Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

kacenka1979
2. feb 2014

tak já dávám kapku na lžičku do mléka a v pořádku....občas zapomenu ☹ ...nemá třeba větry?

katy2
2. feb 2014

@momoka85 ja nevravim, ze ho davam... ja len upozornujem, ze ak sa uz dava, nech sa dava tak, aby mal aj nejaky ucinok....

typa
2. feb 2014

@katy2
@josefina79 nie v mlieku iba rozpustny,ale v tukoch. Kedze v mlieku je tuk,tak je v nom rozpustny.

katy2
2. feb 2014

@typa ako v poriadku, len dietatu ho davas s mliekom... nepredpokladam, ze mu ho kvapkas na maslovy chlieb....

anuskaaprazko
2. feb 2014

@momoka85 a ty si si aj precitala ze tie co su tam menovane su pri PREDAVKOVANI? "Medzi vedľajšie účinky patrí zápcha, plynatosť, nevoľnosť, bolesť brucha alebo hnačka." (mne to az take hrozne nepripada...)

typa
2. feb 2014

@anuskaaprazko @momoka85 dievcata,ked si precitate pribalivy letka aj k vitaminu c,tak tam najdete rozne vedlajsie ucinky. Kazdy vyrobca ich tam bude pisat,aby ak by sa nahodou nieco stalo,nech ma kryty chrbat.

momoka85
2. feb 2014

@anuskaaprazko pri malych babatkach je to asi dost zle. Ale je to na kazdom osobne, ja chcem len poradit nieco lepsie prirodnejsie.

momoka85
2. feb 2014

@typa to určite, práve preto neberieme nič také 🙂

josefina79
2. feb 2014

@momoka85 já nevím, to mi přijde trochu přehnané. Oni mají přece povinnost zapsat mezi nežádoucí účinky skoro vše, co se kdy objevilo. Člověk by se lekl, i když si přečte nežádoucí účinky k vitamínu C.
Ale děkuji za upozornění - myslím to doopravdy.
@katy2 - díky moc!

anuskaaprazko
2. feb 2014

@momoka85 v poriadku ale ked bude mat tvoje dieta problem s kostami, zubami, nechtami tak sa stazuj na lamparni. Vit. D je dolezity pri vstrebavani vapnika a deti do roka na priame slnko nesmu... (alebo v malej miere). Z kadial chces to Dcko do toho dietatka dostat?

typa
2. feb 2014

@anuskaaprazko napr. vit d od swansonu

anuskaaprazko
2. feb 2014

@typa samozrejme, da sa, lenze ona pise ze NIC take nedava... Ani Dcko ani Ccko ani nic take...

anuskaaprazko
2. feb 2014

@typa a predpokladam ze ani ten nie je bez neziaducich ucinkov...

momoka85
2. feb 2014

@josefina79 žiaľ vela ludi sa nad tym nezamysla ci je to dobre alebo zle, hlavne ze to predpise doktor a je to. Pritom sa to da nahradit prirodou. Aj my ked sme boli deti, alebo nasi rodicia, tak nam davali ryby tuk a nie Vigantol. Az potom sa objavil na trhu, lobby....a samozrejme je lacnejsi ako ryby tuk 🙂

anuskaaprazko
2. feb 2014

@typa tento? http://www.swansonvitamins.com/swanson-premium-... na ktorom sa vyslovene pise: This product is not intended to be used by children due to its high potency.???

momoka85
2. feb 2014

@anuskaaprazko asi si necitala moj prispevok vyssie 🙂 My berieme prirodny ryby tuk Mollers z Norska, cela rodina!

typa
2. feb 2014

@typa netvrdim,ze nema nejake neziaduce ucinky.To bol len navrh,ze ked nie vigantol - ktoreho sa tak strasne vela ludi boji,tak su aj ine moznosti.

anuskaaprazko
2. feb 2014

@momoka85 davali rybi tuk lebo bol rybi tuk a nebol vigantol. Skus do svojho dietata narvat rybi tuk, som zvedava ci ti to zje. Vigantol mas praktickejsi lebo ho das na lyzicku do mlieka (ktore dieta prijme bez problemov) a tym ti to vypije...

lusina
2. feb 2014

@egiginka v lekarni asi nie,viem,,ze to objednavajuo pravet cez net,ale ako som pisala,v teme zdravie z prirody toto nedavno ktosi riesil,ze ho surne potrebuje,tak jej ho nejaka maminka posunula.tam sa tento swanson hodne riesi.i:)

momoka85
2. feb 2014

@anuskaaprazko No moje dieta ten ryby tuk bez problemov spapa 🙂 Berieme ho uz rok. A dokonca existuje aj s citronovou prichutou, ale my uzivame čistý prírodny a vobec to nie je zle. Treba vyskusat, nas maly to ma ako rituál, vsetci si ho spolu dame.

anuskaaprazko
2. feb 2014

@momoka85 v poriadku, ved to ti nikto neberie... A si si ista ze z neho brusko bolie nemoze, ano? Nemaju tam uvedene neziaduce ucinky, lebo to nepredavaju ako liek ale v podstate ako jedlo.
Len prosim nepis takym stylom ze kto svojmu dietatu dava vigantol je zly rodic... Kazda vec co do deti dame, moze mat neziaduci ucinok. Aj strukovina moze dietatku sposobit bolest bruska. Mrkva moze sposobit zapchu, hruska ci slivka prehnat. Nemam mu to davat?

careamell
2. feb 2014

@anuskaaprazko u nás tiež nie je problém s rybím olejom, drahý aj dcérka a aj malý s ním nemajú absolútne problém, máme ten bez príchute, malý si pýta,, ešte" 🙂

momoka85
2. feb 2014

@anuskaaprazko neziaduce ucinky tam nie su ziadne. A brusko ho urcite neboli, uz ma 2 roky a 4 mesiace, takze by mi to uz vedel povedat. Ja nechcem na nikoho povedat ze je zly rodic, to ani nahodou, ja som chcela len poradit 🙂

sharlotta
2. feb 2014

@anuskaaprazko ja som sa o Vigantol zacala zaujimat, ked sme boli mimo domu a dosiel nam. poslala som muza, nech nejak uprosi lekarnicku, nech nam ho preda aj bez receptu a pani lekarnicka, ze sa ho 8x pytala, ci to vazne davame babatku a ci nam to naozaj lekarka predpisuje, ze sa to velmi tazko odburava z organizmu a potom som trosku googlila a teeeda, toto uz nie!

anuskaaprazko
2. feb 2014

@momoka85 no vies napisala si to takym stylom ze ty by si to v zivote svojmu dietatu nedala. Vidim ze malemu Vigantol vobec neskodi. Keby s nim mal problem (co moze mat s vela vecami) hladala by som alternativne riesenie. Neverim tym takym konspiracnym teoriam ze Vigantol s Dckom nic nema a podobne. Je to proste jedno z rieseni. Moja svokra je peidatricka a vigantol bezne predpisuje svojim pacientom, preto nevidim dovod ho ja nedavat (teda kedze nam vyhovuje). Kebyze je zly, isto by nam ho neodporucala.

anuskaaprazko
2. feb 2014

@sharlotta a co si vygooglila? clanky na badatel.sk, slobodavockovani.sk a podobne?

danula.ch
2. feb 2014

@josefina79 ak mu das vigantol tesne pred kojenim, je to v pohode. v brusku sa mu s mlieckom zmiesa. Dcko je vitamin rozpustny v tukoch, bez nich nie je v vstrebatelnej forme. je jedno aky tuk, nemusi to byt tuk z mliecka 🙂
ale uz tiez davam radsej rybi olej s Dckom, vigantol sa mi uz dlho nepozdava, ale to je iba moj pocit, nech sa uz kazdy slobodne rozhodne sam za seba 😉

sharlotta
2. feb 2014

@anuskaaprazko nie, pogoogli aj ty a uvidis. Ockovat davam, neboj... 😉 ked uz ti o to ide. A jem aj slaninu a moje dieta je sladkosti , pouzivam jednorazove pampersky, nie latkove plienky, deti nenosim v nosici... 😝 No ale kojim, tak neviem... 😒

anuskaaprazko
2. feb 2014

@sharlotta ak vynecham diskusie, stranky co som spominala, bulvarne platky tak som nasla len to ze v 2010 bola nejaka sarza stiahnuta z predaja kvoli zapachu a znecisteniu (netoxickemu).

marianna2468
2. feb 2014

My davame uz rok a pol a v pohode.

jankaba1
2. feb 2014

@katy2 moja lekarka to netvrdi