• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

15. júna 2016 
ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. :unamused:
1. okt 2007 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj burina, a davas mu kvapky do mlieka ci len na lyzicku???
my s nimi problem nemame, tak ti neviem poradit :unamused:
a si si ista, ze je z nich nervozny??? :confused:
1. okt 2007 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj, no dávam mu ich do mliečka, odkedy sme ich začali brať, strháva sa mi,zdá sa, že má z nich krče alebo čo...dovtedy sme také problémy nemali. tak, uvidím, skúsim ich na pár dni vysadiť, čo sa stane....možno že to fakt nie je z tých kvapiek
1. okt 2007 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak mu ich davas do mliecka vecer, nemohla by to byt kolika???
ja neviem, napada ma, skus ich davat v iny cas, napr.rano a uvidis, ci je to z nich :wink:
1. okt 2007 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj burina,
mi ich davame od 5. dna po narodeni, a problemy s nimi neboli. davame ich na lyzicku do mlieka. je mozne, ze tvoj maly ma koliku, alebo bolest bruska.
1. okt 2007 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky.aj ja ich malej davam, vzdy vecer.davala som aj kanavit a teraz 3 krat do dna fenistil.no nic sa jej nedeje.a co take papas? skus ty pit feniklovy cajik, mozno ho boli brusko...
baby a nemate niekto skusenost s fenistilom? kvapkam ho malej uz dost dlho, ci je to v dobre a tak.
1. okt 2007 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mamicky, mozem vigantol aj kvapkat priamo do flasky do mliecka? alebo len cez lyzicku s mlieckom? je to jedno? Prosim poradte :confused: :confused: :confused:
1. okt 2007 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maminka07, ja si myslim ze to je jedno, ale ked davas priamo do flase s mlieckom, tak to musi dcerka vypit uplne vsetko. :wink:
1. okt 2007 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte aj ja davam malemu tieto kvapky...velmi tažko mu isli zubky tak mi ich kazala lekarka davat až do 2 rokov. ja mu ich davam vždy večer po kupani...maly otvori pusu a kvapnem dve kvapky...netvari sa ze by mu nechutili...
burina a keby skusis do cajika v inu hodinu...tak overis ci je to skutocne z nich...tak ako radia kocky...

nenka fenistil davam melemu iba vtedy ked mi lekarka povie...ked ma napr. silne sopliky a slzavia mu pritom ocka - upchate dutiny...vraj preto mu to davam, aby ho tak nesvrbel noštek vo vnutri...a vraj to deti aj trooosicku uspava...
1. okt 2007 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sloboda4, neviem ci sa môze davat vigantol do cajika, ale mama mi vravela ze nie. najlepsie je davat do mliecka :wink:
1. okt 2007 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj. Ja davam tiez malemu kvapky do vecer do mliecka. Ked som kojila tak som si odsala mlieko na lyzicku a pridala kvapky. Nemame s tym ziadny problem. :slight_smile:
Tiez si myslim, ze to moze byt kolika. Cvic s nozickami a natieraj mu okolie pupka proti smere hodinovych ruciciek flatulinom. Kupis ho v kazdej lekarni. Pomoze aj feniklovy cajik. My sme si tym presli, tak viem ake to je.
1. okt 2007 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katusha, ja netvrdim...ja som davala iba kvapky a maly ked chcel tak zapil a ked nie tak nie :wink: ale nic mu nebolo
a s tym mliekom je to u nas problem, david totiz razantne mlieko odmieta...ci ochutene al. neochutene :frowning2:
1. okt 2007 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mozes dat do mlieka ale musi celu davku vypit.

inak to je ostara myslet nas to kazdy den.
1. okt 2007 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
S KANAVITOM mate ake skusenosti? :confused:
1. okt 2007 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
s vigantolu to isto nema ,a ja sa priznam zabudam ich davat obcas :unamused:
1. okt 2007 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sloboda4, ak odmieta mlieko, daj mu to napr. na lyžičku s obedom, aj obed obsahuje tuky/keď sa tam vyvarí mäsko alebo pridáš troška obyč. masla/.Vitamín D je rozpustný v tukoch, preto sa nemá podávať s čajom, lebo sa nevstrebe.
1. okt 2007 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

ja maličkej iba nakvapkám do úst kvapky - vigantol, a to niekedy ráno inokedy poobede, alebo večer, kedy mi to príde na rozum. A kanavit je načo?
My také nemáme?

Anka
1. okt 2007 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, ja dávam malému po kúpaní každý večer (okrem víkendu) 2 kvapky rovno do úst.. a až potom ide papať Nutrilon z fľašky - ale nie hneď - tak o 5 minút :wink:
rovnako dávam Kanavit - raz mesačne 2 kvapky spolu s Vigantolom.. a nikdy mu nič nebolo, rovnako to bolo pri staršom synovi.. spí mi celú noc :slight_smile:
1. okt 2007 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mne sa obcas stane ze na to niekedy zabudnem :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
1. okt 2007 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my davame tiez vigantol /ale je aj infadin/, proste sa to musi, bez pardonu kazde mimco...je to vitamin rozpustny v tukoch, ako pise mimma, takze najlepsie v mlieku...
/napr.sa nesmie podavat na lyzicke, lebo sa na nu "prilepi" a nedostane sa kam, ma.../

kanavit sa berie len do 6.M, vigantol do 2 R.

inak burina, to co popisujes je skor "normalna" kolika, ktora zacina tak v cca 3-4 tyzdni, s vrcholom v 6.tyzdni, vola sa sice trojmesacna, ale my sme ju mali do 6. M...ale to uz je na inu debatu.... :zipper_mouth:
1. okt 2007 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a ked sa nesmie davat na lyzicke ako to mam tad malej ked kojim a z flasky mi moc nechce pit....??????
1. okt 2007 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som v lete malemu D - cko nedavala, lekarka povedala ze telo si vytvori zo slniecka, a teraz ked ho mame menej dala mi vacsiu ampulku a to ma asi na 3 mesiace. Mam pokoj s kazdodennym kvapkanim...
1. okt 2007 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipi1211 pri kojeni jej kvapni do otvorenej pusinky tie kvapky a mas to vyriesene :astonished:
1. okt 2007 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipi, ja davam na lyzicke a odstriekam si tam par kvapiek mliecka, zamykam a dam, potom malu nakojim. nie na lyzicku len kvapky, lebo su olejove a zle z nej samotne schadzaju :slight_smile:
1. okt 2007 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne hovorila dokina, ze vigantol kludne aj na lyzicke s troskou odsateho mlieka... kanavit sa nema davat, ak je babo na umelom mliecku, lebo UM uz vitamin K obsahuje, kdezto materske nie. ja malej davam vigantol vzdy rano do flasky, kedze uz nekojim. a ked som kojila, som davala na lyzicku.
1. okt 2007 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja kvapkam Vigantol aj Kanavit priamo do pusinky a hned nato kojim,aby to zapil mlieckom kedze su to vitaminy rozpustne v tukoch :slight_smile: a malinky uz krasne otvara pusinku a prehltne :dizzy_face:
1. okt 2007 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
my už kanavit neberieme, vigantol áno.. a tiež naň niekedy zabudnem.. alebo keď viem, že bude svietiť slniečko a ideme von, tak jej ho nedám schválne, keďže jej slniečko pomôže si ho vytvoriť :wink: keď som kojila, tak som odsala pár kvapiek na lyžičku a teraz keď nekojím, tak kvapnem na lyžičku pár kvapiek z fľašky,keďže nie vždy vypije všetko
ale určite by som to nepodceňovala, vraj z nedostatku vitamínu D je často krivica :confounded:
1. okt 2007 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a co je teda lepsie? kvapkat kvapkye priamo do pusinky pred kojenim, ci na lyzicku, je pravda, ze na tej lyzicke sa prilepia a neviem ci zlizne naozaj vsetko, ale mne lekarka kazala na lyzicku 2 kvapky Vigantolu s 3 kvapkami MM
1. okt 2007 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
burina my sme vybrali uz 3 flasticku :grinning: a neak som nepozorovala ze by to malej uskodilo mam na mysli dake vedlajsie ucinky

nebude mat maly koliku? nemyslim ze by mu vigantol sposobil bolest bruska
1. okt 2007 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ani nam nesposobuje bolesti, akurat malemu nechuti, ked mu ich len tak kvapnem do ust bez mliecka
1. okt 2007 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja tiež dávam pred papaním na lyžičku 2 kvapky do MM, problémy nemáme
1. okt 2007 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok