Je veľmi potrebné dávať Vigantol, Kanavit a Cebion?

tehulka_mk
21. sep 2012

Stáva sa mi,že aj pár dní zabudnem dať svojmu dieťaťu tieto kvapky (neukameňujte ma),tak ma zaujíma,či je tu niekto,kto ich tiež dáva len sporadicky,pomenej,alebo vôbec a či to má nejaký dopad na dieťa. Vďaka.

lilysk
21. sep 2012

@tehulka_mk Ja som tiez davala obom dceram len sporadicky -som si precitala z coho sa to vyraba a som sa zhrozila !!!....potom som hlavne Vigantol hodila do kosa a kupila od Jamieson vitamin D -kids . Kanavit som davala 1 kvapku do 6 mesiacov len raz mesacne .A Cebion ani nepoznam 🙂) Moje deti su uplne v poho nic im nechyba 🙂

anavila
21. sep 2012

@tehulka_mk ja tiez, kedy ma napadne...napr. ten K vitamin mi doktorka dala len pri najstarsej, tym dvom mladsim ani nedala....ktovie prečo....chodia vela na slniecko, a papaju aj ryby, takze by ten vitamin D mali dostavať z toho...ale ked ma napadne, tak im davam, len viac nie ako hej....tiez su zdrave chvalabohu

hradnapani
21. sep 2012

@tehulka_mk nic si z toho nerob, ja som davala vigantol prvy mesiac pravidelne a potom stale menej a menej az vobec. Mne sa zdal po tom pripravku nervozny, ked som ho nedala, tak bol v pohode. Tiez som radsej kupila vitamin D , kvapky od Jamiesonu a viacmenej ich uzivam ja a kedze este kojim, tak sa dostanu aj k malemu.
co viem, tak v rakusku vigantol nedavaju tak pausalne ako unas, len ked je treba. Kamoska tam byva tak mi povedala. Takze nerob si ztoho stresy a hlavne nie teraz, ked bolo dost slnka.
O vitamine D som vsak citala vela dobreho, je velmi prospesny, chrani pred mnohymi chorobami, ale Vigantol sa mi osobne velmi nepozdava...

chovancova27
21. sep 2012

ja som dávala pravidelne asi prvý mesiac a potom už nie... najskôr som zabúdala a potom som sa na to vykašľala, načo im pchať umeliny, D-čko majú zo slniečka, ktorého bolo toto leto až až a hovoto🙂 A okrem toho, Vigantol je strašné chemické svinstvo, ďalší výtvor farmaceutického biznisu... bol tu o tom aj pekný článok, pohľadaj, prečítaj a rozhodni sa...🙂

monyz
21. sep 2012

ani ja som nikdy nedavala a nikdy nebola moja mala ani len chora. Prvy krat ju chytili sopliky teraz pred 3 rokom. Malemu tiez nedavam a vobec to nelutujem. Nase maminy nepoznali ani Vigantol, ani ine vitaminy a sme tu, zdraví a v pohode 😉

bis
21. sep 2012

mne stoja obe -vigantol aj kanavit na stole v obyvačke,aby som ich mala na očiach a aj tak furt zabudnem..

ibajeho
21. sep 2012

@chovancova27 nemas nahodou link na ten clanok? Velmi ma to zaujima. Dakujem

nikolet_89
21. sep 2012

@tehulka_mk paneboze co to robis ??? :D neplas sa nieco podobne, som len hladala a nenasla, kedze tu ta ukamenuju snad za vsetko 🙂 ja som sa tiez z hrozou zobudila na to, ci davam dcerke vsetko co by som mala a zistila som, ze cele leto som jej vigantol nedavala, chvalabohu bolo slniecko...cebion davam pravidelne...a kanavit som mala davat do 3 mesiacov co som aj robila...a vigantol som pre istotu dnes bola vybrat, lebo som niekde citala, ze sa bez neho nezrastie dobre hlavicka a dcerka ma len 7 mesiacov, takze dolezite pre mna, i ked si myslim, ze aj tak by sa zrastla a ze ani mne to nedavali a zijem 🙂)) takze sa neplas 🙂

acer11
21. sep 2012

je to biznys....

janinah
21. sep 2012

keby ste videli svoje novorodeniatku s krvavou pusou ako ja/krvácanie v tráv.trakte/ ,tak by ste sa nepozastavovali nad liekmi konkretne myslím Kanavit/aj donosené dieťa nemá funkcie pečene dovyvinuté 100%ne/,lepšie - múdrejšie mozgy o tom premýšľali a odporučili...nič nemusíte dávať,je to na vás rodičov,ale je to doporučené a je na každom,aby si hľadal info najlepšie od lekárov prečo a načo

alami
21. sep 2012

@tehulka_mk ja som tiež často zabúdala a syn mal veľmi zležanú hlavičku, strašne som si vtedy vyčítala, že je to tým...a samozrejme to mohlo byť tým (tým, že ju neotáčal na obe strany sa mu bez vigantolu ľahšie/rýchlejšie zležala) Ja ti teda, po vlastnej skúsenosti, odporúčam dávať si na to viac pozor a dávkovať ako treba.

anjelicek26
21. sep 2012

@tehulka_mk - my sme nedavali vobec 🙂 Ani jednomu 🙂 V lete slnko, v zime materskej mlieko, proste prirodne.. a u nas sa od 10 mesiacov papaju rybky vo velkom, tak myslim, ze su v pohode 😵 Vigantol stale ostane umelinou, moje deti su vonku kazducky den par hodin, na co riesit?

zeta
21. sep 2012

@tehulka_mk - Vigantol je vit. D (ako uz bolo spomenute) a ten je pre take male babetka dolezity. Ked nie vigantol, urcite nejaky iny vit.D - dievcence tu spominali Jamielsona 🙂
Vyznam ma - presvedcila som sa na vlastnom dietati - narodilo sa predcasne, pediater povedal klasicke davkovanie akko pre donosene babo, t.j. 1 kvapku denne. Neurologicka na kontrole (ked malo babo cca 3mesiace) hovorila, ze ma strasne makku hlavicku, predcasniatkam sa davaju denne 2kvapky (hlavicka bola fakt makka, rychlo sa zlezala, a ked som ju drzala v dlani - hlavicku, citila som akoby sa do nej zabarali prsty 😒 ). Po nasadeni 2kvapiek na den to bolo ok 😉 .

luciferkax
21. sep 2012

Cebion je úplná zbytočnosť, kto ti ho kázal dávať? Je tam viac zbytočností ako vit. C. Vitamín K - počula som o nom, ale naša pediatrička ho nedala ani jednému z mojich detí.
Vit. D som do jedného roka dávala, ersp. snažila som sa dávať v zimných mesiacoch, ked nesvietilo slnko :D
Staršiemu synovi som dávala poctivo, bol predčasniatko, mladšiemu som často zabúdala :D

jankagun
21. sep 2012

Vigantol som dávala do 10 mesiaca,potom sme prešli na rybky-na lososa,kde je dostatok vit.D a malá ho veľmi rada papá. Vit. K -Dr. mi ho nedala,pretože je ho dostatok v banáne,a banánov tiež papá veľa 🙂 ..ale určite ten vit.D dávaj,aby dieťatko nemalo mäkké a zdeformované kostičky.

strihalka
21. sep 2012

No
@tehulka_mk no ja teda nedavam, teda vzdy dr, at mi naise recept, ze mi dosel😀 a za rohem ho vyhodim.....mela jsem narizene vitaminy v tehu, na konci tehu zelezo, nic z toho jsem nebrala a mala je zdrava a prospiva nadmiru krasne🙂netreba jim davat vse

monikkak
21. sep 2012

Mi tiez davame vigantol a nam dr. kazala do dvoch rokov davat...sa mi to zda dako dlho...co poznam maminy tak dlho nedavali

anjelicek26
21. sep 2012

@zeta - rovnako uzatvaranie fontanely je velmi individualne, kamoska kvapky dava este 2 rocnej, lebo fontanela stale nie je uplne zavreta, nas maly ju mal zavretu ako 10 mesacny komplet a to mal pri porode fontanelu 3*4cm a bol tri tyzdne pred terminom narodeny. Mam letne deti, to je asi aj rozhodujuce.

medinila
21. sep 2012

@tehulka_mk moje deturence su predcasnici a z Vigantolu sme presli na Oleovit D3(predava sa v Rakusku),po roku som zacala davat sporadicky do 2 rokov.Brali sme aj Kanavit,jeden raz za mesiac ,nepametam si presne ale asi 5-6 mesiacov. A mali sme brat aj Cebion,ale ten som davala sporadicky mozno len 3 mesiace.

vvrka
21. sep 2012

Kanavit som davala skoro do 7 mesiacov, lebo som zabudla, ze mi doktorka na zaciatku hovorila, ze sa ma davat len pol roka (alebo mi to zabudla povedat ona, fakt neviem). Vigantol som davala tiez, casto som na to ale zabudala, tak som ho malemu kolko razy davala v panike, ze ho nemal, aj v noci, ked sa zobudil na kojenie.
Potom som ale citala, ze ten Vigantol nie je zrovna najlepsia vec, velmi ma to prekvapilo. Vyguglila som, ze vyborny je olej z trescej pecene, nejaka norska znacka. Pytala som sa na to doktorky, vraj je naozaj velmi dobry, ale odporuca mi nim nahradit Vigantol az od roka. Ale priznam sa, ze odkedy som o tom Vigantole citala, som nan zanevrela a uz ho davam len velmi sporadicky. Ked sa od 10 mesiacov mozu jest ryby, myslim, ze ten olej z trescej pecene by sa hadam mohol tiez, ci?

seminkads
22. sep 2012

@tahelka_mk take male dieta vigantol potrebuje a obzvlast na zimu, ked je slniecka menej-je to vitamin, ktory je potrebny, telo dospeleho cloveka si ho dokaze vytvorit dostatcnu davku uz po 15tich minutach slnenia(stacia len ruky)-detom do roka ho treba davat, zimnym babatkam este trosku dlhsie, Kanavit.je vitamin K, ktory sluzi ako prevencia krvacania-dava sa len ak je dieta plne kojene, ak je prikrmovane umelym mliekom, tak ho netreba, lebo tam je pridane. Sice je pravda, ze su vyrobene z kadecoho, ale v tomto pripade si myslim ze uzitok prevysuje riziko. Vobed nieje pravda, ze nase mamy tieto lieky nepoznali, len boli bod inymi nazvami a v inych formach. staci sa opytat, ci chodili s detmi na ,,lyzicku,,rybieho oleja 🙂 Cebion je obycajny vitamin C v kvapkach-cize celaskon, ten treba davat, len pri chorobe, v rekonvalescencii a v case, ked je jeho prirodzeny prijem nedostatocny (napr v zime ked je malo ovocia).
Ked mu nieco obcsa nedas, nestane sa mu nic-oni neliecia, sluzia ako prevencia, ale z dlhodobeho hladiska ich urcite potrebuje.

euka210
24. sep 2012

@monyz ale poznali, vit D sme uz aj my ako deti dostavali

euka210
24. sep 2012

@tehulka_mk Kanavit sa dava len raz mesacne, to tretie nepoznam....nic take sme nedavali a Vigantol som davala pravidelne ked bol maly. Ale ako islo leto, tak som zabudala a detska mi povedala, ze v lete nad 10m ani nemusi....tak som s potesila 🙂 Ale uz je menej slnka tak odo dnes zaciname znovu, akurat som dnes volala lekarke kolko kvapiek treba. Malemu babu a v zime by som len sporadicky nedavala. Ale ked 1xtyzden zabudnes, tak sa myslim nic nestane.

amelia6
19. sep 2013

majka99999, Dakujem za typ 🙂

momoka85
25. nov 2013

My používame prirodzený rybí tuk - namiesto umelých D vitaminiv z lekarne! V zimných mesiacoch je hlavne pre deti nevyhnutný!
Najviac na svete sa nachadza (v prirodzenej forme) v rybom tuku.
Odporúčam http://ostatne.bazos.sk/inzerat/30774582/Moller...

niki101988
28. jún 2014

Ahoj,cebion ani nepoznám Dcko je najlepšie kvapnúť na lyžičku a hneď dať zapiť mliečkom,dávame ho nedonosencom a ak to ich črevá stolerujú tak zrelé deti by to tiež mali zvládnuť ale za mňa aj rybí tuk je fajn.
Kanavit je však o inom.Prečo Vám ho dali?Bežne sa deťom nedáva indikuje sa len v prípade porúch zrážania krvi tam by som nad dávaním nedávaním zauvažovala

diusik
28. jún 2014

D vit by som nevynechala,je velmi potrebny na imunitu,hlavne pri tych ockovaniach a tak,no ja by som ho kvoli lenivosti urcite nevynechala,na vsetko zvalit ze je biznis?Tak neviem,to by sme sa rovno mohli odstahovat do lesa a zit tam.Kedysi bol Dvit vzacnost,mama mi vzdy vravela,ze na ho tak vybavovala,aby jej ho Dr vypisala.

vitd
10. jún 2015

Milé mamičky,najvhodnejšiu tekutú formu vitamínu D3 na báze olivového oleja pre bábätká - Swanson D3 Drops 400 IU / výživový doplnok/,registrovaný v SR, mozte objednat na stranke www.serrapeptaza.sk. Cena :13,50 EUR

lenka___
18. sep 2015

Mne ostala zatvorena flastička Vitaminu D3 - kvapky - od Swansonu. Dam vam ju za 13€ aj s postovnym.