Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

zuzka99
15. jún 2008

fifla,no tak som to myslela - že sa niekde na ceste stretnu 😀

jahodka11
15. jún 2008

maminy, aj ja sa priznam, ja tiez zabudam davat mu tie kvapky...ale posnazim sa teda nezabudat 😒

fifla
15. jún 2008

u nas je to ritual ranneho mliecka, takto nezabudnem na kvapky

oxan
16. jún 2008

vigantol sa dava uz len do 1roka amy sme davali vecer na lyzicku a potom mliecko nastastie som nemala problem

zuzka99
16. jún 2008

my máme rituál večerného mliečka, popri tom dostane aj kvapky, nezabudli sme teda ešte nikdy.

teraz ma napadlo, mi dávame 2 krát týždenne po 3 kvapky, ostatné dni 2 kvapky. som to niekde na fore čítala, aj som sa pýtala doktorky, tak sme sa s ňou takto dohodli, lebo malý mi robí hrozne mostíky ked niečo nie je podla neho a tak sa jeduje, najnovšie ešte sa pohybuje po chrbte tak, že tlačí nohami a hlavou ryje, tak má vzadu zležanu hlavičku (ale nie je to od ležania, to ho polohujeme, len tým jeho tlačením) vraj vtedy sa má takto dávať Vigantol?

tinusi
19. jún 2008

Nam bolo povedane, ze ho mame uzivat do dvoch rokov... a ja davam malemu dve kvapky kazde rano - normalne mu ich kvapnem do pusy.

horallka
20. jún 2008

Mne doktorka predpísala Vigantol pre malého raz denne po dve kvapky- dávam mu ich večer pred spaním a to tak - že mu ich nakvapkám rovno do pusy a hneď na to mu strčím do úst prsníček a on ich zapije mliečkom. Dúfam, že to aj takto môže byť, že to robím dobre? Nechcem mu pchať do úst lyžičku ani ho učiť na ťahanie z fľašky, aby mi potom neodmietal piť z prsníka.

emita
20. jún 2008

No viete čo? Už som skúšala všetko možné-nemožné a nakoniec nám to ide len tak, že mu ich kvapkám rovno do pusy. To mi nevypľuvne-lebo veď sú to len 2kvapky 😅 . Tak aj ja dúfam že je to ok.

janca704
20. jún 2008

My mame Vigantol 2kvapky raz denne a u nas je do obedovy ritual. Ale ja mu ich davam tak, ze odstriekam na lyzicku mlieko, kvapnem Vigantol, cele to natiahnem do striekacky a tak mu to podam. Inak mi to nechcel... Snad to nie je zle 😒

lenka1977
22. jún 2008

davate kazdy den aj ked je teraz slniecko vonku alebo robite aj pauzu nech sa babo nepredavkuje??? ako sa prejavi nedostatok vitaminu D? da sa to zistit?

lenka1977
22. jún 2008

a je to jedno kedy dam? lebo ja davam v priebehu dna, nemame z toho ritual 🙂

filipi
22. jún 2008

U nás sú kvapky Vigantol večerný rituál, odstriekam mliečko na lyžičku a nakvapkám 2 kvapky. 🙂

janca704
23. jún 2008

A nevypluva to z tej lyzicky? Ja osm skusala, ale raz mi to vyrazil z ruky a dalsikrat cely obsah lyzicky vyplul 😒

kaluha
23. jún 2008

lenka1977 vigantol je na kosti.kanavit sú kvapky ktoré súvisia so slnkom.tie teraz dávame raz po dve kvapky za tri týždne

dika
23. jún 2008

My sme do 1 roka brali kazdy den 2 kvapky do mlieka Vigantol (vitamin D3). Peditricka nam ale odporucila urobit teraz pauzu - v lete (kvoli slnku), mame ich znovu zacat brat v septembri.....

dadulik
23. jún 2008

Nam tiez lekarka nakazala teraz cez leto pauze, ked je slniecko, s uzivanim mame pokracovat v septembri.
Ja to malej normalne kvapnem rovno do pusy, dam ju lezat poviem ham kvapky,otvori pusinu a kvapnem 😀

zrzulka
23. jún 2008

...aj my robime pauzy.🙂 bojim sa predavkovania. nasa mala v podstate ten prvy mesiac vigantol nebrala vobec. Nemam pocit zeby mala nedostatok ale skusim sa opytat pediatricky nech sa na to pozrie kedze my sme sa narodili v novembri a cely december sme nebrali. v podstate ma ani nenapadlo zeby mohla mat nedostatok. Ved to by sa uz hadam aj prejavilo.
my sme tiez davali priamo do pusky ale teraz davam poctivo na lyzicku🙂 Kamaratkina mala jej zistili ze ma nedostatok a to tiez kvapkala priamo do pusy. pediatricka im nakazala davat teraz 4kvapky namiesto dvoch.

zrzulka
23. jún 2008

Ozaj ked uz tu spominate ten kanavit. ten sa dava len pokial je babetko cisto kojene. my uz sem tam davame aj zeleninku. tak jej mam davat kanavit alebo uz stacilo?

rumka
23. jún 2008

janca704 aj ja tak dávam cez striekačku

tucniacik
23. jún 2008

vigantol sa musi davat do mlieka, lebo vitamin D je rozpustny iba v tukoch... ak to date do cajika alebo na sucho, nema to ziadany efekt...

emita
23. jún 2008

Tak ja som to dnes riešila s doktorkou. Do úst sa kvapkať nesmie 😢. Musím to skúšať lyžičkou 😒. A aj teraz v lete. 2kvapky. No tak budeme skúšať, snáď prestane pľuvať ☹

tigri
23. jún 2008

podla mna, ked sa to kvapne do ust a hned sa da babu mliecko, je to to iste, ako ked sa to da na lyzicke s mlieckom? alebo sa mylim? my mame tiez teraz v lete pauzu, ale dcerka uz ma viac ako 1 rok...

emita
23. jún 2008

veď ja som si tiež myslela, ale vraj nie ☹

horallka
23. jún 2008

tak teraz ste ma nepotešili, že do úst sa to kvapkať nesmie. Takže budeme musieť vytiahnuť lyžicu, nakvapkať, do toho odstriekať mlieko, strčiť mu to do úst a potom kojiť. Hm

janca704
24. jún 2008

Ja sa dnes pediatricky spytam na tu striekacku, snad to nie je zle, ako s tym priamym kvapkanim do ust 😕 Ja do neho lyzicku nedostanem a ak, tak mi to vypluje, alebo vyrazi z ruky 😒

alififi
24. jún 2008

ja 7 mesiacov kvapkam do ust a potom kojim 😝
neviem si dost dobre predstavit, ze davam 2 kvapky do striekacky, myslim, ze to tam cele aj ostane 😎

alififi
24. jún 2008

ono to bolo asi myslene, dat MM do striekacky + 2 kvapky, ze ? 😀
mame doma 29 stupnov, tak som nejaka spomalenejsia 🙂

janca704
25. jún 2008

Alfifi, ja to robim tak, ze odstiekam mliecko na lyzicku (do striekacky by som asi netrafila 😀 ), kvapnem Vigantol a cele to natiahnem do striekacky. Vcera som to takto opisala pedine a povedala, ze je to tak uplne v poriadku 😉

horallka
28. jún 2008

Ja som sa pýtala na to doktorky, či sa môže aj priamo do úst a vraj môže- ale hneď za tým dať mliečko, ono sa to potom spojí.

frogy22
1. júl 2008

ahojte
my kvapky 2 davame kazdy vecer na lyzicke s mlieckom a nemam problem zeby to malicky nespapal, lenze aj napriek tomu mame stale zle vyslekdy uz ani dr. si to nevie vysvetlit - lebo liek je podavany dobre. mate skusenosti a radu aj pri takomto pripade?
este vyskusam mu to dat rovno do pusy alebo s tou stiekackou. nezostavaju kvapky na stene tej striekacky alebo sa to premiesa s tym mlieckom? dakujem