Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

desmodka
7. sep 2010

baby pozerali ste jojku??? davali o vigantole... ja som to cele nestihla 😠 co vraveli???

ivush
7. sep 2010

@anjelicek26 a teraz dávaš ten Zymafluor aj synčekovi ?

gabika7706
7. sep 2010

@desmodka nepovedali nic extra, len ze sa musi zacat predavat v inom baleni a bez baloniku, tiez som to nevidela, ale kuk archiv.. http://televizia.joj.sk/tv-archiv/noviny/07-09-...

desmodka
7. sep 2010

@gabika7706 dakujem uz som to kuk 🙂

anjelicek26
7. sep 2010

@ivush - davala som Saske, mala som ho od pediatricky. Teraz chcem zacat aj Maxovi 😀

ivush
7. sep 2010

@anjelicek26 aha, že to ti ona dala...lebo ja len, že odkiaľ sa dajú zohnať keď u nás nie sú v predaji...a s receptom od našej pediatričky asi v Rakúsku nepochodím.... 😉

lenka1smejka
7. sep 2010

Baby ja som volala lekarke a povedala mi,ze jej kludne mozem davat vigantol,ze to neni zivotu nebezpecne

streserka
7. sep 2010

@babulina http://televizia.joj.sk/tv-archiv/noviny/07-09-... sklikni si na 07.31 minutu, tam hovoria, ze nieje toxicka a liek sa bude predavat v inom baleni...

anjelicek26
7. sep 2010

@ivush - stoja pod 5 eur a mas ich na tri mesiace - kazdy den jednu. Su volne predajne. A dovtedy snad bude vigantol s novym kvapkatkom 😉

anjelicek26
7. sep 2010

@lenka1smejka - zivotu nebezpecne a skodlive je samozrejme rozdiel. Ale ja by som do svojho dieta rakovinotvorne latky nepchala. Vraj je to rovnake svinstvo, ake sa vylucuje, ked palis vonku gumy. A toto kvapkat babatku do pusinky, co pozna len MM a davame si pozor na vsetko, co jeme, aby mu nic neuskodilo...

babulina
7. sep 2010

@lenka1smejka - nie kazdy pediater je toho nazor ze je to az take neskodne, ja to na svojom dietati skusat nebudem urcite, ale kazda matka vie co je vhodne pre jej drobca

sisamato
7. sep 2010

Ja sa baby bojim, aby to vsetko nebolo zakryte skutocnym problemom a tym je to ze Vigantol obsahujuci 4/cyklohexen patri do skupiny B karcinogenov...v Amerike uz v 80. rokoch robili s nim pokusy na mysiach a dokazali u nich karcinogenny ucinok...

caterine
7. sep 2010

Ahojte baby tak aj ja sledujem čo sa z toho vyvinie, teraz som vigantol prestala davat, ale predtym som ho davala dost poctivo, by ma vo sne nenapadlo že niečo taketo sa može stat... len by ma zaujímalo, kedy to zistili, či len tieto posledne balenia su nebezpečne, lebo už ho davame 10 mesiacov

cetera
7. sep 2010

my uz budeme mat rok takze by sme ho uz vylucili, davala som ho niekdy poctivo obcas som zabudla a vcera som ledva natahala na 2 kvapky z flasticky..
spolocnost ktora to ma nastarosti by mala vratit peniaze

janulienka89
8. sep 2010

ahojte, ja som sa vcera pisala detskej ze som pocula ze vigantol stahuju z trhu a cim ho mam nahradit a ona mi napisala:
Vigantol nedavat! Zastavte sa pre recept. Bude brat VITAMIN
D-Slovakofarma.

boruuvka
8. sep 2010

Ahoj holky, možná se zeptám blbě, ale je problém s vigantolem jenom na Slovnesku nebo i v Čechách?

roo
8. sep 2010

@boruuvka Ide o sposob balenia. Ak je to taky, ze ma navrchu taku nasavaciu pipetu s gumenym balonikom, tak sa to tyka toho. Ale myslim, ze v SR aj v CR bude rovnaky Vigantol. Vyraba Merck.

czechzuzanaba
8. sep 2010

Ja to male nedavam vubec......vcera jsme byli na krvi, tak v pondeli bude krevni obraz, tak jsem zvedava, ci to tam bude videt...

skybaby
8. sep 2010

hm tak nasa doktorka dnes povedala, ze ten vigantol nestahuju, ze to vraj len od toho balonika zapacha a nema to inu vadu ... ale ze ak chcem tak mi napise recept a mozem si v rakusku v lekarni kupit od ineho vyrobcu ... tek teda neviem

janulienka89
8. sep 2010

@skybaby bolo to aj v telke stahuju to aj mne to povedala doktorka ze mu to uz nemam davat! mne da recept na VITAMIN D-Slovakofarma.
ja to malemu urcite zatial nebudem davat a zaraza ma ze kazdy doktor ma nato iny nazor 😠 a pochybujem ze by to len tak stahovali z trhu...

kablika
8. sep 2010

ahojte,
na internetovej stranke statneho ustavu pre kontrolu lieciv (sukl.sk) je ze je to iba o zapachu a nie je to toxicke. Ja som tiez hned vonala ten nas, mam napisane 2 balenia dopredu a nevidim rozdiel.....
nie je to o nazore doktorov, kuknite si tu stranku a urobte si nazor pripadne sami. Vypadok ma byt asi 3mesacny, takze babrat sa s kapsulami od Slovakofarmy...neviem, tot moj nazor 😉

stacinka
8. sep 2010

Moja mama, doktorka farmacie, mi odporucila Infandin. Je to sice vitamin D2, nie D3, ale vraj nasa generacia brala prave tento liek a ma tie iste ucinky,.
My bohuzial musime brat az 3kvapky toho vigantolu ☹ Mame skoro 3 mesiace, tak ani radsej nechcem mysliet na to, co som uz do svojho babatka dopravila ☹

stacinka
8. sep 2010

@kablika skus si dat do vyhladavaca 4-vinylcyklohexén. mne to hned naslo, ze tato latka sa vylucuje pri horeni pneumatik.... a myslim, ze to nebude nic zdraviu-prospesne. SUKL sice napisal, ze to nie je toxicke a pod, ale len preto, aby nevyvolal paniku. Obaja moji rodicia pracuju vo farma-priemysle a poznaju tieto manevre.... bohuzial 😒

cicimon
8. sep 2010

@stacinka a teda co ides davat? ja som dnes pocula, ze vraj o 2t maju byt nejake nove kvapky...ja tiez nie som nadsena, ze nam dr. povedala ze nedavat..

lenka1smejka
8. sep 2010

Vy z toho robite paniku 😀

kamilecka
8. sep 2010

AHojte

my sme dnes boli u dr a ta nam predpisala niejaku tobolku co sa dava raz za tri mesiace...... co sa tyka vigantolu ....keby to nebolo nic vazne tak to zaradia do III skupiny a nie II.

martinka17
8. sep 2010

@kablika vďaka za radu, vidím, že zase zase raz na nete zbytočná panika

@stacinka tebe pri dávkovaní horí ten dávkovač 😲 ?Lebo ináč sa tá látka neuvoľní, asi terba spomänúť aj na hodiny chémie, kým niečo pustím z hlavy do fóra

janulienka89
8. sep 2010

@stacinka aj ja si myslim ze to napisali ze to neni toxicke len koli tomu aby nesposobili paniku

kamilecka
8. sep 2010

@kablika babrat sa s tobolkoami od slovakoframy....ved to je ovela lepsie ako vigantol .... toto dostanes v 3 tyzdni a potom 3 a 6 mesiaci a potom das jednu tobolku kazdy 3 mesiace ....takze je to lepsie ako kvapkat vigantol

sorciera24
8. sep 2010

suhlas so stacinka ....ked sa liek zakaze asi to nebude len tak....a viem prave o tomto lieku svoje...uz dost davno, teraz som rada,ze sme ho brali velmi sporadicky...