Kolostrum. Je naozaj taký dobrý?

samsara
18. okt 2009

Ahojte,
chcela by som sa opýtať,či máte niekto skúsenosti s užívaním kolostra,je to na podporu imunity,minule bola v ,,Dámskom magazíne na STV1" téma,týkajúca sa kolostra a velmi ho vychvalovali ,,ako zázrak alternatívnej medicíny",tak by ma zaujímali všetky Vaše ,či už negatívne,alebo pozitívne skúsenosti s týmto prípravkom.
Na internete som si niečo o tom našla,ale radšej uvítam osobné skúsenosti,či je to naozaj také dobré,alebo iba zbytočné vyhodenie peňazí.
Ďakujem.

karolina03
16. nov 2016

@riannka12 nič v zlom ale ak colostrum nezabralo tvojim detom,neznamena že nie je učinne ,colostrum je hlavny zdroj biologicky a imunologicky aktívnych latok,a hovädzie colostrum ma 40x vyššiu biologicku aktivitu ako ludske a tiež ma 10x vyšší obsah imunoglobulínu 8-25 % nakolko ludske ma len 2%, používa sa uspešne pri prevencii,regenerácii ako doplnok liečby mnohych ochorení,je to potvrdne mnohými vedeckými štúdiami, ale aj dlhodobými skusenostami ludí, už v starovekom Egypte označovali colostrum ako dar života Je to popisane mnohymi študiami tak asi aj na tom niečo bude. Colostrum nie je liek tak nemožno od neho očakávat že zaberie hned je to vyživový doplnok,prírodne antibiotikum,ani antibiotika z lekarne nezaberu hned,treba trpezlivost,a tiež tu ide aj o spravne davkovanie...........to je tak v skratke ale inak je to na dlhu debatu

riannka12
16. nov 2016

@karolina03 Veď som napísala, že som ho nezavrhla, len zmenila trochu názor. Účinky aloe gélov sú viditeľnejšie, tak sa preto prikláňam na ich stranu a som s nimi max. spokojná.

rudkocam
16. nov 2016

@riannka12 a odkiaľ tie gély prosím kupujes?

riannka12
16. nov 2016

@rudkocam Som členkou LR klubu.

rudkocam
16. nov 2016

@riannka12 takže zase LR

riannka12
16. nov 2016

@rudkocam Áno, prečo? Nemáš s tým dobré skúsenosti?

rudkocam
16. nov 2016

Mala som od nich len kozmetiku a parfemy. Možno sú produkty dobré, ale predražené :-\

riannka12
16. nov 2016

@rudkocam Je pravda, že je to drahé. No keď si zrátam, čo som musela dávať v lekárni za atb + sirupy + probiotiká, je to oveľa lacnejšie. Jedna litrová fľaša obom deťom vystačí na 4 týždne = 20E na mesiac. V lekárni som mesačne nechala aj 50 - 70E. Skúšali sme aj iné produkty od iných firiem, boli ešte drahšie a účinok žiaden. Takže som konečne rada, že niečo zaberá. Už som bola z tých chorôb hotová.

rudkocam
16. nov 2016

@riannka12 ja budem brať kozie kolostrum jednodňové z kozej farmy priamo, 1dcl=10€

riannka12
16. nov 2016

@rudkocam Veď jasné, každému vyhovuje niečo iné.

karolina03
17. nov 2016

@rudkocam to na tej farme priamo vyrábaju? a ako je spracovavane?

rudkocam
18. nov 2016

@karolina03 no vyrobí ho kozie telo, oni už len kozickam odoberú 🙂 nijako neupravuje,predavaju neporusene, čerstvé

karolina03
18. nov 2016

@rudkocam tak jasne ,ale nema každy tuto možnost

rudkocam
18. nov 2016

@karolina03 a neskúšala si pohľadať, či vo vašej blízkosti nie je kozia farma?

mona5
30. nov 2016

@rudkocam, nebojíš sa dávať nepasterizované kozie kolostrum z farmy? Či budeš pasterizovať?
Ja chovám kozičky a všetko pasterizujem, to je asi taká doba, že máme strach zo všetkého prirodzeného, dokonca aj z liekov našich starých mám.

rudkocam
30. nov 2016

@mona5 nebojím a nebudem. Dcéra bola od 4m odchovaná na kozom mliecku od overeného farmára a vždy som ho len ohriala

mona5
30. nov 2016

No, niečo na tom bude, predsa len viem , čím ich kŕmim, čo im dávam jesť, či sú zdravé, čiperné, majú veterinárny dohľad...
Asi skúsim na jar kolostrum aj ja, nebudem kupovať predražené kapsle, keď mám firmu "LR " u mňa doma v stajni.🙂
Ďakujem.

emka6
30. nov 2016

@adka334 Dobry vecer,mozem vediet odkial kupujete mrazene kolostrum kozie?

nuska
11. dec 2016

Mam este nejake tekute colostrum od LR za akciovu cenu. Ak by niekto chcel piste.

nanuskal
12. dec 2016

Ahojte, ja sa chcem tiež podeliť o svoju skúsenosť. Malý mal od marca jeden zápal priedušiek za druhým, dcéra to chytala tiež. Cez prázdniny bol 3mesiace doma v lete a aj tak sme mali dvakrát zápal priedušiek. Po nástupe do škôlky to bolo ešte horšie, každý druhý týždeň doma. V oktobri som sa už najedovala a začala pátrať. Najväčšie ohlasy boli na kolostrum od LR. Rozhodla som sa investovať a vyskúšať ho. Kupila som k tomu ešte súbor 10vitamínov a vit.C. Ešte v tom mesiaci boli chorí, ale odvtedy klop klop klop keď aj chytia niečo, majú super priebeh, slabý soplík. Dokonca bola v skolke viroza a oni ju zvladli s jedným pokakaním sa. Takže podľa mňa žiadne bludy a ak máte možnosť investovať do zdravia, tak určite odporúčam ísť týmto smerom. Kľudne aj poradím, ak potrebujete.

frisnica26
6. feb 2017

@reppka10 dobry den. aj moje deti to už užívajú od februára minulého roka. a je to lepšie po zdravotnej stránke. ked su chore davam im tekute colostrum. mladšiemu len to tekute kedže ma 1,5 roka ale chcem sa oýtať ohladom staršieho ten má 4 roky môžem mu davať tabletkové? ale ide o to že on tabletku neprehltne, tak mu vysypem na lyžičku a zapije to. počula som názoer že vraj to bude zrejme zbytočné. lebo to musí dôjsť do čreva a na to služi ten ochranný obal tabletky. tak ja neviem fakt mu to davam zbytočne? ALE NA tekute nemám tolko penazí aby to pil stále. dakujem za radu.

nanuskal
6. feb 2017

@frisnica26 Neviem presne, ci pri tabletovych je zbytočne ak to vysypeš, ale existuje ešte kolostrum perlickove. Vraj je najprijatelnejsie pre deti. No stále platí, že to tekute je najsilnejsie. Ale ak už ten starší ma podporenu imunitu, tak si myslím, že aj to prlickive bude dobre 😉

miskatomy
6. feb 2017

@frisnica26 urcite by som ti odporucila perlickove aj my ho mame cena je trochu vyssia ale da sa zohnat aj za dobru cenu ... mala to brala nemala ani 2 roky ...rozpustene v troske vody

alena1913
1. mar 2017

@nuska aka by bola cena za kolostrum direct? Dakujem.

nuska
30. mar 2017

Zaujimavý článok v Slovenke. Kto by chcel, mám doma. Naozaj super pomáha.

janulik030209
30. mar 2017

Mate zaujem..?

nuska
3. apr 2017

Tekute Colostrum LR teraz za super cenu. Kedze beriem vacsie mnozstva naozaj mozem ist s cenou dost dole. Piste, ide na dracku 🙂

chippita
25. máj 2017

Žienky a prosím vás rozdiel medzi LR colostrom a týmto
http://www.e-colostrum.sk/tekute-colostrum/?gcl...
?

slniecko323
25. máj 2017

@chippita podla mna trreba vyskusat.. nepoznam bio colostrum, iba od firmy LR, ale vyzera aj toto dobre. A je trosku lacnejsie, tak treba skusit.

chippita
25. máj 2017

@slniecko323 veď práve tá cena je tam podstatne zaujímavejšia