Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

nina88
31. mar 2011

@martinka1981 Este ho nemam doma, tak som si neni ista,ale ja myslim,ze od narodenia, tak ako Vigantol. Jamieson je jedna z najlepsich firiem na vyrobu vyzivovych doplnkov, ma cisto prirodne produkty, rovnako ako Nutrilite,narozdiel od nich sa da kupit v lekarni a su lacnejsie. Velmi ma potesilo,ked som zistila,ze robia kvapky... 😉

martinka1981
31. mar 2011

@nina88 to je super,ja mam sice aj rybi olej z norska ten sa može davať od 6.mesiaca čo za chvilku aj mame ale je dosť drahy 😝 ja som davala doteraz Oleovit ale len ked ma napadlo,ja som hlava dereva 😖 . Ale už je vonku slniečko tak nebude treba 😉
Popytam sa aj ja na tie kvapky. Dakujem

tepka
26. feb 2012

@anjelicek26 baby už je ten Vigantol ok či stale nie som z toho jelen len teraz som sa to dozvedela davam ho!!! ☹

katy1979
26. feb 2012

@tepka to uz je stara kauza uz by mal byt davno ok.

tepka
26. feb 2012

@katy1979 heeej super ale fakt už sa nikomu neda veriť ☹ ☹

katy1979
26. feb 2012

@tepka my sme ho od tej kauzy uz ani nebrali

tepka
27. feb 2012

@katy1979 ved to je to...bojím sa teraz sa neda veriť farma firmam po knihe od Virapena a spomína tam aj vyrobcu tohoto vigantolu že Merck 😒 ale suvislosť s inými liečivami ale hned ma to napadlo a čo beriete?

katy1979
27. feb 2012

@tepka nic neberieme. bol akysi slnecny rok takze kazdy den na slniecku.

tepka
27. feb 2012

jasne ked ja neviem bojím sa ho davať zaroveň nedavať ☹ či kupiť dačo ine v lekarni???neviem poradte

sorciera24
27. feb 2012

@tepka ine na Slovensku nezozenies nic, ja som objednavala vit D z Anglicka....lebo tiez sa mi Vigantol nepaci....

kaja73
27. feb 2012

@tepka
@sorciera24 http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/deta...
toto dostat aj na SK,ale neviem aku kvalitu to ma. V lekarni to vsak zohnat neviem-teda asi len cez net.

ducci
27. feb 2012

moja mala miluje kvapky 🙂) vzdy sa tak tesi, ked jej ich davam 🙂)) a ta flasticka 🙂... nemam pocit ze mame z toho nejake problemy

beatrice28
27. feb 2012

ahojte, ja sa chcem spýtať, či robím zle, keď dávam vigantol kvapky na lyžičke bez mlieka, ale potom hneď začnem kojiť

mimave
27. feb 2012

zo zvedavosti som sem pozrela, co je s vigantolom a normalne som sa zlakla... idem si trochu nastudovat a precitat o nom. inak pozeram ze kazdy lekar povie nieco ine, nasa mi kazala kanavit 1kvapku tyzdenne a vigantol davame 2kvapky denne. kanavit sme mali asi do pol roka.
ten vigantol ma zaujal preto ze maly nespi ani trochu dobre od malinka a pisali ste tu ze to ma suvis s kvapkami..

beatrice28
27. feb 2012

aj môj maly zle spi, budi sa kazde 2 hodiny, naozaj to môze suvisiet s vigantolom

beatrice28
27. feb 2012

@tepka
a co s tym vigantolom

martinkatinka
27. feb 2012

@mimave moj malý berie tiež vigantol a spinká ukážkovo.. p

beatrice28
27. feb 2012

@martinkatinka podla mna to posobi na kazde dieta inak

ustrachana
27. feb 2012

moj maly uziva 4 kvapky denne a je ok a to okrem Vigantolu uziva kopec inych liekov

cicimon
27. feb 2012

@ustrachana preco az 4 kv denne?

nanulik
27. feb 2012

no ja som dosť často nedávala, keby som to mala tak spriemerniť tak asi raz-dva krát do týždna. ale cez zimu viac ked nesvieti slnko
a iné lieky ozaj len výnimočne ked už bolo treba. dr. nám kadejaké preparáty odporúčala a mám pocit že ked ich malý bral tak sa na neho každá háveť chytila. potom som vysadila a maximálne občas kýchne

danielllka
27. feb 2012

@ustrachana nieje to nejak veľa? mal by sa používať jedna kvapka denne, v zimnych mesiacoch dve 😕

danielllka
27. feb 2012

ináč k téme- dcéra má 11 mesiacov, Vigantol dávame od narodenia pravidelne (občas sa stane, keď mi zaspí skôr, ako stihnem dať, že vynecháme..) a spáva nie veľmi dobre či dám, alebo nedám 🙂 Takže si nemyslím, že je to z kvapiek 😝

baklik
27. feb 2012

presne tak, nas maly tiez spava v pohode, ma 3 mes. a uzivame 2 kvapky denne. v noci sa budi na papanie iba raz a celkovo je to pokojne babatko.
ak mozem vediet, z akeho dovodu pripisujete vinu Vigantolu, ze vam deticky zle spavaju?

mimave
27. feb 2012

@martinkatinka ja neviem ,mna to proste prekvapilo, ani vo sne by ma nenapadlo davat do suvisu spanok s vigantolom... ale ked nad tym tak rozmyslam, obcas sa tu docitam veci co sa nestacim divit, v kazdom pripade, kazde babo je ine, to je pravda.urcite by som nevysadila d, len ak je aspon trochu pravda ze tieto kvapky nie su az tak dobre, tak by som ich vymenila za ine, to si ale musim nastudovat trosku🙂

ustrachana
28. feb 2012

@cicimon
@danielllka
mame to naordinovane na 2 rano, 2 vecer a okrem toho uzivame kopec inych liekov od Fosforu, Calcia az po antibiotika

martina1612
28. feb 2012

Mojej malinkej tiez davam Vigantol 2-kvapky do mliecka denne od narodenia a ziadne problemy s tym nemame.Dobre spinkame cez den aj v noci 🙂

danielllka
28. feb 2012

@ustrachana ajaj.. a prečo taká zvýšená dávka vit. D? a ostatné liečiky prečo? (teda nechcem byť drzá, ak nechceš odpovedať, tak nemusíš 😉 )

ustrachana
28. feb 2012

@danielllka to sa uz netyka tejto temy 😉

danielllka
28. feb 2012