ahoj.Ja som dávala synovi sirup Imunoglukán a nám pomohol.V lekárni mi povedala,že ho musí brat 3 mesiace(čo sme brali) a za celý školský rok bol chorý 2x.Nám Martankovia nepomohli-pokial sme ich brali bolo super,ale ked sme ich prestali brat hned syn ochorel,ale každemu pomáha iné a každý je spokojný z niečim iným,takže je na tebe ako sa rozhodneš,ale ja by som ti odporučila imunoglukán.😉

evina34
23. sep 2012

Treba sa pozriet na obsah ucinnej latky v sirupe a podla si vybrat.. Ucinnou latkou v imunoglukane je prave beta glucan { 1ml sirupu obsahuje ..Beta-(1,3/1,6)-D-glukan - 10 mg} Imunoglukan je len marketingovy nazor. Hlivacik napriklad obsahuje> Efektívna látka :
5 ml sirupu (1 čajová lyžička) obsahuje 250 mg 100 % čistého prášku hlivy ustricovitej, t. j. 118,2 mg β-glukánu ± 3,75 mg.
Detsky sirup forte s beta glukanom obsahuje
Jedna čajová lyžička (5 ml) sirupu obsahuje 60 mg beta glucanu z Hlivy ustric...atd....ci vyssi obsah tym lepsie...

inffinity
23. sep 2012

Ahoj ja male davam colostrum 🙂

polyana
23. sep 2012

cmulacie cukríky Hliva ustricová - sú super

pingu1
23. sep 2012

to je jedno. oba su to len sirupy... cesnak, cibula, probiotika

evelin325
23. sep 2012

Ahoj, ja dávam synčekovi homeopatiká z Nemecka, odporúčam všetkým mamičkám, ktoré nechcú dávať detičkám chémiu.Je to hotový zázrak.

luliu
23. sep 2012

Ahoj, je to to isté - rozdiel je len v marketingových názvoch, účinná látka je rovnaká

evickapooh
23. sep 2012

brali sme immunoglukan..no ziadny velky uspech..potom sme brali honeopatikum echinacea agnustifolia ch 5...plus colostrum-a niekedy pridam probiotika ...maximalna spokojnost.....

onlika
23. sep 2012

Ak Ti mozem doporucit, tak sirup Imunoglukan, ma robene aj klinicke studie u deti. Musi sa ale uzivat, ked je dieta zdrave, ked uz je prechladnute, tak ucinok nie je dobry. Takze nasadit v case uplnej zdravotnej pohody. Inak este mozes skusit echineceovy sirup alebo kvapky a aj homeopatikum oscillococcinum. Preventivne sa berie 1x tyzdenne 1 davka. Mozes brat aj Ty. Echinacea sa moze brat maximalne 8 tyzdnov, potom sa musi spravit mesacna pauza, oscillo mozete brat celu zimu.
Pomahaju tiez probiotika, existuju aj cumlacie pastilky pre deti.

A co sa tyka chemie a prirody, tak vsetko toto su prirodne latky, takze dieta nedopujes ziadnou chemiou. Ano, v sirupe su rozne latky, ale bez nich sirup nespravis.
Cesnak mozes pridavat do jedla, v mensom mnozstve ho asi zvladnete. Ja napr. obcas davam aj do zeleninovej polievky strucik alebo sosovicu robim s cesnakom. Inak mi cesnak syn tiez nezje

ivett1
24. sep 2012

@zvonkohra ahoj, presne ako píše @evina34 imunoglukan obsahuje beta glukan aj hliváček obsahuje beta glukan...aj marťankovia s imunactiv atď. treba len pozornejšie čítať zloženie a vybrať si prípravok s vyšším obsahom beta glukanu 😉
http://www.walmark.eu/sk/Pages/abecedny-zoznam....
http://www.mojalekaren.sk/imunoglukan-sirup/
http://www.docsimon.sk/tovar/hlivacek-sirup-s-h...

raffaela
15. apr 2013

tu je najlacnejsi ten sirup (mojalekaren ma este navyse velmi drahe dorucenie, pilulka najlacnejsie a v BA uplne zadarmo a dovezu hned za den) http://www.pilulka24.sk/imunoglukan-p4h-sirup-1...

martina1305
7. aug 2013

vcera som bola na prednaske pani Dr. (ORL) z Brna a dozvedala som sa tam, ze existuju huby, ktore maju 100x vyssi ucinok na imunitu ako hliva (ktora sa nachadza aj v imunoglukane aj betaglukane)...nebudem tu robit reklamu, blizsie info v IP 😉

nanulik
13. okt 2013

ahoj, ja som malému dávala pikovit ale už som ho dávno nevidela. z marťankov sirupu ho strašne prehánalo. teraz má soplíky a dr. kázala dať imunoglukan. zatial ho berie iba pár dní tak neviem ešte posudiť ako bude učinkovať ked bude zdravý a bude zase v školke

obcansr
13. okt 2013

Ja som dávala imunoglukán a možem povedat že nám pomohol, malý nebol celú zimu chorý, síce mal trocha soplíky ale tie hned prešli, takže ho dám aj teraz a uvidíme či to bude dobré

silviavecerova
18. okt 2013

hliva ustricova
len radsej nie martankov, je to hnus plny umelych sladidiel ako aspartam

purina12345
18. júl 2016

@martina1305 prosim ta mozes mi napisat do ip o aku hubu sa jedna co si spominala v prispevku? Dakujem!

kaery
6. sep 2016

@evelin325 zdravim,mozem vediet ake??

kaery
6. sep 2016

(Homeopat.z Nemecka)

babika129
22. sep 2016

prosím vás kupujete detičkám sirup na imunitu?mohla by som poprosiť kodik ked otvorite krabičku zvrchu?dakujem

babika129
22. sep 2016

Takýto kodik by som potrebovala dakujem

mmmmisicka
24. okt 2016

@martina1305 mohla by som poprodit o aku hubu sa jedna?vdaka

nuska
24. okt 2016

Tieto vyrobky z lekarne obsahuju zbytocne vela cukru. Skuste Colostrum. To je to najprirodzenejsie co mozme detom davat. Dobre skusenosti mam tiez s hubou Reishi, Vitaaktivom, ktory ma navyse vit. D a jeho nedostatok je spojeny s viacerymi chorobami. Ako prevencia je dobry aloe vera gel.

nuska
24. okt 2016

Tieto vyrobky z lekarne obsahuju zbytocne vela cukru. Skuste Colostrum. To je to najprirodzenejsie co mozme detom davat. Dobre skusenosti mam tiez s hubou Reishi, Vitaaktivom, ktory ma navyse vit. D a jeho nedostatok je spojeny s viacerymi chorobami. Ako prevencia je dobry aloe vera gel. Piste do spravy pre viac.

kaery
24. okt 2016

Betaglulan ma cukor???

nuska
24. okt 2016

@kaery no neviem aky ale co som ja pozerala tak mal cukor alebo glukozovy sirup co je este horsie

martina1305
24. okt 2016

@mmmmisicka v r. 2013, ked som pisala moj vyssi prispevok sme ficali na hubach shiitake & maitake...odvtedy som sa ale posunula dalej a prislo mi do zivota este nieco lepsie a ucinnejsie...a nie je to len v kapsulkach, ale v caji a horucej cokolade, takze to deti s radostou piju kazdy den. zadaj si do google ganoderma lucidum a najdi si tam referencie k tomu, najlepsi v anglictine. daju sa najst aj relevantne lekarske studie.

lucinocka
24. okt 2016

mame obe a obe su nahovno...stale je chora...

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz