Kvapky Oleovit - vitamín D3. Máte s nimi skúsenosti?

brumka
16. sep 2010

ahojte mamicky, nam sa podarilo v Rakusku zohnat tieto kvapky vitamin D3, davkuje sa vraj 1kvapka denne a su to Rakuske kvapky a predavaju sa len tam. Su na predpis ale Slovakom ich predavaju bezproblemom a niektory lekari davaju aj recept do Rakuska. Ja som to este s lekarkou nekonzultovala ale chcem sa spytat ci mate skusenosti. Dakujem

nnell25
16. sep 2010

Nam tiez lekarka poradila ist do Rakuska kupit Vitamin D3 ale nepovedala presny nazov ale predpokladam ze je to ono. Takze sa chystame cim skor ich ist kupit.

ikke
16. sep 2010

to na slovensku neexistuje vit D v kvapkach okrem vigantolu? 😨
tusim zacnem importovat 😀

zuziq
3. okt 2010

mna zaujima ze ak mam predpis, ci potrebujem medzinarodny preukaz alebo mi to daju na klasicku karticku poistenca..? 😕 asi nie, kedze je po slovensky hmm.. 😒

kdezee
4. okt 2010

priatel to bol v sobotu kupi a bezproblemov.. a inak kupil dva balenia a to nestihnem minut tak sa pytam..nechceli by ste jedno balenie toho oleovitu? 😀

demii
4. okt 2010

ja by som mala zaujem o ten oleovit kdezee mozes mi prosim dat na seba kontakt

tinafarkas
5. okt 2010

@kdezee - ja mam tiez zaujem o kvapky, pripadne aspon informaciu, kde v Rakusku ich kupil - hned za hranicami v tych prvych dedinkach? resp. su tam lekarne otvorene aj v soboty?

stanka02
5. okt 2010

Baby ak mate recept, mne malemu kupovala svokra d-cko v Madarsku, ona sice recept nemala hoci ho chceli, no nejako ich ukecala a dali jej ho aj bez receptu, no povedali, ze keby mala nas recept, tak by to bolo lepsie. Bola v lekarni pri hranici, to Rakusko neviem ako. Tiez nam pediatricka povedala, ze v SR nie je. V Madarsku sa to vola Vigantol.

kdezee
5. okt 2010

@tinafarkas no demi sa mi neozvala tak by som ti ich kludne predala..stali 3,6 eur...a priatel ich kupoval v hainburgu tam maju otvorene do 12tej

tinafarkas
5. okt 2010

super, napisem ti do ip a dohodneme sa

maximko111
5. okt 2010

ahojte mamičky, prosím Vás nemá náhodou niektorá na predaj oleovit D3? Kúpim aj za drahšie ďakujem

petal
5. okt 2010

Ahojte. Od dnes je v lekarnach v SR dostupny aj Vigantol bez gumenneho kvapatka. Bol stiahnuty z inych krajin a redistribuovany na Slovensko.

stanka02
5. okt 2010

@petal a aky bol prblem v tom kvapatku, lebo aj ten co sme kupili v Madarsku ma gumene kvapatko.

petal
5. okt 2010

problem bol v tom, ze ked sa liek dostal do kontaktu s gumou na kvapatku, tak doslo k vzniku zluceniny, ktora menila chut a zapach Vigantolu. V SR bola najskor stiahnuta iba z distribucie a potom aj z lekarni. Myslim, ze v CR iba z distribucie. Tato necistota sa ale objavila iba u par balei tusim v Nemecku, na Slovensku nebola identifikovana. Bol u nas stiahnuty z preventivnych dovodov. Balenia, co boli predtym mali taky umely uzaver s umelym kvapatkom takze tam k vzniku necistoty nedochadzalo.

stanka02
5. okt 2010

@petal ja mam umely uzaver s kvapatkom, ktore ma gumicku na konci, no ked pises, ze iba v Nemecku bol problem, tak by to malo byt ok.

petal
5. okt 2010

stanka02 , ja by som si isla vybrat do lekarne ten novy Vigantol s tym spravnym uzaverom ak mas taku moznost. Ked je uz dostupny, treba to vyuzit.

stanka02
5. okt 2010

@petal mas pravdu, aj idem 7-dmeho do poradne, tak si ho dam predpisat a vyberem si ho.

mimkao
7. okt 2010

Chcem poprosiť, či sa nenájde nejaká dobrá duša, ktorá, by mi ho mohla kúpiť. Ak tam niekto pôjde. My to do Rakúska máme ďaleko. Samozrejme, peniažky pošlem do predu. Ďakujem. 😵

laury29
23. nov 2010

prosim, prosim dievcence, nekupila by mi niektora tento oleovit? Aj priplatim ak treba.Ak by sa nejaka dobra zienka nasla....Dakujeeem 🙂

amarelis
26. dec 2011

dobry den mile mamicky ak potrebujete vitamin D3 tak ho najdete hlavne v prirode vo forme ranneho slniecka pre svoje deticky, asi 20 min. ranne slniecko neuskodi nie je take ostre a nespali pokozku dietatka a dalej v potrave ako je ryby tuk, lososie masko, ryby , hovadzia pecen, ale aj kuracia, listova zelenina , niekedy je lepsie nahradit vitamin D3 potravinami a slnieckom ako drahe lieky ..... ak by niekto velmi surne tento liek potreboval tak sa ho pokusim zohnat prajem pekny den zistim kolko to stoji v rakusku

janka03
19. feb 2012

Baby chcem sa spýtať v čom je lepší ten oleovit od nášho vigantolu ? Ďakujem

murcos
19. feb 2012

oleovit v rakusku NIE je na predpis, zijem tu a kupujem ho.
okrem ineho sa doporucuje aj DOSPELYM..hlavne v zimnom obdobi.

ada_april
6. nov 2013

Ano, oleovit kupujem bez receptu hned v tej prvej dedinke za "hranicami", pri kostole je lekaren. A je urcite lepsi ako nas vigandol. Dnes mi pediatricka povedala, ze nas vigantol je cista chemia, este k tomu je pri vyrobe ozarovany... Oleovit je urcite lepsia volba + na slovensku je tiez dostat D3 Jamieson, aj ten je prirodny, ale raz taky drahy ako oleovit.

momoka85
25. nov 2013

My používame prirodzený rybí tuk - namiesto umelých D vitaminiv z lekarne! V zimných mesiacoch je hlavne pre deti nevyhnutný tento vitamín!
Najviac na svete sa nachadza (v prirodzenej forme) v rybom tuku.
Odporúčam http://ostatne.bazos.sk/inzerat/30774582/Moller...

alenka210
7. feb 2014

Davate oleovit spolu s mlieckom?

mucinka1
5. máj 2014

Dobrý deň mamičky, nám predpísala doktorka Vigantol a malému nerobil dobre. Kúpili sme Oleovit a bol super, ani nevie, že ho užíva. Kúpili sme balenie naviac, tak v prípade záujmu by sme sa dohodli by som ho vedela poslať. Kontaktujte ma. Expirácia je tam do 9/2015. 🙂

livia1
25. aug 2014

@mucinka1 ahoj prosim ta kde si kupila tie kvapky. Malej som vigantol vysadila lebo mala po ňom hrozné koliky.

mucinka1
25. aug 2014

Ahoj, my sme ho kúpili na ceste do Rakúska, hneď za hranicami v prevej dedinke v lekárni. Len to balenie čo spomínam vyššie som už predala... ☹

evaslavo
17. okt 2014

Baby máte skúsenosti s vit.D -Biomaxin caps.(Fin club)?nám ho dnes odporučila pediatrička

sara22
12. nov 2014

@evaslavo ano,velmi dobre. My ked citime,ze nieco na nas lezie,nasadime ako podporu imunity. Tak isto uz ked sme chori..ja mozem len odporucat vsetko z Fin clubu..

defulik
31. jan 2015

@mucinka1 prosim oleovit podavate spolu s mlieckom, alebo ho len kvapnete do ustociek?