Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

veverca
8. mar 2008

Jasné 😀 ., len tak ďalej 😉

susik77
10. mar 2008

baby, samotne kvapky Vigantol obsahuju vitamin D rozpusteny v tuku 😉

elinka27
11. mar 2008

pappo, nas maly grckal po acidum folicum

molnitko
11. mar 2008

no neverím, že len preto, že dávam dobre vigantol vídu skôr zúbky. Ja malej dávam vždy ráno na lyžičku a zuby nemá. A nemajú ich ani jej vrstovníci ( iba jeden). máme 6 mesiačikov a mylsím, že ešte najaký čas potrvá, kým sa zúbky vytlačia.
Prvej dcére vyšli zúbky ako jedenásť mesačnej a tiež som jej dávala vigantol a doktorka nikdy nepovedala, že ho dávam zle, preto nemá zuby. Jednoducho do je geneticky podmienené 😉

susik77
11. mar 2008

to som este nepocula, ze by isli kvoli vigantolu rychle zubky 😀 ja moc prav. nedavam-zabudam a uz mame 2 😎

danu
11. mar 2008

z vigantolu urcite zubky skor nejdu 😀 a ani skor nevyjdu 😀

pappo
11. mar 2008

elinka moze byt vcera som nedala nic lebo rano beru pyridoxin potom vigantol aj acidum folikum a nevracala ani mala ani maly takvazne neviem ako teraz im davat tie vitaminy ked ich potrebuju ?

pappo
11. mar 2008

a to by mal brat aj maltofer a pri jeho kolikach by ho uz zapieklo nadobro ☹

lusil2005
11. mar 2008

my sme to s tymi zubkami skor zo srandy pisali 😉

elinka27
11. mar 2008

pappo on je predcasny?lebo mi berieme acidum, pyridoxin, maltofer,nootropil.Inak ja som uz v jednej teme spominala,ze som namiesto Maltoferu zacala davat jeden sirup, ktory tu nechcem spominat aby som nerobila reklamu od jednej svedskej firmy a malemu sa rapidne zvysilo zelezo a celkovo zlepsil krvny obraz a ma vyhodu,ze nezapeka 😉 kaka po nom krasne.

Ja davam Vigantol rano,Acidum poobede kazde 3 dni , Pyridoxin vcecer po kupani, vzdy to rozrobim do mlieka a dam na lyzicku a dam mu to zapit,ale jednoducho ten acidum to je vlastne zvysena davka kyseliny listovej a je taka kysela ta tabletka a vzdy mi po nej grcka.Ja si to pisem aby som si to mohla sledovat, a vyslo mi ze je to z nej

zrzulka
16. mar 2008

a ako je to s davkovanim? dve kvapky? ja davam na lyzicku s troskou mliecka alebo priamo do pusy a potom zapije mlieckom. a ako sa prejavuje nedostatok vitaminu d nejako to lekari zistuju? lebo tiez niekedy zabudnem a robim aj pauzy aby sa nepredavkovala.
este ma zaujima ci to davate v rovnaky cas? lebo mna niekedy trkne az o 22 a na druhy den davam o 18 tak ci to nevadi. je jedno kedy jej to dam? mne by napriklad vyhovovalo davat ich rano

danuska24
16. mar 2008

ahoj. ano 2 kvapky. ja uz davam tiez na lyzicku s mlieckom, predtym som davala priamo do pusy uprostred kojenia - ale dr. vravela ze na lyzicku, tak davame tak.. ja tiez zabudam 😢

alami
17. mar 2008

zrzulka - to je jedno kedy dáš, len aby si dala. Stanov si nejaký čas, skôr si spomenieš. napr - vždy po kúpaní, alebo, vždy pri prvom rannom papaní... vit. D je potrebný na kost, pri nedostatku môže mať napr. zležanú hlavičku! ja som mala tiež problém, že som často zabúdala, teraz dávam vždy do večernej kaše a už si to pamätám 🙂

kika25
18. mar 2008

Ahojte mamicky,

my sme boli vcera v poradni, dcerka ma 3 mesiace. Doktorka po prehmatani hlavicky vravela, ze dcerka ma hmatatelne maksie kosti ako by mala mat, ze ci berieme podctivo Vigantol.
Samozrejme ze ho berieme podctivo, kazdy den 2 kvapky ako hovorila. Tak som jej povedala sposob podavania - 2kvapky do pusinky a hned ju nakojim.
Pozor - povedala, ze to moze byt prave z toho podavania, maju sa dat ako v pribalavom letaku je napisane :
2 kvapky na lyzicku s odstriekanym mlieckom.
Ked som jej najprv nakvapkala do pusy a potom ju nakojila, Vigantol vraj mohol ostat na prsiach... 😒
Teraz musime brat 2x2kvapky denne a na lyzicku.

Takze treba to naozaj brat zodpovedne, pekne na lyzicku, snad to rychlo dobehneme...

hedunecka
18. mar 2008

baby a citali ste ten letak?ja som ho dnes citala lebo sa mi to nezdalo-zevraj ix mame brat do 2rokov 😕 😕 a bolo tam napisane, ze 2kvapky sa maju dat iba predcasne narodenym detom..ja ix tiez zabudnem dat malej obcas 😅 ale uz by som to chcela mat najradsej za sebou sak sa tym trapime uz pol roka 😖

emita
12. jún 2008

Nášmu malému prestali "chutiť" kvapky. Doteraz sme nemali problém, ale asi pred týždňom nám ich začal pľuvať. Stále mu ich dávame na lyžičke s mliečkom... Ako ich do neho dostať-viete poradiť?

titkovamiriam
12. jún 2008

My sme ich mali do 15m,kvapkala som ich priamo do ust.

junovka
12. jún 2008

jednoducho musis stlacit po oboch stranach ica, aby sa mu otvorila pusa, vlozit lyzicku s obsahom dnu, potom zatvorit rychlo pusu a je to 😉 je to sice trocha drasticke, ale co uz 😒 vecne to trvat nebude 😉

fifla
12. jún 2008

my tym ze mame UM tak do mliecka vzdy rano 2 kvapky

zulok
13. jún 2008

Joj, dakujem za rady, tiež vás čítam, ja som davala na lyžičku, ale začal mi to grckať. 😒 tak som dávala na bradavku, ale ako som čítala, nemsí to celé scucnúť, tak dnes zas na lyžičku, on mnemá problém to zmrsknúť, takže som to ja šťastná osoba 🙂

fifla
13. jún 2008

a s cajikom ste to neskusali? teda trosickou cajiku, nas malinky sa tal musel naucit kvapky na kaslik a islo to

zuzka99
13. jún 2008

fifla, píšeš o vigantole alebo nejakých iných kvapkách? lebo vigantol by som s čajíkom nedávala, má sa do mliečka, je rozpustný v tukoch, v čajíku je to ako by si ani nič nedala
a ako by to bolo, keby sa dal na lyžičke s čajíkom a potom hneď kojiť, ani tak sa nerozpustí?

emita
13. jún 2008

Skúšala som to tak ako písala junovka ale nejde to. Ešte som nestihla pusu zavrieť a už to bolo vonku. fifla, ja dokrmujem takže do fľašky by to šlo len sa bojím že to ostane vo fľaške. ☹

pietra
13. jún 2008

emita, my sme tiez mali obdobie, ked mala vigantol vypluvala. Vtedy som to robila tak, ze som dala flasu, ona si parkrat potiahla, rychlo som namiesto flase vrazila lyzicku s vigantolom a skor ako stacila vyplut, som zas vrazila flasu. Do flase by sa davat vigantol nemal, lebo sa nalepi na steny flase.

emita
13. jún 2008

pietra a na cumeľ sa nenalepí?

pietra
13. jún 2008

emita, ved to prehltne. Teda aspon Kika vzdy rychlo prehltla, nech uz ma naspat svoje milovane mliecko 😀

katka.m
13. jún 2008

zuzka99: však ono to déčko už v oleji je. Mliečko sa dáva kvôli chuti 🙂

rumka
14. jún 2008

Ahojte ja dávam kvapky do mliečka a vtiahnem do striekačky a dávam to po kvapke to mi Lucka nevyplúva

fifla
15. jún 2008

zuzka99, ono jasne, ze je rozpustne v tuku, ale pred kojenim alebo krmanim si myslim, ze tuk ho dobehne :o))...