Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

janulienka1
27. sep 2010

@mau Ja som tiež čítala,že 3 mes.Len Dr. vravel,že 3 tyždne.Musím zavolať.Diky.

mau
27. sep 2010

@janulienka1 🙂 v pohode... Tu je príbalový leták:
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/vitami...

mates22
27. sep 2010

@mau a to je jako jedna kapsle na 3 měsíce? a musí to napsat doktorka? protože jak už jsem psala, naše mi to nenapíše, řekla, že vysadit. No ale myslím, že ten multitabs bude taky v pohodě, někto tady psal (nebo možná na té druhé podobné diskuzi), že to dávali nedonošenému dítěti v porodnici.

mau
27. sep 2010

@mates22 Áno - raz kvartálne, kedže sa jedná o nárazovú (vysokú) dávku. Je to na lekársky predpis. Multitabs nepoznám, v lekárni sa dá kúpiť ešte cebion multi - multivitamínové kvapky, ktoré obsahujú aj D vit. Vyrába to podobne ako vigantol Merck, len pri odporúčanom dávkovaní vychádza niekoľkonásobne drahšie 😠 ☹ Ja som dala kapsulu - také isté sme dostávali ako deti aj my. Všetko na trhu okrem Vigantolu a D vit. v kapsuliach sú len výživové doplnky a nie registrované lieky...

kdezee
28. sep 2010

tak a teraz som riadne zmatena..cize aj oleovit sa stiahol z trhu????????? btw kebyze kupim oleovit a nebudem pouzivat to kvapkatko tak by to malo byt spoko nie?

juliakocka
28. sep 2010

...babenky, a ja normálne dávam vigantol dalej.............ale nie kazdy den, kazdy druhy 😉

dena69
29. sep 2010

ahojte chcem sa opýtať tie čo dávate cebion multi dávate ho 3xdenne po 4kvapky ako píšu na letáku alebo len raz denne?zdá sa mi to vela... ☹ dakujem

izabelkak
29. sep 2010

kočky chcem sa opýtať je teraz veľký problém zohnať tú kapsulu do slovakofarmy? lebo bola som zatial len v jednej lekárni ale lekárnik na mňa kukal akoby som podla z jahody 😕

petrap001
30. sep 2010

ja tiez davam dalej,tiez sice nie kazdy den 😅 mne moja lekarka vravela ze mam davat,ze to niesu chybne lieky ale nejaka vyrobna chyba na vrchnaku..

gabika7706
30. sep 2010

@petrap001 ano, v oleji chyba nie je, len v tom baloniku na kvapatku, ktory ked pride do styku s olejom, uvolnuje karcinogennu latku. Tej by sme sice museli pozit na kila, aby sa nieco stalo, ale ja napriek tomu svojmu dietatu toto nepodam 😉

zuziq
30. sep 2010

@dena69 my davame cebion iba raz denne 5 kvapiek 😉

sorciera24
30. sep 2010

suhlasim s gabikou, presne toto som xcela napisat...za to, ze doktorka povie...berte dalej...ona si ten humus do tela nedava...ide o tvoje dieta, tak uvazuj.....karcinogen je karcinogen.......uz len to slovo ma odradza od podania vigantolu mojmu dietatu...

divoska
30. sep 2010

moja doktorka sama skusala natiahnut ten vigantol az do toho vrchnaku a ze take lahke to neni inak ze neni sanca aby sa to tam dostalo same /som jej aj spominala ze niektore decka sa s tym hraju a davaju to akoze babikam/. a ze ho stiahli kvoli 8 pripadom v nemecku a ak sa to stane tak to naozaj vyrazne zmeni vonu aj chut. takze by to malo byt citit. ja teda doktorom teda slepo neverim ani nahodou ale tato vie co hovori. a podla nej sa ma dobrat vigantol a potom kupit oleovit, lebo tak skoro tu aj tak nic nebude. na ten arasidovy olej mi nic nepovedala. okrem toho som sa jej pytala ze aky ma vyznam ze ludom radia ten slovakofarma dcko. a ona ze ziadny a dokonca je to viac zle ako dobre. a vravim ze presne, lebo naco dat konsku davku jednorazovo raz za neviem kolko tyzdnov ked to telo vacsinu aj tak nespracuje a vyluci a tie cele ostatne dni su nevykryte... a dala mi za pravdu.

petrap001
30. sep 2010

tak fajn,ste ma presvedcili 😉 a davate nieco namiesto toho,ci nic?

katka888
30. sep 2010

ja malej davam nadalej, nas nema ziadne zmeny, ani chutovo, ani pachovo. dieta vitamin potrebuje, my tu na vychode nemame moznost odskocit si do rakuska pre nahradu. lekarka sa vyjadrila, ze boli informovani, ze coskoro ma byt v lekarniach nova sarza, tak som zvedava co pre niekoho znamena coskoro 🙂

gabika7706
30. sep 2010

@petrap001, @katka888 nedavam namiesto Vigantolu nic a aj ten som viac nedavala ako davala 😉

@katka888 zvlastny pristup, ze my tu na vychode nemame moznost....tak davam dalej. Ze ty neregistrujes zmenu vone alebo chute (btw, je to olej, ten podla mna chuti stale rovnako) ... tie latky sa do neho uvolnovali, uvolnuju, pochybuje, ze vy prave mate taky balonik, z ktoreho sa neuvolnuju 😉

katka888
30. sep 2010

@gabika7706
nemyslela som to tak, ze nemame nahradu tak davam dalej 🙂 , len baby tu pisali, ze si chodia do rakuska kupovat nieco na nahradu, a ja som len chcela napisat, ze my tu taku moznost nemame.
podla toho co som o tom citala v tej sprave, ak by bol problem, tak by vigantol mal mat inu chut a inu vonu. podla mojho nazoru, ak by bolo podozrenie, ze vsetky su zavadne, tak by ich stiahli aj z lekarni a aj odporucali stihanut z domacnosti. oni len nedodavaju dalsie kusy do lekarni, pretoze pripravuju nove balenie, ked vymenia tu gumovu pipetku.

gabika7706
30. sep 2010

@katka888 jasne, ved ked neodporucaju stiahnut, tak davajme dalej ... ako som pisala, mne ta karcinogenna latka vadi, nech by bola v akomkolvek mikro mini mnozstve...

divoska
30. sep 2010

rada by som si hryzla do jazyka ale neda mi. vo vakcinach je toho zleho a skodliveho neporovnatelne viac a hodne, a ludia to davaju detom pichat veselo bez toho ze by studovali zlozenie alebo skusenosti ludi okolo, lebo sak sa to ma. ale vigantol je obrovsky problem... to len na margo.

katka888
30. sep 2010

moj nazor je, ze ak by to bolo tak skodlive, ako to tu rozoberate, bolo by to stahovane, a upozornovane mediami, ze nepodavat. ale stahovane to nie je, len vysla informacia, ze sa nedodaju do lekarni nove, ale doda sa nova sarza.

sorciera24
30. sep 2010

@katka888 ale vigantol bol stiahnuty z lekarni...bolo to aj na stranke sukl, zesa stahuje a mam kamosku v lekarni.....vraj vigantol bol stiahnuty....takze asi tam vsetko ok nebude... 😉

katka888
30. sep 2010

ja som citala toto:
Dňa 3.9.2010 spoločnosť Merck s.r.o., splnomocnený zástupca držiteľa rozhodnutia o registrácii, oznámil ŠÚKL stiahnutie lieku Vigantol z distribúcie. Stiahnutie sa týka všetkých štátov, v ktorých je liek registrovaný. Následne ŠÚKL vydal rozhodnutie o stiahnutí lieku z úrovne distribútorov liekov, pričom výdaj v lekárňach a používanie u pacientov nebolo obmedzené
Dôvodom stiahnutia je nezvyčajný zápach, resp. chuť prípravku. Tento nedostatok je spôsobený prítomnosťou nečistoty (4-vinylcyklohexén), ktorá sa uvoľňuje pri kontakte lieku s gumeným balónikom kvapkadla. Tento problém vznikol v poslednej dobe v dôsledku zmeny pôvodného uzáveru fľaštičky za nový.
Nečistota nie je toxická, bezprostredné riziko ohrozenia zdravia nehrozí. Jej prítomnosť v lieku je však neodôvodnená. Stiahnutie z trhu má preventívny charakter. Pri súčasnom používaní lieku nehrozí riziko poškodenia zdravia pacienta. Na základe toho nebol liek sťahovaný z úrovne lekární a spotrebiteľov, ale iba z úrovne distribúcie lieku.

podla man, je to rozhodnutie kazdej mamicky

pia22
30. sep 2010

@gabika7706 suhlas😉 Ak vam nebude vadit, ze do svojich drobcov budete vedome davat karcinogennu latku, kt. vznika napr. pri paleni pneumatik, vas problem. Asi sa na to pozerate podobne ako nasa pediatricka, kt. nam argumentovala, ze sa malemu nemoze nic stat, ze ved su to len 2 kv. denne. Moj manzel na to hodil poznamku, nech si ona hodi denne 2 kv. Sava do polievky, tiez sa jej nic nestane.

katka888
30. sep 2010

@pia22 @gabika7706
odkial mate , ze je to karciogenne?

gabika7706
30. sep 2010

@katka888 ujo google najde vsetko

sorciera24
30. sep 2010

4-vinylcyklohexén je z aradeny medzi karcinogenne latky....

petraas
30. sep 2010

@katka888 mas pravdu aj ja som citala toto a hned ako to vyslo tak som sa na to pytala lekarky a ona ze v pohode mozme dalej podavat ze to nieje nebezpecne ze keby bolo tak to musia stiahnut aj z lekárni a lekari to nemozu predpisovat. napisala nam aj novy recept lebo uz nam vigantol dochadzal a isla som do lekarne ze ci mi ho daju a v pohode dali. aj to zistovali a overovali ze ci sa moze nadalej davat a zistili ze ano ze len distribucne spolocnosti ho nemozu dalaj davat do lekarni kvoli zmene flasky. my ho davame nadalej, ved keby bol nebezpecny tak by ho uplne stiahli. aj som sa pytala v ostatnych lekarnach a nadalej ho vsade predavaju. teda samozrejme len do vypredania zasob.

katka888
30. sep 2010

google najde vsetko, aj to co nemusi 😉
je kopec latok okolo nas, ktore tiez vygooglite ako karciogenne, alebo nieco obdobne a pri tom ich bezne pouzivame. ak by to naozaj bol taky strasiak, podla mna by cela sprava a cela reakcia bola ina.

ale je to na mamickach,ako sa rozhodnu nalozit s indformaciami, ake maju 🙂

gabika7706
30. sep 2010

@katka888 no ved nech sa paci, kazda nakladame s informaciami podla svojho svedomia a vedomia. ja osobne vedome ziadne karcinogenne latky dietatu nedam. Btw, nasa pediatricka nam odporucila nedavat...

sorciera24
30. sep 2010

tak u ans je vigantol davno stiahnuty z trhu!!!!....nejedna sa len distribucie...jena sa stiahnutia z trhu,cize aj z lekarni....
http://www.sukl.sk/buxus/docs/Bezpecnost_liekov...
http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...

tak ja si radsej sama zistim, co je to za latku,lebo mnohym lekarom je to jedno.....a mam to potvrdene nielen z googlu 😉 vedome by som ani ja karcinogen dietatu nedla...