Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

suninka
16. sep 2010

Ďakujem stacinka. Priateľ mi chcel kúpiť vigantol v Čechách, ale bez toho balonika, ale mali ho iba s ním a vôbec nevedeli, že je ten Vigantol škodlivý, iba mu povedali, že ich /lekárne/ informovali, že teraz sa nebude na trhu. No super, tak v Čechách ho ďetom nornálne ešte čo majú predávajú...

jasminet
16. sep 2010

@stacinka infadonal je kozna mast.

@wewe4 myslis infadin?

stacinka
16. sep 2010

@jasminet ano, mas pravdu, pomylila som si tieto nazvy 🙂 ako pises, tie kvapky sa volali Infadin.

sisamato
17. sep 2010

@stacinka ahoj, si predstav ze to maju aj v Nemecku...manzel tam volal jednemu znamemu zo Stuttgardu a vraj nam to kupi...je to Oleovit vo forme tabletiek, 90 ks, za 5 eur...tak sa tesim...v tom letaku neviem vycitat ci su to kvapky al. tabl.?

sisamato
17. sep 2010

@sisamato takze kvapky ty mas ako citam dozadu...no uvidime ako dopadneme, dam pootm vediet.

sisamato
17. sep 2010

sory som to poslala sebe omylom... 😉

romana.st
17. sep 2010

Sdělení SÚKL ze dne 09.09.2010

Stažení léčivého přípravku Vigantol z úrovně distributorů.

Státní ústav pro kontrolu léčiv, na základě § 98 odst. 1 a § 99 odst. 1 písm. a) zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů informuje, že na základě opatření držitele rozhodnutí o registraci, společnosti Merck KGAA, Německo, se z úrovně distributorů stahuje léčivý přípravek:

* Vigantol, por.gtt.sol., 1x10ml, kód SÚKL: 12023, všechny šarže.

Léčivý přípravek se stahuje z důvodu závady v jakosti – přítomnost nečistoty 4-vinylcyklohexenu, který se uvolňuje při kontaktu léčivého přípravku s gumovým balónkem aplikátoru.

U současného balení je skleněná pipetka, do které se obsah natahuje gumovým balónkem. Při kontaktu tekutiny a balónku může dojít k uvolňování malého množství 4-vinylcyklohexenu. Uvolněné množství nečistoty je řádově nižší než jaké připouští přísné limity EMA (Evropská léková agentura) a FDA (americký Úřad pro potraviny a léčiva).

Zjištěná závada nepředstavuje bezprostřední riziko ohrožení zdraví, které by vyžadovalo stažení tohoto produktu od pacientů. Z tohoto důvodu léčivý přípravek Vigantol zůstává nadále v lékárnách a u pacientů k použití.

Informace o dalším postupu držitele rozhodnutí o registraci budou zveřejněny na internetových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

romana.st
17. sep 2010

Včera jsme s Mudr. zkoumaly zda se Vigantol dostane k tomu gumovému kapátku a nám teda ten Vig. nepřišel do kontaktu s tou gumou. Každopádně Vig. budu dávat, stejně kapeme jen 2kapky, tak není zapotřebí natahovat kapátko celé.

stacinka
17. sep 2010

@sisamato no super, tak drzim palce🙂 ale ak sa jedna o tabletky, tak si neviem dobre predstavit sposob, akym to svojmu babatku das 😒

sisamato
17. sep 2010

@stacinka rozpustim to v odstrieknutom mlieku, snad to pojde, pripadne sa spytam tej kolegovej manzelky ako to dava a napisem 😉

stacinka
17. sep 2010

@sisamato dufam, ze sa ti to dobre rozpusti 🙂 tak daj potom vediet 🙂

sisamato
23. sep 2010

@roo dobre vediet, dik

sisamato
23. sep 2010

Zeny, dnes mi manzel oznamil ze uz aj v Nemecku stahuju kvapalnu formu Oleovitu...no koment...snad ta tabletkova je fakt bezpecna.

cicimon
23. sep 2010

zaujimavy datum...teda na tom liste

pia22
24. sep 2010

Dievcata davate niekto nieco ine ako Vigantol? Potrebujem surne vediet, ak sa da podavat nieco ine rocnemu drobcovi. Dakujem.

roo
24. sep 2010

@cicimon 😀 tak to som si teda nevsimla.
@sisamato urcite? a preco? nevravel? alebo nema niekde zdroj tej spravy? (ja len tak zo zvedavosti)

takyja
24. sep 2010

Dámy přidám se - malá mi posledních pár týdnů Vigantol nechce - dřív mi otvírala pusinku, ale teď jako na zámek - musím jí to tam nacpat.. Máte někdo u mimča stejnou zkušenost? A získali jste náhradu za ten Vigantol? Nebo se dá vysadit?

sisamato
25. sep 2010

@pia22 v Nemecku je tabl. forma Oleovitu...ine sa na SK uz vraj nevyraba....ja som si to objednala od znameho...uvidime co prinesu spravy v buducnosti

sisamato
25. sep 2010

@roo zistim ti to...

hhranolka
25. sep 2010

ahoj,... místo vigantolu se dají koupit ACD kapky od multi-tabsu.... jsou registrovane SUKLem, pro děti od 2týdnů

pia22
25. sep 2010

@sisamato ja som dostala super tip na vitam. pripravok, vola sa MultiTabs ACD, je v kvapkach, obsahuje A,D a C vit., bez farbiv, prichuti, pre deti od 1 tyzdna do ukonceneho 2. roku, bohuzial sa asi na Slovensko nedistribuuje, este zistim, ale v CR stoji cca 60 Kc. Spominali ho aj tu na MK viacere maminy a mne sa zda velmi fajn. Tak zozeniem, uvidime😉

roo
25. sep 2010

http://www.multi-tabs.cz/Czech/Děti/Přípravky/M...
akurat ten davkovac je rovnaky ako pri Vigantole - pipeta s gumenym balonikom hore... 😅

pia22
25. sep 2010

@roo ono je to teraz na velkom mnozstve liekov, ja si napr. teraz davam kvapky do nosa tiez s takym balonikom. Ide o vyrobcu, vsade ma ta guma ine zlozenie.

sisamato
25. sep 2010

@pia22 vyzera to byt dobre a dost lacne, mohli byt to dat aj na SK...neviem preco to tak dlho natahuju, mam pocit ze tu sa na deti kasle...nie dost ze nam znizili rodicovsky, zase bude jak v sociku, kazdy rovnaky diel, ci si robil ci nie, ci mas titul ci nie...otras

pia22
25. sep 2010

@sisamato na Moravu to nie je velmi daleko, tak pojdeme na nakup😉 Nam robi Vigantol vyslovene zle, dakze ho rada za nieco vymenim. Za sociku bola pohoda, teraz zacina to prave skatulkovanie a tato vlada teda poriadne dupla na plyn.

mates22
27. sep 2010

ahoj, tak naše doktorka o tom neví nic, nic jí ze SÚPKL nepřišlo, prý to teda nemám dávat, že tejden vůbec nevadí, a uvidíme. V lékárně mi řekl, že za to nic nemají, ať počkám, že se během týdne dvou, max. tří objeví nová nezávadná zásilka. Vůbec neměl snahu něco místo toho hledat. Tak jsem mu řekla, že chci buď cebion nebo multitabs - no nakonec jedny multitabs vyštrachal, ale že prej je to spíš pro nekojený děti, tak já nevím. Ale mudra říkala, že to kdyžtak dát můžu, že tam toho áčka a céčka zas tak moc není, tak budu dávat zatím asi spíš obden.

Stejně je to hrozný, že to neuhlídaj ani pro tyhle úplný mrňousky

janulienka1
27. sep 2010

@mates22 Nam Dr dal kaspulu vitamin D.Je to na 3 tyždne.

mau
27. sep 2010

@janulienka1 3 mesiace!

mau
27. sep 2010

@mates22 ŠÚpKL predpokladá výpadok lieku na tri mesiace. Vzhľadom k tomu, že teraz je slniečka pomenej, odporúčam vykryť nárazovou dávkou D vitamínu so Slovakofarmy.