Kvapky Sab simplex. Koľko a ako ich často dávate deťom?

hanculka
13. okt 2007

mamicky prosím Vás ako často davate detom kvapky a po koľko? ďakujem

wewe4
18. jan 2010

tieto iste priznaky sme mali aj my...vraj je to tak, že papá nepokojne preto, že sa jej mliečko vracia a páli ju z toho záha. ty vôbec nemusis vidiet, že jej to vybehlo, lebo ona to hned aj prehltne naspäť..takto to máme my.
teraz mu už dávam na to sirup ulcogant (na recept) a ešte aj gastrotuss a je to omnoho lepšie a už ani to bruško nebolieva - ten sab simplex mu dávam už iba večer (pre istotu), ale asi ho skúsim úplne vysadiť.
a to kedy sa prejavuje reflux naozaj neviem, my o ňom vieme už asi 1,5 mesiaca..najlepšie bude, keď vám to vyšetria..neni to nič strašné - spravia jej len klasické vyšetrenie ako u pediatričky a potom pozrú ultrazvukom hrudníček - malý tam vôbec neplakal, len sa zvedavo obzeral 😅
napíš ako ste dopadla..

antoniab
18. jan 2010

ahojte
nam pani doktorka prepisala kvapky SS tiez a to sme mali len 10dni 😉 papame 15kvapiek rano a vecer a ked vidim ze je nekludna tak jej dam aj 3x pride mi ze je to lepsie ale papame len 3 den tak uvidime ako to bude pokracovat 😕

skoricaxx
18. jan 2010

CSINA
mi sme začali dávať tiež sabsimplex cca od1mesiaca maly nemal ani 3kg a dovolili nam davať 7kvapiek pri každom jedeni teraz už mame 4kg tak mu davam 8kvapiek pri každom papaní, a bolesti malemu značne ustupili, ešte sa občas zvijame v krčoch ale je to o poznanie lepšie

magnetika
19. feb 2010

Ahoj dievčatá, my sme začali dávať SS od dnešného dňa. Doktorka mi rozkázala dávať mu 3xdenne 5 kv. pred kojenim na lyžičku do odstreknutého mlieka. Dnes som mu dala 2x a teraz spí úplne pokojne klop,klop,klop tak dúfam, že zaberajú 🙂 . Tiež nám plakáva a má nepokojný spánok, 10 min. zaspí a potom záchvat plaču, zrazu sa len upokojí, zasa na 10 - 20 min. zaspí a znova. Tak to máva do obeda, potom po obede sa mu podarí na 3 hodiny zaspat, do večera zasa na rukách alebo hojdanie v kočíku a v noci keď Boh dá, tak dalšia 3 hodinovka, inak po hodine, hodine a pol bol hore.... Hrozne..... Ale pri tom stolicu máme normálne pravidelnu, dokonca doktorka pochvalila aj farbu. Tieto stavy má posledný týždeň....Ked som s nim prisla z porodnice, tak prespal aj 6 hodín v noci....Až nepochopitelne..... Len sa modlím, aby ten SS zabral.... Aby si on konečne odpočinul a kludne sa vyspal.... To dávkovanie mu bude stačiť myslíte ? Máte niektorá z vás rovnako staré mimi a skusenost s takýmto dávkovaním ???

corasone
20. feb 2010

ahojte, magnetika ja som zacala davat malinkemu SS tusim asi ked mal asi tak ako tvoj, davala som mu 2-3x denne niekedy len na lyzicku a on to papal niekedy som odsala mliecko a nakvapkala 15 kvapiek do mliecka a tak to papal, neviem ci ti 5 kvapiek zaberu, bodaj by no ked bude stale nepokojny tak mu daj viac kvapiek. SS sa mozu davat do kazdeho mliecka, Espumisan tusim len raz na den, ale nam espumisan vobec nezabral. druhy mesiac som mu davala uz len 2x a treti uz len vecer a potom sme vysadili. ono je sice pekne ze malinky ma stolicu dobru ale toto je o prdikoch. tolko moja skusenost. moj malinky uz 2 mesice kvapky neberie ale aj teraz niekedy vidim ako tlaci aby si pukol, no musi sa to naucit.

lusiq
6. apr 2010

ahojte, magnetika, ja mam s malickym presne to iste, nastastie to nie je 3hodinovy plac ako to pri kolikach zvykne byt, ale zato sa tie 3 hodiny skruca a musi byt len na rukach a s malickymi prestavkami je na mne prisaty a papa. Ma 3 tyzdne a uz tyzden davam ss 3krat denne. Mne vsak lekarka povedala, ze pol hodiny pred a pol hodiny po kojeni mam davat 8 kvapiek... a tu citam, ze sa dava do mliecka, alebo tesne pred papanim. Neviem ako dlho ho treba pouzivat, aby zabral, kedze nevidim nejaku vyraznu zmenu... bud je nervozny v noci, ak nie, tak si uzijeme bolesti cez den :( Uz som prestala aj pomaly jest... zjem len krupicu, probio jogurty, alebo activia, croissant marhuľový, alebo jahodový, celozrnné pečivo, maslo, šunka, syr, kuracie na olivovom oleji, zemiaková kaša, mlieko, voda. Mám už príšerné výčitky, či mu to nesposobujem ja stravou a mam obavy, že skončím na vode... :( a keď si pomyslím, ako dlho to potrvá, že babatko plače a ja mu neviem pomocť... dostáva ma to do stavu nepríčetnosti, ale to asi všetky maminky poznáte... :(

luciaanna
6. apr 2010

Ahojte. Tak my už toto všetko našťastie máme za sebou 🙂 , ale bolo to strašné ☹ , nerada na to spomínam....Keď Andrejka mala asi mesiac, začala som jej dávať Espumisan, keď bolo najhoršie, 3x denne aj 15-20kvapiek. Najprv som sa bála, ale v lekárni mi povedali,že je to bezpečné, že tieto kvapky sa nevstrebávajú do krvi, pôsobia iba v čreve, tak som to skúsila. Ja som mala pocit, že to pomáha, ale aj tak sme si užili svoje. Tiež som svoj jedálniček strašne obmedzila,mala som pocit, že všetko, čo som zjedla, malej spôsobilo bolesti, plakávali sme prestrašne hlavne večer okolo 18.00 hod. A potom, keď Andrejka mala asi tri mesiace, som si uvedomila, že už je akosi lepšie, menej plače, menej si dávam pozor na stravu a postupne sme vysadili aj Espumisan. Proste to jedného dňa prejde a bude dobre 🙂 , len vydržať 😉 . Všetkým držím palce, aby ste boli vysmiate čo najskôr 🙂 .

evina2412
7. apr 2010

15 kv. pred kazdym kojenim, cize cca 8x ked kojite kazde 3h, nam to naordinovala dr.Strakova,ked sme boli s lindkou v nemocnici, kde jej dg. GER

ankan
7. apr 2010

Mojej dcérke pani Dr. naordinovala tieto kvapky proti štikútaniu. Ani po mesiaci užívania jej však nepomohli tak som ich vysadila a po dvoch týždňoch od vysadenia sme mali so štikútaním pokoj...

barbina182
8. apr 2010

ahojte tak aj ja sa pridavam do tejto temy mojmaly tiez placka strasne tak nam nasadili na krce bruska ten ss...ja mu davam rano 5kv na obed 10kv avecer 10kv,,myslite ze by som mala inak alebo ked papa stale on mi papa aj po 1,5hod kolko mu mam davat..?
a hlavna otazka odomna davate detickam aj vigantol s tymi kvapkami,,???

luciaanna
8. apr 2010

Ahoj. Ja som dávala Vigantol samostatne v MM, nikdy som nemiešala žiadne lieky spolu. Vigantol má olejovú formu, aby sa dobre vstrebal, mal by sa podávať v mlieku.

zuzin78
8. apr 2010

ahojte
my sme sab simplex pouzivali iba vecer ,ked dcerku bolelo brusko, lepsie nam potom spala, pokojnejsie. prestali sme jej ho davat ked mala rok. mala aj presatavky, ze sme jej ho nedali, a teraz bude mat dva roky, a davam jej ho ,ked ju boli brusku, naposledy ,ked bola chora a brala ATB. nastastie je stale kojena.
vacsinou som jej vsetko davala naraz aj vigantol, a aj sab simplex.

slavicita
24. apr 2010

Ja dávam malému kvapky Sab simplex po každom jedení 15 kvapiek..sú vyrobené na prírodnej báze, tak sa nemusíš báť dávať ich častejšie. 😀

martinka17
25. apr 2010

aj my sme používali sab simplex, ale vždy len pri bolesti bruška. Doktorka ma upozornila, že mu ho ale nemám veľmi dávať, odmietla mi ho dokonca predpísať. Malý mal pritom pruh, chirurg kázal dávať kvapky, ona že nie. Ale potom mi vysvetlila, tento liek malému pomáha uvoľňovať črevá a ak mu ho budem dávať často, tak si na to zvyknú, črievka zlenivejú a bude mať problém zadržiavať stolicu. 😉 A nakoniec sme to zvládli aj bez nich 😀

rainee
26. apr 2010

my sme ich davali pri kolikach /hlavne vecer/ ale ovela lepsie zabral espumisan

vanilka17
1. máj 2010

nasa malinka ma problem s kakanim, neviete poradit co kupit? lekarka kazala bio guaia ale to je au od 3 mes, malama 1 mes
tie kvapky sb simplex alebo epumisan nepomahaju aj na kakanie?

slavicita
1. máj 2010

ja malému dávam sab simplex ale to je skôr na prdkanie...neviem ako u druhých ale nám pomohol fenyklový čaj..síce aj ten je na prdkanie ale mám odksúšané, že keď sme ho prestali dávať, tak malý sa nemohol vykakať a plakal ale akonáhle som mu ho dala, tak do pol dňa zaplnil dve plienky...aj teraz som mu trocha obmendzila čajík, že vyskúšame, či ho bude menej nadúvať a znova menej kaká...ale možno je to len náhoda 😝

rainee
5. máj 2010

vanilka espumisan nam pomohol na brusko celkovo, aj na kakanie. tiez sme sem-tam dali fenyklovy cajik hipp, ten je od 1.tyzdna. pokial si na UM tak celkom dobry je nutrilon comfort na koliky a brusko.

tinka323
8. jún 2011

@lila794 chcem sa spytat, mne maly cey den spinka, a zda sa mi, že okolo siedmej vecer ked už je vyspaty, zacne po papaní vymyslat až sa to premení na 3 hodinový plac, mozem mu dat iba raz tie kvapky a to pred vecernem kojením? mne sa zda, že deti zacnu plakat najprv len tak a potom je z toho riadny plac a vtedy sa hlta aj vzduch a dokolečka.

tinki
8. jún 2011

@tinka323 ahoj, ja som to mala pri prvej dcére. Cez deň nič a večer na plné kolo...(pri druhej celý deň) ale osvedčilo sa mi, (aj to až po druhom mesiaci), dávať stále 3 x denne po desať kvapiek. Lebo už keď plakali, tak to už bolo neskoro a kým zabrali, tak už prešli aj dve, tri hodiny..Nevadí keď budeš dávať len raz denne...skús to pred jedením..

tinka323
8. jún 2011

dakujem krasne,ideme kupit.

lila794
8. jún 2011

@tinka323 suhlasim s tinki 😉

tinka323
10. jún 2011

@lucinkaaa Ja tiez maleho kojim a asi 3 dni mi zacal plakavat podvecer 2-3 hodiny. kupila som sabsimplex,ale prvykrat som dala na lyzicku a pred kojenim, vtedy spustil revy a ako vravis ešte horsie, potom so precitala letak pozorne, a teraz mu ich dam po kojení na minutu na cumel par kvapiek jeho to hned utisi, zaspi a cumel vypluvne.
No my sme sa nevedeli vynadívat, ked podvecer takto zaspal. nechcem davat pravidelne, ale len podvecer a pár kvapiek.

tinka323
10. jún 2011

@tinki , no kupili sme, ale pred jedením sa ide rozdrapit z nich, reval o dušu. Tak som na druhý den, podvecer nakojila a na cumel par kvapiek, hned sa utisil a zaspinkal. Len zas v noci okolo 4 tlacil ako o dušu, aasi sa nemohol vykakat a to sme zas my s tym problem nemali, do kazdej plienky sme nalozili, tak dufam, že zas trie kvapky nam nesposobia iny problem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 juj s detmi to je zábava.

tinki
10. jún 2011

@tinka323 Tak tie kvapky nespôsobujú zápchu, určite nie. Ak bol problém, tak by bol aj bez kvapiek. Lepšie, samozrejme ak bude spolupracovať, dať trošku mlieka na lyžičku a do toho mlieka 10 kvapiek. Lyžičku do pusy a priložiť ňou jazyk, aby to nevypľul až kým nezhltne. No jasné, že s citom.. 😉 A to máš pravdu, že je to zábava 😒 , to si aj ja hovorim.. 😖

tinka323
13. jún 2011

@tinki no u nas sab simplex- hotovy zazrak, beriem ho zo sebou vsade 🙂 maly sa po nom doslova vypne ako radio. až mi je to cudne( ako droga.
strasne mu to asi aj chuti, my mu to dame iba na cumel a hned sa ukludni.

tinki
14. jún 2011

@tinka323 tak to aj troška závidím.. 😉 nám až tak nezaberá..

e.lle
22. júl 2011

Môjho malého tie kvapky asi preháňajú.doteraz sme nemali probléms s kakaním,bolo vždy v každej plienke.terazsa vykaká len keď s ním poriadne cvičím,rúrku nepoužívam vôbec, a kaká úplne riedke,až nám to všade tečie...môže to byť kvapkami?stretli ste sa s tým? Mám mu ich vysadiť??

kukujka
2. aug 2011

ahojte ma potesilo,ze ho davate pravidelne ja som zacala davat rano 5kv a vecer 5kv.lebo malu bolieva brusko a pekne nam zaberaju,ale moja dr povedala,ze ich nemam davat tak casto,ze mam dat radsej espumisan no asi budem davt stale sab simlpex

kamilka22
7. aug 2011

@kukujka mam od viacerych pediatrov informaciu, ze kvapky - espumisan a sab simplex su na prirodnej baze a nevstrebavaju sa do organizmu, posobia iba v hrubom creve. Ja som synovi musela tieto kvapky davat pred kazdym kojenim, trpel extremnou kolikou. Aj kvapky zaberali len ciastocne...