Kanavit. Do kolkého mesiaca ste ich podávali?

ivkka
13. feb 2008

Ahojte.Rada by som vedela do kolkého mesiaca ste podávali kvapky kanavit.Mne lekárka povedala že do pol roka a potom prestať.Mohla sa pomýliť?Známa má ročné dieťa a ešte ho dáva,je to individuálne?

ditka1
28. feb 2009

nam tiez 1kvapka raz tyzdenne 1.mesiac
1kvapka raz mesacne 2.-5.mesiac

leonik
28. feb 2009

my máme dávat do 3.měsíce 1 kapku týdně, od 3.měsíce 1 kapku každý měsíc.

jaannaa
28. feb 2009

leonik...kanavit se dává do té doby, než mimčo začne papat zeleninku ... pak kanavit už nepotřebuje, vitamínek si bere samo z jidla 😉

miracle
1. mar 2009

U nas sme Kanavit vobec nebrali. V porodnici mu nejake K pichli, potom vobec nic.

gedgitka.a
1. mar 2009

tak já plně kojím a teď jsme začli s příkrmem a dávali jsme ho do půl roku 😉

lea79
10. aug 2009

môj syn je na umelom mlieku už od narodenia a doktorka nám predpísala dávať mu kvapku raz za mesiac...a fakt neviem načo, keď sa tento vitamín nachádza aj v tom umelom mlieku 😖 veď je to úplne zbytočné 😠

nikollette
10. aug 2009

dávajú sa kým sa plne kojí 😉 cca do pol roka 🙂

berus222
10. aug 2009

lea, mne povedala, ze ak ho zacnem prikrmovat umelym mliekom, v ziadnom pripade mu ho nemam davat, lebo by som ho mohla predavkovat.

jola2
10. aug 2009

mi jsme měli dávat Kanavit pravidelně jednou týdně do půl roku dvě kapky a teď mi řekl doktor že jen jednou za měsíc dvě kapky.

leonik
10. aug 2009

jola: vy ještě dáváte kanavit 😨 Každej dr. to říká úplně jinak 😒 A jak dlouho to ještě budete dávat??My jsme měli dávat jen do půl roku, pak už vůbec.

iinuska
10. aug 2009

ja som davala do tretieho mesiaca 1 kvapku tyzdenne, teraz 1 kvapku mesacne

andy80
10. aug 2009

kanavit se dává do půl roku, mám to od tří pediatrů, tak snad to tak je. Vigantol se podává do roka, nám mudra doporučila do roka a půl.

sayast
10. aug 2009

tak co dr to nazor 😅. my davali kanavit 2 kapky tydne 1 mesic,potom do pul roka 2 kapky mesicne

a jak kapete vigantol?

shaula
11. aug 2009

My jsme dávali Kanavit 1 kapku týdně do konce prvního měsíce, pak 1 kapku měsíčně do půl roku, pak už vysadit. A je fakt, že se mě doktorka ptala, co u nás převažuje, jestli kojení nebo UM, kdyby prý převažovalo UM, tak Kanavit nedávat.

Vigantol 2 kapky denně do roka, pak už prý můžu dávat jen v zimním období. Dávala jsem ho do příkrmů, dříve buď do dokrmu UM nebo přímo do pusinky.

lea79
11. aug 2009

berus222 veď práve toho sa bojím, že ho predávkujem ...aspoň, že ti máš dobrú pediatričku....ja ju musím vymeniť ☹

pajinka23
12. aug 2009

shaula mas uplnu pravdu ja kym som kojila tak sme ho mali davat ale ako som presla uplne na um tak mi ho doktorka kazala hnet vysadit 😉

markchina
12. aug 2009

my stejne jako shaula, je nam ted pul roku, tak kanavitem asi koncime, vigantol dale kazdy den 2 kapky

kuratko
26. apr 2010

no moj maly uz ma za par dni 7 mesiacov a kanavit mame davat este stale raz za tyzden 2 kv. ale ked hovorite ze staci raz mesacne tak to zmenim ja aj tak neznasam vselijake tie umele vitaminy a podobne kraviny...

bobocka
26. apr 2010

no my sme boli do polroka kojeni,no mali sme aj jednu flasku um denne,tak nam doktorka vravela,ze kanavit netreba.davame len vigantol 2kv denne a to priamo do pusky a hned na to kojime.

heliik
28. apr 2010

Ahojky, tak mi Kanavit dávali asi do tvo měsícu po 14ti dnech, pak každý měsíc do 7mi měsíců.
Vigantol dáváme jednou za den..

katy.m
29. apr 2010

Ahojte,
je tady někdo s malým mimčem,kdo nedává Kanavit?Naše Mudra nám jej nedala,že se teď nově dává jen nedonošeňátkům.Ale všichni kolem nás jej berou 😕

fender
29. apr 2010

ahoj katy, my jej taky nebrali, ale proto, že malej byl na příkrmu a v UM káčko je 😉

susisus
29. apr 2010

A vigantol este treba??? Mne dokina vravela, ze len do leta kym nieje slnko. A teraz ked na malu v kociku svieti slniecko, tak naco... Hm?

beruska24.9.
29. apr 2010

Kanavit jsme brali 4m. (kojila jsem). Po přechodu na UM už ne, jak píše fender, vitamín je obsažen v UM.
Vigantol mi říkala Dr., že do roka, či roka a půl. Už nevím přesně, ale min. rok tam je.

beruska24.9.
29. apr 2010

Vigantol dáváme 1kapku 1xdenně. Také přímo do pusinky, pak hned flašku s mlíčkem.

simonka11
29. apr 2010

Ahoj chcem sa spytat ze ci sa naozaj Kanavit nemusi už davat ked sme presli na UM :? Dakujem

katy.m
30. apr 2010

Ale já ještě plně kojím 😨 .Naposledy jsme dostali Kanavit do pusinky v porodnici.
Vigantol kapu po-pá 2 kapky
Jak jde vidět,každý Dr. to má jinak a nám v tom pak dělají chaos ☹

hannah23
30. apr 2010

Ahoj holky, tak kanavit jsme už přestali brát, protože částěčně dokrmujem a vigantol ještě s jedním vitamínem střídáme, jeden den vigantol a druhý ten druhý vitamín a tak dokola.Vigantol jedna kapička, dávám to do mlíka, jak to píšou na příbalovým letáku a ty druhé kapičky toho se má dát 0,5ml, je tam na to kapátko, taky dávám do mlíčka.

betelgeuzz
30. apr 2010

Katy, já jsem doma K nedávala, vždycky ho kápla sestřička na poradně. Ale když jsem tam byla naposledy, tak dr říkala sestřičce, že teď nově v nějaké brněnské porodnici dají K injekčně a už se pak nekape. Že si na to musí dát pozor, tak možná jsi ten případ.

brisilda
1. júl 2010

kocky nam povedali ze mame davat 2 kv. raz tyzdenne prvy mesiac a potom 2 kv. tŕaz za mesiac ja som na to zabudla a davala som malebu 2kv. raz do tyzdna do jeho 2 mes. cize doteraz je to velmi zle? ☹