Kolostrum. Je naozaj taký dobrý?

samsara
18. okt 2009

Ahojte,
chcela by som sa opýtať,či máte niekto skúsenosti s užívaním kolostra,je to na podporu imunity,minule bola v ,,Dámskom magazíne na STV1" téma,týkajúca sa kolostra a velmi ho vychvalovali ,,ako zázrak alternatívnej medicíny",tak by ma zaujímali všetky Vaše ,či už negatívne,alebo pozitívne skúsenosti s týmto prípravkom.
Na internete som si niečo o tom našla,ale radšej uvítam osobné skúsenosti,či je to naozaj také dobré,alebo iba zbytočné vyhodenie peňazí.
Ďakujem.

deborah1
10. nov 2009

Neviete,ako sa toto kolostrum vlastne získava?

marhav
16. nov 2009

ja som nasla bio colostrum tekute za 35 ,27 eur na www.biocolostrum.sk je to ai to iste ako to za 54 eur

delta73
11. feb 2010

Veľmi zaujímavý článok ohľadom Colostra si možte prečítať tu:

http://kolostrum.fm.site90.com

Sú tam uvedené vplyvy na ľudský organizmus, na imunitu atď.

Pravidelné užívanie výrobkov na báze bovinného kolostra zabezpečuje neporušenú
črevnú a žalúdočnú slizničnú bariéru. To je základný predpoklad úspešnej prevencie
a podpory liečby zápalových a onkologických ochorení.

Moj 4. ročný syn ho užíva cez 3mesiace, mával sople a kašle, zo školky sme ho museli
pravidelne odhlasovať, po začatí užívania aj keď prechladol, tak soplíky alebo kašeľ
mu prešiel do dvoch dní, imunita sa mu určite. rapídne zvýšila.

A to nevravím o možnostiach zníženia rizika spustenia roznych alergií hlavne v detskom veku,
keď sa pravé imunita formuje.

delta73@azet.sk

saskarisko
23. feb 2010

ahojte,
mozu to aj deti do 3 rokov ??

zoeno.1
23. feb 2010

saskarisko pokial viem,tak je to od 3 rokov.

jatmz
20. mar 2010

sisa31, nic proti ale placas same nezmysli co sa na internete daju najst, k obsahu laktozy sa vyjadrovat nebudem, ale napr toto:

"když se tele narodí první dávku kolostra-mleziva(ještě než se vytvoří mléko)musí dostat,jinak by zemřelo,protože tam má všechny obranné látky--je jich tam samozřejmě víc, než u člověka,takže věřím tomu, že to funguje i na alergie, astma,kožní problémy,atd"

... treba si uvedomit jedno a to je fakt ze placentarne spojenie medzi matkou a dietatom je u krav a u ludi uplne odlisne, prave z toho dovodu je potrebne u teliat do 6 - 24 hodin zabezpecit potrebnu davku kolostra bohateho na Ig, nie u ludi. bohuzial je to na velmi dlhu debatu, odporucam popozerat sa po knizkach typu imunologia, histologia, fyziologia atd.

je az zarazajuce comu vsetkemu ludia uveria, ale bohuzial nie kazdy je adekvatne studovany, resp. v danej oblasti a prave firmy typu LR a pod to vyuzivaju, bohuzial ci uz papier, alebo internet znesu vsetko

misi78
21. mar 2010

Ahoj holky, my colostrum pravidelne uzivame, hlavne teda malej ja to celkem flakam a musim zaklepat narozdil od jinych deti nebyl vubec ne´mocny. Pak jsme meli pauzu, nebyli penizky on je to docela drahy spas a nejakou dobu dobry ale pak rymi, kasel. Tak jsme zase colostrum nasadili a super.
Jinak colostrum prave od LR je od sesti mesicu. A malej uziva samo v tekute forme. Kdo nechce verit nemusi nikoho nenutim jen pisu z vlastni zkusenosti.

ihnacakovaclaudia
23. okt 2010

Osobne mám veľmi dobré skúsenosti s produktom COLOSTRUM.Je to skutočne záchrana pre osoby trpiace častými bakterialným i a virusovými ochoreniami. Antibiotiká síce zachraňujú žívot, no ich časým používaním sa človek stáva bezmocným vočni bakteriám, ktoré sú odolné proti pôsobeniu antibiotík. Je dôležíté uží´vať prostridky, ktoré obnovujú prirodzenú obranyschopnosť. Je veľmi vhodné aj pri chemoterapii, na stárnucú pokožku, pri zápalových ochoreniach.... ak máte záujem o Colostrum viem Vám to objednať cez dermatokozmetickú spoločnosť

jazminn
18. apr 2011

a odkiaľ objednávate to Colostrum, ja som objednala 60 tabletiek a stáli 12 eur.

sue
20. apr 2011

Celkom by ma zaujímalo, ako sa to získava 😝 😝 😝 😝 😝

anetas1
9. nov 2011

mozem Ti odporucit 2az 3krat do roka som mala anginu a chripku , vzdy to skoncilo antibiotikami.Az tento rok mi dcera robila diplomovku z KOLOSTRA a presvedčila ma aby som ho uživala 3mesiace a mozem potvrdit ze je super ucinný antibiotika som tento rok nemusela...🙂 kamaratka skusila si nasadit kolostrum ked jej zacala chripka a po 3 dnoch bola fit...kolostrum od f.Barnys,caj postel pri teplote paralen= SUPER a je pochripke

anetas1
9. nov 2011

@jazminn f.Barnys

agaven
10. nov 2011

Ja ho davam rok ziadne zmeny sice balenie je v v kapsule plastovej co moje dieta nechce moc ale vysledok nic moc tak isto aj hlyva ustricova pol roka zlepsenie ziadne..teras nam zabrali skor tonktura s byliniek a ine inak kasle skrabanie v krku sople kolom do kola tak nam colostrum nezabral..inak ten colostrum je aj v v revital male hviezdicky vo multivitaminich a skor to je chutnejsie 20,00mk na 1 kilo ..tak ked už tam kupit vitamin a je tam aj colostrum..

agaven
10. nov 2011

http://www.mojalekaren.sk/revital-male-hviezdy-... to viac zabralo ako cisty colostrum

archenemy1
16. nov 2011

Kolostrum len vrelo odporúčam.O kolostre som sa dopočul včera.Mám herpes zoster v oblasti tváre.Je to nechutný pocit bolesti a mokvania.Antibiotiká,antiviretiká mi nezabrali,tak som vyskúšal kolostrum,ktoré poradila manželkina kamarátka ,lekárnička.Týždeň som sa trápil bolesťami a nechutným výtokom z lokálnej oblasti výrusu.Včera o 17.00 som si dal zvýšenú dávku,akú odporúča výrobca.Dokopy som užil 8 kapsúľ.Teraz je 12.00.Začali sa mi robiť chrasty a bolesť s mokvaním ustúpila o 90%.Po zlom týždni môžem hrdo vyhlásiť"Vďaka vedcom,ktorí tento prípravok vyvinuli."Vyskúšajte......neoľutujete.

jjaunna
17. feb 2012

no to je vsetko pekne ako tu pisete,ked by som aj mala zaujem o to kolostrum pre ake sa mam rozhodnut pre to drahsie z netu alebo pre lacnejsie z lekarne ako mam vediet ktore mi pomoze?

sekanoval1
2. mar 2012

Bihan, kolostra maju teliatka az az, znama robi na druzstve a vravela ze vacsinu z toho vylievaju pretoze je toho vela ,takze preto sa to predava a myslim ze to bol dobry napad dat to na trh, nech k tomu maju pristup aj ludia.

levica01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skrecok
29. mar 2012

Ahojte, neviete nahodou ci sa kolostrum moze pouzivat bezpecne v tehotenstve? Ja som stale chora, neviem najst vhodny liek alebo sirup na posilnenie imunity vhodne v tehotenstve.

inffinity
30. mar 2012

@skrecok ahojky mam doma kvalitni kolostrum a je na nem napsane ze to nesmi uzivat tehotne, kojici a deti coz je podle me kravina a je to jen dalsi vec ktera musi byt uvedena na etikete kvuli EU. Moje dcerka papa pekne kolostrum a jak budu tehotna urcite si ho pak i ja nasadim. Byt tebou poradim se s nejakym odbornikem toto kolostrum od essens co mam doma je ciste prirodni a je nesmysl aby mohlo nejak uskodit v tehu.

oolga
31. mar 2012

Colostrum mohou používat těhotné a děti už od narození. Zjednodušeně řečeno, colostrum nám vybuduje imunitu. V těle "najde" cizorodé buňky, viry a zničí je. Doporučovala bych od firmy LR, má velmi kvalitní, a je 100% čisté. Jestli chcete bližší informace, klidně mi napište do ID.

janinah
31. mar 2012

no naša prvá a asi aj posledná fľaštička skončila v koši,iasi súhra náhod spôsobila,že som mu "neuverila" 😒

lanczi
1. apr 2012

Ahojte,tak nam colostrum vobec nazabral,uzili sme celu flasticku,a na druhy den uz bola dcera chora..

colostrak
24. máj 2012

čaute,žena má cronovu chorobu a tak sme zohnali kozie kolostrum. Cití sa po ňom velmi dobre a z mojej skusenosti, nedávno som mal pokazený žalúdok a tak som si to dal za dva dni fit. Upozorňujem máme to priamo od výrobcu takže žiadny bordel, ale drahé jak sviňa.

katy.m
15. jún 2012

Colostrum tekuté od LR-bližší info na IP 🙂

amadora
25. jún 2012

prosím vás máte niekto skúsenosti s kolostrom od firmy Monsea? je to v tobolkách a doktorka mi to odporúčala už dávnejšie a nepamätám si, tuším mi vravela že to sú jediné tabletky ktoré môžem vysypať a tuším do nápoja dať alebo tak? nie som si istá...

zuzkasu
8. aug 2012

Prosím Vás má niekto skúsenosť s Colostrum Delta?? (liquid, kapsule a perly) Dr, nám ho odporučila,.Ďakujem

maminuska
30. aug 2012

Tak napríklad ja osobne si myslím že užívaním kolostra potláčate vývoj vlastnej imunty.Priamo dodávate do tela IGM a ostatné protilátky ,namiesto toho aby telo bolo provokované a tvorilo ich .
Deti bývaju choré , to je fakt , ale oni musia byt choré aby imunitný systém sa naštartoval správnym smerom . Treba však obmedzit na minimum antibiotiká a vitamíny z lekárne, nahradit prirodzenou stravou, pohybom a otužovaním.
Colostrum je potrebné skutočne u ludí s tažkou imudeficienciou.

luthien.k
5. sep 2012

@maminuska souhlasím! Jsem spíš pro podporu - nabuzení vlastní imunity, když už je to potřeba, raději echinaceu, imunoglukany, kvalitní stravu bez cukru, pohyb, otužování... 🙂