Kvapky Sab simplex. Koľko a ako ich často dávate deťom?

hanculka
13. okt 2007

mamicky prosím Vás ako často davate detom kvapky a po koľko? ďakujem

susik77
13. apr 2008

Ja som vypozorovala pri malej, ze tie kapicky jej strasne chutili, pokial ich potrebovala-normalne ju aj ukludnovali, ked plakala-asi do 4.-5.mesiaca. Teraz jej ich davam srm-tam, ale niek. ich uz ani nevypije-asi ich uz velmi nepotrebuje, ked sa uz tak hybe 🙂

denduska
3. okt 2008

Ahojte baby, prosim pomozte mi ☹ Dostali sme SS, lebo malinka vecer strasne place, nemala som ani pocit, ze by to bola ozajstna kolika..no ale zacali sme jej to davat..podla mna bez efektu. Ibaze uz treti den ma fakt ozajstnu koliku, absolutne sa nemoze vyprdkat (max.tak raz dvakrat za den) a stolicu uz nema vobec...strasne reve, tak jej musim pomahat rektalnou rurkou a vtedy vystrekne strasne mnozstvo..a je to cim dalej tym zelensie, pritom nemam pocit ze by pila len predne mliecko, ona je dobry papac. Uz ma aj napadlo ci to nie je zo SS? Nestretli ste sa niektora s tym? Uz neviem co mam robit..plakala vcera od pol deviatej vecer do polnoci a rano sa zobudila s placom tiez ☹

lila794
3. okt 2008

Denduska, koliku to mala urcite, ale SS u nej naozaj maju opacny efekt. My sme boli tiez ten pripad. Malemu z nich bolo horsie. Nam zabral Espumisan. Skusali sme aj Infacol - bez efektu. Po ukoncenom 3. mesiaci sme davali probioticke kvapky, lebo mal problemy s kakanim. Ale mam pocit, ze kvapky niektorym babtkam pomozu len trosicku. Jednoducho z toho musia vyrast. My sme sa s kolikami trapili 5 mesiacov. Este aj teraz ho niekedy budia prdiky. Ale je to ooooovelaaaa lepsie.

denduska
3. okt 2008

Dakujem 🙂 Uz som myslela ze mi sibe, ze som z toho obvinila SS....tak ich vysadim a uvidim co to spravi. A skusime nieco ine...aj ked teraz sa budem asi vsetkych kvapiek bat 😖

zuza.m
3. okt 2008

nam doktorka predpisala tiež sab kvapky 3x15kvapiek.aj sme ich začali davat.najskor som nevidela zmenu ale teras sa mi zda že ak ich dostane tak sa mi po hodine nezobudi s plačom.nam kazala len 3
krat denne ale tu aj v navode som sa dočitala že sa može aj do každeho papania.aj sa trošku bojim aby som mu neuškodila.ale aspon v noci by som to ocenila keby v klude spal aspon 3hodky.a na ten dudlik 2kvapky to naozaj funguje?alebo sa detičky uspokoja lebo to ma dobru chut? 😝
teras mam kupeny aj espumisan tam sa to dava tiež do každeho papania?ale až 25kvapiek,lebo v navode je napisane že do flašky s mliekom ale kolko už nepisane nieje 😕

lila794
3. okt 2008

ja som sa bala tak casto - prislo mi to vela tych kvapiek a kazde krmenie 😝 my sme davali najskor 3x denne a neskor uz len vecer

zuza.m
3. okt 2008

ved to človek sa boji ked sa dava taky vysoky počet kvapkie.možno by pomiohlo keby som dala napriklad polovicu a do každeho krmenia.a počet by tak ostal zachovany ale zaroven by bolo aj v každom krmeni.čo poviete niekto to už skušal?LEBO POZERAT SA AKO SA ZVYJA V KRčI TO NIEJE BOHVIE čO.

denduska
3. okt 2008

Zuzi, ja som to tak skusala...ze som to rozdelovala na mensie davky viackrat...ale dopadli sme tak ako som pisala ☹ a to ze 2 kvapky na cumel a je dobre..to je podla mna ten isty efekt ako stary znamy cumel do medu a podobne...je to brutalne sladke, tak to upokojuje asi 😒 aj sestricky na novorodeneckom vraveli, ze ked je babo nepokojne pri vysetreni alebo tak, tak kvapnu na cumlik glukozu a hned je klud 🙂 ja som skusala aj tie dve kvapky na cumlik, ale u nas to neucinkovalo vobec 😖

mersinka
3. okt 2008

denduska, my sme mali ten isty problem, SS sme pouzivali asi 3 tyzdne a nevidela som zlepsenie, tak nam pediatricka poradila davat probioticke kvapky BioGaiu 4 kvapky/den, zevraj sa mozu od 1. mesiaca (aj ked na kvapkach je napisane az neskor, nepamatam si presne), no a zda sa mi, ze sa to zlepsuje. Obcas este musim pouzit rektalku a tiez byva kakanica obcas do zelena, ale netrapim sa tym, kedze mala pekne pribera (ma uz 6200 g) 🙂

denduska
3. okt 2008

My sme tiez pekne pribrali..teda posledne vazenie bolo este pred SS..ale za mesiac pribrala 1,3 kg 😅 😅 no neviem ako to bude najblizsie ak to takto bude pokracovat. Tiez som rozmyslala nad BioGaia, kazdopadne teraz pockam chvilku bez vsetkeho a uvidime no. najhorsi je ten pocit bezmocnosti ked na nu pozeram ☹

zuza.m
3. okt 2008

denduška my mame rovnak stare dedičky a rovnake trapenie.akurat moj maly kaka calkom fajn a s kvapkami sa mizda že je lepši.teras som vyskušala ten espumisan a spal bez jedneho revu pekne tri hodky,inak vždy je po hodine hore a velky plač..teras dosta posledne l mliečko bez kvapiek tak som zvedava ako bude spinkat teras.ale aj ja mu musim pomahat tou trubičkou.asi to bude vekom že si ešte nevedia poriadne poprdkat.a niekedy sa aj vykaka tak neviem či je to vhodne či mu ten zadoček privelmi nedraždim.

denduska
3. okt 2008

ja neviem co to s tymi dnesnymi detmi je ☹ no..moja pediatricka mi povedala, ze rurku netreba pouzivat, ak je ta stolica riedka, ze mam pockat tri dni ci sa nezlepsi a nezahusti....a moja mamka sa nahodou stretla tiez s inou pediatrickou a ta povedala to iste..rurku nie, len sa zbytocne drazdi konecnik...tak ja neviem. A obe povedali ze ak kojim, nemam pit mlieko ani nic mliecne. Ja zjem maximalne jeden jogurt denne, tak vyhodim aj toto. a potom uz neviem co budem robit 😖

zuza.m
3. okt 2008

no ja ju použivam skor na tie prdiky a popri tom sa sem tam aj vykaka .ked spusti obrovsky plač a nepomože skakat ani na fitlopte(tam sa skoro vždy upokoji)tak je zle a už aj vyzliekam.ako mu to tam pichnem tak hned počut aj niekolko krat že si cez to poprdka.normalne na hlas.keby som ju nepoužila tak reve daleko viac..ja ho krmim aj umelym aj mojim,a tiež pijem mlieko a jem jogurty.ale on plačka aj ked je krmeny umelym tak že to nemože byt len tym mojim mliečkom.

luciaakubko
3. okt 2008

my davam SS od tretieho tyzdna. najskor 5 kvapiek, bez efektu. potom sme presli na espumisan-bez efektu. az ked som malej zacala davat 10 kvapiek do kazdej flasky. a mame pokoj. klop, klop 🙂 bojim sa ich vysadit, tak mi dr. povedala, aby som davala len 2krat za den. niektorym detickam mozu koliky trvat aj do piatich mesiacov.

zuza.m
3. okt 2008

luciaakubko tak že si podelila kvapky do každeho papania a stači aj tych par kvapiek?tak ti to poradila doktorka?asi to vyskušam aj ja.a ty ich použivaš každy den už od toho tretieho tyž?a je v poriadku hej?ani doktorka nenamieta?ja mam taku oničom doktorku že ta ani neporadi a kuka čo odnej chcem.

slavica2
3. okt 2008

no nam SS moc nepomaha,cosa mi fakt osvedcilo na koliky je horuca plienka na brusko a probiotika infant dophilus 🙂

luciaakubko
3. okt 2008

zuzka, nenamieta. ja som bola s malou aj v nemocnici kvoli kolike a naordinovali mi 10 kvapiek do kazdej flasky s mliekom. v podstate uz ani nemusime davat, len mam akosi strach prestat 🙂 som totiz prilis uzkostliva matka 😀 tak davam do kazdej druhej flasky. a do konca piateho mesiaca vysadim celkom. pytala som sa, ci malej kvapky neskodia, vraj sa nemusim bat. nam velmi pomohli, kolika bola razom fuc. drzim palce aj vam, viem, co je to neutichajuci plac dietata..

slavica2
3. okt 2008

lucia boli ste s kolikou hospitalizovane?? to bolo take zle?

luciaakubko
3. okt 2008

boli sme hospitalizovane so zapalom hornych dychacich ciest a s kolikou-dva dni aj s cestou sme tam boli-doktorka na pohotovosti sa bala, ze by sa takemu malemu babu mohlo cosi stat. tak sme boli na pozorovani. mala velmi plakavala od cca. tretieho tyzdna - brusko. tak som lietala po pohotovostiach ako splasena - ked dieta reve od rana, do piatej hodiny vkuse, bez spanku, asi to nie je celkom v poriadku...potom sa pridruzilo este to prechladnutie...

zuza.m
4. okt 2008

tak skušala som davat do každej flašky 7kvapiek.bol celkom klud akurat nekakal cely den a dnes rano velky plač,vykakal taku nazelenalu stolicu a trochu aj pachla.može to byt z kvapiek?

lumah
4. okt 2008

Ja mám dvoch chlapcov, jeden je v pohode, tomu netreba sab simplex, druhý mával koliky - už nemá, dávam mu pred každým jedlom 10 kvapiek do mliečka na malú lyžičku. Ale pomohla dosť aj antikoliková flaša.

lumah
4. okt 2008

A každé ráno mu dávam pol kávovej lyžičky Dophilusu-je to na upravu mikroflory v črevách-výborná vec.

zuza.m
4. okt 2008

Dophilususi mam pytat u pani doktorky?alebo sa to kupuje v lekarni?može to aj od mesiaca?

catrine
17. jan 2010

Ahojte baby neviem či pisem do dobrej temy, ale mala už asi tri dni vyvadza pri papani ked začne papat strašne sa kruti je cela červena a plače ako keby ju niečo bolelo, a každy den je to horšie, toto robi iba pri papaní. Citala som že može byt zaplynena , že sa to detičkam spusta take krče v brušku ked začnu papat, som už bezradna fakt neviem čo mam s nou robit ked sa tak trapi, nemali ste niektora niečo podobne a cely den strašne prdka predtym tolko nikdy neprdela. Zajtra zavolam doktorke čo mi nato povie, ale ona na všetko hovorí že je to normalne už som z nej na nervy, neviete či možem vyskušat ten sab simplex, nemožem jej tym nejako uškodit aj ked jej to dam preventivne. ak mate taketo skusenosti budem vdačna za každu radu

martinka17
17. jan 2010

catrin
pri papaní nie, malý mával koliky, ale asi hoďku po jedle nastupoval plač. Ale niečo podobné sme mali. Prestla som používať pri jedení zavinovačku akaždé jedenie bol boj s plačom, nevedel sa najesť. Nakoniec som zistila, že si nevie zvyknúť na novú polohu, možno ho niečo tlačilo, tak som používala naspäť zavinovačku a potom už len tú pevnú vložku ako vankúš pod chrátik a hlávku, pokiaľ si zvykol. NEmenili ste náhodou aj vy polohu pri jedení?

catrine
17. jan 2010

nie nemenili sme polohu, len som citala ze vtedy to deticky robia ze zle papaju ked su zaplynene, tak len ci nejaka mamina nema s tym skusenosti,ale dakujem ze si odpisala

wewe4
17. jan 2010

catrine, to bude skôr reflux...my ho tiež máme, ale s ním je spojená aj bolest bruška, takže kludne daj aj sab simplex..my sme to tiež robili.
a povedz doktorke, aby ta poslala na vyšetrenie, či ma reflux a tam sa to na 100% potvrdí a budeš vediet na čom si..
iank ja mam podobnu lekarku a tiez mam chut ju vymenit! 😠

csina
17. jan 2010

my sme dnes začali dávať SS, tiež sa mi strašne krčí a plače zo spánku, priťahuje nohy a tak...masáže občas zaberú, ale dnes som dala 8 kv do mliečka na lyžičku..asi je jej lepšie, spí...ale máme len dva týždne, preto som nedala 15kv....

aninna88
17. jan 2010

Ahojte, my sme dávali kvapky SS asi do 4 mesiaca a pomáhali. Niekedy sme ich dávali aj 4x do dňa a niekedy netrebalo vôbec. Ak sa bábatko po nich ukľudní a spinká tak pomohli, ak nie tak ide o niečo iné

catrine
17. jan 2010

Wewe ale pred tym to nikdy nerobila može sa reflux prejavit až tak neskor aj naša mala je presne tak stara ako tvoj maly. Najprv som to pripisovala tomu že sa mi začalo tvorit menej mlieka lebo mala je kojena tak taha zakial sa same spusti a potom už sa jej nechce tak sa jeduje, ale sa mi zda že ju pri tom aj bruško boli lebo pri tom plače, možno sa počas papania, ked sa tak jedovala nahltala vela vzduchu a preto ju boli bruško alebo už neviem, zajtra volam doktorke som zvedava čo mi zas nato povie. Ja som ju chcela tiež vymenit ale vraj sa može až od pol roka 😝