Kvapky Sab simplex. Koľko a ako ich často dávate deťom?

hanculka
13. okt 2007

mamicky prosím Vás ako často davate detom kvapky a po koľko? ďakujem

kikaz
13. okt 2007

3 razy za deň 15 kv. Už od 1 mesiaca. 😉

eva4444
13. okt 2007

my sme davali prvy mesiac ca 2-3 x za den 15 kvapiek, druhy mesiac vecer pred spanim 15 kvapieka a teraz uz len vynimocne

lyzenka
13. okt 2007

a tie kvapky sa prečo dávajú? 😕 😅

mimma
13. okt 2007

Ja som ich dávaa malej pred každým jedením po 15kvapiek, až vtedy to malo účinok.

zade
13. okt 2007

1 - 2 kvapky na cumel, ked velmi place a bez priciny.

barborkau
15. okt 2007

lyzenka- sab simplex sa podava detom pri kolikovych bolestiach bruska, ked neodchadzaju vetry. Kvapky narusaju povrchove napätie v spenenom obsahu traviacej sustavy a nezmenene sa vylucuju z tela von. Nie su navykove a pomahaju rychlo. NAm stacilo aj 10 kvapiek do mlieka, alebo podla potreby, ked deti plakali. Mam s nimi vyborne skusenosti 🙂

vavka33
16. okt 2007

Ja som davala 15kvapiek raz denne-vzdy podvecer od 1.ť mesiaca do 4teho mesiaca. 😉 ,lebo mala dost plakavala hlavne vecer-skoro do 11tej a nemohli sme ju utisit,ked som zacala davat kvapky,place prestali,zrejme sa jej uvolnilo brusko-odchadzali vetri a nenaduvalo ju. 😉

susik77
16. okt 2007

my ich davame ked je mala podrazdena a place-zaberaju okamzite-2 kvapky na dudlik 😀

lienka79
16. okt 2007

pred kazdym papanim 10-15..alebo do mliecka..ale aj tak nepomohli.Espumisan su lepsie..drahsie a bez predpisu...

andy.a
16. okt 2007

obe sú bez predpisu..nám sa najlepšie osvedčil Sab simplex..ale všetky sú s úplne rovnakým zložením.. 😉
a najdrahší je Infacol,ale má citrónovú chuť a malej sa to nepozdávalo.. 😉

veverica
17. okt 2007

ja som skusila aj sab simplex a dnes som to vymenila za Espumisan. Mam pocit, ze kvapky daju do pohybu crievka, ale kakanie nam moc nejde. Poradte nieco ako mam pomoct svojmu drobcovi. Posledne dva dni mu pomaham rektalnou rurkou ☹

grmitko
17. okt 2007

my sme davali 3 x denne po 15 kvapiek, ale lepsie sa nam osvedcil Espumisan. Aspon ja som mala pocit, ze malym lepsie zaberal. A to mali teda paradnu koliku....

lyzenka
19. okt 2007

čaute,

tak sme vyskúšali tieto kvapky.....aké sú aj chuťovo výborné... 😀 taaak sa vždy oblizuje po nich... :O))) A doktorka mi ich vrelo odporučila.

sivika11
19. okt 2007

my mame 4tyzdne a uz vyse tyzdna davame do kazdeho mliecka 11kvapiek - odporucila nam to detska lekarka. zda sa, ze sab simplex zabera 😉

lyzenka
19. okt 2007

ja ich dávam vždy na lyžičku pred papaním... 😵 - a zvyšok pooblizujeeem 😝

sivika11
19. okt 2007

natusila som, ze sa daju papat aj bez pridania do jedla 🙂 asi budu tak ucinnejsie...

andy75
19. okt 2007

ja davam tiez 15 kv.sabsimplexu pred kazdym papanim a ked uz malu brusko neboli /alebo boli menej/,tak nedavam az tak casto,aby si crievka nezvykli....

lucinkaaa
19. okt 2007

no nasa mala po tych kvapkach trpela este viac. asi ich nepotrebovala. dala nam to lekarka pre podozrenie ze ma koliku - no jej plac ma zjavne ine priciny. ked som jej dala pred kojenim 10 kvapiek na lyzicku do mliecka tak spustila obrovsky rev nedala sa utisit po kojeni, trvalo to asi 20 minut a potom sa jej to pohlo v crievkach a tak sa po... ze hadam aj za usami mala. bez kvapiek jej bolo ovela lepsie. a este pytala po nich zase jest.

jett
12. apr 2008

ja mám s týmito kvapkami jediný problém... Ako ich mám dostať z flaštičky??? 😕 😅 Sa pri tom zabavím 10minút .....pre 15kvapiek 😅 😅 😅 ............................... A flaštičku mám otvorenú 😀 😀 😀

emita
12. apr 2008

jett-skús ich poriadne pretrepať a keď sa ti dierka upchá-stáva sa dosť často -tak ju prepichni-ja používam injekčnú ihlu. Potom ide ľahko.
nám kvapky veľmi pomohli, ale až keď sme zvýšili dávku. Doktorka nám kázala 2xdenne 6 kvapiek, ale dávame ráno 8-10, poobede 12. Stačí to.

wienika
12. apr 2008

ja som davala tiez na lyzicku a az 15 a pomohlo...inac vsetkym maminam, ktore maju babatka s bolavym bruskom, problemy s kakanim, vetrami a kolikami odporucam rascove cipky. najlepsia vec na svete. vrelo odporucam!

vaness
12. apr 2008

My sme používali sab simplex od 2 týždňov do 4 mesiacov a až na gastre mi dr. povedala, že sab simplex nie je vraj na dlhodobé užívanie, že skôr espumisan aebo baby calm. A nie je pravda, že sú všetky kvapky rovnaké

lula5
12. apr 2008

3xdenne 15 kvapiek od 1 do 3 mesiacov.... nie uplne kazdy den. super.

alami
12. apr 2008

mne povedal dr na gastre že pri každom papaní môžem dať!!! myslím, že 15 kvapiek - už som aj zabudla koľko 😉 Ale určite s každým kŕmením

elize
12. apr 2008

ked nas prepustali domov z novorodeneckej JISky tak nam kvoli kakaniu predpisali SabSimplex - 15kv pred kazdym jedlom. CCa 1 tyzden som to drobcovi davala takto casto. Potom sa kakanie upravilo, tak som mu to davala 3x denne. Po mesiaci som ho vysadila uplne a uz 2,5 mesiaca ho nepotrebujeme vobec 🙂

susik77
12. apr 2008

ahojte, my pouzivame doteraz-pouzivam ich ako sirupcek, lebo kapat proste nejdu-mala mi proste reve a nevydrzi, lez to vykape 😠 inak, vooobec sa ich nemusite bat, kludne pred kazdym papanim, nevstrebavaju sa 😉

zrzulka
13. apr 2008

my davame teraz baby calm. je to prirodne. moj muz ma vzdy spucuje ze preco jej nedavam pred kazdym kojenim ale ja jej nedrada davam ked nemusim. davate SS aj preventivne alebo len ked maju babetka problem s vetrami a bruskoM?

bora8
13. apr 2008

no ja som malému dávala ss skoro rok a všetko je ok

krajcoanka
13. apr 2008

ja som davala, ked som niečo zjedla čo nafukovalo a vedela som že ho bude z toho nafukovať, tak som mu dala ss. teraz mu to už ani moc nedavam, lebo sa už hýbe a prdkojá sám. 🙂 😉

julca80
13. apr 2008

pravidlo, ze kazde dieta je ine tu plati na 100%. Bo mi sme pouzivali SS od 3 tyzdna, nasa Dominika mala riaaaadnu koliku. Ona byvala strasne zaplynena a k tomu sa nevedela ani poriadne vykakat. ☹ takze som chodila s rektal.rurkou vsade, bez nej to ani neslo. Zacali sme pouzivat Espumisan a po tyzdni ziadna zmena. Potom nam dr. predpisala SS, no ako keby utalo. Mne sa asi viac ulavilo ako malej 😉 😝 To bol ozaj zaberak na nervy, ked som videla ako trpela.
SS som jej musela davat najskor 4x za den po 15kvapiek a po tyzdni az 10tich dnoch sme davali len 3x za den. Ja si neviem Sab Simplex vynachvalit. Pouzivali sme ho do 3 - 4 mesiac a postupne sme pomaly zmensovali davkovanie az nakoniec vsetko dobre skoncilo. 😀 😝