Kanavit. Do kolkého mesiaca ste ich podávali?

ivkka
13. feb 2008

Ahojte.Rada by som vedela do kolkého mesiaca ste podávali kvapky kanavit.Mne lekárka povedala že do pol roka a potom prestať.Mohla sa pomýliť?Známa má ročné dieťa a ešte ho dáva,je to individuálne?

jabber
15. feb 2008

taky tak, jak píše kacka 🙂 a když mi ho dr dávala, tak ještě říkala, ať si ho nepopletu s Vigantolem, že by to byl docela průšvih. Vigantol kapeme denně, už máme druhou lahvičku z půlky prázdnou, malá se na něj už vždycky těší, řeknu HAM, ona otevře pusu a čeká až to kápne 😀

med
15. feb 2008

Nám ho dává v poradně doktorka... 1 kapku... minule jí tam káply 3, tak to už máme asi dopředu 😀 😀 😀
Jabber, tak to máš šikulku, to já Terce ten Vigantol musím kapat jen když řve, jinak jak naschvál nechce pusu otevřít...

jabber
15. feb 2008

med - no když jsem jí kapala Kanavit, tak mi tam taky občas káplo víc, to ale nevadí, ona myslela, abych jí ho omylem nedávala denně místo Vigantolu

lusil2005
15. feb 2008

jeeezis a ja to poctivo kazdy mesiac. ani ma nenapadlo ze uz by sme ho mali vysadit 😕
inac jabber - moja tak isto. poviem haaaam a mala otvori pusu dokoran a zacne zatinat pasticky a caka 😀

jabber
15. feb 2008

lusil2005 - 😀 je to sranda 😀 , ona se teď takhle těší i na kapky proti kašli 😀 hlavně aby jim to vydrželo - ta radost z léků 😀

lusil2005
15. feb 2008

jabber hej hej. presne tak. inac - moja sa tesi aj ked jej idem odsavat sopliky alebo cistit nostek 😀
ked si spomeniem ake som mala stresy z toho ked som jej to isla robit prvy krat. to mala okolo mesiaca. a ona najprv len vyvaovala okale a potom sa smiala 😝

jabber
15. feb 2008

lusil - tak to naše ne - odsávačku nemá ráda, máme tu na vysavač, nejdřív jsem myslela, že se bojí vysavače, ale toho se nebojí, s odsávačkou kamarádka není 😀 . To máš dobré, o jeden řev míň 😀

aponchie
15. feb 2008

nam pani doktorka rikala ze jen pro kojene deti do pul roku.nekojene nemusi pac je to v UM pokud pro to nejsou zvlast zavazne duvody

elise
15. feb 2008

my sme užívali kanavit iba do 4 mesiacov

aponchie
15. feb 2008

Dávkování
Přesné dávkování vždy určí lékař.
Dospělí v lehčích případech krvácení 5-15 kapek. V případě potřeby
2-3krát denně až do zastavení krvácení. Nejvyšší jednorázová dávka
je 20 mg (20 kapek) a nejvyšší denní dávka je 40 mg (40 kapek).
Děti do 1 roku 2-3 kapky; od 1 roku do 6 let 3-5 kapek, od 6 do 15 let
5-10 kapek 1-2krát denně.
Přípravek je nutno užívat pravidelně.
Při náhodném vynechání dávky, užijte tuto dávku hned jak si vzpomenete.
Pokud se však blížíte k času užití následující dávky, užijte jednu dávku
a dávku nezdvojujte! Dále pokračujte podle předepsaného dávkování.

elise
15. feb 2008

a kojíme stále až doteraz

habibi78
26. feb 2009

ja som dávala malej kanavit od narodenia....v 30tt...chodíme do poradne pre predčasne narodené deti, naposledy som tam bola pred mesiacom (to už mala malá 1 rok) a primárka mi kázala pokračovať s kanavitom nadalej raz mesačne.... a to pritom malá nemá žiadne zdravotné problémy, je zdravá...klop, klop.....
a spomínalo sa tu že sa dáva len pri kojení....moja malá kojená nebola, a aj tak berie kanavit....

akejka
26. feb 2009

my máme 9 mesiacov a berieme kanavit stále raz mesačne. V zimných mesiacoch, keď svieti málo slnko sa má Kanavit užívať. Tak som to niekde čítala.

pajmis
26. feb 2009

Mě dr. říkala, že už ted ve 3 měsících mám kanavit vysadit ☹ nevím sice proč, ale tak sem si říkala, co se stane, když jej budu dávat dále.... mysleím, že tím nic nepokazím... jak tak čtu, používáte ho déle...

akejka
26. feb 2009

pajmis: nič tým nepokazíš. Lebo ten vitamín si získava telo predovšetkým zo slniečka. A teraz, keď nesvieti, je dobré dávať kanavit až do jari.

janzi
26. feb 2009

Holky moja kamoska nedava kanavit vobec, pytala si ho od dr. ale ten jej povedal, ze ak ho nemala napisany v papieroch z porodky tak ho nema davat(co je podla mna blbost)....neviete ako je to?? Ja som rodila v tej istej nemocke 2 mesiace pred nou, tiez som ho nemala napisany v paieroch, a mame ho aj tak.

bystricanka
26. feb 2009

janzi...ani môj malý nedostával kanavit. Tiež to v prepúšťacej správe nemal napísané, tak mu dr. dala len vigantol 😖

monika77
26. feb 2009

mne kázala doktorka kanavit od začiatku, čiže po prvej návšteve lekárky mal malý kvapky prvý krát keď mal týždeň ... ale každá doktorka to predpisuje inak, teda čo som sa dočítala tu na nete

matap
26. feb 2009

Ja žijem v zahraničí a keĎ som tamojšej doktorke povedala, že malý ešte berie vitamín K (mal vtedy 5 mesiacov), tak mi povedala, že s tým máme prestať, vraj už to nie je potrebné. Takže ozaj je to rôzne...

kacka.va
26. feb 2009

my brali nejprv jednou týdně, pak jednou měsíčně až do půl roku (když byla kojená), pak jak už se dávají příkrmy, tak je nějaký vitamín obsažen v jídle. Jinak to bylo v souladu s tím, co psali v příbalovém letáku.

pietra
26. feb 2009

akejka, nemylis si to s vigantolom? Zo slnecneho ziarenia telo ziskava vitamin D a ten je vo vigantole. Kanavit je vitamin K, ktory je obsiahnuty v niektorych potravinach, ako napr. mlieku, vajecnom zltku, .... ale zo slnecneho ziarenia sa podla mojich informacii neziskava

amarelka
26. feb 2009

my sme brali kanavit do pol roka-resp. do začiatia príkrmov, potom už netreba, lebo je to obsiahnuté v strave...a dávkovanie sme mali takéto- raz za mesiac, podla hmotnosti,na každý kg 1 kvapku...

akejka
26. feb 2009

pietra: vlastne áno, máš pravdu, pomýlila som si to s Vigantolom.

Sorry, baby, pomýlila som si Kanavit s Vigantolom, čo sa týka toho slnečného žiarenia...Vitamín D sa získava zo slniečka, nie vitamín K.
Ale stále kanavit dávame, aj ked máme 9 mesiacov. Tým sa nič nepokazí, si myslím.

kacka.va
26. feb 2009

akejka: nepokazí, pokud ho malá nemá moc. Káčko může způsobit problém, když je ho moc.

trace
27. feb 2009

já nekojím a dávám kanavit 1x tádně 1 kapku...

mousunek
27. feb 2009

to je zvlastni my ho mame davat cely rok kazdy den jednu kapku

mishusha
27. feb 2009

baby vigantol sa dava denne, kanavit len raz mesacne... 🙂

janzi
27. feb 2009

ja davam kanavit 1x tyzdenne 3 kvapky...

kacka.va
28. feb 2009

mousunek: a vy máte nějaké problémy se srážlivostí krve? Jinak je to totiž docela velká dávka. Nepleteš si to s Vigantolem? Vigantol se bere do jednoho roku jedna kapka denně.

akejka
28. feb 2009

nám kanavit dr. naordinovala takto: 1. mesiac - 1 kvapku raz týždenne
od 2. mesiaca - 1 kvapku raz mesačne (najlepšie je podávať v deň narodenín, tak sa to ľahko zapamätá - my sme narodení 27., tak v tento deň dávame každý mesiac...)