Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

zuzka99
2. júl 2008

froggy22 - a to aké výsledky? nám nikdy nerobili nič v suvislosti s vigantolom.

kotenko
2. júl 2008

Frogy, v nemocnici mi hovorili sestricky, ze vitamin d sa rozpusta IBA v mlieku, takze raz denne jej ho nakvapkam do mlieka, pomiesam a krmim...

frogy22
2. júl 2008

nam brali krv a nahodne zistili ze sa mu to akosi nevstrebava a tak ma vysetrovala lekarka ako to podavam. a prave kazala iba na tu lyzicku ale toho sa drzim od zaciatku a nejako nam to nefunguje. aj vcerajsii odber dopadol rovnako a tak nam zvysila davku na 3 kvapky. a podavat iba na tej lyzicke alebo skusit s tou striekackou.

emita
3. júl 2008

ja tomu stále nerozumiem. Veď Vigantol sa s mliečkom aj tk nepremieša. Aspoň ja ho vždy vidím len plávať na mliečku a potom aj tak min. 1 kvapka ostane prilepená na lyžičke. takže mne sa to zdá s tou lyžičkou také nafigu no ale keď myslia... Už som konečne objavila systém ako to spraviť aby to nevypľuvol-držím mu tú lyžičku v puse kým neprehltne 😉 Potom to nemôže kazýčkom vytlačiť.

bambulka026
5. júl 2008

Ahojte, jamalemu kvapnem 2 kvapky rovno do pusinky, a kedze su uplne bez chuti (okostovala som ich 😀 ) nema stym ziadny problem.
A to nikdy ziadny ani nemal, takze pochybujem ze by ho bolelo z toho brusko.

domeenika
5. júl 2008

vitamin D, ktory je v kvapkach je rozpustny len v bielkovine ktore osahuje mlieko, preto je dolezite aby sa davali do mlieka a potom este mlieckom aj zapit

zaria
5. júl 2008

az do dvoch rokov? Nam nas detsky lekar povedal brat do roka....

duskaf
5. júl 2008

Ja odjakživa kvapkám rovno do pusinky tesne pred dojčením.

junovka
5. júl 2008

...a nas zase, ze do roka a pol 😖 😕

liliandax
5. júl 2008

aj my mame brat do 2 rokov 😨

sanicatko
7. júl 2008

ahojte,aj my ich poctivo berieme,ale ked svieti slniecko,tak jej ich nedavam...treba hlavne v zime....

majkabe
7. júl 2008

sanicatko - to som nepočula ešte že keď svieti slniečko tak ich nedávať. to prečo. My ich tiež užívame každý večer, dve kvapky na lyžičku a hneď na to mliečko. a majú sa brať do 15 mesiaca.

titkovamiriam
7. júl 2008

treba ich brat stale!!!! 🙂 ,aj ked slniecko pomaha d-vitaminom,tie kvapky su dolezite 😀

junovka
7. júl 2008

ked mala Timka 2 roky, tak som jej davala v zimnych mesiacoch rybi olej v tobolkach a potom som presla na pripravky z Finnclubu 😎 ...to iste chcem robit aj pri Nely 😉

lucka36
7. júl 2008

ahojte
dnes sme boli prvykrat v poradni,a predpisala nam doki ten vigantol,,,ako som si tu recitala,teda je to vitamin D?este sme ho totiz nevybrali z lekarne,,takze radite davta do mliecka,,hej D je rozpustny v tukoch...
a ten kanavit este v piatok dame kvapku,my davame tiez do par kvapiek mliecka na lyzicku,tak na vravela doktorka a potom uz budeme davat len raz za mesiac

hedunecka
7. júl 2008

akoze ti lekari by si mali urcit jedny pravidla a nie kazdy uplne inak
my sme napriklad davali K-cko 1x za tyzden do pol roka
a D-cko do 2rokov a tiez to malej kvapkam rovno do pusku asi 2mesiace doteraz som davala striekackou s mlieckom

inak veeeeeel krat zabudnem na ne a zatial som nebadala ze by jej nieco bolo?to aj moze?a co?

niki285
12. júl 2008

ja teraz kvapkam dve kvapky do UM, neskor ked bude mala papat kase mozem zamiesat do kase? ved aj ta obsahuje mlieko. Ako to je?

lalupa
12. júl 2008

vigantol sa ma davat do dvoch rokov, nie len ked nesvieti slniecko 😕 , zistilo sa dokonca, ze ked sa dava pravidelne, tak znizuje riziko vzniku diabetu

ena
12. júl 2008

niki: asi jednoduchsie je do lyzicky mlieka, ved aj ked bude jest kasu, bude aj nadalej pit mlieko..

maca793
12. júl 2008

vraj sa berú do 2 rokov, pri dvojičkách som dávala len do roka tak neviem. ☹

pietra
12. júl 2008

nam tiez doktorka povedala, ze vigantol mame brat len do roka 😕

ena
12. júl 2008

my sme brali do 2 rokov

miinka
5. nov 2008

D3 sa hovorilo nedavať, ked svieti slnko, lebo organizmus ho prirodzene prijme zo slnecneho žiarenia. takže letným deťom sa dakedy nedávalo. teraz už hej. a musím povedať, že aj ja som si všimla, že akonáhle mu d3 dávam, tak ho bolí bruško. normálne je niekoľko dní bez bolestí, koliky nemáva, a ked si spomeniem, že som mu d3 nedala a dám mu, hned máme strašný plač.

bubatenko1
5. nov 2008

nám dr.povedala do 1 roka.my problem nemame ze by nas bolelo brusko.

betka1
2. dec 2008

ja zijem v Anglicku a tu sa vitamin D detom nedava vobec. Aj som sa na to lekarky pytala, vraj to nie je zvykom. A urcite je tu menej slnka nez na Slovensku. Ja som si Vigantol doniesla zo Slovenska, ale stratil sa mi a tu taky nepredavaju, takze uz sme 4 mesiace bez vigantolu.

zuz11
2. dec 2008

zuza.m • 1d • Dnes o 20:16
ako podavate svojim detičkam tieto kvapky?ja mu ich davam do mlieka alebo čajika.davam dve kvapky ako mi nakazala doktorka ale aj tak mam strach či sa tie kvapky v tej flaši nestratia.napriklad neostanu na tej flaši z vnutra preto že je dost mastna ked dopije.ked som davala na lyžičku tiež to bolo tak všeliako.ako davate vy????

nastasja • 1d • Dnes o 20:40
ahoj, ja si na lyzicku odstriekam trocha mlieka a dam mu to do neho, pekne to spapka a este mu to necham vyoblizovat 😀

alica147 • 2d • Dnes o 20:47
ahoj,ja presne tak ako nastasja,po nakrmení si ešte trochu mliečka odstriekam na lyžičku,dám kvapky a šup do pusinky 🙂

zuza.m • 1d • Dnes o 20:48
no skušala som to aj tak ale u nas bolo mliečko všade len nie v pusinke 😠
a nebola som si ista či prave tie dve kvapky skončili tam kde mali. 😔

saska.t • 1d • Dnes o 20:50
zuza.m pozor tieto kvapky sa nesmu davat v cajikoch ale v malom mnozstve vody alebo mliecka na lyzicku. ked je to vo velkom mnozstve tekutim straca ucinok a tvoja Dr ta mala na to upozornit !!! Vit.D ma byt koncentrovany v malom mnozstve ... takze sup s napravou 😀

bianca • 1d • Dnes o 20:51
zuza zaklad je aby si to davala do mlieka lebo vitaminy ktr. vigantol obsahuje su rozpustne v tuku tak ze v caji je to uplne nanic

inak ja davam do flase

nastasja • 1d • Dnes o 20:53
tak si skus vo flaske rozrobit malicko mliecka (tak 2 ml) s dvoma kvapkami vigantolu a naber to do striekacky, ja tak davam malemu momentalne kvapky proti kaslu a je bezbranny.

bianca • 1d • Dnes o 20:55
inak predavaju sa aj davkovace na lieky pre miminecka.Skusim pridat forku do albumu

certica • 2d • Dnes o 20:56
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 47k -
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 40k

bianca • 1d • Dnes o 21:01
kuk
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

erikaaaa • 1d • Dnes o 21:03
my davame na lyzicke s troskou mlieka pred kojenim a ked davame nieco co fakt nechce napr.sirup tak aj my pouzivame striekacku taku tu najmensiu a to funguje super 😉

leishmania • Dnes o 21:05
do flasky sa to nema davat ani do caju ani do vody....
na lyzicku treba dat prv mliecko, potom na to nakvapkat vigantol a dat takto babatku...

yasmina • 2d • Dnes o 21:09
ja to davam do flase s mlieckom...

janka1874 • 1d • Dnes o 21:14
ja to dávam pred kojením na lyžičku a tam dve kvapky a už je tak naučená že sama večer otára pusu a vie že potom bude mať papu a fungujeme tak 11 mesiacov 🙂

janka1874 • 1d • Dnes o 21:14
síce zatiaľ neviem ako to budem robiť keď prestanem kojiť

centik • 1d • Dnes o 22:2
hm mne v lekarni povedali ze dve kvapky do mlieka

csikike • 1d • Dnes o 22:30
baby, a dokedy davate vigantol? mne dokina uz kazala nedavat

junovka
2. dec 2008

my sme davali do roka a pol 😉

janka1874
2. dec 2008

mne dr. vravela že do 2 rokov

pietra
2. dec 2008

nam dokina najprv vravela, ze vigantol treba davat do roka, ale teraz na jesen nam hovorila, nech pocas zimnych mesiacov davame znovu 2kv

do flase by sa vigantol davat nemal, lebo hrozi, ze ostane na stenach flase

chymenitta33
2. dec 2008

Ahojte aj my dávame vigantol a moja kamrátka ma malého a dávať sa má že vraj do 3 rokov. Tohovie podla mna aký pediater.