Kvapky Sab simplex. Koľko a ako ich často dávate deťom?

hanculka
13. okt 2007

mamicky prosím Vás ako často davate detom kvapky a po koľko? ďakujem

helenkasabinka
8. aug 2011

malej mojej sab simplex a espumisan nic nerobili,super pomahali a maleho neskutocne prehanaju oboje a to az tak,ze kaka uplne doslova zltu vodu,tak ich nemozem davat ale nastastie nema koliky,co je super

helenkasabinka
8. aug 2011

@e.lle s tymto presne aj my sme mali problemy akoby si o nas pisala a zistili sme,ze nam to sposoboval sab simpex a aj espumisan

e.lle
9. aug 2011

@helenkasabinka aj ja keď som mu ich vysadila, hneď lepšie od dva dni... nemáme zatiaľ ani my koliky - klop klop - ale keď máva také jedy raz za čas, tak super mu urobia kvapky babycalm. to sú čisto na prírodnej báze.

helenkasabinka
9. aug 2011

@e.lle hej?, tie som este neskusala veru

e.lle
10. aug 2011

@helenkasabinka ano, niekedy mu napríklad nemusím ani nakvapkať na lyžičku, len proste mu tak dudlík okvapkám a je.

helenkasabinka
10. aug 2011

@e.lle ano ano presne tak aj ja 😉

marcelilina
10. aug 2011

ja som vyskusala E a ziadne vysledky kupila som SS a davam ho od 3 tyzdna lebo mala Danielka nam vzdy vecernych hodinach od cca 8 do pol 12 stale plakala a plakala a nevedela som d coho,lebo pri prvej som toto nepoznala,davam 3x denne po 5 kvapiek a dnes som musela pouzit rek.t.lebo plakala ale citam ze davate po 15 kvapiek tak mam podla vas davat tolko??ako dlho ho SS mozem davat??stolicu ma pekne hnedu ale ked prdiky tak zelenkavu a riedku ako voda.pouzivam po kupani na vecer aj masticku PUPIK a pomaha aspon ju ukludni.som zvedava dokedy sa budeme takto trapit. 😢 ,cez den je ok len vecer to stale pride,ale nie vzdy vcera prespala celu noc bez toho aby bol plac.

chichinka
15. okt 2011

nas maicky ma momentalne 2 tyzdne a par dni a nasa pediatricka nam odporucila sab simplex davat 8x denne, vzdy pred kojenim 3-4 kvapky...ale teda mne sa to zda male mnozstvo, nemam pocit ze by velmi zaberali 😒

jh99
12. dec 2011

Ahojte.Moja malá má dva mesiace a má často vetry, ale niekedy pri tom strašne plače, kým to z nej vyjde. Dávam jej na to Espumisan a BioGaiu a je to trochu lepšie. Kamarátka mi poradila Sabsymplex, ale keď čítam, čo ste tu písali vy, tak vaše deti pri kolike nekakajú a "neprdia". Moja kaká normálne. Je to vôbec kolika? Doktorka hovorí, že áno, ale teraz neviem. Mám skúsiť ten Sabsymplex?

ivanulik
12. jún 2012

ahojte baby ja potrebujem poradit , mam 3 mesacneho chlapceka ktory sa mi v noci budi s tym ze je velmi nafuknuty a nemoze si popukat 🙂 a preto chcem vediet ci mu mozem davat sabsimplex len vecer alebo aj cez den ?

zornicka026
15. dec 2012

nevie mi tu niekto poradit maly mi od rana zvracia len zltkastu štavu nejedol dnes nic a ked nieco pije o par minut to ide von v lekarni mi dali Sab simplex a nejake probiotikum ale ked tu tak citam tie vsetky komentare vase deti tumaju problem kolikami a kakanim neviem teraz daval to niekto dietatu ktore vracialo?

slavicita
15. dec 2012

@zornicka026 ahoj, neviem síce koľko rokov má tvoje dieťa ale môj mal niečo podobné pred dvoma mesiacmi a bolo to spôsobené len nejakým vírusom, tá žltkastá tekutina môže byť žalúdočná kyselina keďže nemá nič v žaludku a už nemá čo zvracať, tak idú von už len žalúdočné šťavy....môj malý jeden deň zvracal všetko čo do seba dal, potom sa k tomu pridružili hnačky a mierne teploty...bola som u dr. a odporučila mi sirup Enterina, musel ho brať minimálne 7 dní a potom sa mu to upravilo...bol to len vírus ale nie som odborníčka, tak ak mu to neprejde odporúčam ísť v pondelok k svojej dr...

slavicita
15. dec 2012

@ivanulik ja som ho malému dávala pred každým kojením a neublížilo mu to...ale zase ani veľmi nepomohlo...k tomu som používala ale len zriedka rektálnu rúrku...vtedy sa riadne vyprdkal...🙂

zornicka026
17. dec 2012

@slavicita dakujem o reagovanie na moj komentar maly ma uz 2.5roka a ten Sab Simpex a este mi dali nejake probiotika k tomu tak tomu zabralo skoro hned este raz mi vrackal dala som mu tie kvapky este raz a uz bolo vsetko ok.Bolo to take vyrusove to urcite ale uz sme v pohodecuz ani teploty nemame

terez24
21. dec 2012

@zornicka026
@slavicita maminky prosim vas- ako dlho samoze davatSS?davam ho malemu rano, vecer, niekedy aj cez obed... ale neviem dokedy moze - na letaciku je pisane tri dni najviac, ale podla toho co tu citam maminky to davaju dlhodobo..ci? Dakujem

1elizabeth1
17. jan 2013

MIlé mamičky chcela by som sa informovať. Kvapky SAB SIMPLEX ak dávam na lyžičku musím pridať aj materké mlieko alebo môžem dať len čisto kvapky malému. Tak tiež koľko kvapiek mám dávať lebo nam doktorka vravela 5 kvapiek no teraz ma uz 2,5 mesiaca a mám pocit, ze 5 kvapiek nezaberá .... a ak dám malému kvapky po akej dobe mu zaberú a konečne bude kakať. ĎAKUJEM. 🙂

miryma
17. jan 2013

Ahoj 1elizabeth1, my sme dávali malému do každého mliečka ak kojíš môžeš dať na lyžičku alebo do striekačky a cez flaškový cumlík ale dáva sa myslím 15 kvapiek. A malý nemal ani mesiac

emillya
3. apr 2013

Chcem všetkých upozorniť aby si prečítali knihu NEŽIADÚCI ÚČINOK : SMRŤ napísal Dr.J.VIRAPEN je na stiahnutie aj na internete na stránkach www.janvaš.cz. Dám tu len úryvok z knihy ohľadom kvapiek ,ktoré používate pre svoje deti (nechce sa vám uvariť obyčajný rascový čaj? Preboha kde to ľudia spejeme, keď si myslíte, že na všetko sú chemické lieky? Vy ich dávate už aj svojim malinkým deťom, však každý chemický liek im zaťažuje pečeň a obličky. Fakt ich používajte minimum a vaše deti vám to oplatia svojim zdravím).
"Na jednom informačnom podujatí pre lekárov, kde som
aj ja prezentoval jeden z našich produktov, kolega pôsobivo
názorne predviedol, ako publikum oblafnúť a ovplyvniť bez
toho, aby poskytol informácie. Predstavoval simethicon,
{Simethicone*, Espumisan, Sab simplex — poznámka odbornej
redaktorky), produkt na zmierenie plynatosti, čo nie je veľmi
obľúbená téma na prezentácie. Namiesto veľkých rečí vystúpil
na pódium, postavil naň pohár, bez slova doň nalial celú
fľašu piva, vybral škatuľku s liekom, z nej jednu tabletku
a vhodil ju do pohára. Pena klesla a zmizla. Kyselina uhličitá sa
za tridsať sekúnd celkom vyparila, pivo zvetralo. Krátko prebehol
zrakom po poslucháčoch a povedal:
„Práve ste videli, ako účinne pôsobí náš liek," a odišiel.
Bola by to iba neškodná anekdota, keby som nevedel, že Show
& Telí (teda princíp, podľa ktorého názorná ukážka nahradí
lavínu slov) sa používa aj pri oveľa nebezpečnejších liekoch.
Lekárov namiesto podrobných informácií cielene dezinformujú
lacnými efektmi a veľkými sľubmi."
str.54 John Virapen

alenka210
23. jan 2014

Baby po akej dobe zacali kvapky SS zaberat?

andreamamka
7. feb 2014

mam taky pocit ze malej pomohli viac ako espumisan ... teda dufam dali sme ich este len prvy x...ale bola kludna az sa mi to nezdalo... ale inac sa tomu tesime 🙂)

babika131
2. júl 2014

@julca80 Dobrý deň. Viem,že je to už dvno,ale aj tak by som sa rada spýtala na ten sab simplex. My sme najprv brali espumisan,nemám pocit,že by malému moc pomohol. Teraz nám doktorka odporučila ss plus bio gaia. Malý však začal mať aj problémy s kakaním. Takže Vám to teda pomohlo aj pri kakaní,nie len pri prdíkoch? Ďakujem

babika131
2. júl 2014

@emillya A ak rascový čaj a nič podobné nezaberá,mám nechať 5 týždňové dieťa trpieť? Ale ak mi viete dať lepšiu radu,ako tie kvapky,veľmi rada ju vyskúšam

omajevaskida
13. júl 2014

@babika131 dávaj maličké častejšie na bruško a masáž bruška a potom ja som hlavne po kúpaní cvičila laktík kolienko a nožičky k brušku nám to pomohlo veľmi mi sme mali koliky do troch mesiacov ale s tým sme ich zvládali s úsmevom krásny deň

babika131
13. júl 2014

@omajevaskida Ďakujem,vyskúšam. Každá rada dobrá,pretože u nás je to už horor.

edvelyn
13. júl 2014

Nasej malej nezaberalo nic absolutne nic...ani jedny kvapky...a nase dieta trpelo az do 4mesiacov a potom akoby utalo a nic

meeshe
10. aug 2014

Ss som pri malom pouzivala asi jeden mesiac,ale nie na prdiky,ale na kakanie.Ako keby mu to hovienko zrieadlo a krasne mu to islo!Je to najlepsie co mi dr.mohla vtedy predpisat.A teraz mame dcerku a dnes sme ich zacali pouzivat tak uvidime.

adka455
19. dec 2014
Používateľ adka455 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka455.

kvapky coliprev su dobre, masirovali sme brusko a odporucili sme si ich maminky medzi sebou od jednej susedy

tanija123
3. nov 2015

Mam mesacneho. Sinceka strasne. Place. Mne sa zda. Ze ma koliku. Mam. Kvapki ss neviem. Kolko. Mu mozem. Dat bojim. Sa nekedi. Si poprdka. Bes. Place nekedi. Z placom. Neviem. Ci mi.Mam. Dat. Kvapki. Prosim. O radu vopred dakujem

erickatt
3. nov 2015

@tanija123 kludne vzdy pred kojenim alebo papanim.

aniko85
3. nov 2015

Presne tak to to bolo aj u nas...Ked maly mal mesiac zacalo obdobie plaču čo bol silny teror na moju psychyku, ale treba si uvedomit že babetka ešte namaju dobre vyvynutý tráviaci trakt a nie su v nom žiadne baktérie...Tie bakterie sa vytvárajú a usídluju postupne- co sposobuje bolest bruska u nich.... Presne týžden pred dovrsenim 3 mesiacov plac prestal zo dna na den a koncne som si vydýchla...Kupila som aj ja SS ale nemala som s nim dobru skusenost pretoze maleho z kvapiek zapekalo a vobec nevedel kakat...Takze potom sme presli na Espumisan a ten som mu davala do mliecka tusim 25 kvapiek 3x denne...kvapky mali super vonu a chut...a toto som mu davala dobrych par mesiacov.....akoze ten plac uplne neustúpi ale aspon dačo.....treba byt velmi trpezliví a vytrvalí a nejako prekonat obdobie placu- zvacsa to po tych 3 mesiacov postupne ustúpi....DRŽÍM PALCE