Koľko dní sa môže užívať sirup Trifed u 22 mesačného?

jokohama
1. feb 2010

Ahoj mamičky prosím vie mi niekto poradiť?Kolko dní sa moze užívat sirup TRIFED U 22MESACNEHO DIETATKA??

jokohama
autor
1. feb 2010

PROSíM NEVIE NIKTO?

vladkaz1
1. feb 2010

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/t... ja som nasla iba toto ,skus v lekarni ..

jokohama
autor
1. feb 2010

to som nasla aj ja ale ako dlho kolko dni sa moze podavat?? ☹

vladkaz1
1. feb 2010

no to neviem ,skus zajst do lekarne ved to su odbornicky ,oni poradia alebo zavolaj do nejake lekarne 😉

danu
2. feb 2010

na dokina povedala ze max 2 tyzdne

jokohama
autor
2. feb 2010

DVA TYZDNE?MY UZIVAME 11 DNI A VOBEC NAM TO NEPOMAHA MALA MA SOPEL STALE A PRED TYM BOLA CHORA 1 MESIAC...UZ SOM S TOHO NA NERVY ☹ ☹ ☹ ☹

spevacka
2. feb 2010

jokohama, skús ísť na tému liečba C-vitamínom, tam sú zaujímavé rady

spevacka
2. feb 2010

teda "vitamin C - rady a skusenosti" sa to vola

trixi
2. feb 2010

jokohama, nas Matej bol chory v novembri, dostal ATB, po douzivani mal stale nadchu, ale nic mu netieklo, vsetko mal niekde vzadu, nasa doktorka povedala, ze netreba ster z krcku, tak som ho 3 tyzdne trapila kvapkami, morskou solou, az som tu niekde citala, ze to mozu byt zvacsene nosne mandle, isla som zasa k doktorke, ta uznala, ze nieco nie je v poriadku a poslala nas na ORL. Tam urobili vyter z nosteka, krcku, poslali do labakov, nez prisli vylsedky dostal do nosteka ATB kvapky Pamycon (alebo tak nejako sa to vola) po tyzdni boli vysledky, mal nejaku potvoru v krcku, strasne zahlieneny, dala ATB Augmentin a na odhlienenie Trifed, ten vsak nikde nebol tak Nasivin Sinus Syrup, teraz ideme na kontrolny vyter, malemu to vsetko pomohlo, hlavne tie ATB kvapky do nosa. Takze radsej skoc k doktorke a trvaj na dokladnom vysetreni. Ja uz sa po tomto nedam doktorkou odbyt, ze netreba vyter a pod. Maly sa zbytocne dlho trapil.

martinaema
2. feb 2010

my sme tiež mali zo 2x Trifed, ale dávala som len ráno+obed, večer nie, lebo mi bola malá po ňom besná. Obsahuje to pseudoefedrin, takže myslím, že max 2 týždne

certica
2. feb 2010

mne po trifed-e chalani naopak spali a uzivanie sme mali 7-10 dni, davky v zavislosti od veku resp. hmotn.

jokohama
autor
2. feb 2010

mamičky dakujem vám pekne za vaše rady...moja malá je dosť podráždena...asi s toho TRIFEDU...pred vianocami mi dostala ovčie kiahne...potom zapal obličiek a uší...boli sme aj v nemocnici...má 22.mesiacov este ju kojím(nebola este vobec chora prv.krat)...no a na pohotovosti mi povedala lekarka že to nemusela mat az take lebo mala este popri tom strasny sopel...potom jej to vrazilo do uší...tam mi na súkromnej pohotovosti dali ten TRIFED ze vzdy ked jej zacne soplík jej to mam davat...my sme prisli oki z nemocnice a za nejaky cca tyzd.dostala zase sopel...no tak som poslúchla lekarku a davam jej ten TRIFED...ZE VZDY KED JEJ ZACNE TIECT SOPLIK ABY SA JEJ TO CELE NEZAHLIENILO A NEDOSTALO DO USI JEJ TO MaM DAVAT TYZDEN..NO A JA JEJ TO DAVAM NEJAK.12 DNI A SOPEL MA STALE...MUZ MI POVEDAL ZE RADSEJ JEJ TO DAJ NECH JEJ TEN HLIEN NEDOSTANE ZAS DO USI...TAK PRETO SA TU TAKTO PYTAM LEBO SOM UZ S TOHO PAKO... 🙄

junovka
2. feb 2010

my Trifed uzivame uz roky, nakolko starsia je alergik a ten nam stale pomohol.Teraz vlastne uziva aj moja mladsia dcerka, ktrora ma nieco uz cez 2,5 roka a uzivame ho 3x 2,5 ml, a to max.tyzdne, cize 5 dni.Viac by sa nemal.Tak mi povedala dcerkina alergologicka.

junovka
2. feb 2010

a najlepsi je s kombinaciou Pamyconu-kvapky do nosa. 😉

ivinecka
9. nov 2010

Prosim Vas, a je mozne, aby hned po prvej davke Trifedu mala bola strasne unavena a ospala? V letaku pisu, ze kontraindikaciou moze byt ojedinele ospalost a skleslost, ale hned po prvej davke? Mam jej ho podavat dalej? Dakujem

najjanka
9. nov 2010

@ivinecka Jasne, Trifed uspava ako hrom. Ak dam malemu rano, o 10,00 uz ziva na plnu pusu. Je to velmi ucinne uspavadlo.
Ta ospala nalada je pri chorobe a temperamente mojich deti super, inak by nespali ani pri 40 - tkach teplotach. Ked beru Trifed, tak si schrupnu aj poobede, zobudia sa vzdy s lepsim zdrav. stavom.
Akurat na noc im ho nedavam , velmi potom kaslu, poslednu davku najneskor o 16,00.

ivinecka
9. nov 2010

@najjanka, dakujem za rychlu odpoved. Velmi si ma ukludnila. Malej som ho dala o pol deviatej rano prvy krat a okolo desiatej mi zacala zivat, chodi ako bez duse. Zlakla som sa, co sa s nou deje, pretoze aj ked je chora a nic sa jej nechce, tak aspon chodi za mnou a vola ma, aby som sa s nou isla hrat. A dnes si ma vobec nevsimala, len tak posedkavala.
Poobede mi uz nespi, ale dnes asi bude. Ale uz som aspon spokojna, viem, ze to nie je nic zle. Dakujem este raz.

ginger_fox
24. jan 2011

no super, moje uzasne dieta je po nom uhucane. Dnes som si s nim zazila prvy hystericky zachvat, idem mu to hned zrusit ☹

adka10
24. jan 2011

U nas ho brali obidve deti, naskor ho mal starsi a bol z neho podrazdeny, vyslovene agresivny, zo zaciatku sme to pripisovali chorobe, az neskor sme si to dali do suvisu s trifedom, tak sme ho vysadili. Asi po roku ho uzival mladsi syn a tiez z neho nebol vo svojej kozi, strale sa mi budil zo spanku so strasnym placom, ani utisit sa nechcel dat, tak sme to tiez vysadili a zmenili za iny sirup. A druhy sirup nastastie pomohol

armica152
13. máj 2011

ahojte, neviete mi poradiť kedy sa má ten Trifed dávať, či pred jedlom alebo po jedle.. alebo hocikedy? Leták som prečítala, nič tam nie je písané.. tak ja dávam po jedle, no neviem či je to správne.

nikolka402
29. dec 2011

dobry vecer neviem ci mam malej davat trifed ked mi od neho spi akuj mate na to nazor

martinka05
2. jan 2012

Ahojte, aj my sme brali pred vianocami Trifed, na moju dcérku má uspávací účinok. Dr. mi povedala, že na niekoho pôsobí, že spí a niekto je hyperaktívny, že mám byť rada, že spí keď je chorá tak má lezať 😉 Naposledy sme ho brali 10 dní, mali sme angínu a zápal priedušnice pred vianocami. Nám iné lieky na kašeľ nezaberajú len Trifed.

natalin
23. feb 2012

Obnovujem temu 🙂
Dnes nam dr. predpisala sirup Trifed, ako ste ho podavali detickam? Nemali ste problem s uzitim?
Nasmu malemu nerobi dobre, hned po prvej davke sa mu z toho sirupu dvihol zaludok a vsetko vyvracal.

martinka05
24. feb 2012

@natalin ahoj, nám nerobil problém, ja som ho malej dávala cez takú striekačku na lieky

mandragora22
5. apr 2012

mne zaspala 30 minut po prvej davke a 7 minut po druhej. prvu mala naobed, druhu vecer pred spanim, takze dobre uspavadlo. faktom je, ze cele popoludnie bola velmi nervozna a vyslovene zla, a vobec jej nechutilo jest, neviem, ci to pripisat chorobe, kaslu, ATB alebo trifedu? ☹

ani3012
7. apr 2012

@mandragora22 Evička ho brala od štvrtka,dnes nám ho na pohotovosti lekárka vysadila,že ten by sa nemal vôbec predpisovať (povedala len svoj názor,nie že by bol zakázaný) , a že navyše je aj návykový,ak ho niekto berie,tak 3-4 dni viac nie ... 100 doktorov -100 názorov

mandragora22
7. apr 2012

@ani3012 uz ho ani nepodavame, lebo ten prvy den, toho 5.4., co som tu pisala, mi ho este ako tak zjedla aj naobed, aj vecer, druhy den sa mi z neho neskutocne dogrcala naobed, vecer som jej ho podfukom vsupla do ust pocas jedla, tak ledva ho v sebe udrzala, co ju napinalo, napokon to ustala a dnes som sa ani nepokusala. teda ano, pred chvilou som jej ho zamiesala do mlieka - ona miluje pit mlieko pred spanim, ale potiahla si asi 5x a s odporom mi podala flasku, takze ani v mlieku som ho nezakamuflovala, cize s jeho podavanim som dnesnym dnom skoncila. a ozaj, preco mala ta lekarka taky nazor? daj vediet, rada zbieram informacie. 😉

luciferkax
8. apr 2012

Nám trifed nikdy nepomohol, staršieho, 4.ročného aspon uspal, zaspal naobed aj večer, bez vymýšlania, a spal pokojne, no mladší, ročný , bol z neho "besný", zaplakaný, mrzutý, len spať nechce.... kašlať neprestal ani jeden

lesna
15. apr 2012

Presne! Trifed nikdy viac v živote! Nikdy! Veď to obsahuje pseudoefedrín!!! Hrôza! Nepomohol nám a ked som po 3 dňoch zistila, čo to detská dr. mojim deťom predpísala, bola som zhrozená! Z nej, aj zo seba, že čo som to ja mojim detičkám vyviedla! Deťom to absolútne nepomohlo, boli ako vymenené. Nechcelo sa im spať, jesť, zlostili, nepočúvali,... Pozrite si rôzne príspevky na nete, co je to za "liek" ! A tu niekde som sa dočítala "rady" na dĺžku podávania Trifedu. Že vraj 2 týždne. Si to neviem a nechcem ani predstaviť! Na nete píšu, že je to liek na krátkodobú liečbu, a to 3-5 dní. Ja som to ukončila so zlými skúsenosťami po 3 dňoch. Naveky.

lesna
15. apr 2012

@mandragora22 Pripíš to kľudne Trifed-u...