Kanavit. Do kolkého mesiaca ste ich podávali?

ivkka
13. feb 2008

Ahojte.Rada by som vedela do kolkého mesiaca ste podávali kvapky kanavit.Mne lekárka povedala že do pol roka a potom prestať.Mohla sa pomýliť?Známa má ročné dieťa a ešte ho dáva,je to individuálne?

ada78
14. feb 2008

to je dobre lucka. nekojenym detom sa nedava. 😉

luckaa
14. feb 2008

Aha,tak to jo.Koukala jsem,že skoro každý do půl roku minimálně.No ne každý má to štěstí kojit.

ada78
14. feb 2008

ja som maleho len kojila, ale zo 4. na 5 mesiac skoro vobec nepribral, tak mi dokina kazala zacat so zeleninou a hned mi aj povedala, ze kanavit mam vyhodit.
ty ked davas UM, tak ten vitamin K, by mal byt tam. kukni si zlozenie. 🙂

luckaa
14. feb 2008

díky 🙂

janakade
14. feb 2008

Ahoj, my dostaly Kanavit první měsíc jednu kapku týdně a dál jednu kapku měsíčně do půl roku a pak konec. Dr mi dokonce řekla, jestli budu chtít, ať jí ty kapky pak donesu, že je dá další mamince, že to tak běžně dělá, protože se skoro nic nespotřebuje. No ale ten Vigantol je kapka denně (aspoň u nás) a má být až do roku a případně až do roku a půl. O závislosti s kojením nevím.
V příbalovém letáku píší jen, že je na předcházení případně léčbu poruch srážlivosti krve. Dokonce tam píší v dávkování, že dětem do 1 roku je možno podávat 1-2 kapky denně. O kojení tam nic nepíší, jen kojící matky užívat pouze na doporučení Dr. 😀 😉

natalien
14. feb 2008

Tak my Kanavit nedávaly, jen u dr. v poradně jsme dostávali 1 kapičku přímo do pusinky. A to jen do půl roku. Vigantol jsem poctivě dávala 1 (někdy skáplo víc kapiček) pravidelně půl roku, teď tak 3-4x týdně po 1 kapičce.

iza
14. feb 2008

ada to co tady píšeš není pravda, jak si na to přišla? ...dává se i nekojeným dětem a dávkování je úplně stejné. Já nekojím aKanavit jsem dávala
jinak oprava v minulém příspěvku ne..kanavid ale kanavit 😅

andulkaavetrelec
14. feb 2008

k tomu vigantolu-já kapat dost zapomínala...kojím
je to kvůli křivici, ale ta se už ted moc nevyskytuje, s tím kanavitem nevím, jestli mám pokračovat, na kontrolu jdeme 6.3., ale asi se na to vybodnu, když papáme

janka1874
14. feb 2008

ja tomu nerozumiem kazdemu lekarka povie inac? mne kazali vigantol denne 2 kvapky na lizicke zmiesat z mlieckom a kanavit pol roka kazdy mesiac podla vahypocet kvapiek kezde kilo jedna kvapka ale len pokial budem kojit potom uz vraj ten vitamin K je v strave

iza
14. feb 2008

luckaa : hmjá etda nekojím a Kanavit jsem dávala první měsíc 1kapku týdně a pak až do 6ti měsíců 1kapku měsíčně
Vigantol dávám 1kapku denně až do 1roku..dokonce mám to dávkování napsaný od mudry v očkováku

ada78
14. feb 2008

iza povedala mi to doktorka. a aj ostatnym augustovkam to tak povedali ich doktorky. 🙂

alcatko.j
14. feb 2008

To je fakt des, jak kazdej mudr rika neco jinyho..ja to fakt dodrzovala dle instrukci, nikdy jsem nezapomnela..kapu poctive , co mi rekli furt..pak nema vznikat panika 😅

iza
14. feb 2008

ada možná je to na Slovensku jinak....už jsem se setkala s tím, že v jiných zemích(i když se mi příčí psát o Slovensku jako o jiné zemi...já jsem urutně federativní 😅 ) je to s lékama jiné...

ada78
14. feb 2008

jasne iza - my sme tu este 100 rokov za opicami a nasi doktori su uplne mimo. 😝

koncim s touto debatou, aj tak to nikam nevedie. nech si kazdy spravi ako uzna za vhodne, alebo ako mu povie jeho pediater. 🙂

iza
14. feb 2008

ada hm koukám, že si vůbec nepochopila co jsem psala....pokud to bereš takhle hloupě nebudu ti to vyvracet 😔

junovka
14. feb 2008

Ja som tiez robila a robim presne tak, ako napisala Janka1874 😉

marcelka11
14. feb 2008

Ja ho malej davam kazde dva tyzdne jednu kvapku, nevedela som , ze sa to ma davat podla vahy. Napokon, uz podame iba raz a zacneme s prikrmami. Vyzera to tak, ze kazdy lekar odporuca inak. V casopisoch som citala ze raz mesacne.

jandalinka
14. feb 2008

Tak jsem četla celou diskusi a docela nechápu,že někdo ani neví o co jde a nikdy nedával Kanavit!hm 😨 .To jsem v rozpacích.Já myslela,že všude je to stejné a my dáváme na doporučení mudr.každý měsíc jednu kapku,do 1.měsíce jsme dávali kapku týdně.Všichni mimi by tuhle dávku měli dostávat,i když každá mudr.doporučí jiné dávkování. 😕

biba12
14. feb 2008

Suhlasim s jandalinkou, tie co koja by mali urcite davat aj kanavit aj viganthol. Viganthol je myslim do 1roka a kanavit do polroka. Kanavit davame kvapku raz do mesiaca a viganthol davame 2kvapky denne. Davam mu to na lyzicke. Mne povedal lekar, ze nekojene deti kanavit nemusia, je to v UM. A myslim, ze to pisu aj na letacikoch k tym mliekam, niekde som to citala.

sibuska
14. feb 2008

my ho mame davat do 1 roku...

lukynek
15. feb 2008

Kanavit jsme dávali do půl roku 😉

poupe
15. feb 2008

taky me zarazi odpovedi,my davali kanavit 1tydne jen mesic,a kojila jsem,snad mudra vi co dela.

megee
15. feb 2008

ahoj holky já nekojím a dr. mi řekla že mám kanavit dávat do půl roku 1 měsíčně

kalo
15. feb 2008

Kanavit je důležitý hlavně po narození. Když se naše malá narodila, tak naše paní doktorka měla zrovna 14 dní dovolenou, tak jsme na první prohlídku šly až ve 3 týdnu a Kanavit jsme tudíž nedostaly. Malá z toho, že nedostávala kapku, měla novorozeneckou krvácivost, měla krev ve stolici a byly jsme s tím týden v nemocnici 😒 😒 Tak pozor!

sofik
15. feb 2008

Aj mi sme dávali do pol roku a je to velmi doležité, hlavne koli kvácaniu ako napísala kalo. 😉

lyly
15. feb 2008

my sme davali kanavit do 3M, kazdy tyzden 3 kvapky. vigantol kazdy den 2 kvapky do roka.
je zvlastne, ze to kazdy predpisuje inak.

hedunecka
15. feb 2008

no ja davam malej kazdy tyzden 3kvapky a akurat mi to vide do 6mesiaca 😉

sue
15. feb 2008

...nám Kanavit nik nedal... a kojím 😕

janesm
15. feb 2008

Dávala jsem Kanavit první doktorka mě řekla že se má dávat do půl roku ale přešly jsme k jiné a ta mě řekla že pokud jsme na Nutrilonu tak Kanavit vysadit.

kacka79
15. feb 2008

my jako píše Alcatko, první měsíc každý týden a pak po měsíci do půl roku