Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

evercila
1. okt 2007

ja si na lyzicku trikrat strieknem mlieko z prsnika a do toho dve kvapky vigantolu. a chuti mu to, lebo to je v mlieku.

andy.a
1. okt 2007

ja rovno do úst nakvapkám..a potom kojím.. 😉

pripomienky malá našťastie,nemá.. 😉

zuz11
1. okt 2007

vigantol sa ma davat do mlieka koli tomu ze je rozpustny v tukoch a to mlieko obsahuje 😉 nie je to o chuti nechuti a bacha ak ho davate na koniec ak nahodou deticky vrackaju, lebo potom ho vyvratia.. ja som ho davala uprostred kojenia ked sa odsala, uz teraz nevracka tak az na konci kedze sa ani neodsaje inokedy 😀 drzi sa ako kliest 😀

katrin
2. okt 2007

Baby, nasi chalani beru Vigantol od narodenia. Nesmie sa však podávať s mliekom spolu (nedávať do mlieka, lebo to nemá žiaden účinok). Treba to dávať na lyžičke a zapiť čajíkom. Žiadne koliky, ani nič podobné myslím z tohoto nemajú. Kvapky majú olejovú konzistenciu, ktorá neviaže mlieko, čiže ak to deckám dáte spolu s mliekom, ako keby ste ani nič nedali.... 😉

maminka07
2. okt 2007

KATRIN: v pribalovaom letaciku Kvapiek VIGANTOL sa píše: Podávať s mliekom, nie s cajom, tak kde je pravda? 😨

andrea.m
2. okt 2007

ja to malej nakvapkám rovno do pusy a ničím to nezapíja.filipkovi som to podávala s mliekom myslím ale nepamätám si to na 100%

vavka33
2. okt 2007

Ano je to pravda su to olejove kvapky rozpustne v mliecku,preto sa maju zapijat mlieckom.

vavka33
2. okt 2007

http://www.zdravie.sk/sz/85-132/Vitamin-d.html
A tu je to odbornejsie a aj vysvetlene,preco je to rozpustne v mliecku.
Katrin,skor by som povedala,ze ty akoby si to chalanom ani nedavala,ono sa to s cajom nestravi 😉

tomik5
2. okt 2007

my tiež užívame Vigantol od 5 dna narodenia na lyžičke s MM a tak isto aj Kanavit, ale ten nám kázala doktorka užívať len raz za mesiac, pokiaľ je bábo plne kojené.

katka432
2. okt 2007

ahojte,aj mi ich davame,ale ja jej ich cast zabudnem dat. 😢
ale inak tiez som si nevsimla ze by jej z nich daco bolo

vavka33
2. okt 2007

Ale z nich nema nic byt,je to na kosticky,na ich vyvoj a vyvin 😉
A ty mas januarciatko-prid niekedy medzi nas-januarcata 😉

anjelik85
2. okt 2007

Katrin, to nie je pravda o tom mlieku. Veď pediatrici práve to hovoria, že sa má dávať do mliečka a nie do čajíka. To je úplný opak, čo ty tvrdíš. S čajom práveže ty robíš zle.
No a my ho tiež berieme od narodenia a nič nám nie je. Je to dobré na kostičky.

ajuskamimi
2. okt 2007

my ich davame podla rady lekarky rano nalacno dve kvapky do ust 5x v tyzdni, cez vikend pauza 😉 a maly s tym problem nema.

vavka33
2. okt 2007

My kvapkame vecer po kupkani,ked ide mala pit mliecko,vzdy ked ju obliekam,dam jej flasku do ruky,ona uz vie co bude nasledovat.Pocitame jeden dva a kvapkame pri tom.ona sa smeje a drzi otvoenu pusu.potom hned dostane mliecko. 😉

mvl8
2. okt 2007

aj my dávame vigantol a ja jej ho dávam na obed spolu s príkrmom.od narodenia som jej ho dávala rozne .ráno,poobede,niekedy večer a teraz len naobed sme si zvykli

katka432
2. okt 2007

ajuskamimi,tak vi len 5X tak potom to nebude az take strasne ze to zabudam davat.snad sa ale polepsim.a davame to na lizicku

melory
2. okt 2007

KATRIN velmi zlu info mas, lebo vigantol sa lepsie viaze na mlieko a ucinok je silnejsi.

zuzana1981
2. okt 2007

Ako casto davkujete Kanavit, nam detsky lekar povedal ze raz tyzdenne kvapku do mlieka ?

Vigantol davame do mliecka , 2 kvapky kazdy den. Mala je plne kojena.

melory
2. okt 2007

zuzka kanavit mame davat dve kvapky tyzdenne.

certica
2. okt 2007

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2536

my sme tiez davali do mlieka...

katka432
2. okt 2007

zuzi,tiez sme ho davali raz za tyzden

certica
2. okt 2007

a kanavit 2 kvapky 1x mesacne

melory
2. okt 2007

preco teda jedna dokina kaze jednu kvapku dalsia dve, jedna ze tyzdenne dalsia ze mesacne...nechapem 😖

evercila
2. okt 2007

Decko sa berie kazdy den, niekto kaze kvapku, niekto dve, to zavisi od mnohych faktorov...
"Kacko" sa berie podla schemy, o ktorej by vas doktorka mala poucit...

katusha
2. okt 2007

kanavit prvy mesiac kazdy tyzden 2 kvapky, a potom uz len 1krat za mesiac 2 kvapky. tak povedala dr. nam. ale vidim, ze je to rôzne 😅

katka432
2. okt 2007

certica,ale to az neskor,nie??lebo najskor sme davali raz do tyzdna a potom neviem po kolko mes,raz do mesiaca,uz si ale ani nepamatam dokedy 😀

certica
2. okt 2007

ja som rodila pred viac ako 2,5r. tak sa to davkovanie mozno nejak zmenilo alebo prehodnotilo, ale viem, ze K som davala od zaciatku len mesacne

geegee
2. okt 2007

my sme vitamin K ani nedostali 😀 . Dnes mi akurat vravela doktorka, ze najnovsie sa Vigantol dava az do 2.rokov 😠

biccy
2. okt 2007

Burina,tvoje vyssie popisane problemy urcite nesuvisia s podavanim Vigantolu.Takym malym detickam sa kolika prejavuje hlavne vecer,preto si myslis,ze je to z toho.Kludne podavaj Vigantol aj nadalej,z neho to urcite nie je. 🙂
Vigantol je vitamin rozpustny v tukoch,preto sa musi podavat s tukom-mliekom,aby sa tam rozpustil.V caji,vode alebo v dzusi je nerozpustny. 😉